שנת הלימודים החדשה בפתח . יש לי המלצה

../images/Emo63.gifשנת הלימודים החדשה בפתח . יש לי המלצה

לסבתות שילדיהם כבר תלמידים . ציוד לבית הספר בהנחה.
למתעניינות מאיזור המרכז אשמח למסור פרטים במסר.

שויי

New member
במה ציידו אותנו לביה"ס

ילקוט העור המהוה שעבר משנה לשנה, שתוקן ביד סנדלר נאמנה
שהריח שלו עתיק והוא משנה את פניו על פי תוכנו, לפעמים מלא בושה בגלל הצורך בחתימה על נייר מגובב במספרים, לפעמים קופץ בחדווה על גב של ילדה מרוגשת משמחה. ואת תיק האוכל, וואו פעם כתבתי רשומה עליו... אחפש. מה זכור לכם על הציוד שלנו?

אדית ספרי על זכרונותיך מבית הספר. האתר נפלא א

אבל לא משקף את "משלנו" אלא אוסף נוסטלגי ומרתק שלו...

ediana

New member
זכרונות מביה"ס בחו"ל

הגעתי לארץ בסוף כתה ח' כך שאת שנות ביה"ס היסודי עברתי בחו"ל. לכתה א' היה נהוג להכנס בגיל 7, היום אולי זה שונה. ביה"ס היה די רחוק מהבית - למדנו במשמרות בוקר או אחה"צ. כבר בכתה א' היתה לנו תלבושת אחידה - שמלה משובצת אפור ולבן ומעל זה סינר שחור(לימי השבוע) וסינר לבן לימי חג או חגיגות ביה"ס הבנים לבשו חליפה בצבע כחול כהה. בכתה א' קנו לי ילקוט מעור שליווה אותי הרבה שנים, לא נהגו לקנות כל שנה ילקוט חדש. קלמר מעץ 2 קומות . את הספרים והמחברות עטפנו בניר כחול ועליו מדבקה שעליה צויין מה המקצוע. היות ואני הייתי הגדולה דאגתי לעטוף גם הספרים והמחברות של אחותי. את האוכל להפסקת הצהרים או עשר נהגנו לשים בתיק קטן, בהפסקות עשינו החלפות של סנדוויצים ושל פירות, של שהיה הכי טעים היה מלך באותו יום. בכתה ג' או בגיל 9 התלמידים הטובים קבלו עניבה אדומה והפכו להיות "פיונייר" - התקבל לתנועת הנוער הקומוניסטי. את העניבה היינו חייבים לשים כל יום מעל התלבושת - בחגים ובצעדות היינו לובשים חצאית כחולה וחולצה לבנה ומעל את העניבה. בחופשת החורף הייתי נוסעת בד"כ לדודתי בעיר הבירה בוקרסט,נסיעה של 10 שעות ברכבת - אמא היתה מבקשת תמיד ממשהו מבוגר שהיה בתא שלי ברכבת לשמור עלי ובבוקר דודתי היתה מחכה לי בתחנה. אהבתי את העיר הגדולה, פינקו אותי יותר כי היו להם אפשרויות אחרות מאשר להורי. בחופשת הקיץ היינו נוסעים למחנות נוער בהרים, היה נחמד להכיר ילדים מכל הארץ ולאכול אוכל אחר ממה שהיתי רגילה בבית. אני מצרפת כמה תמונות שיש לי מביה"ס בכתה ו' - סימנתי את עצמי

../images/Emo51.gif אדית על שתארת את ביה"ס בחו"ל. בביה"ס

היסודי לא היתה תלבושת אחידה (תל אביב שנות ה 50 המאוחרות), רק בתיכון .

שויי

New member
../images/Emo45.gif תיאור מקסים אידית

הוספתי אותו להודעות נבחרות כאן בפורום.

זוכרת קלמר עץ עשוי משתי קומות, המכסה היה סרגל

זוכרת את עטיפת הספר מבד שאמי תפרה ואף רקמה את שמי. מחברת שגזרו לחצי ( לא ברור לי למה) הוי נוסטלגיה שלי....

למעלה