נתב חדש של D-LINK עושה בעיות...

dude101

New member
נתב חדש של D-LINK עושה בעיות...

לפני כמה ימים התקנתי נתב משולב של D-LINK מדגם DSL-G255.
מחוברים אליו 4 מכשירים - מחשב עם XP, מחשב עם וינדוס 10 ו-2 מכשירי אנדרויד.
במהלך אותם כמה ימים נתקלתי בבעיות הבאות:
1. קשרתי בין ה-MAC ל-IP של מכשירי האנדרויד דרך הנתב (ל-PC מוגדרות כתובות קבועות דרך מערכת ההפעלה). מכשירי האנדרויד התחברו לנתב, אבל לא התחברו לאינטרנט. ביטלתי את הקישור והבעיה נפתרה.
יש לציין שגם כשמגדירים IP קבוע דרך המכשירים עצמם הבעיה חוזרת על עצמה.
2. לא הצלחתי לפתוח פורט למחשב שמריץ XP. ניסיתי לסגור ולפתוח כמה פעמים, ואיכשהו הפורט נפתח. אין לי מושג למה.
3. מכשירי האנדרויד התחברו לרשת אבל לא התחברו לאינטרנט (שוב).
4. לא ניתן היה להעביר קבצים מה-XP למכשירי האנדרויד (סייר הקבצים החל בפעולת ההעברה ולאחר כמה מ"ב דיווח שיש בעיה עם החיבור).
את בעיות 3 ו-4 פתרתי ע"י שינוי כתובת ה-IP של הנתב (לפחות אני חושב שזה מה שפתר את הבעיה. עשיתי כמה דברים, ואחרי שינוי כתובת ה-IP הבעיה נפתרה). על הדרך גם עידכנתי את הקושחה (לא נראה שזה עשה משהו).
5. מחשבי ה-PC לפעמים לא מתחברים לאינטרנט או לנתב עד שמוציאים את כבל ה-LAN ומחברים אותו שוב. למרות שהם כן מתחברים אחד לשני (אני יכול לגשת לתיקיה משותפת שיושבת על ה-XP מה-10.

נראה שכל פעם שאני פותר בעיה כלשהי (ולהבנתי, הדי חובבנית, לא אמור להיות קשר בין הפעולות שאני מבצע לפתרון הבעיות, פרט להוצאת כבל ה-LAN).
יכול להיות שהנתב מוגדר לא נכון (למרות שהוא כן פועל כראוי רוב הזמן)? ליצור קשר עם החנות ולבקש שיחליפו לנתב אחר?

למעלה