הסלולארים מתנתקים מרשת הWIFI משום מה

סתם מבקרת

Active member
הסלולארים מתנתקים מרשת הWIFI משום מה

יש לנו נתב-מודם TP-LINK דגם TD-W9970 בן קצת למעלה משנה.
שני מחשבים + דיסק רשת מחוברים קווית ומצלמת רשת מחוברת בWIFI.
עד עכשיו הסלולאריים היו מתחברים לרשת בכל פעם שנכנסנו הביתה.
מזה זמן מה שמנו לב שלעיתים הסלולאריים לא מחוברים לרשת ולא משנה כמה מנסים להתחבר (הרשת שמורה בזכרון המכשירים), החיבור לא מצליח עד שמנתקים את הנתב מהחשמל ומחברים שוב.
ואז, כעבור זמן, שוב הסלולארים מאבדים את החיבור לWIFI.
אני לא בטוחה, אבל נדמה לי שזה התחיל אחרי שחווינו ימים של ניתוקים מהאינטרנט, לסירוגין, גם במחשבים המחוברים קווית.
נכון לעכשיו, המחשבים מחוברים לאינטרנט וכך גם מצלמת הרשת שמחוברת ב WIFI ואילו המכשירים הסלולאריים מסרבים להתחבר אף שרואים וזוכרים את הרשת.
בתחילה חשבתי שזו בעיה של המכשיר שלי שאינו חדש אבל אותה תופעה קורית במכשיר החדש של בעלי כך שזו כנראה בעיה של הנתב.
מישהו מכם מכיר את התופעה? מכיר "תרופה" מתאימה? מקווה שזה לא מצביע על צורך בהחלפת הנתב-מודם הדי חדש שלנו.
תודה מראש לכל עזרה.

rafid1

Active member
מנהל
מה הכוונה ב-"אין"? אין שימוש או מנסים ולא פועל?

סתם מבקרת

Active member
בהודעה למטה יותר מהשבוע שעבר, צויין שגוגל הום וכרום קאסט

גורמים לניתוק WI FI בנתבי TP LINK אז ציינתי שאין לנו אותם ולא זה הגורם.
בחיפוש באינטרנט מצאתי שלאנדרואיד יש בעיה עם ערוץ 1 ו 13 ולכן כדאי לקבוע ערוץ מסוים, שונה מהשניים האלו, ולא להשאיר את הבחירה האוטומטית של הנתב.
אז ביצעתי ונראה אם זה עוזר. די מבאס לרסט את הנתב כל הזמן כדי להחזיר את ה WI FI לסלולאריים.

rafid1

Active member
מנהל
לא שמעתי על הבעיה עקרונית כזאת. הפרעות בערוץ כזה או אחר

שנובעות מהסביבה ה"רועשת" של שכנים אופייניות ללא קשר לאנדרואיד.
הייתי מציע לנסות ועבור לשימוש בתחום תדרים של 5G (תקן AC) שהנתב תומך בו (כמובן, בהנחה שגם המכשירים הסלולארים תומכים...). התחום הזה פחות רגיש להפרעות.

סתם מבקרת

Active member
בינתיים החלפת הערוץ עובדת ולא היה ניתוק. נראה מה יהיה בהמשך.

שומרת את המלצתך למקרה ששוב נחווה ניתוקים.
תודה

למעלה