קורס תפירה משרד העבודה

sivanrachel

New member
קורס תפירה משרד העבודה

שלום רב.
אני לפני בחינה לקראת קורס תפירה של משרד העבודה בחולון ,רציתי לשאול מה ההבדל בן זה לקורס תדמיתנות?
האם אוכל להוציא גזרות גם אם לומדת רק קורס תפירה?אני לא יודעת מה הקורס כולל..והאם זהו קורס מומלץ..
אשמח לעזרה כלשהיא
תודה רבה
סיון רחל

סתם מבקרת

Active member
לא יודעת מה מלמדים היום בקורס תפירה ומה בקורס תדמיתנות.

מה שכן, לקורס תפירה לא צריך לדעת תדמיתנות אבל לקורס תדמיתנות צריך בהחלט ידע בתפירה (והיתה בחינה בתפירה לפני הקבלה).
בקורס תדמיתנות, בעבר הרחוק, לימדו שרטוט גיזרות יסוד (חצאית, שמלה/חולצה,מכנסים, מעיל,ג'אקט), פיתוח גיזרות, דירוג, טכסטיל, ציור אופנה, דיגום חופשי.

מה הרקע שלך בתפירה?

ההבדל בגדול זה פחות חודשי לימוד
פחות שעות לימוד
המיקוד הוא בתפירה עצמה ולא בתדמיתנות.
&nbsp
אם את יכולה להתקבל אז תלכי ללמוד תדמיתנות, זה קורס יוקרתי שהמון אנשים רוצים להתקבל אליו!
ולכן גם יש תחרות בלהתקבל עליו.
&nbsp
לא יודעת אם תלמדו בקורס תפירה תדמיתנות, היה פעם שרשור בפורום, ואמרו שכן לומדים גם תדמיתנות, אבל קצת..
&nbsp
הנה לינק שמצאתי על סילבוס קורס תדמיתנות
http://www.economy.gov.il/Employmen...olsAndTeachers/Curriculum/Tashkifim/a1504.pdf
&nbsp
לגבי קורס תפירה תחפשי בחיפוש פורום מילים של ''משרד העבודה'' \משרד התמת
זה יתן לך שירשורים של מישהי שלמדה את הקורס הזה וכתבה בעבר בפורום.
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp

sivanrachel

New member
התלבטות!

שלום ..תודה למגיבות.
אני תופרת ביד [ לא במכונה] שנים רבות..יודעת במכונה ממש דברים בסיסיים..
תדמיתנות אין כרגע כקורס בלשכה וגם הבנתי שהמון מתעסק בשרטוט וגזרות ואני פחות בעניין..יותר בעניין של מיומנויות ביד..
פשוט בהתלבטות אם בכלל ללכת לקורס כזה אינטנסיבי..שאין לי יעד ברור כתופרת..אני רוצה להרחיב את מנעד המיומנויות שלי אך לא בטוחה שקורס כזה אינטנסיבי כדאי..למרות שזו אולי אופציה טובה להתמקצע במשו והפתח לעולם חדש..אני מגיעה ממקום של יצירה ועבודות יד בתחומים שונים , שנים רבות..
מה דעתכן?
תודה רבה.
סיון רחל

שש שבע

New member
את פשוט צריכה קורס תפירה טוב, לתפור לעצמך, לא של משרד

העבודה, איפה את גרה?

sivanrachel

New member
משו מקצועי

שלום שש שבע
אני מאזור מודיעין..
למה את חושבת שקורס כזה לא טוב עבורי?
דווקא רוצה משו מקצועי ואיכותי שייתן לי כלים שאחר כך אוכל להשתמש בהם
במידה ואחליט ובמה...
תודה על הרצון לעזור
סיון רחל

שש שבע

New member
אדרבא, את צריכה קורס טוב עם מורה

מקצועית, את לא צריכה דוקא את התעודה המקצועית,
אם אין לך ידע בתפירה, אני חושבת שהקורס של משרד העבודה לא בהכרח יעזור לך, אם את רוצה לתפור לעצמך ולמשפחה, קורס טוב יתן לך הרבה, אם את רוצה לעבוד בתפירה, ואת רוצה תעודה מקצועית, הקורס של משרד העבודה יתן לך תעודה, אבל מקצועית באמת תהיי רק אחרי שתשתפשפי טוב טוב בתפירה, כלומר עבודה מעשית.והרבה.

סתם מבקרת

Active member
אני לא מתמצאת במה שקורה היום אבל, אם הדברים הם כמו שהיו בעבר

היתרון של הקורס הזה הוא שהוא לא עולה לך כסף, בניגוד לכל קורס אחר שתקחי, הוא יסודי ומקצועי ובעבר, מכיוון שהקורסים היו פתוחים רק לרשומים כמובטלים, משתתף בקורס קיבל דמי אבטלה במהלך הקורס.
אם גם היום הנוהל הוא כזה, הנה לך היתרונות של הקורס הזה על פני קורסים פרטיים.

sivanrachel

New member
תודה ושאלה...

תודה לכל מי שהגיב ..
היתה לי בעיה במחשב כך שלא יכולתי להתייחס קודם לתגובות..
הייתי היום במבחנים לקורס תפירה של משרד העבודה..והתייעצתי עם בנות מהקורס הקודם שלומדות שם עדיין..התפלאתי לפגוש שם מישי שתופרת חולצת גבר והיא אמרה שהן למדו את זה ומכנסיים ווסט..אך אם היא תצטרך לתפור שמלה היא לא תדע איך לעזותת זאת..זה התמיהה אותי אז מה לומדים שם חצי שנה?
מבקשת עצה טובה או התייחסות של מישי שעשתה את הקורס הזה האם זה הקנה מיומנויות כמו יכולת להוציא גזרה?האם אוכל לצייר שמלה פשוטה ולדעת לתפור אותה?

תודה רבה!!

סיון רחל

למעלה