ראוטר שתומך במהירויות CAT 7 כמה שאלות

general222

New member
ראוטר שתומך במהירויות CAT 7 כמה שאלות

שלום
איפה אפשר להשיג נתב שתומך ב cat 7?
אפשר להסתפק בסוויצ' cat 7 אם כן איפה משיגים?
תודה,

cheif

Member
מנהל
אתה מערבב בין שני מושגים

CAT7 זה סוג של כבל - שכבה 1.
נתב ו-SWITCH הם בשכבה 2 ו-3.
לכן כבל CAT7 יעבוד עם כל נתב או SWITCH.

general222

New member
אבל הבנתי שההשקעים של cat 7 שונים מcat 5/6

ראיתי שיש נתבים עם שקעים מיוחדים של cat 7
אבל מצאתי את זה רק לשוק העסקי עם 48 פורט יש פורט אחד או שניים של cat 7 לחבר בין נתב לנתב
השאלה האם יש נתבים קטנים עם תמיכה בתקעי רשת של cat 7
תרגיש בנוח לתקן את הטעויות שלי... :)
תודה רבה, :)

cheif

Member
מנהל
שוב פעם

CAT7 זה סוג של כבל - לא של שקע או תקע. אתה יכול להרכיב על כבל CAT7 תקע 8 פינים שמתאים לעובי של הכבל ואז הוא יתאים לכל מתג או ראוטר.

general222

New member
נכון ואם אני רוצה להרכיב עליו תקעים של cat 7 בשביל שיתן

מהירות 10GB אז אני צריך סוויצ' מתאים, לא?

eladts

New member
יש לך בכלל מחשבים עם כרטיסי רשת של 10G?

כי כרטיסי רשת כאלו הם בכלל לא זולים.

rafid1

Active member
מנהל
מה אמור להיות הCPU בשרת שתומך ב10G?

יותר מ6 CORES? המלצה?

SysAdmin1

New member
שלוש CORES מספיק
...

שלוש CORES מספיק, אם הם של Afula cores. וטיפה יותר ברצינות, כמובן שאין שום קשר בין כמות הליבות במעבד המרכזי ובין זה שמשתמשים בכרטיס רשת של 10G . הדבר החשוב יותר, זה מערכת אחסון במחשב בעלת ביצועים טובים יותר, למשל דיסק SSD או מערך RAID עם מספר רב יותר של הדיסקים. וחוץ מזה שהיום ממשים בחומרה בכרטיסי רשת של 10G מנגנונים של hardware offload למסימות של ניתוב וכו' אם המחשב משמש כנתב או FW וגם בכל כרטיס רשת כזה יש מעבד ייעודי משלו למסימות הקשורות בתקשורת, וזה אחד הדברים שמייקר את הקרטיס רשת.

rafid1

Active member
מנהל
ברור, רק מי אמר שהמטרה היא שרת קבצים בעפולה?...

היישום יהיה Traffic Generator שישמש לבדיקות. ביצועי דיסקים לא רלוונטים, כי הם יוטענו לזכרון...

SysAdmin1

New member
האי הבנה המצערת נבעה מזה ש...

האי הבנה המצערת נבעה מזה שכל טלפתים של הפורום היו ביום עיון בנושא של פיצוח הגרעין בעפולה והמשתתפים שנשארו ידעו לקרוא רק את מה שכתוב ולא את המחשבות.

ולעניינינו אנו, אם מדובר על זה שהיישום יהיה Traffic Generator , אז מספיק גם גרעין ורבע, מכיוון של Traffic Generator מה שחשוב זה כמות ומהירות של זיכרון RAM , ולא המעבד המרכזי, בגלל השימוש לנושא במנגנון חומרתי שמתקרא DMA ולמעשה עוקף את המעבד, לא נכנס לתור ההמתנה של I/O ומחבר ישירות בין הזיכרון להתקנים הרלוונטיים ( כרטיס רשת במקרה שלנו ) .

rafid1

Active member
מנהל
צר לי על אי ההבנה/הבהרה. העיקר שכעת הכל ברור.

ובהמשך לעניננו, אם יהיו במחשב שני מתאמים 10G כל אחד. הערוץ המקשר הוא PCIE X8 . עדיין גרעין ורבע יספיק? או שכדאי לחזור להצעתך המקורית - 3 ? ... ;)
נציין , שהתעבורה היא בפוטנציאל דו כיוונית, ובהחלט יהיה גם קליטת מיידע וכנראה גם מדידת ביצועים...
&nbsp
אגב, רצוי שהתשובה תהיה כפולה של 2...

SysAdmin1

New member
שימושי מחשב, ומה שביניהם

במצב שמתכננים מערכת מחשב ייעודית אפשר לחסוך על רכיבים המיותרים, אבל ככל שנשאף למערכת שהיא general purpose computer , עם יותר אפשרויות לעתיד, כך נצטרך יותר ברזלים, והם גם יהיו יקרים יותר.
למשל, אם נרצה בעתיד להשתמש בתקשורת מוצפנת, אז כמובן שנצטרך מעבד מרכזי אחד או יותר חזקים במיוחד או עם תמיכה בחומרה בסוג ההצפנה הנדרש, ואם נרצה בעתיד לחבר את שני היציאות של כרטיס רשת ל LAG אחד , אז גם נדרש לחומרה יותר חזקה. וכמובן שאסור לשכוח גם את הנושא של התוכנות והבדלי הדרישות שלהן ויש עוד הרבה שיקולים אחרים.
גם ההבדל בין הכרטיסי רשת לא בא לידי ביטוי רק בטווח מחירים בין מאות דולרים לאלפי דולרים וצפונה, אלה גם באפשרויות שבהם הם תומכים שחלקן מורידות עומסים מהמעבד המרכזי. גם הכרטיסי רשת של 10G הם בדרך כלל מודולריים, אם ממשק של SFP+ שהמודולים שיהיו מחוברים לשם גם יקבעו מה סוג המשאבים שנדרש במחשב.

d70

Well-known member
לדעתי מיותר
אתה באמת רוצה להשקיע 1000$ ב SWITCH ל 10G ?
בנוסף צריך קונקטורים מיוחדים התקנה ואיכותית.(לא ציינת לאיזה מרחק אתה צריך לשדר ב 10G) במהירויות כאלו עוברים לסיבים אופטיים.
בנוסף,
המהירות הזו היא OVERKILL רציני למשתמש ביתי.
עבודה ב 10G אמיתי דורש כרטיסי רשת עם OFFLOAD.ללא הפיצר הזה תקבל CPU USAGE גבוה.
גלישה ב WIFI גם לא מדגדגת 10G.תחשוב שוב אם אתה באמת רוצה להתקין תשתית יקרה שציוד ביתי לא תומך בה.

general222

New member
תודה על התשובה לנושא שלי... :) אחרי שהעלתי את האשכול עשיתי

אחרי שהעליתי את האשכול עשיתי בדיקה נוספת וירדתי מהעניין בגלל המחיר
אני אפרוס רק כבלים של cat7 וכל השאר יהיה cat6
אגב, בארץ ניתן להשיג SWITCH CAT7? אם כן תוכל להביא לי קישור?
תודה רבה רבה :)

למעלה