מרכוס סמארט נשאר בבוסטון: 52 מליון ל-4 שנים

איליה13

New member
בלי קשר לנושא, נבחרת העתודה זכו אתמול באליפות אירופה

אין לי יותר מדי מה לספר על זה, כי ראיתי שתי מחציות במשחקים נפרדים,
בדרך כלל אינו צופה בשידורי ספורט עם ווליום, אבל בגלל חוסר ההיכרות עם השחקנים, רציתי לשמוע את השידור, על מנת לקשר בין השמות ליכולת,

הייתה שם נבחרת ישראלית שזכתה באליפות ארופה במשחק כדור קבוצתי, והשדר דניאל זילברשטיין שידר את זה בדיוק באותם רמת נינוחות כפי שהוא היה עושה את זה בתוכנית המילה האחרונה בגלי צה"ל ב 11 בבוקר, ניב רסקין היה חסר פה

Cade Foster

New member
לא קיבל סיקור בכלל?

תיכנס לספורט5, כל העמוד הראשי רק על זה. ואתמול עוד יותר. למעשה אין אף מדינה באירופה שהייתה מסקרת זכיה באליפות אירופה עד גיל 20 אפילו 10% מאיך שישראל סיקרה. והאמת שבצדק. אני יודע שזה כיף להסתובב עם טייטל "אלופת אירופה" אבל אני מאחל לילדים האלה שיעשה בקריירות שלהם משהו יותר משמעותי מזכיה בטורניר הזה.
&nbsp
אין שום סיבה גם לשדר את זה בסגנון "מאיר תירגע".

rapgamer4ever

New member
רק אחרי הזכייה התחילו לדבר על זה

אני בתור אוהד ספורט שגלש באינטרנט בימים האחרונים, לא הייתי מודע בזמן אמת שהטורניר הזה מתקיים בכלל. אפילו לא לפני משחק הגמר של הנבחרת.

Cade Foster

New member
אני כן ידעתי, ואפילו צפיתי בגמר

ככה זה תמיד אגב. כמה אנשים מתעניינים בג׳ודו? בערך עשרה. אבל ברגע שאיזה יהודון מגיע לחצי גמר של אליפות שקרכלשהי שחצי מהמתמודדים הבכירים נעדרים ממנה בכלל אז כל אתרי הספורט עוברים לדום ופתאום כולם מתחילים להיות מומחים, ביבי מתקשר לברך, מירי רגב מתחילה עם התבנית "אנחנו מעצמת ____" הקבועה שלה וכעבור יומיים אף אחד לא זוכר שזה קרה.
&nbsp
במדינות שאוהבות כדורסל באמת (כמו ליטא למשל) יש מצב שאנשים ידעו על קיום האליפות ואולי אפילו צפו בה. אבל אצלנו לא אוהבים כדורסל, אצלנו אוהבים פרובינציאליות.

rapgamer4ever

New member
לא רואה במה זה סותר את מה שאני אומר

אני התפלאתי מכמה מעט סיקרו את זה בזמן אמת. אתה מציין שרק אחרי שישראל זכתה פתאום כולם התעוררו...

Cade Foster

New member
כן אבל אין פה ממה להיות מופתע

זה לא שבמדינות אחרות באירופה לאנשים היה יותר אכפת. בגרמניה שאירחה את האליפות (וגם הנבחרת שלהם עשתה אחלה טורניר) לא קראתי אפילו רבע ידיעה על הדבר הזה. זה ליטרלי לא מעניין אף אחד.

rapgamer4ever

New member
אני ציפיתי שיהיה לזה הד כלשהו בשלבים המתקדמים של הטורניר

אפילו אם הטורניר לא מעניין אף אחד (ואני לא חושב שזה נכון, כל הצלחה של ישראלי בחו"ל מעניינת ישראלים), לא בכל יום נבחרת ישראל מתקרבת לאיזשהו תואר ספורטיבי בינלאומי. לכן הופתעתי שגם לקראת חצי הגמר או הגמר לא הייתה לזה התייחסות משמעותית בתקשורת, לפחות לא שאני נחשפתי אליה.

בבקשה אל תשתמש בביטוי "יהודון"

אין לך מושג כמה הביטוי הזה פוגע באנשים מסויימים.

Cade Foster

New member
אם כל בן אדם יחשוב מה עלול לפגוע באנשים מסוימים

אז בייסיקלי אי אפשר לומר כמעט שום דבר.
&nbsp
להפגע ממשהו שמישהו שאתה לא מכיר אמר זו בחירה שלדעתי היא די רעה בהתחשב בכך שאין לך באמת מה לעשות בנידון.

rapgamer4ever

New member
לא כל דבר הוא רציונלי

ואם אתה פוגע בנקודות רגישות של אנשים, גם אם ה"בחירה שלהם להיעלב" היא באמת רעה, אפשר בכל זאת להתחשב ולא לפגוע.
&nbsp
ובוא נודה באמת- אפשר להתבטא יופי מבלי להשתמש במילות טריגר שאתה יודע שהן רגישות עבור אנשים מסוימים. אפשר פשוט לומר יהודי, זה לא מוריד במאומה מהנקודה שרצית להעביר.

fatnoam

Active member
הוא ביקש בנימוס

אז תגיד ״סבבה, אשתדל״ ותמשיך בחיים שלך
&nbsp
לא רואה טעם בלחנך או בלא להתחייב לנסות להתחשב בזולת...

Ring Bearer

New member
אני מסכים עם מה שנכתב כאן, אבל רוצה להוסיף עבור "צל ענן"

ועבור כל מי שמוצא את המילה הזו פוגנית, שזה לא בהכרח כך.
&nbsp
המקור של המילה "יהודון" בעברית הוא כנראה בתרגומים ישנים למילה "ייד" ביידיש, ובשפה זו המשמעות שלה ניטראלית ואף מביעה סולידריות בתוך קהילה בגולה.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yid
אמנם נכון שבמהלך המאה ה-20 הפכה המילה לטעונה, ולא רק בגלל המשמעות הישירה שלה (יהודון = יהודי+קטן). המקבילה שלה באנגלית הוא Jew Boy שאמנם שימש בעבר מילת גנאי על ידי מי שאינו יהודי. אולם כיום גם צירוף זה כבר לא נאמר בקונוטציה שלילית, ויהודים צעירים בארצות הברית משתמשים במילה זו כסלנג שמשמעותו בערך כמו "אח שלי".
&nbsp
אני מקווה שזה בכל זאת מסייע לעכל את השימוש במילה, לפחות בהקשרים מסוימים.

למעלה