כיצד לגשת לראוטר של בזק מהאינטרנט

justme5

New member
כיצד לגשת לראוטר של בזק מהאינטרנט

שלום לכולם, יש לי ראוטר של בזק רוטל, ומאחריו רשת של מספר מחשבים. אני מעוניין להתקין שרת ווב על אחד המחשבים, כך שיהיה נגיש מהאינטרנט, ולצורך כך אני מנסה לקנפג את הפניית הפורטים בנתב. לפני הכל, ניסיתי בכלל לראות שהנתב נגיש מהאינטרנט. כאשר אני ניגש לממשק הניהול מתוך אחד המחשבים ברשת, http://10.0.0.138, ממשק הניהול עולה והכל מעולה. עכשיו אני מנסה לגשת לממשק הניהול ממחשב שאינו נמצא ברשת. כדי לגלות מה ה IP של הראוטר - גלשתי ל www.whatsmyip.com וראיתי כתובת IP. אני מנסה לגלוש ל IP הזה מתוך מחשב שלא נמצא ברשת - מקבל שגיאה בדפדפן. אני מנסה לגלוש ל IP הזה מתוך מחשב שנמצא ברשת - הממשק עולה. האם שכחתי איזו קונפיגורציה בנתב? האם ממשק הניהול לא אמור להיות נגיש לאינטרנט באופן אוטומטי? תודה!

s998

New member
לא מכיר את הנתב אבל...

נראה לי שאתה צריך לאפשר גישה לניהול מרחוק. כמו כן אם הגישה היא בפורט 80 ואתה מעוניין להרים שרת WEB על פורט 80 אז אתה תצטרך לשנות את פורט הגישה לניהול הנתב לפורט אחר או ששרת ה WEB שלך יצטרך להיות על פורט אחר.

justme5

New member
מצריך פניה לבזק?

או שניתן למצוא פרטים באינטרנט? אתה צודק לגבי פורט 80, השרת שאקים ירוץ על איזשהו פורט גבוה, זה מיועד לצריכה אישית

s998

New member
יש לך את ה manual של הנתב?

אם לא אז חפש באינטרנט את הדגם ותמצא את ה manual ותבדוק שם.

lj101

New member
תשובות...

תגדיר שרת IIS ותן כתובת IP סטאטית לתחנה שעליה מופעל שרת האינטרנט. 1. תקיש CMD וקבל חלון דוס, תקיש שם ipconfig בשורה Default Gateway . . . . . . . . . : XXX.XXX.XXX.XX זו הכתובת של הנתב שלך 2. פתח דפדפן ותקיש את כתובת ה-IP בשורת הכתובות ואנטר שם משתמש :Admin סיסמא Admin (ברירת מחדל של בזק לכל הנתבים שלהם) 3. עליך לחפש port forwarding באחת הקטגוריות, שם יש כל מיני הגדרות, הבסיס הוא לתת פורט 80 היכן שנדרש וכתובת ה-IP של התחנה שלך שנתת לתחנה ששם רץ השירות ואז תאשר/שמור לפי הדרישה. 4. מכוון שכתובת האינטרנט שלך היא דינאמית כלומר כתובת IP לא קבועה שהספק נותן לך ולעיתים קרובות משתנה, לכן כנס לאתר no-ip, תירשם וקבל לעצמך איזה domain שאתה רוצה, תוריד את הסרוויס שלהם לתחנה ששם רץ שרת האינטרנט, תקנפג לפי הדרישה. מכאן הגישה שלך לאתר האינטרנט תהיה לפי הדומיין שקבלת, תוכנת הסרוויס שלך בודקת תמיד את כתובת האינטרנט שהספק נותן לך. מקווה שעזרתי

justme5

New member
למה אני צריך IIS?

בתור התחלה, אני רק רוצה להגיע לממשק הניהול של הנתב ממחשב שלא נמצא ברשת הפנימית. קינפגתי עבור פורט 80 שעבור כל פניה אליו יהיה קידום ל 10.0.0.138 (בפורט 80) - אבל משום מה זה לא עובד (כאשר ניגשים מחוץ לרשת)
חוץ מזה - אני איש של JAVA - אני מעדיף TOMCAT...

lj101

New member
שרת ווב=IIS אותו הדבר...

לא משנה איזה שרת ווב תתקין אפילו את האפאצ'י. 10.0.0.138 זו כתובת של ה-LAN ולא של ה-WAN ולכן אתה לא יכול לגשת מבחוץ. כנס לנתב ובמסך הראשי לדעתי תראה כתובת WAN (אני לא בטוח שאתה יכול להכנס לנתב מבחוץ אבל תנסה. אין קשר לפורט 80 כאן, הפורט הזה הוא מיועד למי שמפעיל שרת אינטרנט באחד מהמחשבים ברשת כדי שכל הבקשות לאתר בשרת בפורט 80 יופנו לתחנה ספציפית.

justme5

New member
אוקי הבנתי

אני אגיע בערב הביתה ואבדוק... האם הכתובת WAN לא אמורה להיות בעצם ה IP שאני רואה כאשר אני גולש לאתר כמו http://www.whatsmyip.org/ ? כי אם כן, אז ניסיתי לגלוש לכתובת הזו ממחשב מרשת אחרת, ולא הצלחתי להגיע לממשק הניהול...

lj101

New member
כן, לדעתי ויגידו כאן המומחים שהאפשרות

היחידה שלך להכנס לנתב מבחוץ זה להריץ במחשב הראשי שלך שרת VPN (יש נתבים שעושים זאת) ואז אתה הופך למעין תחנה ברשת המקומית שלך ומשם הדרך סלולה לנתב.. תחשוב שהגיונית לא צירכה להיות כניסה לנתב מבחוץ אחרת כל אחד יכול להכנס/לפרוץ לנתב.

justme5

New member
שרת VPN?

גם אם אין לי IP קבוע? יש איזה מדריך קליל שמתאר איך עושים את זה?

lj101

New member
הפיתרון ל-IP שהוא לא קבוע הוא אתר no-ip...

שם אתה מקבל דומיין חינמי שצריך לחדש אחת לכמה חודשים וללא עלות. והכניסה לרשת שלך תתבצע ע"י הקלדת כתובת הדומיין ולא ה-IP. איך להקים VPN חפש בגוגל, צריך לפתוח פורט בנתב וליצור הפנייה למחשב שמקבל חיבור VPN מבחוץ.

cheif

Member
מנהל
לטעמי, סבכת אותו ללא צורך

כל מה שהבחור שפתח את השרשור צריך לעשות זה לאפשר בנתב את האופציה לניהול מרחוק. האופציה הזו נקראת REMOTE ACCESS והיא מתבצעת דרך פורט 8080 בנתב הספציפי הזה. כלומר הגישה היא דרך כתובת הנתב או דרך שירות ה-DYNDNS (שהוא עדיף כיוון שאינו דורש שום חידוש אלא רק הגדרה ראשונית) בסיומת של 8080:. כלומר:
http://111.222.333.444:8080​
או
http://mydomain.dyndns.org:8080​

lj101

New member
תקרא את השאלה שלו...

"יש לי ראוטר של בזק רוטל, ומאחריו רשת של מספר מחשבים. אני מעוניין להתקין שרת ווב על אחד המחשבים, כך שיהיה נגיש מהאינטרנט, ולצורך כך אני מנסה לקנפג את הפניית הפורטים בנתב." הוא רצה להתקין שרת ווב...ומכאן מתחיל כל העסק.

cheif

Member
מנהל
אני קראתי, אבל אתה לא קראת את ההמשפט השני שלו

"לפני הכל, ניסיתי בכלל לראות שהנתב נגיש מהאינטרנט."

justme5

New member
צודק ../images/Emo13.gif

אפשרתי את האופציה הזו, ובאמת ניתן לגשת לממשק הניהול דרך פורט 8080 - מגניב ותודה! גם הפניית הפורטים עובדת והכל סבבה
עכשיו יש לי שאלה לגבי DYNDNS, אבל אפתח ארד חדש עבורה... תודה!

Admini

New member
אם פתחת את פורט 80 נראה שהבעיה אחרת

בעבר נתקלתי בזה שה-IP החיצוני לא נגיש מבפנים ברוב הנתבים. כאשר אתה ניגש ל-Iפ החיצוני מבפנים אתה מקבל בעצם את הפנימי ולכן זה לא יעבוד. תבדוק את השינויים שלך (תריץ שרת WEB למשל) כשאתה עם פרוקסי.

Admini

New member
או לחילופין טריק שעשיתי בעבר עם DNS

שהחזיר בחוץ את הכתובת החיצונית ובפנים (DNS אחר) את הכתובת הפנימית. עבד יפה.

למעלה