הייתכן שמכונת תפירה תופרת טוב רק עם סוג חוט מסוים?

• פותח הנושא Tula1
  • פורסם בתאריך

Tula1

New member
הייתכן שמכונת תפירה תופרת טוב רק עם סוג חוט מסוים?

שלום לכולם,
שאלה מוזרה לי, אשמח מאוד לתשובות רציניות - אני תופרת חדשה דנדשה.
יש לי מכונת Brother 2600 (נקנתה באמאזון).

קיבלתי במתנה קופסה עם המון חוטים מפירמות שונות. כולם מתאימים לתפירה במכונת תפירה- בדקתי באתר שלהם.

יש חוטים 100% פוליאסטר (מתוצרת Gutterman) , ויש חוטים 35% כותנה ו 65% פוליאסטר (תוצרת Dual Duty).

כשאני תופרת עם ה 100% פוליאסטר- התפירה יוצאת מצויינת, אין שום בעיות, אני מאושרת (Gutterman).

כשהחלפתי לחוט השני (של Dual duty רציתי צבע מסוים) המכונה לא תפרה טוב: לדוגמא: תפר זיג זג- הצד התחתון של הבד יצא זיגזג, הצד העליון (החוט העליון) נתפר כקו ישר.

הפתרון הראשון שעלה בדעתי כמובן זה מתח חוט עליון. עברתי בקפידה על כל מספרי המתח חוט עליון,מאחד ועד האחרון,רשמתי לעצמי כל צעד, והתפירה נשארה קלוקלת (כמו שתיארתי לעיל).

כמובן שפירקתי והרכבתי שוב את החוטים, החלפתי בובינה, הטענתי בובינה חדשה,בדקתי סרטונים באינטרנט,באמת שהשקעתי המון זמן בנסיון לפתור את הבעיה.

שניה לפני שחשבתי לפנות לטכנאי, החלפתי שוב את החוטים ל Gutterman 100% פוליאסטר- ולמרבה המבוכה המכונה שוב תופרת מעולה.

אני תוהה האם יש מכונות שמסוגלות לתפור רק בסוג חוט אחד?

(שואלת מתוך ייאוש- יש לי חבילת חוטים יפה של Dual duty ויש עליהם ביקורות ממש בסדר....)

בקיצור- אשמח לכל תובנה ולכל הארה.

תודה רבה

שש שבע

New member
טוב, אז התשובה היא כן, יש חוטים שגם אם נראים לך בסדר, המבנה

כנראה לא מתאים למכונה הם לא אחידים, ולכן התפירה איתם לא רציפה, , דבר שני, חובה שהחוט למעלה ולמטה יהיה זהה, אם לא, צריך לשנות את מתח החוט,
הביתית שלי ברדר, תופרת יפה עם חוטים סינטטים שונים, אני באמת לא מכירה את סוג החוט שלך.

Tula1

New member
תודה. באחד משלבי הבדיקה שלי החוט היה זהה גם למעלה וגם למטה

ועדיין התפירה היתה קלוקלת.
מוזר ביותר, תעלומה ממש.
אם יש עוד תובנות אשמח, בנתיים אאלץ לקנות את החוט שכן ״עובד״.
ושוב תודה

שש שבע

New member
זו לא תעלומה, החוט לא אחיד, מה שאת רואה זה לא מה שהמכונה

"מרגישה" חוט זהה למעלה ולמטה, זה פרמטר נוסף לא במקום. להבד תדעי שהחוט מהסוג ההוא לא מוצלח. תשתמשי בו להכלבות ביד,

למעלה