חיבור ראוטר פרטי ל ADSL שנרכש דרך חבילת טריפל של סלקום

barduck

New member
חיבור ראוטר פרטי ל ADSL שנרכש דרך חבילת טריפל של סלקום

שלום,

אחרי שנואשתי מלגרום להוט להגדיר את ההוטבוקס כ bridge כדי שאוכל להתחבר לרשת עם הראוטר שלי ( Netgear R7000 ) החלטתי להחליף את הוט והזמנתי קו ADSL דרך סלקום TV במסגרת חבילת הטריפל שלהם. לפני שסגרתי את העיסקה ווידאתי מספר פעמים שאוכל להתחבר ישירות לספק ולא להשתמש בראוטר שמסופק ע״י סלקום. הם הבטיחו לי שאין שום בעיה.

בניגוד לסיכום, כאשר הגיע טכנאי סלקום, הוא הבהיר לי שאין שום אפשרות להגדיר את הראוטר שהם מספקים כ bridge . הוא הסביר שבעוד שאין בעיה טכנית לעשות את זה, מדיניות החברה לא מאפשרת להם התקנה כזאת. הם גם לא מוכנים לספק מודם ADSL בלבד במקום הראוטר. בשיחות עם נציגי תמיכה/שרות שונים הם חזרו על הטיעון ש ״מדיניות החברה״ מחייבת אותי לעבוד עם הציוד שלהם.

בבזק כבר לא מוכרים מודמים והראוטר הכי זול שיכול לשמש כמודם בלבד עולה כ 500 ש״ח.

לפני שאני מבטל את העיסקה עם סלקום, מישהו הצליח לגרום לסלקום לוותר על הדרישה המגוחכת הזאת?

למה כל החברות הללו מתעקשות להיכנס לי לתוך הרשת ולהכריח אותי לעבוד עם הציוד שלהם (שהוא בד״כ לא מעודכן, לא מאובטח ומאפשר להם להתחבר אליו מרחוק ללא רשותי)? האם אני היחידי שמתעקש לא להכניס ציוד כזה לרשת שלי?

מה האפשריות שעומדות בפני אם אני רוצה להתחבר עם הראוטר שלי לרשת על גבי קו ADSL שנרכש דרך סלקום?

תודה

rafid1

Active member
מנהל
צעד אחורה

הגדרת הוטבוקס כברידג - היא קינפוג פשוט שאתה יכול לבצע לבד בתפריט הנתב ... כך שלא ברורה לי הסיבה לכל זה.
&nbsp
לא מכיר אישית את סלכלום, אך בחברות אחרות הגישה (הראשונית ) דומה. הסיבה - לא רוצים להשקיע בשירות לקוחות בגלל חיבור ציוד "זר". כמובן, שאם תוודא שיש לך גישת ADMIN לנתב, תוכל לעשות מה שאתה רוצה...

barduck

New member
זהו, שלא ניתן

בהוט לא ניתן לקנפג את ההוטבוקס כברידג׳ כאשר עובדים עם ממירי פייבר ( שאלתי על זה לפני מספר שבועות כאן ואתה ניסית לעזור לי, אבל זה לא עבד).

גם בסלקום (לטענתם) לא ניתן לקפנג את הראוטר שלהם לברידג׳ בלי עזרה שלהם, הוא חוזר למצב ראוטר אחרי איתחול. לא בדקתי בעצמי כי אין לי את הראוטר (ביטלתי את ההתקנה בינתיים, לא רציתי לקחת ציוד ואח״כ להיתקע עם זה).

הדרך היחידה שסלקום מאפשרים בצורה לא רשמית (ו ״ללא תמיכה״ לדבריהם) היא שהטכנאי שלהם יתקין את הראוטר ואז אני יכול לנתק אותו ולחבר מודם ADSL שלי.אבל אני מעדיף לא להוציא מהכיס עכשיו כמה מאות שקלים עם יש פתרון אחר.

אגב, יש לי תחושה שזה יותר מסתם עניין של תמיכה. נציגי סלקום רמזו בחצי פה שהם מחייבים ראוטרים שלהם גם למטרות ״שיפור השרות״ והראוטרים הללו מספקים אינפורמציה נוספת שהם לא מקבלים מציוד לא שלהם. לא יודע, אבל לי זה לא נשמע כמו משהו שאני מוכן להתקין אצלי. מישהו צריך לבדוק פעם מה בדיוק הראוטרים הללו באמת עושים.

arseny92

Well-known member
מנהל
"שיפור שירות" בדרכים שלא כדין הייתי אומר, הגבתי למטה

rafid1

Active member
מנהל
ממיר פייברבוקס

כולל בתוכו נתב. אם אתה ממילא לא רוצה להשתמש בהוטבוקס כנתב, מדוע לא להשתמש בפייברבוקס כנקודת הכניסה לאינטרנט? אותו כן ניתן להפוך לברידג', ואליו תוכל לחבר בקלות נתב משלך, אם תרצה, בכבל רשת רגיל (לא קואקס). אם אתה חייב את המיקום של ההוטבוקס והחיבור אליו בקואקס, תוכל לבקש מהם שני מתאמי מוקה לכיון הנתב הפרטי שם.
&nbsp
אגב, אני מניח שהבעיה הטכנית שלהם - היא שירשור שני הנתבים (פיבר+הוטבוקס) כשאת הראשון הם כבר מקנפגים כגשר לטובת השימוש בהוטבוקס.

arseny92

Well-known member
מנהל
הוא השתמש במספר ממירי פיבר מיני אשר לא יכולים לשמש נקודת

כניסה לאינטרנט ושגם מחייבים שחיבור הרשת עבור שירות ה-VOD בממיר יתבסס על הרשת של הוט ולא יגיע דרך הקו של הספקית ורצה בידוד של הממירים בחיבור למתג של הנתב הפרטי עם הקצאת כתובות מההוטבוקס, ולא מהנתב - אבל זה לא הלך כי הוטבוקס ופיברבוקס מאפסים הגדרות מחיבור ה-HFC חזרה למצב נתב ובכח מחילים טבלת ניתוב כזו שלא מאפשרת שימוש כזה ללקוח

ראה [URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/20/182741969/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%A9%D7%AA%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%A1_%D7%A8%D7%97%D7%91_%D7%95_IP-TV[/URL]

וגם את כל הניסיונות לביצוע החיבור וכבלי המוקה באותו השרשור, כי הממיר מצפה לחיבור רשת של הוט ולא של כל דבר אחר

מצב גשר ככל הנראה אם מוגדר, מגשר את כל הפורטים, כך שלא ניתן להשתמש בפורטים הנוספים של הוטבוקס/פיברבוקס לביצוע תצורה של גם מספר ממירי טלויזיה וגם נתב פרטי עם קינפוג נורמלי, כי הכל מגשר לאותו DEFAULT VLAN בהוטבוקס או פיברבוקס

arseny92

Well-known member
מנהל
הסיבה כאן

מפורטת בשרשור זה ותגובותיו: [URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/20/182739676/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%A9%D7%AA%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%A1_%D7%A8%D7%97%D7%91_%D7%95_IP-TV[/URL]

של האי רצון של החברות לתת למשתמש בחירה איזו תשתית הוא רוצה אצלו בבית ולדחוף רק תשתית שלהם ועוד לגבות על זה כסף מיותר, כי המדיניות של הוט בחיבור כזה היא לאפס את ההוטבוקס למצב נתב גם אם אתה מגדיר גשר, ולא לאפשר להשתמש בקו האינטרנט של הספק בנתב הפרטי עבור VOD

לגבי ADMIN - בדרך כלל מאפסים את הציוד מרחוק כדי להתאים ל-"מדיניות" הזו של עבודה רק עם ציוד מסויים

----------
הם הבטיחו לי שאין שום בעיה.

בניגוד לסיכום, כאשר הגיע טכנאי סלקום, הוא הבהיר לי שאין שום אפשרות להגדיר את הראוטר שהם מספקים כ bridge . הוא הסביר שבעוד שאין בעיה טכנית לעשות את זה, מדיניות החברה לא מאפשרת להם התקנה כזאת. הם גם לא מוכנים לספק מודם ADSL בלבד במקום הראוטר. בשיחות עם נציגי תמיכה/שרות שונים הם חזרו על הטיעון ש ״מדיניות החברה״ מחייבת אותי לעבוד עם הציוד שלהם.

בבזק כבר לא מוכרים מודמים והראוטר הכי זול שיכול לשמש כמודם בלבד עולה כ 500 ש״ח.

לפני שאני מבטל את העיסקה עם סלקום, מישהו הצליח לגרום לסלקום לוותר על הדרישה המגוחכת הזאת?

למה כל החברות הללו מתעקשות להיכנס לי לתוך הרשת ולהכריח אותי לעבוד עם הציוד שלהם (שהוא בד״כ לא מעודכן, לא מאובטח ומאפשר להם להתחבר אליו מרחוק ללא רשותי)? האם אני היחידי שמתעקש לא להכניס ציוד כזה לרשת שלי?
---------------

אכן, כפי שכבר דוין בשירשור ההוא, אם זו המדיניות, אז הדרך היחידה להתמודד עם משחקים אפלים הללו במכוון ובזדון בכל החברות היא דרך בית משפט ורשויות לאנטימונופוליה כי הנסיבות הללו שמאפשרים לחברה להכנס לרשת הפרטית של הלקוח ללא רשות הם הזויים לחלוטין, בעיקר כשיש אפשרויות לבידוד כזה בקינפוג ניתוב ידני בבידוד VLAN בציוד לקוח, וזה נתמך ברוב הציוד הנורמלי היום בתקינה בינלאומית (אם לא בקושחאות מקור אז בקושחאות צד ג, הבחירה של באיזה ציוד להשתמש צריכה לבוא לרצון הלקוח ולא לרצון החברה)
אני גם נגד מדיניות כזו, ולכן איני משדרג ל-200M בהוט כי לטענתם אני חייב פיברבוקס לזה (למרות שהנתב הפרטי הוא בפורטים ג'יגה בכולם), ובעיקר גם אחרי הדיון בשרשור המקושר למעלה, אך בנושא של להתמודד עם מדיניות זו שנועדה להפשיט לקוחות ככבשים ל-"מוצרים" של החברה בלבד (אשר למעשה לא שלה, כלומר החברה קונה הון של התקנים מיצרן ממירים ומשווקת עם מדבקה עם שם בולט ועוד עם קושחה מתואמת אישית עם הסרה של חצי מהדפים כדי להתעשר על חשבון לקוח) והוצאות ערך מוסף כשלא לצורך - אך אין לי כסף לעורכי דין ושיפוט בנושאים הללו

barduck

New member
תודה

אני שמח לקרוא שאני לא המשוגע היחיד שחושב שהמצב הזה מהווה חדירה לפרטיות, לא מטיב עם הצרכן והזוי בכל קנה מידה.

נציגי הוט/סלקום ודומיהם תמיד מנסים לתת לי הרגשה שאני פאראנואיד והדרישות שלי לא מציאותיוית - ״אף אחד לא רוצה להיכנס לך לרשת״, ״אין לנו אינטרס לרגל אחריך״, ״כל הלקוחות שלנו עובדים ככה״ וכיוצא בזה. ולמרות שאני אישית קצת מגזים לפעמים, אני ממש מתפלא איך הנושא הזה לא מקבל מספיק הד ורוב האנשים מקבלים את הגזירה, בד״כ אפילו ללא ידיעתם.

אני כל כך מחומם עליהם שאני שוקל ברצינות לקחת ראוטר כזה, לנטר ולנתח את התקשורת בינו ובין ספק התוכן, לשפוך ממנו את ה firmware ולבדוק בדיוק מה הם עושים שם. אני לא אתפלא אם יש שם הפתעות לא נעימות.

cheif

Member
מנהל
לטעמי, אתה משנמך את עצמך ללא צורך

במקום ממיר הפייברבוקס איתו יש קושי בתצורת ברידג', הייתי מבקש מהוט להחליף אותו ב-HOTBOX2 + קופסת MOCA להתחברות לממירים האחרים. את ה-HOTBOX מאוד קל להפוך לברידג' וכך להשתמש בנטגיר שלך. באופן הזה גם תמשיך להנות מהרשת של HOT, שהיום עדיפה פי כמה מהרשת של בזק וגם תהנה מהנתב המתקדם שלך. אם אתה ממש מתעקש לעבור לסלקום, מודם ה-ADSL שלך הוא חסר שימוש ואתה צריך מודם VDSL. סלקום תספק לך אחד כזה שכולל גם נתב (די עלוב מבחינת החומרה), זאת תמורת 10 שקלים לחודש ואז תצטרך להפוך גם אותו לברידג'...

barduck

New member
כמו שכבר נאמר, לא ניתן להפוך את הנתב של סלקום לברידג׳

ללא שיתוף פעולה מצידם והם מסרבים בכל תוקף לעשות את זה בטענה של ״מדיניות החברה לא מאפשרת״.

האפשרות של הוט כבר פחות רלוונטית מבחינתי, השירות והתמיכה שלהם היו כל כך גרועים שיהיה לי ממש קשה להכריח את עצמי לעבוד איתם שוב. כמו כן, החבילה של סלקום TV זולה בכמעט חצי ממה שאני קיבלתי מהוט (זה כמובן בהתחשב במרכיבי החבילה הרלוונטיים עבורי).

cheif

Member
מנהל
אז מה עכשיו

אתה עדיין בלי היכולת להשתמש בנטגיר החדש שלך...

rafid1

Active member
מנהל
למה? אם אין ברירה אפשר לשרשר אותו כנתב שני אחרי הנתב שלהם

עם DMZ לIP סטטי שיינתן לWAN של הנטגיר החדש . לא ממש אידאלי, אבל יעבוד, ולפחות הרשת הפנימית בבית תהיה משופרת (לבטל את הWIFI והDHCP בקיים).
&nbsp
&nbsp

barduck

New member
ככה אני עובד (זמנית) עכשיו

עד שאתנתק מהוט. אבל זה לא פתרון טוב בעיני.

אני עוד מנסה לשכנע את סלקום (דרך קשרים) להסכים להפוך את הנתב לברידג׳.

אבל אם זה לא יעבוד, נראה לי שהפתרון האחרון יהיה לקנות מודם. בזק כבר לא מוכרים מודמים בלבד אבל יש מודם ADSL שאפשר לקנות וידוע שעובד טוב עם הקו של בזק במחיר סביר?

rafid1

Active member
מנהל
נכון ששירשור נתבים לא נחשב לאידיאלי

רק שבמקרה שלך, הנתב שלהם יעביר רק תעבורה לאינטרנט, ובבזק זה לא מהיר במיוחד... אז לא כ"כ נורא...

cheif

Member
מנהל
תשכח מ-ADSL -- אתה זקוק ל-VDSL

רשימה יש כאן - http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_Router.htm

אם בכוונתך להפוך את הנתב למודם נטו תרכוש את הזול ביותר. בארץ מדובר על ה-9970 של טפלינק או ה-225 של דלינק.

יחד עם זאת, לדעתי אתה עושה טעות - HOTBOX בהוט + הנתב שלך + MOCA יתן לך פתרון הרבה יותר איכותי.

arseny92

Well-known member
מנהל
אבל בשרשור הקודם כבר דוין שזה לא הולך אם אתה רוצה כמה ממירי

פיבר מיני לטלויזיה + נתב פרטי נורמלי לאינטרנט + VOD, כי הניתוב לא מאפשר וזה שגם אם אתה מעביר הוטבוקס או פיברבוקס לגשר, הוא מיד לאחר אתחול חוזר למצב נתב כי מקבל ריסט מרחוק דרך HFC
&nbsp
ראה למעלה
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/20/182862023/מחשבים/רשתות_פס_רחב_ו_IP-TV

rafid1

Active member
מנהל
לא קשור. התייחס לתשתית בזק (בנושא השרשור)

4Z7GBA

New member
מה הדגם (המדוייק) של הנתב של סלקום או הוט

שאתה רוצה להפוך לגשר ?
&nbsp
ולמה אי אפשר להפוך אותם לגשר בגלל שאין גישה לממשק ניהול ?

למעלה