זקוקה לעזרה

זקוקה לעזרה

מפורום טלאים לשעבר. עוקבת אחרי הפורום שלכם כסמויה . יש לי שאלה בבקשה.
תופרת תיק לטלית ותפילין לנער בר מצווה היקר לליבי. זקוקה לדוגמא של אותיות עיברעות בכתב ראי כדי לכתוב את שמו וטלית ותפיליו. אודה לכל עזרה.
שלומית.
מצרפת תמונה של מה שכבר נתפר

סתם מבקרת

Active member
לא ברור לי למה את צריכה בכתב ראי אבל זה פשוט. קחי כל דוגמה

של אותיות עבריות שנראית לך, העלי על תוכנה לטיפול בתמונות, בצעי היפוך אופקי והנה לך אותיות בכתב ראי.

כתב ראי

כדי להשתמש לאפליקציה עם פלזילין דו צדדי שמדביקים על הצד ההפוך של הבד. אירת אי אפשר יהיה לקרוא את הכתוב....

סתם מבקרת

Active member
את מתכוונת שאת מדביקה את האותיות עם פליזלין דו"צ לטלית/תיק?

כי אם כן, אני הייתי משרטטת את האותיות על הבד אותו אני מתכוונת לגזור, מדביקה לצד השני את הפליזלין, גוזרת ומדביקה למה שצריך וכך הייתי חוסכת כתב ראי.
בכל מקרה נתתי לך דרך להפוך אותיות לכתב ראי.
ובכלל, מה אם תגזרי את האותיות מנייר ותהפכי אותן כדי לצייר על הפליזלין? גם כך תקבלי כתב ראי.
בהצלחה עם העבודה. אני בטוחה שתשמח מאד את מקבלה ומזל טוב לו.

עירית32

New member
אפליקציית אותיות

ממליצה בכל זאת לעבוד עם המחשב בנושא - או ע"י תוכנות או ע"י המדפסת - יש מדפסות שעושות ראי - mirror image. כך תוכלי להדפיס את האותיות, בלי שיהיה צורך לגזור את הנייר הרגיל. להניח על הנייר שהדפסת את הפליזלין ולהעתיק לפליזלין (אם את קונה בחנויות בארץ, עדיף לא את זה שהוא כמו רשת, היא מקשה על ההעתקה, העפרון קופץ). לגזור מסביב לאותיות, לא על הקו עצמו. לגהץ לבד ואז לגזור יחד, אבל קודם לקלף פינה, כי אחרי גזירה זה מאוד קשה.

עירית32

New member
תוכנת צייר עושה את העבודה

ע"י שימוש ב-"הפוך אנכית/אופקית" שנמצאים בחלון "סובב"
בגירסה שלי יש הרבה פונטים בעברית רק, להבדיל מוורד, לא כתוב גם בעברית כך שאפשר למצוא פונט שאת אוהבת בוורד ולחפש את שמו ב"צייר"

שש שבע

New member
מידי פעם יוצא לי לתפור פרוכת, מדביקה פליזלין דו צדדי

ועל צד האמת של הבד, מצירת את האותיות בטוש נעלם, זה טוש שהכתב שלו נעלם תוך 24 שעות, בטוש רגיל, אפשר לציר מסביב לאותיות, ולגזור בצד הפנימי של הסימון, ככה החלק הצבוע נגזר לפח.

למעלה