כשהבן שלך אומר לך....................

כשהבן שלך אומר לך....................

אל תכנס לי לחיים...מה את/ה אמור/ה לענות לו

dlia2004

New member
לעשות צעד אחורה, לא לכעוס ולתת לו לעבור

את השיעור שלו בחיים.באחד הפעמים כשירגע תוכל להסביר לו את מה שרצית להגיד,להגיד לו לעצום עיניים ולחשוב על ההרגשה כשהבן או הבת שלו יגידו לו אותו דבר.

שויי

New member
../images/Emo218.gif שתי סטירות../images/Emo70.gif מ'זתומרת???

קאובוי, התשובה האולטימטיבית היא לחייך ותו לא. התשובות במציאות הן רבות, ווכחניות וכואבות.
אל תיכנס לי לחיים - אז אל תיפתח לי את הדלת. רדי לי מהווריד - קודם תורידי את הזבל. האוזניים כואבות לי לשמוע אותך - אתה טועה ומטעה, זה מהפירסינג בייבי.

ediana

New member
../images/Emo45.gifמי שלא עבר את הסיטואציה,לא יבין לעולם

ותאמינו לי אני יודעת מה שאני אומרת. יום אחד הם ילמדו על בשרם את הלקח, אבל אנחנו כבר לא נהיה ולא נוכל לראות את תגובתם.וכאשר זה יפגע בהם, יבינו את העוול שעשו להוריהם. שבת שלום,אידית

האמת היא שאין לי מושג...

אין לי מושג מה עונים במקרה כזה. עוד לא אמרו לי את זה. הבת שלי אמרה לי פעם: רדי לי מהוריד וזה היה בקטע שנידנדתי לה לקחת את הקטנצ'יק לרופא בעניין השיעול שלו, וכמובן שהיא חטפה על זה. אבל 'אל תיכנס לי לחיים' נשמע לי אחרת לגמריי. בקטע הזה אני לא בדיוק יודעת מה לענות. וזאת גם ההזדמנות להגיד שבת שלום לכולם

אחרי אמירה כזאת אני קודם כל צריכה לשאוף

אויר...כי כשהבן/ת אומר/ת משפט כזה זה פוגע....מעליב...ועם כל הכבוד זאת אמירה קשה להורה שנותן לילד שלו את ה-
והנשמה לשמוע. אני בכל אופן לוקחת קשה אמירה כזאת, צ'טערת....אני ריגשי

stp51

New member
../images/Emo150.gifתיהיה חכם על תיהיה צודק../images/Emo70.gif

שויי

New member
ריקה, דווקא אהבתי את המשפט כפי שהוא

תהיה חכם על! תהיה צודק
מה קורה? את לא מצליחה להירדם מההתרגשות?

מתקפלת ולוקחת את עצמי אחורה

לצערי לא מספיק חזקה לומר מה שיושב לי על הלב, כואבת מתייסרת ונותנת לזמן לרפא את הפצעים.

מתקפלת ולוקחת את עצמי לאחור...

אבל לא כדי להתגונן..................אלא כדי לפרוץ קדימה ומה אני אומר
....המשך יבוא
לאחר הפגישה עם שלומית אם שמתם לב
היא אמרה אתמול בערב
ניפגש מחר .....אז כמו ששויי אומרת "יאלה מפגש"

אלה 3

New member
מעדיפה ככה

ובגלל זה אני תמיד מרגישה שלא חשוב מה אעשה אמא תמיד סולחת. זה נותן הרגשה טובה ומכילה. שלא משנה מה תמיד יש גב גם אחרי שמתבגרים...

אני חושבת שתלוי באיזה הקשר נאמר המשפט הזה.

אם המשפט נאמר בהקשר של אל תכנס לי לחיים - אני טס לחודש לתיאלנד ומפספס שנת לימודים לדוגמא, אז הייתי לוקחת צעד אחורה ולא מתערבת כדי לשמר יחסים טובים. אם המשפט נאמר בהקשר גורלי יותר כמו אל תתכנס לי לחיים כי אני מתחתן/מתחתנת עם האדם הזה ואת/ה יודעים/חושבים/חוששים שהאדם הזה לא מתאים - אני כאמא הייתי עושה הכל כדי לטרפד וכן נכנסת לחיים! כי יש דברים שאפשר ללמוד מהניסיון אבל יש דברים שהורסים את החיים אם לומדים מהניסיון!

ריקי5

New member
לא יכולתי להגיד את זה בצורה יותר טובה

כשהילדים שלי היו צעירים יותר ואמרו לי את זה אמרתי להם " נכנסתי לחיים שלכם ברגע שנולדתם, ואין לי כוונה לצאת מהם כל כך בקלות". אני דוגלת מאז ומתמיד להתערב "בכוח" רק בדברים החשובים והקריטים . כמובן שלכל אחד קריטי זה משהו אחר אבל צריך לשמור פרופורציות. בדברים שלדעתי הפיכים אני נותנת להם את הספייס. בדברים שלפי דעתי הם בלתי הפיכים אני שמה את כל כובד משקלי, תרתי משמע

כשאת אומרת להתערב "בכוח" בדברים חשובים

וקריטיים את יכולה בבקשה לתת דוגמא מה לדעתך זה משהו חשוב וקריטי ואיך היית מתערבת "בכוח" לדוגמא?

ריקי5

New member
דברים חשובים וקריטיים

ראשית כל - סמים וכל דבר אחר שמסכן את בריאותם (כן, גם עישון, שחנכתי אותם מגיל צעיר נגד, וכשהבת שלי התחילה לחצתי מאד שתפסיק, והצלחתי) שלא הייתי נותנת להם לעשות מה שהם רוצים. הייתי מתערבת בכל כוחי. אם הייתי רואה שילד שלי בדיכאון לא הייתי מוותרת על טיפול גם אם הוא היה מתנגד, כדי למנוע סוף טרגי חו"ח. אצלי לימודים זה דבר חשוב. בגיל התיכון אני לא הייתי נותנת לילד שלי (שיש לו את הנתונים) להפסיק ללמוד, גם אם הוא היה מאד רוצה . הייתי עושה כל שביכולתי כדי שיגמור את התיכון. כי בגיל הזה הם לא יודעים מספיק להעריך מה טוב להם ומה לא. גם כשהבת שלי היתה באוניברסיטה והיה לה קשה ורצתה להפסיק אחרי שנה א'. עשיתי הכל כדי שתמשיך (כולל שנה של אחזקה מלאה שלה בתל אביב כדי שתוכל ללמוד בלי צורך לעבוד). והיא סיימה את למודיה בהצלחה רבה ומודה לי היום על כך, למרות שבאותם ימים אמרה לי "תני לי לעשות מה שאני רוצה". בקיצור - כל מה שמסכן את בריאותם וכל מה שמשפיע בצורה בלתי הפיכה על עתידם.

יערה מניסיון אישי מאוד מאוד...

בהקשר למשפט שכתבת שאת כאמא היית עושה הכל כדי לטרפד חתונה אם היית חושבת שהאדם לא מתאים וכ"ו.... אז אנחנו בתור הורים לא יכולים לעשות כלום בכדי לטרפד את הבחירה של הילד/ה שלנו כי הם לא רואים בעיניים המאוהבות שלהם את מה שאנחנו רואים ומנסים למנוע....אז ניסינו....אמרנו....ולא הקשיבו. שנמנע מהם? אולי הם צודקים ואנחנו לא? אולי אנחנו מגזימים? ורק אחרי שהם לומדים על בשרם שהם עשו טעות בבחירה שלהם הם מבינים שאמא ואבא צדקו רק חבל שלא הבינו את זה כמה שנים קודם. ואז שוב אנחנו נכנסים לתמונה....לחבק....לעודד....ולקוות שבפעם הבאה הם יבינו שכדאי להקשיב להורים

ולא סתם שאלתי/ביקשתי דוגמא../images/Emo7.gif

אנחנו נמצאים היום בתהום שלא חשבנו בחלומות הכי גרועים שלנו שנגיע לתהום כזו.... אני אספר את הסיפור בקצרה למרות שזה סיפור ארוך. הבת שלנו - בחורה מדהימה, מכושרת, אנושית, חכמה, אינטלגנטית מאוד הכירה בחור - שבהתחלה הרשים אותנו ואחרי זמן קצר תהיינו על קנקנו... כדי להיות בטוחים עם התחושות שלנו החלטנו לפנות לגרפולוג מאוד מוכר על ידי הצבא ומשרד הבטחון שאישר את החשש שלנו... ניתוחו של הגרפולוג נפל כמובן על אוזניים ערלות.... והחשש הלך והתגבר מיום ליום ומשעה לשעה... ולא אגזים גם מדקה לדקה... המשכנו לראות דברים אצל הבחור שגרמו לנו להגיע לעומק התהום... והמשכנו הלאה ופנינו למשרד חקירות - משרד החקירות עשה איזו טעות והבחור גילה שעוקבים אחריו... לדעתי הוא לא יודע שזה בא מאיתנו. כמובן שהחקירה בתחום הבגידות הופסקה מידיית, אבל חקירת האישיות של הבחור המשיכה - והתוצאות איומות!!! במילה אחת - נוכל ורמאי אינטלגנטי! בכאב ומוצפת דמעות ברור לי שאם הבת שלי תינשא לו היא תגיע לכותרות.... הוא הרס אותנו!!! הוא פשוט אוסף של כל התכונות הרעות שיכולות להיות באדם אם אפשר לקרוא לייצור כזה אדם! הכתובת תלויה על הקיר - אז מה לעשות? לתת יד לבת שלנו ולהוביל אותה בביטחה לקראת אבדון? להתערב בכל הכוח כדי למנוע את האבדון? איך עושים את זה? מה עושים? בשלב ראשון הודענו לבת שלנו שאנחנו לא מוכנים שהבחור ייכנס אלינו הביתה! והחלטנו על כך כי בתקופה שהוא נכנס אלינו הביתה הוא דרס את כולנו - העליב, לעג, פגע ומה לא... וזה לא מתאים לנו כמשפחה שבמשך כל כך הרבה שנים חינכנו את הילדים שלנו לערכים ייכנס אדם שמבחינתו ערכים זה משהו נבזה! אבל המחיר לכך שהוא לא נכנס הביתה - הוא בכך שגם הבת שלנו באה הרבה פחות ממה שהיא הייתה באה, וברור לנו שעם הזמן הוא יאסור עליה לבוא .... מה עושים?

למעלה