טלויזיית לווין או סטרימר ?

RoyceGracie

New member
טלויזיית לווין או סטרימר ?

היי, אני מתלבט על איזה כיוון ללכת.
מצד אחד סטרימר זה נחמד, אני אוכל להתקין קודי, מצד שני יש עם זה תמיד בעיות, אי קליטה, ערוצים יורדים וכו.

מצד שני, טלויזיית לווין זה אנלוגי - אבל אני לא מבין בזה מספיק. אומרים שאם יהיה לי צלחת על הגג אני אקלוט מאות ערוצים, אבל אילו ערוצים ? מישהו יכול לספר לי יותר על זה ?

SysAdmin1

New member
אני יכול לספר לך, שטלוויזייה בלוויין היום זה לא אנלוגי....

אני יכול לספר לך, שטלוויזייה בלוויין היום זה לא אנלוגי, אלה שזה דיגיטלי. ולא רק היום, אלה כבר שני עשורים. יותר מזה, זה גם בצבע וגם עם פס קול ואפילו בסטריאו ובחלק מהתחנות עם 5.1 ערוצי קול.
כמובן שטלוויזייה בלוויין, זה ערוצים שיש בינהם גם HD וגם UHD .
ודרך הגב, גם בלוויין הערוצים גם יורדים וגם עולים.
אילו ערוצים אתה תקלוט, זה יהיה תלוי רק בך, במה שתרצה לקלוט ועל מה תשלם. בזה יהיה תלוי גם, אם זה יהיו מאות ערוצים או אלפי ערוצים או עשרות אלפי ערוצים. למשל, מי שירצה לשלם מעט, אז יקלוט הרבה ערוצים בערבית ועד קצת בשפות אחרות שלא מובנות ורק עם פרסומות.

SysAdmin1

New member
סטריאו מן הסתם זה לא שידור אנלוגי ולא דיגיטלי, זה בסך הכל...

סטריאו מן הסתם זה לא שידור אנלוגי ולא דיגיטלי, זה בסך הכל שידור שכולל שני ערוצי שמע אחד שמאל ואחד ימין. בידוק, כמו שערוץ טלוויזייה צבעוני, הוא לא דיגיטלי או אנלוגי.

רוב הזמן נח

Well-known member
אז דיסקים CDA שאתה שם במערכת...

או כיום גם מחבר אליה דיסק און קי עם קיבצי MP3 ושומע ברמקולים בסטריאו, זה אנלוגי?
&nbsp
ומה עם כל מה שנשמע דרך המחשב בסטריאו?
&nbsp
&nbsp

rafid1

Active member
מנהל
למה לא גם וגם?... :)

הפורום כאן לא ממש בעניין טלוויזית לווינים, אבל סאטרימר זול תקנה ב30-40$ + השלמה של עידן+ שבטח יש לך. אז אני מציע לך להתיחס ל"השקעה" הזאת (שוות ערך ל3 שווארמות) כניסוי לימודי מעניין...

לא טוב - תחרוש בפורומי רלוונטיים לגבי ההיצע בתחום צלחות לווין, ותוסיף גם .

RoyceGracie

New member
אני לרוב קונה שווארמה ב 15 שקל

(בירושלים).

כנראה שאתם צודקים ולעבוד עם סטרימר יהיה נכון יותר..

rafid1

Active member
מנהל
זה שני מוצרים שונים, ולפעמים משלימים.

לדוגמא, בלווין כל ה"ערוצים" לינאריים, ללא מצב VOD. באינטרנט - הכל אפשרי....

רמי אב

New member
אפשר גם דרך לווין לקבל שירות VOD

זה מצריך גם LNB לשידור או חיבור לקו טלפון
חברת יס נכון לעכשיו משדרת את ה VOD דרך לווין אבל כדי לקבל אותו צריך קו טלפון

SysAdmin1

New member
כמה שלא מפתיע גם זה לא נכון...

כמה שלא מפתיע גם זה לא נכון. חברת YES , לא משדרת VOD דרך לוויין וגם כדי לקבל אותו לא צריך קו טלפון, חברת YES מספקת שירותי VOD דרך רשת אינטרנט, וההזמנות של הלקוח מגיעות מהמקלט של הלקוח ל YES דרך אינטרנט והתכנים עצמם מ YES למקלט של הלקוח יורדים דרך אותו חיבור אינטרנט שבמקלט.
לא מדובר כאן על חידושים או משהוא מיוחד, זה דברים ידועים לכולם מזה שנים.
זה גם דבר שמובן וברור, כי, אם כל לקוח הייה צריך לתפוס ערוץ בלוויין לצורך התוכן שהוא מזמין, הייה צורך בכמות הערוצים ככמות הלקוחות, וזה טיפה לא יישים.

רוב הזמן נח

Well-known member
צריך בכלל לווינים לצורך שידור ערוצי טלויזיה?

&nbsp
הרי היום אפשר להעביר הכול דרך האינטרנט.
&nbsp

rafid1

Active member
מנהל
למה אתה לא שואל את זה לגבי עידן+?...

כל עוד יש מי שצורך - זו השיטה עם התשתית הכי זולה... פריסת הכבלים עולה 0...
אישית, אני בדיעה שהאינטרנט הוא לא מספיק יציב לטלוויזיה מסחרית (עומסים משתנים, תלוי סביבת לקוח). מי שרוצה לראות סרט עם 0 הפרעות (בוודאות) זה לא יהיה באינטרנט. העניין הוא שלטובת הוזלה - אנשים מוכנים לפשרות היום...
&nbsp

ronengeles

New member
לא מספיק יציב?

מתי נתקלת בבעיית עומסים באתרים ישראלים?
כל חורף הלקוחות של יס נתקלים בבעיות שידור בגלל מזג האוויר, ללקוחות של הוט יש בעיות תשתית מקומיות ו/או איזוריות.
שידור באינטרנט הוא מספיק יציב, בטח שמדובר בספק מקומי.

רוב הזמן נח

Well-known member
כיום רוב הסרטים באינטרנט יהיו ללא הפרעות

האינטרנט זה העתיד ובעתיד הכל יהיה דרכו.
&nbsp
עידן פלוס הוא גם כיום דרך האינטרנט באתרים השונים. בעתיד יהיה לזה אתר ספציפי של עידן פלוס שדרכו גם יהיה אפשר להיום מנויים על ערוצי עידן פלוס שיהיו בתשלום.
&nbsp
&nbsp

SysAdmin1

New member
לוויינים צריך בעיקר בסוג של שירות מאחד לרבים...

לוויינים צריך בעיקר בסוג של שירות מיחיד לרבים, מה שמכונה בשם BROADCAST , כמו ערוצי טלוויזייה לינאריים להפצה גאוגרפית לרחבה. מצד שני אינטרנט מתאים יותר לשירותים של אחד לאחד, למשל VOD , ששם כל לקוח מקבל תוכן נפרד ובזמן שהוא בחר.

SysAdmin1

New member
אפשר לעשות הרבה דברים, רק שחלקם מאוד לא היגיוניים...

אפשר לעשות הרבה דברים, רק שחלקם מאוד לא היגיוניים או כלכליים. מדובר כמובן על מכלול שלם של שיקולים, מהשיקול הטכני שהשידור UNICAST לא כלכלי לזה ושידור MULTICAST לא אפשרי באינטרנט ועד השיקול של זכויות יוצרים של התכנים שמופצים דרך אינטרנט, הם הרבה יותר יקרים בשידורים ליניאריים, מול מקורות הפצה שונים, כמו לוויין למשל. מדובר על זה, שאפילו תכנים כאלה שניתן להפיץ אותם בחינם דרך שידורים לווייניים או קרקעיים, בהפצה דרך אינטרנט, גוף המשדר אותם יצטרך לשלם הון עתק.
ואלה רק כמה מהסיבות ששידורים לינאריים דרך אינטרנט יכולים להיות רק כשירות משלים או מצומצם, כמו שקיים ב YES GO למשל ובחברות אחרות בחו''ל, כמו SKY.
כמובן שכל הנושא הזה כבר נטחן עד דק בכל הפורומים השונים במשך שנים.

רוב הזמן נח

Well-known member
ביוטיוב ובעוד אתרים כל מי שיש לו מצלמה יכול לפתוח שידור חי

בחינם ולקשקש שעות. אז לערוצים ורשתות שידור זה יקר ובעייתי?
בעתיד הכל יזרום דרך האינטרנט. ביפן כבר היום זה ככה.
&nbsp
וגם בישראל אם הלויין עמוס יפול לים יהיה אפשר להעביר את כל השידורים של יס דרך האינטרנט.
&nbsp
ומה זה סלקום TV ופארטנר TV? זה לא שידור שמועבר דרך האינטרנט?
&nbsp
אגב, כל הנושא של זכויות יוצרים וכל מה שמיסביב יהיה חייב להיות מוסדר בעתיד בצורה יותר מוצלחת ממה שקורה היום. , כי אם משהו נבלם בגלל המגבלות האלה ולא עולה בצורה חוקית אז זה מגיע לקודי וטורנט.
ככה ששכרם של כל הנוגעים בדבר יוצא בהפסדם ועדיף להם להפסיק לחשוב בקופסה של 1990 ולהפסיק לייצר מיגבלות יותר מידי אדוקות על התכנים,
&nbsp
אין היום שום סיבה הגיונית ששידור באינטרנט יעלה הון עתק, מלבד מגבלות מלאכותיות של אנשים שעדיין חיים בעבר.
&nbsp
יותר מידי מיגבלות כאלה רק מעודדות פיראטיות
וראה כדוגמה את אתר סדרות.
&nbsp
&nbsp

SysAdmin1

New member
לאחר שלוויין עמוס החדש התפוצץ, ב YES כבר בדקו, אם

לאחר שלוויין עמוס החדש התפוצץ, ב YES כבר בדקו, אם לחברה יש כלל אפשרות כלכלית וטכנולוגית לעבור לשידורים דרך אינטרנט וכמה שזה לא מפתיע שהתברר ציטוט מהכתבה: "כי ל-yes, חברת טלוויזיה בלוויין עם 600 אלף מנויים, לא הייתה באמת אופציה אחרת, מאחר שכן כיום אף לא חברת טלוויזיה אחת בעולם שעברה לשידורים על גב רשת האינטרנט באופן מלא. כל חברות הלוויין מתעתדות להמשיך עוד שנים רבות להשתמש בלוויינים כאמצעי ההפצה לשידורי טלוויזיה, תוך שילוב שירותים על גבי האינטרנט."
מצורפת הכתבה שהמסקנות של הועדת בדיקה הרלוונטית התפרסמו בה:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001177082

ולא רק מצד הגוף המשדר זה לא אפשרי, אלה גם מחברת תשתית, זה גם לא אפשרי. הציטוט הרלוונטי:
"ועדה מיוחדת שהוקמה בדירקטוריון ביצעה עבודה בעניין ולקחה בחשבון את עמדת בזק. מצד אחד יש הטוענים שבזק איננה מסוגלת בתקופת זמן קצרה לעמוד באתגר של העברת כל שידורי yes על גבי האינטרנט, מבחינת דרישות לזמינות ולקצבי מהירות גבוהים. yes טענה שהיא צריכה רשת שתומכת בלפחות 5 טלוויזיות באיכות שידור גבוהה K4 בבית ורשת בזק אינה יכולה להבטיח איכות שידור כזו על גבי האינטרנט.
בנוסף הוצגו בפני הדירקטוריון עלויות החלפות הממירים בבתים, ועלויות פריסת כבלים בבתים, שכן לא בכל הבתים יש חיווט מתאים והעברת השידורים רק על גבי רשתות WIFI, היא בלתי אפשרית.

למעלה