עזרה ברשת ביתית

סי226

New member
עזרה ברשת ביתית

שלום,
ברצוננו להשחיל בקירות כבלים לרשת., יש הכנה וכבלים מושחלים של CAT3 והבנו שפה מקור הבעיה.
לפי מה שהצלחתי להבין ממה שקראתי פה ובעוד מספר מקומות בגוגל מומלץ על כבל מסוג CAT6A מסוכך STP קשיח?

אשמח מאוד להמלצותיכם על סוג/ יצרן של כבל וחנות לרכישה באזור פתח תקווה.

כמו כן יש לי שקעי גוויס בקירות ואיזה שקע לרשת תואם גוויס מומלץ לקנות שקל יותר לחבר לבד (את השחלה בצנרת אני עושה )

בראוטר יש רק 4 יציאות, וצריך סוויג' או מתג כי אין מספיק יציאות (מחוברים 3 מחשבים נייחים, טלוויזיה וסטרימר), בבית יש לי סוויג של אדימקס האם מומלץ משהו אחר?.
כרגע יש לי בעיות קשות ברשת והתשתית היא של בזק ואני עוברת להוט.
עוד שאלה : האם יכול להיות שההגדרות של הרשת בבית בין המחשבים גורמות להפרעות במקרה ואינן נכונות? והאם חייב להגדיר שיתוף רשת בין מחשבי הבית? בגדול חוץ משימוש במדפסת אין לי כל צורך בשיתוף והמדפסת עובדת על בלוטוס.

אודה מאוד לעוזרים ועל המלצותיכים.

cheif

Member
מנהל
שאלת הבהרה

אתה בטוח שמה שמושחל אצלך בקירות זה CAT 3 - כלומר חוט טלפון ובו אתה שימוש לחיבור המחשבים?

אם זה המצב, אתה חייב לשדרג את הכבל ל-CAT5E או CAT6 (אני חושב שמספיק CAT5E). לגבי ה-SWITCH, אני מניח שהוא תומך רק ב-100M ואם יש לך דרישות יוצאות דופן להעברת מידע בתוך הרשת הביתית, הוא יספק - כל זאת צריך גם להילקח בחשבון בכך שעלות SWITCH של 1G היא יחסית נמוכה היום.

לגבי שקעים - לכל בית שקע (גוויס או תואמיו) יש היום אביזר של שקע רשת שניתן חרכוש בכל חנות DIY.

סי226

New member
רשת

כן, אני בטוחה שבקירות מושחל CAT3.
השימוש שלי במחשבים הוא עבור הילדים, שמשחקים משחקי רשת, אני עובדת על מחשב נייד שמספק את צרכי.
וה - TV מחוברת גם עם כבל ישירות.
בגדול אין לי צורך בשיתוף של המחשבים אז האם לבטל את השיתוף? האם השיתוף עצמו גם גורם לתקלות.
אני אקנה CAT6A אבל, והייתי שמחה על המלצה סוג כבל מדוייקת ועל חנות באזור פ"ת.
תודה

cheif

Member
מנהל
תשובות

אין צורך לבטל את השיתוף.
החלפת כבלי ה-CAT3 היא חיונית.
לצרכים שאת מתארת CAT6A הוא OVERKILL אבל אם תצליחי להתמודד - לבד או בעזרת איש מקצוע - עם ההשחלה והרכבת השקעים, לא צפויה בעיה.
אני לא מכיר חנות ספציפית בפ"ת תקווה אבל בעקרון כל סיטונאי לחשמלאים מחזיר כבלים ושקעים. בדרך כלל הכבלים באים בגלילים של 100 מטר בעלות של סביב 2-3 שקל למטר.

למעלה