בוהריים טובים לכולם
החזירו לנו את

stp51

New member
בוהריים טובים לכולם../images/Emo124.gifהחזירו לנו את../images/Emo82.gif

סוף סוף חזרו לי החיים,
תעדכנו מה קרה עד עכשיו

ediana

New member
אחותי הזכירה לי שהיום21.5.1961 עלינו לישראל

הורים,סבתא ו-2 ילדות קטנות הגיעו לאשדוד ביום חם כמו היום. קבלנו מיטות סוכנות מברזל עם מזרנים מקש, שולחן קטן+2 כסאות,פטליה וכמה כוסות. הא, כן, קופסא עם שמורים ולחם שחור טעים ביותר. הכי טעימה היתה ריבת השזיפים, מישהו זוכר את טעמה
מיד באו עוד ילדים והלכנו לחפש את הים.קצת פחדנו להכנס למים,בכל זאת פעם ראשונה בים. כאשר חזרנו מצאתי אמא בוכיה שאין לה אף אחד בארץ ואבא מרוצה שבעוד כמה ימים יפגוש את אחיו שלא ראה הרבה מאוד שנים. התחלות קששששווווותתתתת

stp51

New member
ולמרות הכל אתם פה../images/Emo70.gifוזה מה שיפה וחשוב

וואו ריגשת אותי ממש

חשתי את כאב הבדידות של אמך בארץ זרה עם שפה זרה. כמה נפלא שאתם כאן איתנו

קליפסו 8

New member
אם משפחתה נשארה בארץ מוצאה זה אכן עצוב וקשה

משבר ההגירה קשה לכולם, למרות שיהודים חוזרים הביתה ואין לראות בזה הגירה רגילה לארץ נכר. אני זוכרת היטב מיטות סוכנות, גם אני ישנתי על מיטת ברזל ומזרון קפיצים מקש, דווקא ישנתי טוב, המזרון היה שוקע באמצע והיה ממש כייף, וריבת השזיפים היתה סמיכה מאד ומתוקה מאד והיו מגישים לאורחים כוס סודה עם ריבה כזאת ליד, במקרה הטוב קונפיטורה שאמי הייתה מכינה בבית מעצי המשמש שגדלו בחצר, או כיבוד של כוס תה עם קוביות סוכר ועוגת טורט (ביצים) אפויה בסיר פלא על פתיליה, או עוגיות כיחלאך שהייתה עושה מקמח, סוכר, מים, ביצה, מורחת בתמצית תה ומפזרת למעלה סוכר. בצק דומה בסיר פלא הייתה עוגת תה שבעלי היה קורא לזה עוגת אייזן (קשה כמו אייזן בטון
) מנוחתה עדן של אמי המנוחה והצדיקה ז"ל

קליפסו 8

New member
../images/Emo6.gif אבל כולנו סבתות

הגדול\ה בן\בת 18 של הבת הגדולה, תעשו מהר חשבון
בזמני 20 זה כבר היה בדרך ל"עבר זמנה", חי חי חי ולא תוציאו ממני יותר מידע בפרהסיה,,,
על אחת כמה וכמה שלא על ילדים ולא על נכדים
טפו טפווווווו חמסה

מזת'ומרת ? את לא תגלי לנו כמה נכדים/ילדים יש

לך ובאיזה גילאים
אנחנו דווקא נהנות להשויץ בהם

קליפסו 8

New member
אני אולד פיישן טפו טפו לא מדברת../images/Emo6.gif

אבל נהיית לראות את ההשווצות של הסבתות

שויי

New member
../images/Emo163.gif קליפסו, אני מקווה שלמדת

מאמך הצדיקה ז"ל להכין את הקונפיטורה הסמיכה והמתוקה יאמייייייייי סיר פלא על פתיליה... שאני אמות איפה שמת אותי עכשיו, אפילו את הרעש של הפרימוס אני שומעת, שלא לדבר על מיטת הברזל שנשאה את גופי וחששותי. היטבת לתאר, ממש מקסים. תודה

אני לא כזאת קטנה כי אני זוכרת את הפתילייה ואת

סיר הפלא וגם את הקונפיטורה מהבית של סבתא שלי

stp51

New member
ולי יש את סיר הפלא עד היום של אמא שלי../images/Emo6.gif

שויי

New member
../images/Emo45.gif גם לי יש סיר פלא

ואני אפילו משתמשת בו. לאחרונה, לפני כמה שנים.. כן? אפיתי בו עוגת קורנפלור. באוטובוס מול הים ולעוגה היה טעם של דיונה חה-חה-חה טעים ממש בחיי אני אעשה למפגש לא מה פתאום לא התכוונתי

batiarr3

New member
את הפתיליות נתתי לאופירי לתערוכת שורשים

שהיתה בשנה שעברה כמובן שזה אומץ ויושב אחר כבוד בסלון ביתם שבקיבוץ איזה ריחות שבות אלי של בישול בייתי ואפיה בסיר הפלא הקצף לעוגה שנשאר במקצפה ומיד אץרץ ללשוני או למי שהיה מגיע הכי מהר למטבח ןלפעמים היו תורות עד לפני כמה שנים עוד היתה אימי מכינה ריבות וקונפיטורות, עכשיו כבר קשה לה גם אני אפיתי הרבה שנים בסיר פלא ואוהבת אותו מאד העוגות הכי גבוהות היו בסיר פלא טוב,אז עשיתן לי חשק לאפות . . . חה חה חה

למעלה