הגדרת מודם VDSL

thunderbug1

New member
הגדרת מודם VDSL

שלום לכולם,
רכשתי מאמזון את הנתב TP-LINK VR200 שכולל מודם VDSL בתוכו ורציתי לדעת איך מגדירים אותו לעבוד על התשתית של בזק במקום מה שיש לי כרגע ומוגדר כמודם- D-Link DSL-6850U.

תוכלו לראות כאן את הסימולטור של הנתב להמחשת התפריטים:
http://uk.tp-link.com/resources/simulator/Archer-VR200_V1_Emulator/index.htm

ממה שהבנתי, תחת Basic >Internet> ISP List לבחור ב- Other ולהשאיר על PPPoE ולהכניס את שם המשתמש והסיסמה של הספקית?
האם צריך להשאיר את VLAN ID מסומן ואם כן, איזה ערך לרשום?

תחת Advanced > Network > DSL Settings - להשאיר איך שזה מוצג? כלומר VDSL2, Annex A/B/L/M?

cheif

Member
מנהל
תשובות

1. לגבי VLAN - צריך להסיר את הסימון.
2. כל היתר כפי שכתבת כולל נושא ה-ANNEX.

thunderbug1

New member
תודה רבה

מקווה להגדיר את הנתב וכל הנלווה היום, לא יצא לי להתעסק עם זה אתמול כמו שתכננתי.

thunderbug1

New member
תוספת

רציתי לציין כשאשר הגדרתי את הנתב, ברגע שהגדרתי את האיזור לישראל, זה מצא את בזק ברשימה

&nbsp

cool456

New member
האם ביקשו ממך אישור ממשרד התקשורת?

אני גם מעוניין לרכוש את הנתב הזה, וכבר לא ברור לי אם יהיה בארץ או לא ומתי.
אשמח לקבל קישור.

תודה.

thunderbug1

New member
.

לא נראה לי שזה עבר בדיקה, האריזה לא נראתה פתוחה. לא יודעת אם זה עזר, אבל כשהזמנתי מאמזון סימנתי את ההזמנה כמתנה. או שאולי פשוט היה לי מזל, תודה לאל.

cheif

Member
מנהל
אם זה היה נעצר במכס היית יודעת על כך

היית מקבלת פניה ובקשה למילוי טפסים. למזלך זה עבר מתחת לראדר...

cool456

New member
זה נשלח דרך הדואר הרגיל או דואר שליחים/DHL/UPS?

זה נשלח דרך הדואר הרגיל או דואר שליחים/DHL/UPS?

thunderbug1

New member
שילוח

זה נשלח דרך Amazon Global Standard שזה המשלוח הרגיל שלהם אם אני לא טועה, עם חברה שנקראת iParcel שמעבירה את זה בארץ לידי דואר שליחים.

thunderbug1

New member
תוספת:

שים לב ש- iParcel ישלחו אימייל בבקשה לקבל את תעודת הזהות שלך בשביל שיחרור מהמכס אז תוודא שאתה שולח כדי שהמשלוח יצא כמה שיותר מהר לארץ.

cool456

New member
אם זה דרך דואר שליחים...

אז באמת היה מזל שלא ביקשו אישור ממשרד התקשורת.
ראיתי גם שאמאזון גובים מראש את המיסים, אבל מצד שני הם מורידים את המע"מ
הבריטי מהמחיר הסופי.
מעניין כמה יעלה הראוטר בארץ, אם אני אצליח לקבל תשובה מבנדא אם בכלל
מביאים אותו ומתי.

thunderbug1

New member
>>

זה עובר לידי דואר שליחים כשזה מגיע לארץ, כן, לא יודעת מי מהחברות התעסקת עם השחרור מהמכס אבל אני מניחה דואר שליחים.
נכון, הם גובים מראש מיסים ושמעתי שלפעמים יש החזרים במידה ולא נגבו מהם או שולם פחות ממה שגבו ממך אז מחזירים הפרש. תהיה הפתעה נחמדה אם זה מה שיקרה :)
כשאני קניתי זה היה 64 פאונד.
שאלה טובה, גם אני חיכיתי שיתחילו לשווק בארץ אבל זה מתעכב אז כבר החלטתי לעשות מעשה.

okunj

New member
אפשר בבקשה לקבל כמה פרטים?
כמה עלה בסוף בשקלים?
כמה זמן משלוח?
והאם הוא תומך בוקטורינג? כי אני מניח שהדגם עם התמיכה מכיל את האות V בסוף (VR200v)
את עם בזק+בזב"ל?
איזה מהירויות את מקבלת איתו כרגע?
&nbsp
&nbsp

thunderbug1

New member
תשובות

אני הזמנתי מאמאזון אנגליה כשזה עלה 64 פאונד ועלה לי 500 שקל כי בטעות נתתי לאמאזון להמיר לשקלים. הבנתי שהעמלת ההמרה שלהם קצת יותר גבוהה ועדיף לחייב את הכרטיס במטבע המקומי ואז חברת האשראי תמיר לשקלים. זה הפירוט:
&nbsp
Item Subtotal: £54.16
Postage & Packing: £16.18
Import Fees Deposit: £12.66
Order Total: £83.00
&nbsp
המע"מ המקומי יורד ומשלמים מראש מיסים ובמידה והמכס לא חייב בסופו של דבר או חייב פחות ממה שאמאזון גבו, תקבל החזר, אז אולי גם לי תהיה הפתעה

&nbsp
הזמנתי ב- 25.1 והגיע לארץ ב- 29.1 - עוד כמה ימים במכס או מיון עד שהגיע לדואר שליחים וקיבלתי ב- 7.2. כלומר כשבועיים עד שקיבלתי עם שליח.
&nbsp
כן, הנתב תומך בוקטורניג ואם אני לא טועה ה- VR200v כולל VOIP
אני נמצאת כרגע על חבילה של 40 מגה בבזק + נטוויזן. בקווי אני מקבלת את כל המהירות, באלחוטי יש לי בעיה רק בהורדות שזה מוגבל ל-2MB/s מתוך 5MB/s. מתבטא רק בהורדות, אם אני עושה בדיקות מהירות באלחוטי זה יראה שאני מקבלת את מלוא המהירות. עם הנתב הקודם עם אותם הגדרות לא הייתה לי בעיה אז אני מנסה לבדוק למה. זה אולי משהו ספציפי אצלי, לא אומר שגם לך יקרה.

okunj

New member
המון תודה! :)
באמת תודה על התשובות.
משום מה היום הוא עולה קצת יותר באמאזון אנגליה ובשקלים זה יוצא כמעט 530 ש"ח.
אבל הדבר היחיד שלא ברור פה, זה שהבנתי שיש סיכוי שהוא ייחסם במכס ולא יגיע לידיי לעולם?
&nbsp
לגבי הבעיה שלך, קראתי גם למעלה והבנתי שמדובר באותו מודם ראוטר.. תנסי דבר כזה:
כשאת נכנסת להגדרות של המודם דרך האקספלורר, תעמדי עם העכבר על המקום בו זה מופיע לך באפור, תלחצי על הכפתור הימני של העכבר וכנסי ל INSPECT ITEM.
אז ייפתח לך חלון של קוד HTML, בו תראי כנראה את האופציה DISABLE - מה שמראה לך חלונית אפורה ללא אפשרות לשינוי. תשני את הערך ידנית ל ENABLE ותוכלי מאותו רגע לשנות את ההגדרות ל WMM.
מקווה שזה מה שיעזור לך עם המהירות בWIFI.

thunderbug1

New member
כן, כנראה המחיר שקניתי היה לתקופה קצרה

נכון, בהחלט יש סיכון בגלל תדרי 5GHz ולמזלי זה עבר תחת הרדאר מה שנקרא. בחרתי באופציית Amazon Global Standard ונשלח עם iParcel - ברגע שזה מגיע לארץ זה עובר לידי דואר שליחים וצריך לבקש מ- iParcel מס' מעקב מקומי. אגב, אם תזמין, iParcel ישלחו אימייל בבקשה לתעודת זהות לשחרור מהמכס אז שים לב, כדי שלא יעקבו את המשלוח לארץ.
&nbsp
תודה רבה על הטיפ, אני אנסה כשאחזור הביתה, האם זה באמת נותן לשנות או רק למראית עין כביכול? יש אפשרות שזה יכול להזיק לנתב? מעניין אם אוכל לנטרל את ה- WMM ואם כן, אם זה יעזור לבעיית מהירות. נקווה :)

okunj

New member
עשיתי את זה בעבר על מודם ראוטר נטגיר N600 של בזק
שם הייתי צריך להפטר מאופציית רשת אורח שגם הייתה אפורה ללא אפשרות לבטל.
זה פתר את הבעיה אחת ולתמיד.

okunj

New member
אגב, את מרגישה בשיפור באיכות הגלישה איתו?
אצלי אמנם יש 100 מגה-ביט אבל הWIFI בבית עם המודם ראוטר VTECH של בזב"ל פשוט גרוע! גם יש לי הנחתה יפה מאוד בחיבור הקווי מ95 ל80.
חשבתי שאולי הVR200 יפתור לי על הדרך שתי בעיות: מהירות וגמר חוזה השיעבוד לספקית עבור הנתב VDSL שלהם.

thunderbug1

New member
>>>

ניסית לעדכן את הנטגיר אחרי השינוי שעשית לו? אני לא רוצה שעדכון הקושחה יהיה בעייתי אחרי השינוי.
לגבי איכות הגלישה ב- VR200, יש לי קליטה מצויינת בכל המחשבים, גלישה מהירה וללא ניתוקים. הייתי גם מרוצה מהנתב הקודם TP-Link 1043ND אבל בעיקר שידרגתי בגלל המודם במידה ואעבור לשוק סיטונאי ולא להשכיר מהם. בדרך כלל אני מעדיפה נתב לחוד ומודם לחוד אבל מה שטוב פה זה שאין מניעה להשתמש בו כנתב על תשתית הוט במידה ואחליט לחזור אליהם.
לפני שקיבלת את הראוטר של בזב"ל, קיבלת את כל המהירות בקווי או שפשוט באיזור שלך אין אפשרות לספק 100? אצלי גג 55Mb בבזק ולכן אני עם חבילה של 40.
מעניין לדעת אגב כמה יעלה ה- VR200 בארץ, אולי לא יהיה כזה הבדל.

למעלה