שאלה לגבי הגדולות במזרח

rapgamer4ever

New member
שאלה לגבי הגדולות במזרח

לפלייאוף הקרוב יש משמעות מעבר להישגים בטווח הקצר, אלא גם לאפשרות שיחתימו את הכוכבים שלהן בקיץ.
סביר להניח שאם בוסטון/טורונטו מנצחות את הקונפרנס, הסיכוי שלהן לשמור על קיירי/קוואי גבוה בהרבה מאשר אם הן מודחות בסיבוב השני. גם לבאטלר זה רלוונטי, במידה פחותה.

לכן חשבתי על השאלה הבאה:
אם אתם מציעים לכל אחת מהגדולות ריצת פלייאוף שתסתיים בהפסד בגמר האיזורי, מי מהן תחתום על התסריט הזה?

FrecCo

Member
מניח שהבעלים של מילווקי חותמים על זה, אולי גם של פילי

בכל זאת זה הישג שיא עבורם מזה שנים רבות, והבעלים של פילי מאמינים בהרבה סבלנות.....
מבחינת סגל השחקנים-מאמנים, מן הסתם אף אחד מהסגלים של 4 הגדולות לא חותם על זה, כולם כבר העונה עם שאיפות פיינלס, שלא לומר אליפות."ערך המותג" זה מונח שמעניין רק את בעל הבית.

OrEl74

Well-known member
מנהל
שאלה מעניינת

גם אני חושב שלמרות העונה המוצלחת, מילווקי תהיה יותר שלמה מהפסד בגמר מזרח מאשר בוסטון או טורונטו ו פילדלפיה.
בסופו של דבר מדובר, קבוצה עם כוכב על שסוחב אותם די רחוק אבל יש גבול למה שהוא יכול לעשות לבד עם צוות לא הכי זוהר מסביבו.
בהחלט יכול לראות איך עונה טובה שמסתיימת בהפסד בגמר מביאה לשם כוכב נוסף כמו בטלר למשל( לא מאמין שהוא ישאר בפילדלפיה)
&nbsp
אגב, במקרה של הסלטיקס זה בדיוק הפוך לדעתי וכל דבר שהוא פחות מגמר, יבריח משם את קיירי.

fatnoam

Active member
לא מסכים לגבי הנחת הבסיס

טורונטו/בוסטון - קיירי וקוואי יכולים לעזוב גם אם יפסידו בגמר הליגה, בטח אם יפסידו בגמר המזרח.
&nbsp
לפילדלפיה יש היום את החמישיה הכי מוכשרת בליגה - לדעת רבים - ולא נראה לי שאתה בונה את זה בשביל ״גמר מזרח״. אני חושב שהם מכוונים עד הסוף. צריך להבין שחלון ההזדמנויות לאליפות הוא מאוד מצומצם. שימו לב השנה גם גולדן מגמגמת, גם לברון נטול סיוע, גם הארדן עסוק בעצמו ולא בלנצח משחקים. יש אשכרה צ׳אנס על הנייר. שנה הבאה יש מצב שלא יהיה.
&nbsp
אינדיאנה ברור שחותמת אבל אני לא חושב שהתכוונת אליהם.
&nbsp
נשארנו עם מילווקי, שכל הקבוצה כמעט מסיימת חוזה חוץ מיאניס, שהוא בעצם החתיכה הכי חשובה בפאזל. אם אני הנהלת הבאקס אני לא חותם על זה, אני רוצה או לעוף בסיבוב ראשון (ואז יהיה לי יותר קל להחתים את השחקנים, שפחות יעופו על עצמם) או לקחת אליפות. לא הייתי חותם מראש לגבי מקום כלשהו באמצע או בטופ, כי זה לא משרת את האינטרס שלי לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך.

OrEl74

Well-known member
מנהל
אם אתה מילווקי

טוב לא העיר עצמה, אבל חבר הנהלה

איזה שחקן היית מנסה להביא?

fatnoam

Active member
חיזוק לאחת מעמדות הגארד

אין לי בעיה עם בלדסו וברוגדון, אבל אם אתה רוצה אליפות אז שניהם בחמישיה זה לא יקרה. אולי עם רק אחד מהם. לא כזה משנה לי אם זה שוטינג גארד פר סה, או קומבו גארד או אפילו רכז טהור.

OrEl74

Well-known member
מנהל
השאלה אם זה מספיק

בעידן שהכוכבים חוברים זה לזה, האם היווני + תוספת של שחקנים טובים (לא מעולים אבל טובים) מסביבו, זה יספיק כדי לנצח נניח שילב של לברון ודיוויס?
&nbsp
&nbsp

fatnoam

Active member
בוא נתעסק במה שיש היום ולא בפוטנציאלים

לצאת מהמזרח הם יכולים גם בלי טרייד.
לנצח בסדרה את אוקלהומה/יוסטון/יוטה/פורטלנד הם יכולים גם בלי טרייד.
&nbsp
טרייד נכון מעלה את הסיכויים - משמע אם אוקלהומה/יוסטון יותר מנוסים זה יכול לבטל את היתרון הזה, זה יכול לבטל את ההשפעה שיש להתפוצצויות פוטנציאליות של מיטשל/לילארד לדוגמא, ובכך להעלות את הסיכויים של הבאקס מאוד.
&nbsp
כמובן שאני מדבר על טרייד, אז זה טרייד של שחקן ברמת טוביאס האריס לפחות.
&nbsp
ליאניס יש פריבלגיה מדהימה - אי אפשר לשמור עליו. המעטפת מסביבו ממושמעת וטובה, ומאוד מחוייבת להגנה. בגדול, קבוצות מתכוננות אליו, ולא להפך.
&nbsp
ברוגדון ובלדסו הם הנקודות החלשות. כמו שהיה לווריירס את האריסון בארנס, שההחטאות שלו הן בין הגורמים להפסד האליפות ההיא. עם אחד בקושי אפשר לנצח שהתחרות כל כך קשה, עם שניים זה נהיה קשה ממש.
&nbsp
אני חושב ששיפור כזה - לדוגמא קמבה במקום בלדסו - זה מביא את מילווקי למקום הכי טוב שאפשר. למה? כי כמו שכתבו כאן, האליפות היא של הווריירס להפסיד. עם עוד טרייד חזק, אפשר להמר על מילווקי כמועמדת ודאית להיות שם במידה והווריירס יפלו, ככה אני רואה את זה.
&nbsp

FrecCo

Member
אף אחד לא חושב שלפילי החמישייה המוכשרת בליגה

אלא אם ברור לכולם מי במקום הראשון ומתחילים את הרשימה מהמקום השני

fatnoam

Active member
תתפלא כמה הרהרו במחשבה הזו

אני מדבר גם על זאק לואו / ביל סימונס וכו׳ וגם על השדרים במשחקים. זו היתה התחושה אחרי הטרייד של טוביאס האריס.
&nbsp
וגם אם זה ממקום שני והלאה, זה לא משנה אתה הטענה שלי של 'לא נראה לי שאתה בונה את זה בשביל ״גמר מזרח״'

FrecCo

Member
הרהור דומה ל"מעניין מי יכולה לנצח את הווריורס השנה"

הווריורס עדיפים בפער משמעותי ב-3 מ-5 עמדות, ופער קטן בעמדה הרביעית.

rapgamer4ever

New member
לדעתי הסיכוי של פילדלפיה לעוף בסיבוב השני

גבוה בהרבה מהסיכוי שלהם לנצח את המזרח.
זה נכון שהם לא חיברו את החמישייה הזאת במטרה להגיע לגמר המזרח, אבל הקבוצה עברה שינוי משמעותי כבר פעמיים העונה ולא הספיקה להתחבר כמו שצריך. לדעתי גמר איזורי הוא הישג יפה ואם הסגל הזה ימשיך שנה נוספת הם יכולים להגדיר את הציפיות שלהם בתור גמר NBA ושום דבר מתחת לזה.
&nbsp
מילווקי זו הקבוצה שהשם שלה עולה הכי הרבה אבל הנטייה שלי היא להסתכל עליהם בצורה הפוכה- זו קבוצה שיש לה סיכוי לא רע בכלל לנצח את המזרח, וגם אם היא תעוף בסיבוב השני לא קרה שום אסון. יש עליהם הרבה פחות לחץ מאשר על הקבוצות האחרות.
&nbsp
אכן לא התכוונתי לאינדיאנה, שיכולה להיות מאושרת אם תעבור סיבוב פלייאוף.

OrEl74

Well-known member
מנהל
הלייקרס מפסידים לממפיס והולכים ומתרחקים מהפלייאוף

עם פער של חמישה משחקים מהמקום השמיני, זה מתחיל להיראות בלתי אפשרי למרות שיש עוד המון משחקים וממה שקראתי, יש להם לו"ז שאמור להיות די קל.
אבל הדי קל הזה כולל גם את ממפיס והם לא ניצחו ובינתיים מתחילים גם לשמוע קולות שלברון ממש ממש לא שמח מהמצב.
&nbsp
ואפרופו הפסדים...
לא יודע אם שמתם לב אבל מאז הפגרה הספרס משחקים פח.
לא בדקתי אבל לדעתי הם ללא ניצחון מאז האולסטאר כולל תבוסה הלילה מול ברוקלין.

rapgamer4ever

New member
הפסד מנבא רעות

להפסיד לממפיס ביום שבו הגריזליס קולעים ב-25% משלוש? סימן רע.
&nbsp
לברון ממשיך לתת מספרים נאים אבל ללא האימפקט שהורגלנו ממנו בשנים קודמות. הוא לא משיג נקודות at will וכשאתה מפסיד משחק צמוד לקבוצה שסוגרת משחקים בקלאץ' עם ג'ואקים נואה, זה סימן רע.
&nbsp
הספסל של הלייקרס פשוט קטסטרופה, השיגו 7 נקודות משותפות ב-70 דקות על המגרש.
אינגרם ממשיך ביכולת הטובה מאז פגרת האולסטאר אבל זה לא מספיק כדי שהקבוצה תשחק ברמה שתסגור את הבור בו היא נמצאת.
&nbsp
אגב המרחק של הלייקרס ממקום 8 הוא 3 משחקים (ולא חמישה כפי שציינת). בכל מקרה מי שנמצאת כרגע במקום השמיני היא הספרס, לא נראה לי שהיא תתרסק ואילו הקליפרס ניצחו הלילה ורחוקים 4 משחקים מהלייקרס.
בנוסף לכך סקראמנטו ממוקמת תשיעית ומינסוטה שניצחה הלילה במקום 10.
&nbsp
השורה התחתונה- הלייקרס לא יעלו לפלייאוף בטעות, הם חייבים לשחק טוב יותר או שזה פשוט לא יקרה.

rapgamer4ever

New member
מיאמי מפסידים בבית לפיניקס

הפסד שהם עלולים לשלם עליו ביוקר במירוץ לפלייאוף במזרח, שמתנהל בעצלתיים.
ההיט נמצאים 7 משחקים מתחת 50%, העובדה שהם עדיין במירוץ לפלייאוף מדגימה את הפער בין הקונפרנסים.

אפשר לתאר את הפער הזה בעוד נתון נחמד- במזרח 5 קבוצות בלבד עם point differential חיובי, 10 שלילי.
במערב המצב הפוך- 10 קבוצות קלעו יותר מאשר ספגו, 5 קבוצות להפך.

זה באמת לא מופרך לחשוב שאם היו נכנסות לפלייאוף 16 הקבוצות הטובות בליגה, בין 10-11 מהן היו מערביות.

י ו א ב

New member
בוסטון חוטפת בראש מטורונטו

קלעו 38% מהשדה ו- 20% משלוש...
קיירי, הורפורד והייוורד (שלצערי כבר התרגלנו) בחד ספרתי.
ככה אי אפשר להגיע לשום מקום, והשנה כבר לא תהייה השנה של בוסטון כנראה.
הבעיות שם גדולות, בעיקר מנטלית, ואם הם בנו על קיירי להרבה שנים, הם ייצטרכו לחשב מסלול מחדש.
זה נראה שהוא פשוט מחרב את בוסטון מבפנים ועדיף שילך לעקם פרצוף במקום אחר.
גורדון היוורד זה סתם סיפור עצוב. חרא מזל.
מבאס לאללה.

rapgamer4ever

New member
כן. אני חושב שזה צריך לתת גם לנו שיעור

בתחילת העונה התייחסו לבוסטון בתור העולה הודאית למפגש בלתי נמנע מול הווריורס בגמר, לקבוצה שהולכת לרשת את הווריורס בתור הדיינסטי הבאה וכו'.
&nbsp
מאז היוורד לא השחקן שציפינו, קיירי לא משתלב, והשחקנים שהיו נהדרים בפלייאוף שעבר הולכים בין חצי צעד לצעד אחורה.
&nbsp
אני חושב שהסיפור של בוסטון עדיין לא נגמר. הם מסוגלים להתעלות מול יריבות טובות ויש להם סיכוי מול כל יריבה בקונפרנס. אבל אולי אפשר ללמוד מהסיפור הזה שבכל זאת יש הפתעות, ואיך שהדברים נראים בתיאוריה לא תמיד נראים כך במציאות.

OrEl74

Well-known member
מנהל
גורדון היוורד זה אחד מהסיפורים היותר מוזרים שאני מכיר

כמובן שאני לא רופא ולא בחנתי את מצבו הבריאותי אבל מרגיש לי שיש פה קטע פסיכולוגי שהוא הרבה יותר רציני מהפציעה עצמה.
ותוסיפו לזה גם את ההתמכרות ההזויה שלו לפורטנייט שלפחות לפי הסיפורים מדובר במשהו שמאוד הפריע לשיקום שלו (שלא לדבר על זה שאישתו כמעט העיפה אותו מהבית)
&nbsp
בשורה התחתונה עושה רושם שמדובר בבחור שפשוט לא הצליח לאסוף את עצמו אחרי הפציעה ולא מצא את הכוחות הנפשיים ואת המוטיבציה לחזור לעצמו.
&nbsp
&nbsp

למעלה