סיכום המהפך של קליבלנד

בסך הכל על הנייר קליבלנד מתחזקת

קיבלו שחקנים צעירים יותר,אתלטים יותר וגם שקולעים יותר טוב משלוש(העונה).
אבל נראה איך הם יתגבשו , לא נשאר עוד הרבה זמן עד הפלייאוף.
לדעתי קליבלנד בונה את עצמה ליום שאחרי לברון בצורה יפה, גם הצליחו לשמור על הבחירה של ברוקלין על הדרך עם כל הטריידים האלו.

fatnoam

Active member
כמה מילים

כתבתי על זה הרבה בפייסבוק בדיונים שונים, אשתדל לרשום כאן בראשי פרקים.
&nbsp
אייזיה תומאס לא שומר וצריך את הכדור ביד בשביל להיות אפקטיבי. כמו לברון של העונה הסדירה, בקיצר. אי אפשר לתפקד עם שניים כאלה. תומאס לא חזר מספיק טוב מהפציעה, הקאבס עושים בשכל לקבל עליו משהו עכשיו כי בסוף השנה הוא היה עוזב בחינם.
יש שמועות שיחד עם קראודר הוא יצר מחנאות בלוקר רום של הקאבס, ולכן אני חושב שהם שמחו להיפטר משניהם.
&nbsp
ווייד הוא חבר של לברון, אבל מתברר שמאוד לא אהבו אותו בלוקר רום. היה טינה בינו ובין סמית' על דקות משחק, מה שהתחזק כל עוד סמית' המשיך לאכזב. יתרה מכך, כדי להחתים את ווייד, הקאבס חתכו את ריצ'רד ג'פרסון קשישא, שנחשב למנהיג חיובי ודמות אהודה בחדר ההלבשה שלהם, מה שיצר טינה לווייד. הקאבס דיברו על הצערה, אבל אני חושב שגם עם קלארקסון והוד עדיין היה מקום לווייד, פשוט כנראה היתה שם סיטואציה לא טובה לשני הצדדים.
&nbsp
רוז, שאמפרט ופריי שעזבו היו בעיקר בשביל שיסתדרו המשכורות. פריי היחידי מהם שהיה פרודקטיבי בתכלס, אבל כנראה שלא היה מנוס מלהוסיף אותו לעסקה. אגב, הוא מאוד התמרמר שחתכו את ג'פרסון, שניהם היו הזקנים של הקבוצה והריצו פודקאסט מוצלח ביחד. יכול להיות שגם זה היה קשור.
&nbsp
&nbsp
מבחינה מקצועית אין לי הרבה מה להוסיף על מה שליאור כתב, אני חושב שנאנס ייתן לקליבלנד מה שתומפסון נתן לה לפני שנתיים בפלייאוף, היום הוא עדיף על תומפסון בהרבה פרמטרים לדעתי. כשלאב יחזור אני צופה ששניהם יפתחו בעמדות 4-5. אישית אני חושב שלקאבס חסר עכשיו רכז מחליף, קלדרון לא טוב, אבל שמועות אומרות שהניקס יחתכו את ג'ארט ג'ק בשביל מודיאיי, והוא דווקא יכול להיכנס טוב כאן אם עדיין אפשר להחתים שחקנים. בכל אופן, בקבוצות של לברון זה אף פעם לא היה אישיו, כי אפשר להסתדר בלי רכז מחליף כשלברון על המגרש.

Cade Foster

New member
למה רכז מחליף זה בעיה? קלארקסון לא מוביל כדור מספיק טוב?

היל (קלארקסון)
הוד (סמית׳/קורבר)
לברון (אוסמן)
לאב (נאנס)
תומפסון (חור)
&nbsp
סנטר מחליף זו לדעתי נקודת התורפה שלהם. אם הייתי הולך אול אין על העונה הקרובה או לחלופין לברון היה נשאר בסבירות גבוהה הייתי דוחף לקליפרס את ג׳ייאר, מוסיף להם את הבחירה של ברוקלין שהם רוצים בתמורה לדיאנדרה. אבל אני מניח שהם יצליחו להביא מישהו שיקבל בייאאוט ולסגור ככה את הסגל.

fatnoam

Active member
קלארקסון טיפש, הוא בטח לא מוביל כדור טוב

ונאנס או תומפסון - מי מהם שיעלה מהספסל - יהיה הסנטר המחליף, כשבעמדה מספר 4 ישחק ג׳ף גרין.
&nbsp
הקליפרס לא רוצים לשחרר את די ג׳יי. היו להם הצעות טובות כבר עבורו....

Cade Foster

New member
האמת ששכחתי מג'ף גרין

אבל אני מאמין שהוא יבוא במקום עוסמן ברוטציה ולא בנוסף אליו.
&nbsp
טיי לו שינה את החמישייה שלו ומאז ה26.1 תומפסון שוב פותח ב5. אני לא חושב שהוא יחזור אחורה בעקבות הטרייד.
&nbsp
מה הסייז של לארי נאנס? לא חשבתי על האופציה שיעלה ב5, אם הוא מסוגל לזה אז זה פיתרון טוב, כשגרין ולברון מתחלקים בדקות בעמדה 4 בזמן שלאב לא על הפרקט.

הקליפרס היו נותנים את דיאנדרה על הבחירה של ברוקלין

אבל לא על הבחירה של קליבלנד. קליבלנד ההפך, כלומר היו מוכנים לתת את הבחירה שלהם אבל לא את זאת של ברוקלין. הם חיפשו קבוצה שלישית שתעזור להם להשלים את הטרייד אבל לא מצאו ולכן קליבלנד פנתה לדרכים אחרות.

האמת אף פעם לא הבנתי את השמירה האובססיבית

על בחירות דראפט 'טובות', אני תמיד מעדיף ציפור אחת ביד על שתיים על העץ.
אולי יצא משהו מהדראפט הזה אולי לא.

88nothing

Active member
דיאנדרה לא ציפור ביד, הוא נשר באוויר

דיאנדרה יכול לצא מהחוזה שלו בשנה הבאה, ואז יצטרכו לשלם לו הרבה יותר והרבה מאוד שנים, סדר גודל של 25+ בעונה הראשונה.
אם לברון יעזוב, קליבלנד יתקעו בלי עתיד ועם חוזים מנופחים שלא באמת יהיה להם קונה.
הבחירה של ברוקלין, שסביר מאו להניח שתיהיה טופ 8, ועם קצת מזל טופ 5, תביא שחקן על חוזה רוקי שיהיה קשור למועדון ל 8 שנים לפחות. מתוכם 4 בחוזה זול מאוד.

Cade Foster

New member
ממש לא בטוח שדיאנדרה יקבל חוזה כזה בקיץ

בטור המודגש בתמונה שצירפתי רואים את 17 הקבוצות עם הכי פחות התחייבויות חוזיות לקראת 2018/19 (לא היה מקום על המסך ליותר מזה, אבל אלה הקבוצות הרלוונטיות). התקרה הצפויה לעונה הבאה היא 101M. אפשר לומר שרק מאינדיאנה ומטה אפשר למצוא קבוצות שיכולות להציע לדיאנדרה 25M לעונה (את יוסטון אפשר למחוק לגמרי מהרשימה כי הם צריכים להאריך לכריס פול). מה שאפשר לראות כאן זה אך ורק נמושות, קבוצות שנמצאות לקראת סיומו של תהליך בנייה (אינדיאנה, פילדלפיה) והלייקרס (שרוצים להביא שני שחקני מקסימום בשני הFA הקרובים, תהיה בטוח שדיאנדרה הוא לא אחד מהם). לאף אחת מהקבוצות האלה אין אינטרס להחתים סנטר שיהיה בן 30 בעונה הבאה על חוזה מנופח וארוך טווח.

אני מהמר שהוא או יאריך עם הקליפרס על חוזה מוזל (על בסיס תעשה לנו הנחה ואנחנו נתחייב אליך לטווח ארוך) או ימשיך עם החוזה המקורי (כלומר לא ינצל אופציית יציאה) וינסה את מזלו בFA הבא, שבו ליותר קבוצות אמור להיות מרחב תמרון גדול יותר.

88nothing

Active member
בטח לא בטוח.

אבל תבוא קבוצה כלשהי ותעשה S&T עם הקליפרס.
הקליפרס לא ירצו לוותר עליו בחינם ואחרי ההחתמה של לו וויליאמס העובדה שלא פירקו את החבילה העונה אז לא יצליחו לקבל בחירת דראפט גבוהה לא ירצו לפרק אותה בעונה הבאה.

דיאנדרה הוא אחד הסנטרים היחידים בליגה שמשלב גודל, אתלטיות הבנת משחק ויכולת סיום מתחת לסלים ברמה טובה.
הוא שחקן של 25M בתקרה החדשה.
שחקן שלישי מצויין לכל קבוצה.

Cade Foster

New member
השאלה היא למה אתה מניח שדיאנדרה לא רוצה להישאר בקליפרס

או שהקליפרס לא רוצים שהוא יישאר אצלם. אתה כאילו החלטת שהוא עוזב ולא משנה מה.

Cade Foster

New member
25 זה לא מספר תיפולוגי או משהו

גודל החוזה שיקבל יהיה כגודל הביקוש אליו. אני הסברתי למה לדעתי הביקוש אליו לא יהיה גדול כל כך. S&T זה לא משהו שכל כך קל לבצע, לא סתם זה קורה אחת לשנתיים בערך. צריך לזה הסכמה של 3 צדדים במקום 2.
&nbsp
ובכלל, אני לא חושב שדיאנדרה שווה חוזה כזה, עם כל הכבוד להגנה שלו. אני חושב גם שקבוצות לומדות לאט לאט מה הערך של מקום מתחת לתקרה. תשאל את מייקל ג'ורדן שבעונה הבאה יהיה תקוע עם הפיירול השישי בגובהו בליגה למרות קבוצה מסריחה ביותר.

rapgamer4ever

New member
המצרך הכי מבוקש בליגה הוא פרנצ'ייז פלייר

אבל כזה מהטופ 10-15 שחקנים בליגה שמסוגל להוביל קבוצה תחרותית.
עבור רוב הקבוצות בליגה, האפשרות היחידה שלהן להשיג שחקן בסדר גודל כזה הוא דרך הדראפט. הם כמעט אף פעם לא זמינים בטריידים, ורוב הקבוצות לא מסוגלות בחיים למשוך אותם דרך פרי אייג'נסי.
לכן בחירות דראפט גבוהות הן כל-כך חשובות. הדרך היחידה עבור רוב הקבוצות להשיג יהלום אמיתי.

rapgamer4ever

New member
מסכים. קליבלנד עשתה re-shuffling מבלי לאבד את הבחירה של הנטס

אהבתי במיוחד את הטרייד על רודני הוד שיכול להוות חתיכה מעניינת ביום שאחרי לברון.
&nbsp
נותרו הרבה סימני שאלה סביב הקאבס אבל בהתחשב בנסיבות הם השיגו הרבה חתיכות מעניינות בתמורה לשחקנים מאכזבים.
לא אהבתי בהתחלה את הטרייד על קלארקסון אבל עושה רושם שהוא יעלה מהספסל, הוא הוכיח את הפרודוקטיביות שלו בנישה הזאת.
היל רכז פותח שמתאים לצד לברון. הוד וג'ייאר יאבקו על מקום בחמישייה כאשר סיכוי טוב שהוד יזלוג גם לעמדה 3 ולברון ל-4.
לארי נאנס אחלה גבוה מחליף... עבודה יפה של הנהלת הקאבס.

OrEl74

Well-known member
מנהל
אני עף על מה שקליבלנד עשו

מצד אחד הם התחזקו כבר העונה (לא מספיק בשביל לנצח את גולדן), מצד שני הם גם בנו את עצמם קדימה במחשבה או ידיעה שלברון מתכוון לעזוב בקיץ.
ניהול אדיר וקבלת החלטות נהדרת של הנהלת הקאבס.
&nbsp
&nbsp

OrEl74

Well-known member
מנהל
בנדון רייט וג'ו ג'ו בדרך ליוסטון

רייט שוחרר אתמול ממפיס, ג'ו ג'ונסון בדרך להיחתך מהקיגס שאליה הוא עבר ביום חמישי.
שנייהם צפויים לחתום ברוקטס ולעבות את הספסל שלהם.
&nbsp
אחלה החתמות לקבוצה שכרגע נראית כמו היחידה שבאמת יכולה לקרוא תיגר על גולדן.

rapgamer4ever

New member
אוהב מאוד את ההחתמה של ג'ו ג'ונסון

החיסרון שלהם עד העונה שהם היו צפויים מדי- high P&R של הארדן וקאפלה, 3 קלעים מסביב, או שזורקים משלוש או שנכנסים עד הסל. היה חסר להם גיוון התקפי במידה מסוימת.
כריס פול מקנה להם מימד נוסף של פליימייקינג ושל משחק מיד ריינג' משובח. כנראה שזה סגר את הפינה של גיוון התקפי, אבל רק ליתר ביטחון ג'ו ג'ונסון הוא עוד שחקן שמסוגל לקבל כדור כששום דבר לא הולך ולתת סל ב-40%. ספק כמה דקות הוא יראה בסדרה מול הווריורס שכל צד יפציץ 120 נקודות, אבל הוא יכול להיות שימושי בקרב חפירות מול הספרס למשל.

למעלה