שאלה לגבי התאמת מפצל לרשת של הוט

יעל גגג

New member
שאלה לגבי התאמת מפצל לרשת של הוט

אחרי קשיים רבים עם התשתית של בזק באזורנו, עוברת היום אחהצ לרשת סיבים אופטיים של הוט.
לפני זמן לא רב קניתי מפצל של TP-LINK כדי לקבל עוד יציאות ישירות מהראוטר לחדרים בבית.
מצרפת את הקישור לדגם המפצל ותמונה של המפרט שלו.
מישהו יודע האם המפצל הזה יוכל לשרת אותי גם אחרי ההחלפה של המודם, והחיבור של הראוטר החדש של הוט נט (זה שעובד עם הסיבים האופטיים).
תודה
http://www.tp-link.com.au/products/details/cat-4763_TL-SF1008D.html#overview

SysAdmin1

New member
ממש לא ברור לאיזה ראוטר שעובד עם הסיבים האופטיים הכוונה? ...

ממש לא ברור לאיזה ראוטר שעובד עם הסיבים האופטיים הכוונה?
רשת של סיבים האופטיים של הוט עד למבנה של הלקוח ( לא עד הדירה ) נמצאת בשלב זה רק בפיילוט של כמה מאות לקוחות כבר מספר שנים ולפיילוט זה לא מחברים נסיינים חדשים.
ורשת של סיבים אופטיים של הוט עד לנתב שבצד הלקוח לא קיימת כלל וגם לא בתוכנית.

יעל גגג

New member
נאמר לי מספר פעמים בשיחת הטלפון שמדובר בסיבים וגם נבדק

מול השירות שלהם (ע״י הנציג) שיש אצלנו בבניין סיבים אופטיים. עיכבתי עכשיו את ההתקנה כי אני רואה גם במסמך שנשלח אלי (שעדיין לא חתמתי עליו) שכתוב בו תשתית אינטרנט 200mg.
תודה על ההארה. אבדוק זאת שוב.

יעל גגג

New member
הנציג עומד על כך שמדובר בסיבים אופטיים. האם יש פה עוד מישהו

שמחובר בסיבים אופטיים להוט?
&nbsp

SysAdmin1

New member
את צריכה לשאול כמה שאלות מנחות, והן: ...

את צריכה לשאול כמה שאלות מנחות, והן: האם מדובר על חיבור שהמהירות העולה שלו, היא עד 5MBPS , האם מדובר על החיבור שהמהירות היורדת שלו היא עד 200M , עם דגש גדול על עד. אם שני התשובת הן כן, אז לא מדובר כלל על שום חיבור על גבי סיב אופטי, אלה על גבי כבל טלוויזייה שרוחב פס בו משותף למספר רב של הלקוחות ומספיק שכמה מהלקוחות האלה מנצלים את כל החיבור שלהם, בשביל ששאר הלקוחות יקבלו חיבור שלא זז.

rafid1

Active member
מנהל
התשובה היא: כן. זה מתג גנרי, שיעבוד מול כל נתב/ספק

וללא קשר לסוג התשתית. חבל שקנית מתג של 10/100 ללא תמיכה ב1G, כך שתוגבלי ל100M ברשת הביתית.

יעל גגג

New member
תודה רבה. בינתיים מסתבר שכל ממיר בבית הוא בעצם מרחיב טווח

בפני עצמו כך שלא אצטרך את המפצל. (אלו ממירי המיני פייבר של הוט).
קצת מטריד מבחינת כמות הקרינה שזה יוצר בכל חדר, מאידך, אני יודעת שלפחות לגבי קרינה של טלפונים סלולריים, יש חילוקי דעות מה מזיק יותר - הקרינה של חיפוש האנטנה הקרובה או הקרינה כשהאנטנה קרובה ואז קל למכשיר למצוא אותה...
&nbsp

יעל גגג

New member
אני אבדוק זאת, הבנתי משיחה עם הנציג הטכני שהסיבים מגיעים עד

לקופסה באמת ולא עד הבית.
בכל מקרה, כרגע, עם תשתית בזק, איני יכולה לעבור את ה-45mb ועם ניתוקים כל הזמן. אנלימיטד, לא בכיוון שלנו בכלל וגם אורנג בינתיים לא. לכן התלהבתי כשנאמר לי שמדובר בסיבים אופטיים.
אחתום גם על 100mb, בתנאי שיהיה יציב.
&nbsp

למעלה