בדיקת רשת לאורך זמן

dino_din

New member
בדיקת רשת לאורך זמן

בוקר טוב.
לא מזמן קניתי rm mini 3 שזה שלט למזגן (לדוגמה) שאפשר להדליק מהנייד.
הבעיה היא שהרבה פעם אני מקבל שגיאה device is offline - check your internet connection.

עכשיו, אני עדיין לא בטוח שהבעיה ברשת ולא במכשיר עצמו אבל זה העלה אצלי צורך חדש - איך אני יכול לנטר את הרשת שלי כל הזמן לאורך שבוע כדי לוודא שהיא תקינה ואין ניתוקים באינטרנט או ב WIFI גם כשאני לא בבית בכל שעות היממה?

אשמח לרעיונות.

SysAdmin1

New member
לשימוש ביתי לצורך זה קיימים אין ספור כלי תוכנה פשוטים...

לשימוש ביתי לצורך זה קיימים אין ספור כלי תוכנה פשוטים. למשל אחד מהמוכרים, זה pingplotter :
https://www.pingplotter.com/
מדובר על מוצר שמתאים גם למשתמשים הביתיים ללא ידע כלל בהכרת המחשב או בתקשורת נתונים. התוכנה יכולה לדגום מספר כתובות IP , שאחת מהן למשל רגל של ספק אינטרנט והכתובת השנייה היא התקן רשת שממוקם ברשת ביתית, למשל אותו ה BROADLINK .
כמובן שלשימוש מתקדם יותר קיימים כלים אחרים לגמרי, שמשתמשים בפרוטוקולי ניטור רשתות, כמו SNMP למשל, אבל זה כבר סיפור אחר.

בקשר לאותם הבקרים של BROADLINK, אז אני משתמש כבר שנים ב broadlink rm pro לצורך שליטה על התקנים שנשלטים דרך תדר 433MHz , כמו למשל על שער הזזה חשמלי, תריסים חשמליים, מפסקים שונים וכו' ואני יכול להגיד שמדובר על מוצר די אמין מבחינת תקשורת שלו לרשת.

dino_din

New member
תודה, אני אבדוק את הכלי שצרפת. נראה נחמד

המוצר שלך לך זו הדריסה המתקדמת. בהחלט מגניב אבל כרגע אין לו בו שימוש אז הלכתי על המוצר הזול שמספיק בדיוק למה שאני צריך (כיבוי והדלקת מזגן מחוץ לבית).
&nbsp
לצערי זה לא עובד טוב אבל אני עוד לא מאשים את הרשת. יכול להיות שהאפליקציה דפוקה. זו בהחלט אפשרות...
&nbsp
תודה!

SysAdmin1

New member
האפליקצייה זו בידיוק אותה אפליקצייה שבה גם אני משתמש גם ו...

האפליקצייה זו בידיוק אותה אפליקצייה שבה גם אני משתמש, כך שהיא לא הבעיה וגם והיא לא מתקשרת להתקן ישירות במצב שאתה נמצא מחוץ לבית, אלה שההתקן נרשם לשרת של החברה והאפליקצייה כבר מתקשרת מול השרת הזה. בכל זאת, אם אתה רוצה לבדוק את הצד של האפליקצייה, אז יש שניים, אחת, היא e-Control , שבטח אתה משתמש והשנייה, היא IHC .
צירפתי צילום מסך, איך נראה התקן שמחובר לאפליקצייה דרך רשת ביתית ואיך מחובר התקן שמחובר דרך שרת.

dino_din

New member
מעניין

קודם כל - ה IHC הכוונה לזו:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.com.broadlink.econtrol.plus
נראה שקיבלה דירוג די נמוך ב PLAY. ציון 2.2
&nbsp
אני אכן משתמש ב e-Control. לא ידעתי שזה דרך השרת של החברה. משום מה חשבתי שהאפליקציה מתקשרת לראוטר וישר למכשיר אבל עכשיו כשאתה אומר את זה... הגיוני שזה עובר דרך שרת שלהם ולא שומר באפליקציה את ה IP שלי... לא חשבתי על זה.
&nbsp
יכול להיות שמשהו בהגדרות שלי לא נכון.
אני אנסה בימים הקרובים לאפס את המכשיר עצמו (אם אני זוכר, יש שם כפתור קטן שאמור לעשות את זה) ולהגדיר מחדש.
&nbsp
צירפתי צילום מסך. ככה זה מוגדר אצלי.
&nbsp
&nbsp

SysAdmin1

New member
האפליקצייה השנייה באמת פחות נפוצה, אבל לצורך הבדיקה אפשר...

האפליקצייה השנייה באמת פחות נפוצה, אבל לצורך הבדיקה אפשר לנסות להשתמש בה. בקשר לשרת שעליו מתחבר הבקר, אז מדובר על שרת וירטואלי שיושב על אחד aws של AMAZONE . ניתן לראות בממשק ניהול של הנתב בתוך הטבלת NAT את כל הפרטים הרלוונטיים. למשל אצלי כך זה נראה. בכל מקרה, עם ה PINGPLOTER אפשר לזהות את הצד של הבעיה.

dino_din

New member
אז עידכונון קטן

עדיין לא בטוח איפה הבעיה. במכשיר או באפליקציה או באינטרנט שלי.
&nbsp
אתמול, במהלך המשחקים עם המכשיר והראוטר, כשסתם ניסיתי להדליק את האופציה של push, קיבלתי הודעה בecontrol שאיכות חיבור האינטרנט נמוכה ולנסות שוב. גם אחרי כמה נסיונות לא הצלחתי לשנות את האופציה למרות שבאותו זמן גלשתי מהנייד והלפטופ שיושבים על אותו ה WIFI (תמונה מצורפת).
&nbsp
כך שיש לי הרגשה שמשהו באפליקציה לא תקין. בכל מקרה, כשלחצתי על האייקון של המזגן שמוגדר באפליקציה, כשאני בבית, זה נכנס פנימה ולא הייתה בעיה.
&nbsp
ולמשהו שבכל זאת השתנה - אחרי קצת קריאה, שיניתי את בחירת הערוץ מאוטומטי ל-6 ואת רוחב הערוץ מאוטומטי ל 20 MHZ וניתקתי את המכשיר לדקה וחיברתי שוב.
&nbsp
עכשיו ניסיתי לפתוח את המזגן מרחוק וזה הצליח. פעם ראשונה שאני מצליח. אז או שזה במקרה, או שאחד השינויים שלמעלה באמת שיפר משהו.
&nbsp
עדיין מוקדם לדעת. מקווה שיחזיק מעמד :)
&nbsp
תודה על העיצות.

dino_din

New member
אגב, עכשיו גם ה PUSH נדלק :)

יכול להיות שבאמת הרשת אצלי הייתה בעייתית? אולי הערוץ שנבחר אוטומטי היה גרוע?
&nbsp
מוזר ומעניין...

ilan316

New member
אני אם אוצה הודעת שגיאה

אני עדין לא מוצא את הבעיה של חיבור מרחוק מופיע כ-OFFLINE
רכשתי ראוטר חדש חשבתי אולי זה יטפל בבעיה,
אך הבעיה חוזרת על עצמה.

התקנתי את התוכנה pingplotter , אני לא ממש מבין איך להסתכל אליה , ומה אני אמור להבין.

למעלה