איזו בדיחה רעה

איזו בדיחה רעה

https://www.themarker.com/technation/1.4430411

״מיזם הסיבים IBC לגלישה מהירה באינטרנט מוסיף להיות לוט בערפל: החברה שיגרה היום מכתב למשרד התקשורת מכתב בו היא מבקשת הקלות משמעותיות בחובות הפרישה שלה. לטענת החברה, בלי הקלות אלו, החברה לא תצליח למצוא משקיע חדש ותצטרך לפנות להליך פירוק.

סלקום, שנמצאת בתהליך בדיקה ארוך מול החברה ובעלי המניות בה, שוקלת לרכוש את הבעלות במיזם. אלא שסלקום מצאה כי בחובות הפרישה הנוכחיות שלה אין כדאיות כלכלית למיזם, גם בעלות אפס. סלקום הגיעה למסקנה כי היא כן יכולה למצוא כלכלה ב-IBC אם חובות הפרישה ישתנו ל-20% מאוכלוסיית ישראל בתוך 10 שנים ו-40% מאוכלוסיית ישראל בתוך 25 שנים. ״

בבזק והוט כבר פותחים את השמפניות.

dani666

New member
בתנאים האלו - צריך פשוט לסגור אותו. למדינת ת'א יימצאו גם...

... פורסים אחרים.

רוב הזמן נח

Well-known member
לא.

המדינה לא צריכה להציב דרישות והגבלות מלכתחילה, מה שרק גורם לקשיים לכל מיני עסקים ומתחזק את יוקר המחיה.
אז במקרה הזה מוטב שתיתן את ההקלות ותפסיק להציב דרישות.
&nbsp
השוק צריך להיות תחרותי. אם יהיו עוד חברות עם סיבים אופטיים אז טיבעי שהחברה הזאת מרצונה תרצה להרחיב את התשתית שלה. אבל בשום אופן אסור לתמוך במדיניות שגורמת לחברות האלה להסגר.
&nbsp

k-don

Well-known member
הם רוצים להתחרות רק באיזורים כדאיים

ולא בכל הארץ

cheif

Member
מנהל
אתם מתעלמים ממשפט מפתח בכתבה

בכתבה מופיע משפט חשוב שאתם מתעלמים ממנו: "במכתב, IBC מדגישה כי היא תשמור על עקרון הפרישה מרכז-פריפירה שנקבע ברישיון, היינו שבמסגרת אותם 40% מהאכולוסיה יהיו חצי מהתושבים מהפריפריה."

כלומר IBC מתחייבת לפרוש גם בפריפריה - ולכן השאלה הנכונה לאיזה פריפריה היא מתכוונת. אם הייתי הרגולטור הייתי מחייבת שלפחות חברת סיבים אחת תגיע לכל עיר.

dani666

New member
ביחס למדינת ת'א הפריפריה זה חולון מצד אחד, הרצליה מהשני

בנוסף, גם התפיסה שלך לגבי פריפריה לוקה בחסר. "...תגיע לכל עיר". פריפריה זה לא רק ערים.

cheif

Member
מנהל
אז תשנה מילה אחת

אז בתגובה הקודמת שלי תשנה את המילה ''עיר'' למילה ''ישוב''.

dani666

New member
רק ששנינו יודעים שאפחד לא יגיע לטיז אל חור הלא רווחי ל...

... פני שיסיים לרשת את מדינת תל אביב. וגם אז בספק.
&nbsp
כלאמר - הוט עומדת בהתחיבותה לפריסה גורפת ?
האם יש בכלל התחיבות כל שהיא לפרטנר, סלקום ודומיהם - יש להם בכלל רישיון שהם צריכים לעמוד בו?
&nbsp
אז IBC פושטת הרגל כן תעשה זאת ?

cheif

Member
מנהל
כמה הערות

1. אם משרד התקשורת היה רגולטור עם שיניים - הוא היה מצליח לכפות על החברות פריסה אוניברסלית ו/או כזו שתבטיח לפחות פס רחב אחד אמיתי לכל ישוב בארץ.

2. אכן ל-IBC אין זכות קיום כחברה עצמאית (כתבתי על כך הרבה) אבל סלקום רוצה לרכוש אותה ועל הבסיס שלה לבצע פריסת סיבים. ההקלות הם חלק מהתנאים לרכישת החברה - אם סלקום לא תקנה אותה - כל ההשקעה ב-IBC - כולל ה-150 מיליון שקל של המדינה - ילכו לפח.

dani666

New member
1. אם. 2. אז אין. שהמדינה תחליט שתשתית איכותית ...

... זו חובה לצורך פתוח המדינה ותשקיע את כספה במקומות שאיש לא מוכן. במקום לראות זאת אובד - שיקחו זאת על עצמם ולאחר מכן ישכירו את התשתית. את העלות - שיגבו מכל אלו שחיים במדינת תל אביב כמס על תשתית התקשורת שלהם. המס הזה יכול להיות מדורג - ככל שהתשתית הונחה מוקדם יותר ובמקום מרכזי עם הרבה פוטנציאל - המס יהיה גבוה יותר.

cheif

Member
מנהל
אני לא רואה את המדינה לוקחת על עצמה פרויקט כזה

הנטיה היום היא למסור פרויקטים כאלה לגופים עיסקיים - טוב או לא - זה כבר דיון אחר לגמרי.

noa_f

New member
אתם מדברים על מדינת תל אביב - אבל אני גרה במדינת תל אביב

והם לא הגיעו אלי
בזמנו היה אותו הסיפור עם ה- adsl במהירויות הגבוהות של בזק
&nbsp
״מדינת תל אביב״ היא כנראה בעיקר ״מרכז העסקים של תל אביב״ (כי באיזור שלי אין עסקים) וזה די מובן כלכלית...
&nbsp
&nbsp

למעלה