קו טלפון אינטרנטי

sharon515

New member
קו טלפון אינטרנטי

שלום

חשבתי להתחבר לקו הטלפון הביתי של חברות כמו בזק בילנאומי, 012, סלקום.

צריך את זה לטובת קו פקס

הבעיה שלי היא שאני לא רוצה שהציוד שלהם יתחבר לפני הראוטר.

רוצה לחבר אותו לנקודת רשת ושיעבוד.

פעם הבסירו שהנתב שיחות חייב לנהל את התקשורת כדי לתת עדיפות לשיחות.

יש למישהו המלצה?

תודה

dov981

New member
כן. הקו הישן שלבזק

הוא הכי אמין. אחריו באמינות הוט. האחרים ולא חשוב באיזו
צורה הם הכי פחות אמינים.
אז אם המטרה אמינות תחזיק קו בזק (הוא עדיין טוב למשהו)

SysAdmin1

New member
לא, לא, דווקא הצינור של מקורות הרבה יותר חשוב בהקשר זה..

את מה שענית לו על השאלה שלו קשור לשאלה שלו בידיוק כמו הכותרת שכתבתי מעל. אף אחד לא שאל או התעניין באמינות של קו מסויים מול קו אחר. כל השאלה היתה על זה למה ספקיות VOIP בישראל לא מוכנות לחבר את המתאם FXS שלהם ברשת LAN של הלקוח ובמקום זה מתעקשות להחליף את הנתב שלו בנתב שלהם שה FXS הוא אינטגרלי בתוכו.
והתשובה הפשוטה היא, שבגלל שהם לא יודעים איך להגדיר את המתאם ATA שלהם כך שיעבוד בתוך הרשת של הלקוח מאחורי NAT. בחו''ל הכל הרבה יותר פשוט. הלקוח מקבל כתובת של שרת SIP של הספק טלפונייה, שם משתמש וסיסמה ויכול להגדיר את השרות בתוך כל ציוד שהוא יבחר. אבל בישראל כמו בישראל הספק צריך לסבך כל דבר הכי פשוט ולבהיא את השירות עד למצב שבלתי אפשרי להשתמש בו.
בקיצור. לשואל השאלה. אתה צריך לחפש שפק של קו VOIP שמוכן לספק לך מתאם שיחובר בתוך הרשת שלך וגם שיתמוך בשליחת פקסים ( רוב הספקים הישראליים מסתבכים עם זה ).

dov981

New member
זה בדיוק נכון מה שאמרת

ולומר את האמת לא ידעתי את זה אבל ניחשתי שיש
פה קץ' .זאת הסיבה שנתתי תשובה נכונה למצב הנתון.
לפחות נתתי פתרון מעשי ומובן

אבל מה בדבר האמינות שאמרתי? כמה אבני נגף יש שם
בשיטה שלך\של חו"ל לו הייתה מיושמת כפי שתארת?

SysAdmin1

New member
אין פה שום קץ', בסך הכל צריך לקרוא ולהבין את השאלה ולא לענות

אין פה שום קץ', רק צריך לקרוא ולהבין את השאלה ולא לענות דברים שלא קשורים בשום צורה לשאלה שנשאלה.

dov981

New member
אתה טוען אם כך

שאם יחובר לפי שיטתך האמינות של שידורי פקס תהיה זהה
בקו בזק בדיוק כמו בקו אינטרנטי?
(ואני חושב בכלל שפקס כבר מזמן OUT ושמייל תחליף הולם)

SysAdmin1

New member
אני טוען שבסך הכל היית צריך לקרוא את השאלה ולענות עלייה...

אני טוען שבסך הכל היית צריך לקרוא את השאלה ולענות עלייה ולא על דבר שאף אחד לא שאל ושאין לו שום קשר לשאלה שנשאלה.

dov981

New member
המממ

אתה לא עונה לי אבל. אני שוב טוען שאין כבר צורך בפקס באופן
כללי ואני עוד אומר שמי שחייב פקס שישתמש בטכנולוגיה
האמינה ביותר כי הרי לא יעבור זמן רב ויכחד.
ההסבר המדעי שלך לא סותר את התשובות שלי ודעתי גם אם
יאה לך ....היא דעתי ובמיוחד שיש שהאיש בצד שני אולי זקוק לקו
אמין .

SysAdmin1

New member
אני עונה על השאלות שנשאלו, אם אתה מרגיש צורך לשאול שאלות...

אני עונה על השאלות שנשאלו, אם אתה מרגיש צורך עז לשאול שאלות אחרות שלא קשורות לשרשור המקורי, אז אתה יכול לפתוח שרשור נפרד ולשאול את כל מה שמעניין אותך. בקשר לפקס, אז מדובר על זה שהיום חברות הכי חדשניות וגדולות משקיעות סכומים נכבדים בשרתי פקס מתקדמים שעובדים לצד מערכות שמו EXCHANGE ואחרות. כמובן שבארגונים לא מדובר על מכשירי פקס שאנשים פרטיים מכירים מהביית. כל מי שיש לו היום שלוחת מרכזייה ארגונית של מקום עבודה שלו בבית משתמש דרכה גם בשירותי פקס גם לפלאפון וממנו וגם למחשב האישי וממנו. גם בהרבה רשויות פקס הוא חובה להעברה של מספר פעילויות מרכזיות.
אבל כל זה לא קשור כלל לשאלה של פותח השרשור או לקו טלפון של בזק.

dov981

New member
התשובה שלך

ואני מעריך זאת היא ממוקדת ונכונה כבר אמרתי.
אבל האם זה פתר את הבעיה שלו ושל רבים?
נראה לך שהבעיה אצל אלה תיפתר בעקבות הפוסט שלך?
חטאתי בלא להיות ממוקד אבל אני חושב שהצעתי פתרון
מעשי אם כי קצת יקר.

SysAdmin1

New member
והתשובה שלי...

והתשובה שלי, "האם זה פתר את הבעיה שלו ושל רבים?" , זה כבר תלוי בו ובהם, אם הם בחרו בפתרון שנתתי לו ולהם, אז, כן זה פתר את הבעיה במלאוה. ולשאלה: "נראה לך שהבעיה אצל אלה תיפתר בעקבות הפוסט שלך?", התשובה היא כן מן הסתם. מדובר על שאלה פשוטה ונתתי לו גם את התשובה ועצה פשוטה ואם אתה רוצה, אז אני יכול אפילו לחזור עלייה: "צריך לחפש ספק של קו VOIP שמוכן לספק לך מתאם שיחובר בתוך הרשת שלך וגם שיתמוך בשליחת פקסים." ויש מגוון שלם של ספקים כאלה, אפילו מחו''ל שבמחיר של עד 3$ בחודש יתנו לך קו כזה בכל מקום בעולם שיש בו חיבור אינטרנט ואפילו עם כל קידומת של מספר בזק שרק תבחר ואפילו ללא צורך ברכישת מתאם FXS שלהם, אלה שאתה יכול לשתמש במתאם פרטי שלך שרק תבחר. פשוט לא?

והתשובה שלך, זה לא שהיא היתה ממוקדת או לא, היא פשוט היתה תשובה לא על השאלה שנשאלה על ידי פותח השרשור.

dov981

New member
מה קרה לך?

אנשים עונים כפי שהם רוצים לענות ולא בדיוק מה שאתה
רוצה לשמוע. את הלקוח הסופי לא מעניין ההסבר שלך הגם
שהוא חכם ומשכיל.

לכן אתה צריך לענות בפשטות וללא סימנים של יוהרה.
בסופו של דבר הכנסת פותרת את הבעיה ומבטלת את הצורך
בפקסים בכלל אני מקווה עד סוף הקיץ.

SysAdmin1

New member
בקשת שאני אענה בפשטות, אז זה ההסבר הפשוט של הנושא:...

בקשת שאני אענה בפשטות, אז זה ההסבר הפשוט של הנושא:
שרות פקס ושימוש בו לא הולך להיעלם במהרה גם בחברות הגדולות כקטנות, גם בחברות מהמגזר הפרטי בין היתר וגם בהחברות מהמגזר הפיננסי. ויש לכך מספר אילוצים שחלקם טכניים, חלקם ניהוליים וחלקם מהמישור המשפטי ובין היתר גם משפטי בינלאומי. שרות פקס בחברות אלו זה לא אותו מכשיר שמשתמש הביתי מכיר מהבית, אלה שזה מערכות של שרתי פקס שהממשק עליהם בארגונים אלו הוא דרך מחשב ודרך מכשירים ניידים כמו סמארטפונים וכו'. לצורך שימוש בשירותים אלו בארגונים גם לא משתמשים בקווי טלפון אנלוגיים, אלה בתקשורת SIP ולרוב התוצאה היא לא מודפסת על דף נייר, אלה מופיעה כקובץ TIF. אבל המשתמש הביתי יכול לשלוח את הפקסים למערכות אלו בעיקר בדרכים הישנות ( בגלל שאצלו בבית מה שזמין זה קו טלפון רגיל ומכשיר פקס ביתי מהסוג הישן ביותר ). כך שגם לא רק אחרי סוף הקיץ, אלה עוד שנים רבות אנחנו נמשיך לראות את השימוש בשירותי פקס בחברות שונות בישראל.
אני מקווה שעניתי כמו שצריך: בפשטות וללא סימנים של יוהרה.

dov981

New member
אותם אמצעים שציינת יודעים

לטפל במייל ובחתימה אלקטרונית ולכן באה החקיקה
ומכריחה את אלה שמתחבאים אחרי פקסים
להשתמש במייל כמו ביטוח לאומי ומוסדות רשמיים
אחרים שנכנסו לזה בזמן הפעלת פרוייקט להבה.
ברגע שמוסדות אלה יכנסו ע"פ חוק...לא תהיה ברירה
למוסדות הפרטיים. ראה למשל כיום בנקים עם סילוק
צקים.
לסיכום
לפקס עתיק עונים בקו אנלוגי אמין.
למייל משתמשים בשרת דואר באינטרנט.
אין לדרוש מספק כלשהו\ם או חברה כלשהי להשתנות
אלא יש לתת לכוחות השוק לפעול. לטעמי הפתרון שלך\של
החברות שציינת מנציחות את הפיגור וחקיקה נוכחית תמנע
זאת.

A

adorah

Guest
צודק לגבי אמינות אבל יש גם אפשרות בVOIP

אנחנו מחברים לשרתי הטלפוניה שלנו קווי SIP TRUNK של 012 פרטנר או נטויז'ן-סלקום. אם משאירים את פורמט האודיו בPCMA כלומר ללא קוד דחיסה כמו g729, הפקסים עוברים בדרך כלל ללא בעיות. בעיקרון עדיף קו של בזק ו/או הוט אבל זה עובר. בעסקים קטנים שאין הרבה מאוד ערוצי שיחה בו זמנית זה פתרון סביר וכמובן שהשרת מאפשר גם לקבל פקס למייל וגם לשלוח פקסים מהמחשב.
מעל 10 ערוצי דיבור לא הייתי ממליץ להשתמש ללא דחיסת אודיו למרות שהפס היום הוא כבר לא בעייה. ופקס לא עובר טוב עם דחיסה

למעלה