הפיכת נתב אדימקס לנקודת גישה-משחזר

maphisto324

New member
הפיכת נתב אדימקס לנקודת גישה-משחזר

שלום לכולם. החליפו לי היום את המודם הפשוט מבזק למודם עם נתב משולב- NetGear Vdsl2 vg2000. מכיוון שלמודם הזה גם נתב, חשבתי על הפיכת הנתב שהשתמשתי בו עד היום- Edimax BR-6524N למשחזר. האם ישנה דרך פשוטה, נוחה למתשמש ו"אוטומטית" לביצוע התהליך? לצערי, הממשק שבזק מאפשרת לי להשתמש לקנפוג המודם מאוד פשוט וחסר פונקציות, כך שאני לא יכול לגשת לכתובות MAC , SSID ופונקציות כאלה ואחרות. ישנו ממשק בכתובת 10.0.0.138 שאינני יודע מה שם המשתמש והססמא ברירות המחדל שיתנו לי להיכנס לממשק המלא. ולכן אני שואל האם ישנה דרך קלה ואוטומטית שיוכלו להגדיר ולקנפג לי את המודם נתב המשולב עם הנתב של אדימקס לבניית קונפיגורציה כמו שרשמתי למעלה? תודה רבה

maphisto324

New member
תודה לך- כמה שאלות

אני מנסה לפעול ע"פ המדריך, ונתקלתי בכמה אי הבנות- אשמח אם תכוון אותי מעט. 1. כיצד אני יודע מה תחומי הסגמנט של הNETGEAR? ומה טווח הכתובות ששרת ה-DHCP שלו מחלק? האם ה"כתובת" שלו הינה 10.0.0.138? המחשבים אצלי מקבלים כתובות של 10.0.0.1 10.0.0.2 וכו'- האם זה אומר שזה תחילת הטווח ? 2. כיצד אני יכול לדעת מה כתובת הEDIMAX? אני מניח שתשובה לסעיף 1 תעזור כאן.. האם כתובת הכניסה לממשק (192.168.2.1) היא ה"כתובת של הראוטר"? 3. הכתובות של שני הנתבים הללו שונות לחלוטין- אחד בתחומי סגמנט של 10.0.0. והשני 192.168.2. האם יש הגבלה מסויימת לכתובת של אחד מהם? או שניתן להחליף את הכתובות לאיזו שארצה? 4. אשמח גם אם תוכל לכוון אותי היכן נמצאות ההגדרות לשינוי כתובות הראוטר וה-DHCP, כי אני לא בדיוק מוצא אותן.. 5. לאחר סיום הגדרות שני הנתבים, כיצד אני יכול לראות שהם "מקושרים" אחד לשני ? 6. לאחר ששני הנתבים "מקושרים". האם ניתוק ה-EDIMAX מהחשמל לטובת הרחקתו וחיבורו במקום אחר בבית תגרום לניתוק ה"קשר"? (כמובן שהצבתו במקום בו מגיע הטווח האלחוטי של הNETGEAR). אם יש לך טיפים נוספים לנושא אשמח לשמוע. תודה רבה לך.

cheif

Member
מנהל
תשובות

1. כיצד אני יודע מה תחומי הסגמנט של הNETGEAR? ומה טווח הכתובות ששרת ה-DHCP שלו מחלק? האם ה"כתובת" שלו הינה 10.0.0.138? המחשבים אצלי מקבלים כתובות של 10.0.0.1 10.0.0.2 וכו'- האם זה אומר שזה תחילת הטווח ? ==> אכן זו תחילת הטווח. אתה צריך לבדוק בהגדרות ה-DHCP מה סוף הטווח ולתת ל-EDIMAX כתובת מחוץ לטווח. 2. כיצד אני יכול לדעת מה כתובת הEDIMAX? אני מניח שתשובה לסעיף 1 תעזור כאן.. האם כתובת הכניסה לממשק (192.168.2.1) היא ה"כתובת של הראוטר"? ==> נכון. 3. הכתובות של שני הנתבים הללו שונות לחלוטין- אחד בתחומי סגמנט של 10.0.0. והשני 192.168.2. האם יש הגבלה מסויימת לכתובת של אחד מהם? או שניתן להחליף את הכתובות לאיזו שארצה? ==> אתה יכול להחליף כאוות נפשך. 4. אשמח גם אם תוכל לכוון אותי היכן נמצאות ההגדרות לשינוי כתובות הראוטר וה-DHCP, כי אני לא בדיוק מוצא אותן.. ==> חפש בתפריטים משהו שנקרא DHCP RANGE 5. לאחר סיום הגדרות שני הנתבים, כיצד אני יכול לראות שהם "מקושרים" אחד לשני ? ==> לא תוכל. אבל אם מחשב מתחבר ל-EDIMAX ומקבל כתובת IP חוקית, המשמעות היא ששני הנתבים מדברים אחד עם השני. 6. לאחר ששני הנתבים "מקושרים". האם ניתוק ה-EDIMAX מהחשמל לטובת הרחקתו וחיבורו במקום אחר בבית תגרום לניתוק ה"קשר"? (כמובן שהצבתו במקום בו מגיע הטווח האלחוטי של הNETGEAR). ==> לא כיוןן שההגדרות נשמרות בזכרון בלתי נדיף. ==> קח בחשבון שהגדרת שני הנתבים אינה תמיד טריוויאלית וצריך הרבה סבלנות.

maphisto324

New member
שוב תודה- עוד שאלות\בעיות

לאחר זמן מה מצאתי את כל ההגדרות הנסתרות, אבל התעוררו בעיות במשך התהליך: 1. הבעיה הראשונה והעיקרית ביותר, היא שכנראה לא ניתן לשנות את הכתובות בכל דרך שארצה, אלא כנראה יש לשנות דברים נוספים בנוסף לכתובת עצמה. אני אסביר מה קרה: הNETGEAR פועל בsubnet של 10.0.0, וה- DHCP שלו מחלק כתובות 10.0.0.1-10.0.0.32 ולכן רציתי לתת כתובת ל-EDIMAX כ- 10.0.0.35. באותו הזמן גם ביטלתי את ה DHCP SERVER, כי הוא לא אפשר לי לשמור עם הכתובת החדשה. לאחר ששיניתי את הכתובת שלו ל-10.0.0.35 וביצעתי שמירה של השינויים, לא היה ניתן לפנות יותר לEDIMAX. לא דרך 192.168.2.1 הישן ולא דרך 10.0.0.35. מה שאני סובר, שבגלל שביטלתי את ה-DHCP שמכוון את כל ההגדרות בעצמו בצורה אוטומטית, צריך לשנות כל מיני הגדרות נוספות בנוסף לכתובת הראוטר. עכשיו שאני חושב על זה, במדריך רשום ראשית להחליף את הכתובת, ורק לאחר מכן שניגשים לכתובת החדשה לבטל את ה- DHCP. יכול להיות שבגלל זה נבעה התקלה? בכל מקרה, אם אני רוצה לעשות זאת בצורה הזו, אני צריך כאשר אני משנה את כתובת הראוטר לשנות גם את ה STARTING\ENDING IP כלומר לשנות בעצמי את טווח הכתובות שה-DHCP של הEDIMAX מחלק, ורק בשלב מאוחר יותר לבטל אותו. אולי כך צריך לפעול? 2. האם סדר הפעולות של המדריך קריטי? בשלב מאוד מוקדם במדריך, נדרש לשנות את אופן הפעולה של ה-NETGEAR לכזה העובד ב-WDS במקום ב-WPS. הבעיה, שכל עוד אני לא מכניס לו כתובות MAC ברובליקת ה-REPEATER או רובליקת ה-BRIDGE, שינוי מוד העבודה לא משתנה כאשר שומרים שינויים, והמוד חוזר ל-WPS. לכן, האם ניתן כבר בשלב המוקדם הזה להכניס את הכתובת MAC של ה-EDIMAX באלמנטי ה-WDS של ה-NETGEAR? דבר אשר לפי המדריך צריך להיעשות יחסית בסוף המדריך. תודה רבה לך, אני לומד הרבה

TELEVOX

New member
../images/Emo26.gif

1.לאחר שאתה מבטל את שרת DHCP באדימקס אתה למעשה מונע מהמחשב שלך לקבל ממנו IP וכו' . לאחר הגדרת האדימקס עם ה IP החדש וללא DHCP עליך להגדיר IP באופן ידני בכרטיס ממנו אתה מתחבר (קווי\אלחוטי) בכדי שתהיה תקשורת . לאחר סיום ההגדרה , תחזיר למצב אוטומטי. 2. WPS מתייחס להצפנה ואין התייחסות להצפנה כזו או אחרת בכל המאמר אז אני מניח שהתכוונת למשהו אחר . בכל מקרה , אתה צריך להכניס את ה MAC של האדימקס ב NETGEAR , וכמובן להיפך . בעיקרון , תעבוד לפי המדריך + איך שנוח לך . אני בד"כ מחבר את המחשב לשני הנתבים שאני מגדיר ב WDS אחד בקווי ואחד באלחוטי וככה לא צריך לפרק חוטים יותר מידי - עניין של נוחות . אגב , הערה נוספת . יצא לי להגדיר שני נתבים של בזק מסוג DLINK 2650U בתצורה של WDS - לא ניתן להגדיר הצפנה מסוג WPA (או WPA2 , לא זוכר) -- אך WEP כן עובד . שתדע אם תגיע למצב הזה .

maphisto324

New member
תודה גם לך, שאלות גם כן ../images/Emo13.gif

1. האם כשאתה מתכוון להגדיר באופן ידני IP בכרטיס אתה פשוט מתכוון להגדרת IP סטטי למחשב? אם כן, איזה IP אני צריך לתת? אחד שבתחומי חלוקת ה-DHCP של ה NETGEAR? כמו 10.0.0.8 או משהו אחר? 2. במדריך לא מדובר על להחזיר בנתב המשחזר את ה-DHCP לאחר שינוי הכתובת שלו. אתה בטוח שנדרש לעשות זאת? 3. ראה בקובץ המצורף. בהגדרה המתקדמת של הגדרות אלחוטיות, ניתן לבחור במצב העבודה של הראוטר- בתור WPS, או בתור WDS. 4. איך אתה מחבר את 2 הנתבים למחשב? כדי שיהיה לי גישה לראוטר אני חייב לחבר אליו את הכבל רשת מהכרטיס רשת- ויש לי רק אחד במחשב. מה כוונתך לחבר את המחשב לראוטר השני בצורה אלחוטית?
תודה לך !

TELEVOX

New member
../images/Emo26.gif

1. כן , הגדרת IP סטטי באותו סגמנט . 10.0.0. היא כתובת אפשרית . תן גם subnet : 255.0.0.0 gateway:10.0.0.138 אל תשכח - זאת הגדרה זמנית רק לשם יצירת תקשורת בין המחשב ל EDIMAX . לאחר סיום ההגדרות אתה אמור להחזיר את המחשב למצב קבלת IP אוטומטי . 2. בנתב המשחזר , ה EDIMAX אין שרת DHCP פעיל , אחרת יכולה להיות התנגשות בינו לבין זה של ה NETGEAR. אני לא כתבתי שצריך להחזיר את ה DHCP של ה EDIMAX , הכוונה הייתה להחזיר את הכרטיס רשת במחשב למצב קבלת IP אוטו' . 3. תבחר WDS ותגדיר לפי המדריך . (לאחר הבחירה , תעלה צילום מסך אם תוכל .) 4. אני משתמש במחשב נייד .(יש קווי+אלחוטי) למניעת בילבול , אני מציע שתוותר על חיבור שני הנתבים למחשב אחד ותעבוד לפי המדריך .

maphisto324

New member
שוב תודה--> המשך

במהלך הנסיונות שלי נתקלתי בפיתרון שיכול להיות אולי טוב בהרבה: לפי המדריך של ה-EDIMAX ראיתי שניתן להגדיר אותו בהמון צורות- אחת מהן היא universal repeater. אז מצאתי איזה כרטיס רשת איפהשהוא בבית, וחיברתי למחשב השני. אליו חיברתי את ה-EDIMAX. ב-EDIMAX הגדרתי אותו כ- universal repeater, וב- site survey שלו, שאלו הרשתות אותן הוא קולט ויכול להתחבר אליהן, הגדרתי את ה-NETGEAR. כעת, במחשב השני התחברתי דרך המתאם האלחוטי ל-EDIMAX שיושב לידו, וכך עוצמת האות הייתה מן הסתם 100%. כעת הכל מחובר כראוי לכאורה, אבל הבעיה היא, שבמחשב הזה (עם ה-EDIMAX) אין אינטרנט. כמו כן, המחשב הזה מקבל כתובת 192.168.2.100 שהיא כתובת בטווח הכתובות של ה-DHCP של EDIMAX. ממה שאני מבין זוהי כתובת שגויה, כי הוא אמור לקבל כתובת DHCP חוקית של ה-NETGEAR ולא כמו שיש כעת, ולכן אני חושב שישנה הגדרה או חיבור שגוי כלשהוא. מה דעתך? דרך אגב, שיטת ה-WDS לא עבדה. כאשר העברתי את מוד העבודה של ה-NETGEAR ל-WDS הוא פשוט ביטל את ה-PPPOE ולא היה אינטרנט, ולאחר כיבוי והפעלה (ללא אתחול!) הוא פשוט חוזר לבד ל-WPS. תודה לך TELEVOX
נ.ב CHEIF, אתה גם יכול להשתתף

TELEVOX

New member
../images/Emo26.gif

עשית חצי דרך (בערך) 1.כשאתה מתחבר לאדימקס בצורה אלחוטית ל EDIMAX אתה אמור : לקבל כתובת של NETGEAR או לקבל 169.254 . במקרה שלך קיבלת 192.168.2 זה בבירור שייך ל DHCP של EDIMAX *או* שהכתובת הינה קבועה במאפייני הכרטיס . אז קודם כל תבדוק את זה. ניטרול DHCP + קבלת IP אוטו' בכרטיס האלחוטי. 2. לא עבדתי עם ה NETGEAR הזה , אז אני מניח שבחירה ב WDS מנטרלת חיוג ומעבירה לגמרי למצב של משדר\משחזר . אם כך , עדיין חייבים ליצור קשר הדדי בין הנתבים . חפש בהגדרות ה WIRELESS היכן ניתן להכניס את ה MAC של ה EDIMAX . אולי גם שם יש SITE SURVAY . אם אתה לא בטוח , תעלה צילום מסך . אגב, האם ישנם הגדרות הצפנה או שכרגע הנסיונות שלך הם ללא הצפנה ?

maphisto324

New member
../images/Emo13.gif נפתר

מה שהייתי צריך לעשות, זה פשוט להפעיל ולבטל מחדש את ה DHCP SERVER ב-EDIMAX, וגם לעשות DISABLE ו- ENABLE מחדש לכרטיס רשת ולתקשורת האלחוטית שב- Network connections. לאחר ה"רענון" הזה המחשב הפסיק לקבל כתובות IP, ומיד לאחר מכן קיבל כתובת חוקית של DHCP של ה-NETGEAR י10.0.0.2, ומשם הכל עבד. עניין בעייתי קצת יותר היה הקמת אבטחה. כי משום מה, בניגוד להקמת רשת ב-WDS, בהקמת הרשת ב- universal repeater, לא ניתן להשתמש בהצפנת-WEP, אלא ב- WPA1\WPA2- ומשום מה עבד לי פרוטוקול AES בלבד- כמובן שה"הגבלה" הזו באה לטובתי כי זוהי האבטחה הטובה ביותר מבין המוצעות בשני הראוטרים. בכל מקרה ממש לא ברור לי העניין עם ה-WDS של ה-NETGEAR. כנראה זה אומר שניתן להשתמש בפונקציית ה-WDS שלו רק על מנת להפוך אותו למשחזר, ולא ניתן להשתמש בו כנקודת קצה- ראוטר למטרה זו. בכל מקרה, תודה רבה לך על עזרתך, לא הייתי מצליח בלעדיך

TELEVOX

New member
../images/Emo45.gif

אז סה"כ הSITE SURVAY ביצע את העבודה שלו , פשוט היה צורך ב "ריפרש" קטן מצד כרטיסס הרשת לקבלת IP , נכון ? לגבי הצפנה, הרווחת - כמו שכבר ציינתי נתקלתי הפוך . בסופו של דבר אם זה עובד כמו שרצית , תהנה . - היית מצליח בלעדיי , יש מדריך כתוב ויש אחלה אנשים כאן :) תודה שפידבקת

למעלה