כשהבן שלך אומר לך....................

חס וחלילה הם עדין לא נשואים - אנחנו לא

יודעים מה לעשות כדי לטרפד חלילה מצב שהם יגיעו לנישואים...

ריקי5

New member
יערה יקרה - קודם כל ../images/Emo24.gif

נגע ללבי הספור שלכם ואודה שעבורי זה היה מקרה שאני כן הייתי מתערבת. אבל מכיון שלא נתקלתי במצב כזה אני לא כל כך יודעת מה ואיך הייתי עושה. אחשוב על זה ואנסה להוסיף עצות חכמות אחר כך.

stp51

New member
יערה../images/Emo70.gifליבי איתך אבל אנחנו טוחנים מים ובקשר

למה עושים
לא נעים לי לכתוב לך אבל החרוז הוא "את התחת מכסים", זה מתוך כאב ולא זלזול חלילה וחס
מסתבר שלכולם יש בעיה כזו או אחרת עם הילדים הדור של היום הוא לא הדור של פעם ובטח דור העתיד לא יהיה הדור של היום, לדעתי ככה זה
צריך לקבל את השגעונות או שמה
נוותר על ילדנו
אלה האופציות שעומדות, לא לקבל את הדעה וללכת נגד הזרם ולאבד את הילד/הילדה ואחרי כן את הנכדים או להיות שלושת הקופים, לא רואים, לא שומעים ולא מדברים. אם כל הצער והכאב גם אנחנו כמשפחה היינו בסיטואציות לא נעימות וקשות ואני חושבת שלומדים לעבור את הגשר וממשיכים הלאה. אני לא הייתי עושה כלום מלבד לנסות לדבר או לרמוז לילד/ה שלי אבל בסיכומו של דבר אלה החיים שלהם וגם אנחנו עד היום לומדים מטעויות.

קשה לי לקבל את הדברים שלך - מהסיבה הפשוטה

ואולי לא פשוטה כי במקרה שלנו מדובר בבחור שהוא רמאי ונוכל - ויש לנו קבלות על כך! יתרה מכך הבת שלי היום מאוהבת בו ולא רואה את הדברים בראייה נכונה כי האהבה גורמת לאדם להיות עיוור. אבל אנחנו לא מאוהבים בבחור בכלל - וברור לנו על פי דברים שבחור רומז - שהבת שלנו תהיה האישה הקטנה בבית... ואוי לה ואבוי לה אם האוכל לדוגמא לא יוגש בזמן... כי בעיה כזו לדוגמא פותרים במכות!!! הבחור אומר לבעלי הנשים במשפחה שלך הם כאלו וכאלו כי לא הרבצת להם!!! את מבינה את גודל האסון???? במקרה שלנו להתנהג כמו שלושת הקופים זה בעצם לתת יד לבת שלנו ולהוביל אותה בביטחה לקראת האבדון! אנחנו כהורים לא מסוגלים לעשות זאת!!! כמובן שאם הבחור לא היה מוצא חן בעינינו מסיבות שאפשר להתווכח עליהם - פשוט לא עולה לי שום דוגמא עכשיו, אז אפשר היה להתנהג כמו שלושת הקופים כדי לא לאבד חלילה את הבת... אבל זה מקרה שונה לחלוטין!

stp51

New member
יערה יקירתי, אני שומעת את רחשי ליבך ואני

מאמינה ומבינה אותך, עם כל הכבוד, מה אתם יכולים לעשות
זה או להכניס את הבחור לבית סוהר
, או להכניס את הבת שלך ל"בית סוהר"
או להגיד לה לכי תעשי מה שאת רוצה ואנחנו לא רואים אותך ממטר
בכל מקרה המצב לא טוב
מאד קל לתת עצות לאחרים אבל באמת ליישם את הדברים על בשרנו זה נראה ונשמע אחרת, אני בטוחה שאין מצב שאת מוותרת על הבת שלך ואם היא מאוהבת ועיוורת ולא שומעת אותך וגם לא מקשיבה לכם אז מה תעשי
תזרקי אותה לכלבים
לא
אנחנו נקבל אותם ואחרי כן אנחנו משלמים על הטעויות שלהם העקר שהם ישארו מאושרים וקרובים אלינו. לצערי אין לנו הרבה אופציות. חזקו ואימצו

שויי

New member
../images/Emo124.gif אני לא מבינה לא מבינה לא מבינה

יערה, יש לך קבלות על עובדת היותו נוכל ורמאי? הוכחות חותכות? ואם כן, האם הראית אותן לבתך? מה היה לה לומר על כך?

יערה כמה שאני מבינה אותך../images/Emo70.gif רק שאתם השכלתם

לעשות מה שאנחנו לצערינו לא עשינו ...אתם חקרתם וגיליתם מה שגיליתם על אותו בחור ולכן יש לכם היום את כל הזכות שבעולם כן להתערב ולמנוע בכל מחיר את החתונה הזאת שרק תביא על הבת שלכם צרות. אילו לנו היה אז.. בזמנו...את השכל לעשות פעולה כזאת כמו שאתם עשיתם היינו באים לבת שלנו עם הוכחות מוצקות על טיבו של הבן זוג שלה ובכל הכוח מונעים את החתונה שלה ולא היינו צריכים לעבור היום את כל הגיהנום הזה ביחד איתה. כן...אנחנו כבר "בסרט" הזה 8 שנים וכל מה שאת מספרת על ה"תכשיט" של הבת שלך קיים גם בחיים של הבת שלנו. אולי זה אותו אחד
אז אני מציעה לכם ללכת עד הסוף עם זה...יפה שעה אחת קודם....נכון שהמחיר יכול להיות ניתוק וכעס מצידה , אבל תאמיני לי שאחר כך אחרי שיעבור לה והיא תיתפכח היא תגיד לכם
שהיצלתם אותה מהעונש הזה. אני מאוד מקווה שיצלח לכם ותצליחו למנוע את החתונה הזאת .

את יכולה להסביר לי איך לדעתך אנחנו אמורים

ללכת עד הסוף? למה את מתכוונת במשפט הזה? ואיך לדעתך אפשר למנוע בכל מחיר את חתונה אומללה כזו?

אני מתכוונת שבהחלט תעמדו בכל הכוח

על שתי הרגליים, תעשו שרירים, ותבהירו לבת שלכם חד וחלק שאתם מאוד אוהבים אותה ( מה שבטוח היא יודעת ) ואתם לא תיתנו לה ליפול אצל נוכל ורמאי שיש לכם את כל ההוכחות שהוא אכן כזה. תבהירו לה שאתם תמיד תהיו שם בשבילה אבל בלעדיו!! תבקשו מכל מי שמכיר אותה ואוהב אותה לנסות לדבר איתה ולתת לה את כל הכלים לראות לאן היא עומדת להיכנס בחיים שלה. אבל אל תוותרו...גם לא במחיר כואב שבו היא תנסה להיתנתק ממכם לזמן מה...בסופו של דבר עם הקשרים בינכם חמים ואוהבים היא תחזור אליכם ,תבהירו לה שאם היא מתחתנת איתו אתם לא תלוו אותה לחופה כי אתם לא מוכנים להוביל אותה לחתונה עם נוכל ורמאי , אני יודעת שזה קשה...אני יודעת שכמה שאתם לוחצים עליה יותר ככה היא אנטי אליכם יותר...עברתי את זה על בשרי...אבל אל תפחדו....היא נתונה להשפעה שלו וזה ממש כמו כישוף...אם היא תיראה שאתם וכל המשפחה נחושים למנוע ממנה את האסון הזה, היא תעשה חושבים ולבד תבין. אני אומרת לך את זה בדיעבד...היום אני מבינה דברים שחבל שלא עשינו אותם קודם.

זה ממש מפחיד אותי מה שאת כותבת במובן

שכאילו ואת נמצאת אצלנו בבית. אנחנו מסתובבים היום בתחושה שאולי הוא היפנט אותה ואמרו לי כבר כמה אנשים שאולי הוא עשה בה מעשה כישוף... ההתלבטות שלנו היום היא לגבי ערב החג מחר. אנחנו מאוד רוצים שהיא תבוא אבל אנחנו לא רוצים שהוא יבוא - איך גורמים לה לבוא? ודבר נוסף אפילו עלה לנו רעיון לנסות לייזום פגישה עם בן הזוג שלה ולהבהיר לו מה דעתנו עליו ולבקש ממנו שיניח לה לנפשה. ומצד שני קיים החשש שאם נעשה מהלך כזה זה יכול לגרום לו לרצות שהיא תינשא לו בכל מחיר. כל מהלך כאן ממש מפחיד - כי זה אדם חסר רגשות לחלוטין!

../images/Emo6.gif אני לא נמצאת אצלכם פיזית בבית אבל

מכירה מקרוב מהבית שלי את ה"כישוף" הזה
לא נראה לי שכדאי לכם לשוחח איתו ולבקש ממנו שיניח לה...היא כבר ילדה גדולה וכמו שאומרים הקטנים "את לא מחליטה עלי" ....הוא ממילא לא יקשיב לכם ורק יעשה לכם דווקא ...המשיכו לעומת זאת "לטחון" לה במוח בלי סוף גם אם יגידו לכם שזה מוגזם....ובחג תגידו לה שהיא מוזמנת ורצוייה להיות איתכם בחג אבל בלעדיו. זה מה יש!! עד שהיא תיתפכח ותילמד בדרך הקשה.

שויי

New member
../images/Emo24.gif יערה יקירה

אני מאחלת לכם לעבור את המשוכה הזאת בשלום. ילדים מקבלים את דברי ההורים אחרת מהאופן שבו יקבלו או יפנימו אמירות, תובנות ועצות של אחרים. במקרה כפי שאת מתארת הייתי רצה לטיפול משפחתי. ללא הילדה. את ואישך או את לבד. ייתן לך כלים שירימו את יכולותייך להתמודד ואולי אף לשנות. שאלה לי, האם התאפשר לך לדבר על הנושא עם חברים של בתך?

פנינו לעזרה מקצועית - והיועצת אמרה לנו שאומנם

מבחינה מקצועית חציינו קווים אדומים בכך שפנינו לגרפולוג ולחוקר ללא ידיעת הבת שלנו! אבל היא הוסיפה ואמרה ואני מצטטת: "כאמא לאמא אני חייבת לומר לך שהייתי נוהגת בדיוק כמוך!!!" וכן דיברתי עם חברה קרובה של הבת שלי, אבל היא פגשה את הבחור פעם או פעמיים - וזו "גדולתו" של נוכל אינטלגנטי - בפעמיים הראשונות הוא יודע להרשים והוא ממגנט אליו את האנשים, ברגע שהוא בטוח בעצמו הוא שולח את חיצי הרעל... והחברה של ביתי פגשה אותו פעם או פעמיים כך שהיא לא הספיקה לתהות על קנקנו... הוא לא מעוניין ללכת איתה יותר לשם... מעניין למה?

חנהב

New member
יערה יקירה אל תחששי לאבד את בתך....

אנחנו כהורים לפעמים חוששים להגיד את דעתנו מפחד שנאבד את ילדינו. אני לא מומחית גדולה אבל יודעת מנסיון של קרובת משפחה.... הבן התחתן , לימים נולדו לו 2 ילדים בהתחלה נראה שהכל בסדר. הם באו לבקר את ההורים לא בתדירות גבוהה אבל כמובן שההורים הבינו ,,, והתירוצים היו קשה להם, הם עובדים, עסוקים,,,, לאט לאט אשתו + הילדים הפסיקו לבוא בתירוצים שונים אבל הבן המשיך להגיע מידי פעם וההורים המשיכו "לתרץ" העיקר שהוא מגיע לפחות. אם הם היו עוצרים את ההדרדרות מההתחלה ועומדים על זכותם לראות את הנכדים המצב היה שונה. ההורים נפטרו והבן התנתק לגמרי מכל בני המשפחה , הסוף עצוב. לכן צריך להכות בברזל בעודו חם ולא לוותר כי ברגע שמוותרים המצב נהיה גרוע יותר. ועכשיו נסיים ברוח טובה ושמחה יותר סוף שבוע מקסים וחג שמח

ברור לי שיש הרבה מקרים כאלו ודומים

לאלו. השאלה מה עושים ואני מוכנה ללכת עד קצה העולם כדי להציל את הבת שלי מהציפורניים הדורסניות האלו!

amigoro

New member
../images/Emo140.gifבדיוק עכשיו אני כותבת יומן מסע לבת שלי

יש לי בת שקלית- עצמאית ,יפה, אינטלגנטית ,יחד עם זאת לא אוהבת שאומרים לה מה לעשות ,מסוג הבנות שצריכות ליפול על התחת, לפעמים ,לא תמיד, ולכן פיתחתי איתה שיטה , אני אומרת מה שאני חושבת אבל בדרך אחרת, פשוט נותנת דוגמא שמספרת על אחרים. כל מצב תנסי "לשנות לה את הראש" , יגרום לה לא לראות את המציאות. יערה יקרה , כל בת או בן שונים באופיים ,הם מיקס של תכונות. יש להניח שהבן אדם החבר שלה ,מניפולטיבי , והיא נפשה רכה כלואה ושבוייה ב" אהבתה". עצתי לך לא להרבות בשיחה איתה עליו ו"לא לדפוק לה בראש". אפילו שאת חושבת כך. גלי איפוק. גלי כלפיה סבלנות ואהבה ובמיוחד יעשה זאת אביה , ובכל פעם שתדבר על נשואין , אימרי לה שאין מה למהר היום לא ממהרים להתחתן. קני לה בגדים יפים, נהגי את במניפולטיביות,בהפרד ומשול , התקרבי אליה ,זה ירגיז אותו , האופי האמיתי שלו יצוף. בהיותך קשה כלפיה ,הוא המנצח. את פשוט משחקת את המשחק שלו. הזמן יעשה את שלו. לאט לאט היא תבין ותראה מציאות שונה ותמצא את דרכה הביתה. בהצלחה

חשבנו על אפשרות של לקנות לה דברים לשמח

אותה - אבל רק אותה, כמו בגדים וכדומה. החשש שלנו שבבוא היום כשהיא תבקש ממנו כסף... וכן לא טעיתי כך זה נראה שהיא תצטרך לבקש ממנו כסף... הוא ישלח אותה להורים שלה... כלומר אלינו! ואני מנסה לחשוב עכשיו בכתיבה גלויה - אני מבחינתי עושה ואעשה הכל שהקשר הנהדר שהיה בנינו יחזור להיות כמו שהוא היה, הבעיה היא שאנחנו לא מוכנים שהוא יכנס אלינו הביתה וכאן יש איזה מילכוד. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את ה"לוקסוס" הזה שהוא ייכנס אלינו הביתה כי זה צורך מאיתנו בריאות... ויש לנו עוד שלושה ילדים שאנחנו רוצים לעזור להם...

amigoro

New member
פה הנקודה - אל תגבילי את ההגעה שלו

שני את כללי המשחק - אחרי פעם פעמיים יתכן והוא עצמו יחליט לא להגיע - וינסה למנוע ממנה להגיע. היא תבין לבד . הייי חכמה ומניפולטיבית , גלי כלפייה אהבה ורוך , שתפי פעולה, יש ילדים שלא היא מילה שמושכת אותם לעשות דווקא.

למעלה