איך אתם אוכלים את'זה

שויי

New member
איך אתם אוכלים את'זה ../images/Emo35.gif

אני רוצה לשאול אתכם משו אבל באמת תחשבו על זה 'אחרת' לפני שאתם עונים
האם אתם אוכלים בעזרת סכין ומזלג או בידיים, האם אתם שותים את המרק מקערה או משתמשים בכף. או לחלופין, לא משנה איך אתם עושים את זה, מעניין איך הייתם רוצים לעשות את זה. אני מדברת על אוכל, כן? ולא, לא מעניין אותי ההיבט התרבותי, הבדואים אוכלים ככה, הצרפתים אוכלים ככה..., מעניינת אותי הגישה, הנטייה הטבעית. אני זוכרת כמה אהבתי לראות את נכדי ג'ון ג'ון בפעמים הראשונות שהכניס אוכל לפיו, כל החושים השתתפו, ואיזה כיף היה להחזיק ביד פת לחם קטנה טבולה במרק ישירות לפיו. תענוג. מזון הוא חושני, בעל טעמים ריח קולות ומראה, למה צריך מתווך מתכתי, מזלג קוצני או אחר שיעמוד בין הדבר הנפלא הזה לפינו? אם תנסו תגלו שטעמו של כל דבר טוב יותר ללא התבלין המתכתי. אוכלים באצבעות והמהדרין אף ילקקו אותן... אפילו עוגה, אפילו בשר, גבינה, יש לי הרגשה שאתם מסכימים איתי, לא יודעת למה...
OK ומי שחושב להטיל ספק? שינסה לאכול ביצה בכפית של כסף ויש בצלחתי דוגמאות נוספות. מודה, רק בבית לבד אני מרגישה חופשייה להגיש את האוכל אל פי ללא מסכסכים למיניהם יענו סכו"ם, ספגטי זאת חגיגה, אפונה זה צחוקים, מנגו זה טבעי, שקשוקה זה אלוהי, על אורז צריך להתאמן כדי ליהנות ממנו, אולי באחד החגים הקרובים אמצא את עצמי מכינה 'ארוחה מיד לפה' . רעיון.

ריקי5

New member
נסיתי לדמיין את מה שאת מתארת

והאמת היא שלפעמים כן ולפעמים לא. מאד אוהבת לשתות מרק מאד אוהבת לנגב חומוס מאד אוהבת לחטוף בידים מהקערות (למשל קוסקוס, אורז, ירקות מהסלט או ירקות מבושלים, בלי רוטבים) אבל עם הבעל היקה שלי - רק בצד. לא על יד השולחן
קשה לי לראות את עצמי אוכלת אוכל "רטוב" בידים. עניין של חינוך ושל "דפוסי התנהגות, מושרשים כנראה. מה שכן, בבית אני שותה משקאות ישר מהבקבוק. לא מסוגלת לשתות בכוס. במקרר יש תמיד בקבוק מסומן , שהוא שלי, וממנו אני שותה ישר מהפיה. אוהבת גם לקחת "שלוק" חלב ישר מהקרטון.

שויי

New member
ואני ניסיתי לדמיין אותך ריקי ../images/Emo6.gif

לא הייתי צריכה ללכת רחוק, השרימפס אצלך שוחים בין האצבעות
בנושא המים, כדי למנוע הצטברות כוסות כי כל פעם לוקחים אחרת... הדבקתי כוכב צבעוני עשוי מצבעי זכוכית על כמה כוסות, לי יש כוכב אדום
ולדייג ירוק
הכוכב עמיד במדיח והוא ניתן להורדה ולהדבקה נוספת, זה מקסים. כיף לך ריקי, עם החלב...

טואנדה

New member
באתי מהראשי

רק להגיד יאמי על שימוש באצבעות. וכבר למדתי בשנות חיי שמחסן החושניות יושב בקצות האצבעות ומשם מתפזר לשאר ולא רק באוכל:) שמחה לגלות שיש עוד "שפויים" כמוני:)))))

שש ורבע

New member
אתזה אנלואוכלת

מצחיק, כי גם אני חושבת על הנושא מאז לידת הנכדה השניה. היא בת שנה וחצי ואוכלת רק עם הידים בתאוותנות מדהימה. פשוט תענוג להסתכל עליה. ואצלי, אצלי זה ככה - פעם ככה, פעם ככה אחר. מרק צח, למשל, שותה מקערית, מרק סמיך מלא ברכיבים - עם כף. דגים - רק בידים, גם במסעדה. סטייק - כמו גדולה, נעזרת בסכין ומזלג. עוף - בידיים. גלידה - בכפית (ניסיתי ליקוק ולא הלך...) בקיצור, הכל בהתאם למנה שמונחת לפני. לפני שנים, הוזמנתי לפייב אוקלוק אצל משפחת אצולה ליד לונדון. לצד העוגה הונחו סכין,מזלג קטן וכפית עוד יותר קטנה. לא ידעתי מה עושים ובחנתי את האחרים. הסתבר שהכפית שימשה להנחת ריבה על העוגה והמזלג והסכין ככלי עבודה לחיתוך העוגה. העזתי להגיד (בשקט כמובן) שאני לא מבינה איך מגיעים להנאה שבעוגה אם צריך לעבוד כל כך קשה. התגובה של המארחים היתה - כאן זה לא כמו בלבנט שלכם...

לי יש שגעונות לגבי אוכל.

תמיד אוכלת ליד השולחן עם מפה ומפית. תמיד מוגש האוכל בכלי המתאים ונאכל עם ליווי של מזלג, כף, כפית, הכל בהתאם לצורך של המאכל. תמיד מגישה באמצע השולחן וכל אחד לוקח לו בעזרת כלי הגשה את המנה בגודל ומהמבחר שמתאים לו. לעולם לעולם לא אגיש לאורחי משקה מבקבוק שנפתח טרם בואם, ולעולם לא אשתה אצל אורחים מבקבוק שהיה פתוח כבר וזאת מחשש שאולי מישהו שתה לפני מהבקבוק. לעולם לא אוכל סלט ירקות אצל חברים וגם לא סלטים אחרים אלא אם בושלו כמו מטבוחה וכאלה, יש לי שגעון ואני נגאלת מרטבים, מאוד קשה לי להנות מאוכל אצל חברים, אבל תמיד מוצאת פיתרון, למשל לוקחת בורקס או חתכת עוגה וכוס קפה, די קשה לארח אותי כי אני כמעט לא אוכלת, אבל טורפת אגוזים, שקדים, ירקות חתוכים גס ,וכאלה כיבודים. בעלי אוכל אפילו פיצה עם סכין ומזלג. אצלנו לא אוכלים עם הידיים ולא מכניסים ידיים לצלחתו של האחר אפילו אם הוא בן בית.

שויי

New member
../images/Emo24.gif אללה הצתת לי את הדמיון

תמיד תמיד תמיד
ואני חשבתי בגלל הכינוי שלך שאת יושבת על שטיח בתנוחת לוטוס
מה, את אף פעם לא אוכלת סנדביץ' או פלאפל?

זה מוזר../images/Emo35.gif זה מוזר......../images/Emo2.gif

מזמן מזמן במסעדה של תימנים הזמנו מלוואח ואני ביקשתי סכין ומזלג, אוהו, איזה מבטים עפו עליי. אפילו חומוס אני אוהבת לאכול במזלג. תמיד תמיד אוכלת על צלחת עם כל הסכ"ום, קשה לי מאוד עם כלים חד פעמיים, מתבאסת מזה בפיקניקים.

שויי

New member
ששקה שובבה

הרבה אומץ או הומור כדי להעיר לבני אצולה YYY מרק - כשאני מכינה מרק סיני עם אטריות אורז, איך אפשר לאכול את'זה עם כף? המקלות לא מתפקדים אצלי

batiarr3

New member
אז כנראה שאני אחרונה חביבה=

איזה כיף לאכול בידיים יש לי את כל סוגי הסכו"ם למיניהם ואפילו כפיות מיוחדות לאכילת אשכולית אבל, כייך לי לאכול כמו שבא לי ובהחלט תלוי מה אוכלים סטייק - אין ברירה אם הוא לא בפיתה הוא זקוק לסכין חומוס- ברור שמתנגב בפיתה דג - חובה לאכול בידיים ולהוציא עצמות מתפלחות אחרי שמוציאים את ההידרה שלמה עוף - תגידו לבד איך לאכול סטייק פרסי ??? חה חה חה ושתייה - נו באמת , אתם עוד שואלים . . . תלוי מה שותים הדבר היחיד שאני לא אוהבת - לשתות בכוסות פלסטיק ! חד פעמי עוד איכשהו אבל העיקר שתהיה באיזשהו מקום כוס זכוכית (בטוחה שזה לא רק השגעון שלי ) חה חה חה חה חה חה חה חה נפלתי מצחוק מכל התשובות והסיפורים

סנדי B

New member
לא אוהבת כלים מפלסטיק גם לפקניק לוקחתמזכוכית

ליד אנשים צריך ליהיות מנומסים לאכול עם סכין ומזלג למזלי דגים אני לא אוכלת אז לא צריך בידיים חומוס מנגבים עם הפיתה לא עם הידיים אבל גדולללל בבית כשאני מכינה מין גיבצ' של חצילים ויש לחם טרי אני אוכלת עם היד הכי טעים את הקפה שלי אני שותה רק בכוס קפולסקי, בכל הבתים של ילדי יש בשבילי כוס לקפה עוגיות אוהבת לטבול בשתיה מרק אם אני בבית את הסוף אוהבת לישתות מהצלחת הכי טעים,

אז בעניין איך אוכלים את זה,,,

אז ככה,,בישולים - אף פעם לא מהסיר, תמיד בצלחת ליד שולחן המטבח. אצלינו מתלהבים על ניגובים:: פיתות חמות הרי נולדו לניגובים:כמו סלט טחינה ,חומוס ,מטבוחה,וכו' , טבילה עם חלה : חלה טריה נולדה כדי לטבול בה את הצהוב של ביצה עין, זה הרי כול הכיף לא ? לעומת זאת שניצלים פרוסות בשר וגם תוספות כמו אורז ,קוסקוס מקרונים, צלי תפוחי אדמה וסלטים= - תמיד בסכין ומזלג, את אלה צריך שיהיה נוח לאכול. עוגות בצק פריך - ביד , עוגות קצפת ,כמובן בצלחת וכפית. שתייה תמיד בספל, ולא ישירות מהבקבוק. ומרקים תמיד בקערית עם כף.

אגב הנכדה אצלינו מגיל שנה אוכלת במזלג ,,

יש לה מזלגות בצבעים כתום וצהוב מפלסטיק קשיח (לא חד בכלל), ומאד נוח לה לאחיזה, נועצת אותו בקלות רבה בקוביות אבטיח ,ושאר פירות חתוכים, וגם בחביתה ,ובירקת חתוכים, קטנה רצתה לאכול במזלג כבר מגיל שנה ולהרגיש כמו הגדולים. יש לה גם כפות נוחות מאותו סוג ,שמצליחה להשתמש בהם לבדה לאכילת גבינה רכה ,למרק -ירקות, וגם לדייסה.

גם בידיים , גם בסכו'ם העיקר שיהייה מה

להכניס לפה
ניגובים למינהם ( טחינה , חומוס וכ'ו ) תמיד , אבל תמיד בידיים וכמה שיותר לטבול בהם את הפיתה...שינזל קצת ...יאמי.... מרקים סמיכים של חורף עם הרבה תכולה --- בכף , אחרים , כאלו שנמסים בכוס , כמובן ישר מהכוס. דגים ושרצים למינהם הכי טוב להעזר בידיים ככה מרגישים את הטעם עוד יותר טוב
שניצלים וקציצות שזה עתה יצאו מהמחבת פשוט חובה לנגוס בהם בידיים , גם כנפיים שנצלו על האש אין כמו להכניס אותם לפה עם הידיים
פסטות ומקרונים לא כייף לאכול בידיים , הכי כייף זה עם כף ומזלג אבל אני נהנת לראות את ה-
אוכלים גם עם הידיים כי קשה להם להכניסאת זה אחרת לפה עוגות פריכות ולא עם קרמים בטח שאוכלים בידיים , אבטיח זה כייף לאכול בידיים עם הקליפה , אין לי בעייה עם זה . כמובן בארוחות גדולות וחגיגיות זה לא יקרה רק שאנחנו לבד , בכל זאת למדנו פעם משהו על נימוסים והליכות
ואת שויי יקירתי כבר עושה עוד צעד שמקרב אותך להודו , לא תהייה לך שם שום בעייה עם צורת האכילה בידיים , נהפוך הוא , תרגישי בבית

שויי

New member
../images/Emo6.gif רוניתי, קראתי אותך נהייתי רעבה

סליחה שאני מקשה עלייך, ז'תומרת מעלה קושיה, כשאוכלים עוגת קרם למה להשבית את השמחה, אל תגידי לי שאת לא מנגבת עם האצבע את שאריות הקצפת מהמקציף, ועוד, אתם מכירים את התנועה המאופיינת הזאת עם האגודל או האצבע שהיום מחליף אותה הלייקר או המרית?

דרך אגב ליקוקים או אכילה באצבעות ובעמידה,

שטעמם כך משתבח ,אינן נספרות בקלוריות היומיות. רק בארוחות מסודרות ואכילה מנומסת במזלג וסכין ליד שולחן ערוך היטב יש לספור קלוריות.

סנדי B

New member
אני לא ליקקתי אף פעם קצפת מהמקציף כי

לא רציתי להתחתן בחורף

משתפרת

New member
אני לא מלקקת קצפת מהמקציף כי

אני מקציפה כשיש בסביבה מישהו לצ'פר. בעבר- הבת שלי, לפני זמן מה- הבן (כעת הוא בצבא אז הוא לא יכול), לרוב- הנכד (הנכדה אלרגית למוצרי חלב). כשהייתי ילדה אמא שלי תמיד היתה דואגת שישאר קצת קרם "מיותר" או זיגוג שוקולד "עודף" או קצפת ש"לא ירדה מהמקציף" עבורי. אמנם אני לקקנית גדולה, אבל הרבה יותר כיף לראות את אהובי נהנים.

שויי

New member
../images/Emo3.gif משתפרת, בדיוק כמו שאמרת

אני זוכרת עצמי עומדת ליד אמא מחכה בקוצר רוח למה שנשאר על המקצף, כשהפכתי אני לאמא המשכתי את המסורת עד שחברה מתוקה שלי הציעה "מה דעתך לקנות שקית שמנת שלמה שתהיה מוקדשת לליקוק בלבד" ווואאהההה איך אהבתי אותה ואיך לא עלה בדעתי קודם... אז קודם כל שיהיה ברור, לקצפת יש טעם אחר כשהיא נאכלת בכפית ולכן המשכתי בהרגלי הישן.

למעלה