רשת WiFi עם התקנים בעלי יכולות שונות

נועם ח

New member
רשת WiFi עם התקנים בעלי יכולות שונות

האם ברשת WiFi עם התקנים בעלי יכולות שונות כולם מקבלים את המהירות של ההתקן האיטי ביותר, או שכל אחד מקבל מהירות בהתאם למה שיש לו?

יש לי בבית מחשב נייד עם כרטיס רשת Intel 6205 שלפי מה שקראתי פועל בתקן n 2X2.
יש מחשב נייד ישן עם כרטיס בתקן n אבל ככל הנראה יש לו רק אנטנה אחת.
בנוסף יש מדפסת עם כרטיס בתקן n (לא ברור כמה אנטנות).
אבל, יש גם טאבלט ו- 2 טלפונים חכמים וכולם תומכים גם בתקן ac ו- dual band, ויש להם יותר מאנטנה אחת.
האם נתב בתקן ac יידע לתת מהירות גבוהה יותר למכשירים שתומכים או שכולם יעבדו ב- n?
במידה והנתב יודע לתת 600 Mbs בתקן n ו- 1300 Mbs בתקן ac (כמו D-link 880L, שאני חושב ברצינות לקנות), האם הוא אכן ייתן לכל מכשיר לנצל את המהירות שהמקלט שלו תומך בה במלואה?

rafid1

Active member
מנהל
ביצועים משולבים

כמובן שיש תאימות אחורה של כל התקנים.
אם תקנה נתב AC1900, ולדוגמא לכולם יהיה N300 המהירות תהיה תיאורטית 300M (כ80 בפועל).
&nbsp
יש לך כאן דוגמא לביצועים במשולב:
https://is.gd/2oJWPa
&nbsp

נועם ח

New member
הבנתי, תודה

ז"א שלמרות שחלק מהמכשירים אצלי הם n וחלק ac, כדאי לי לקנות נתב שתומך ב- ac והמהירות שהם יקבלו תהיה גבוהה יותר מאשר אם אני קונה נתב שתומך רק ב- n.

אני חושב לקנות מודם D-link G225 ונתב D-link Dir-880L. מה אתה אומר? (אין כמעט מגבלת תקציב כי זה על חשבון העבודה
).

נועם ח

New member
למה? מה לא טוב במה שהצעתי?

מדובר בשימוש ביתי, עם הקליינטים שציינתי למעלה. לא ייתנו לי כסף לראוטר מקצועי של cisco ב- 4000 ש"ח, יש גבול... (ואני גם לא צריך).

A

adorah

Guest
אנחנו משתדלים לא סיסקו כי לא רוצים להתחתן איתם

יש תחליפים זולים ומספקים בשוק למרבית העסקים שתקציב כן חשוב להם בלי לשלם כל שנה דמי רישוי שידרוג ואני לא יודע מה. אני מחפש תמיכה סבירה. לא חתונה קתולית

למעלה