משחקי ראשון

rapgamer4ever

New member
משחקי ראשון

שיקאגו- מילווקי.
יוסטון- פיניקס.

פליקנס- קליפרס: משחק סופר חשוב לשתי הקבוצות. יכול להיות שבתום העונה אלו יהיו השתיים שיאבקו על הכרטיס האחרון לפלייאוף, עכשיו כשבוגי נפצע.

קליבלנד- דטרויט: הפיסטונס בנפילה חופשית הפסידו 7 רצוף. אם הם לא ישנו כיוון בקרוב שמיניית הפלייאוף במזרח נראית ברורה.

טורונטו- לייקרס.

אוקלהומה- פילדלפיה: המשחק המרכזי. הת'אנדרס ניצחו 7 רצוף אבל איבדו את רוברסון ונראה כיצד הם יתפקדו בלעדיו. הסיקסרס ניצחו 9 מ-11 האחרונים ויעמדו בפני מבחן קשה.

סאן אנטוניו- סקראמנטו.

rapgamer4ever

New member
ג'וש ג'קסון במשחק הכי גרוע שראיתי משחקן NBA בזמן האחרון

עושה כל-כך הרבה שטויות בשני צדי המגרש. הזריקות שלו לסל אפילו לא בכיוון.
דווין בוקר מחפש למסור יותר מבעבר וזה מורגש. היו לו מסירות טובות לצד מסירות חסרות סיכוי, הוא ילמד ויהפוך לשחקן התקפה שלם.
&nbsp
ביוסטון אריזה נחת לא טוב על הרגל בפוזשן הראשון במשחק אבל זה לא עושה רושם של משהו קטסטרופלי. מבאה-מוטה שנכנס במקומו משחק מצוין.

billc

New member
אמביד תותח, נקווה שיהיה בריא ונראה הרבה ממנו

billc

New member
ווסטברוק היה שחקן שקורע את המגרש מתעייף ועושה שטויות ברביעי

העונה זה השתנה, הוא תותח ברבע הרביעי

Anfield

New member
הוא היה תותח ברבע הרביעי גם בשנתיים שלפני השנה

הוא השתנה כבר מזמן. פשוט כנראה שאתה לא שמת לב לזה. חלק מרכזי מהזכייה שלו בMVP היה הקלאץ' שלו.

OrEl74

Well-known member
מנהל
מילווקי 3:0 מאז שקיד פוטר

מצד שני זה היה מול פיניקס, ברוקלין ושיקאגו אז זה לא אומר יותר מידי

Anfield

New member
המשחקים מול פילדלפיה נהדרים השנה

משחק קודם ניצחנו ב2-3 הארכות, עכשיו משחק יחסית צמוד והתפוצצנו באמצע רבע אחרון.
אני חושב שהמאבק הפיזי בין אדאמס לאמביד שהם שניים מהטנקים היותר רציניים בליגה הוא זה שיוצר את כל הבלאגן שמסביב.
זה היה ניצחון מצוין כי הוא הגיע בבק טו בק מול אחלה קבוצה ואחת שהיא מאוד פיזית גם.
אנחנו היינו טובים מאוד בהתקפה, בהגנה הרגשתי את החיסרון של רוברסון אבל אין מה לעשות עם זה כרגע.
מאוד נהנה לראות אותנו כשווסטברוק הוא זה ששולט בהכל וג'ורג' וכרמלו מחכים בווינגס, ואדאמס בצבע. זה קטלני.
ג'ורג' פשוט מעולה החודש הזה ואנחנו כבר ברצף של 8 נצ', זוכר מעט מאוד רצפים כאלה בהיסטוריה הקצרה של אוקלהומה.
ממשיך להמליץ לכם לשים לב לטרנט פרגוסון, הוא הולך להיות אחלה שחקן. אוהב אותו מאוד בהגנה ובהתקפה הוא היה רע לשלוש והוא השתפר לאחרונה.
עכשיו יוצאים לוושינגטון. שוב הייתי אומר שזה משחק טיפוסי להיחנק, לגמרי הגיע הזמן להפסד. יפתיע אותי אם ניקח.

fatnoam

Active member
אני אגב מסכים עם ביליץ׳ ווסטברוק ברמה אחרת בזמן האחרון

בסטרץ׳ האחרון לא חוויתי דיעה על ראסל כי ראיתי בעיקר מספרים, ואצלו לעיתים מספרים לא באים עם יכולת קבוצתית טובה, אבל מול פילדלפיה (שאגב משחקת מצויין) אוקלהומה נראו מעולה, וראסל נראה מדהים.
&nbsp
פעם היו שואלים את השאלה, מה היה קורה אם ללברון היה את האופי של קובי בראיינט. כל הפיזיות הזו, עם הקילר אינסטינקט? אז כנראה שהיה קורה משהו דומה למה שווסטברוק עושה שפשוט דורס באכזריות את היריבים שלו.
&nbsp
רג׳י מילר סיפר שפעם אחת דפק שלשה על ג׳ורדן ודפק לו כזה stare או gloat, ומייקל בתגובה דפק עליו איזה 14 נקודות רצוף, ומאז הוא למד - do not poke the bear. אתמול היה קטע שהזכיר לי את זה, בפורום נ.ב.א בפייסבוק נתתי לזה את הכותרת הזו:
Justin Anderson dunks on Russ, regrets it immediately
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=WkVIcrurjao
&nbsp
בקיצור זו התחושה עכשיו, ראסל פשוט מפחיד ואין לקבוצות שמנגד מה לעשות כנגד זה. בשקט בשקט, תחת הצל הזה, פול ג׳ורג׳ משחק כדורסל טוב גם. לא הטוב בקריירה שלו, אבל בהחלט זה נראה קרוב לשיא, או אולי הכי טוב שראיתי אותו מאז הפציעה. הוא ממש לא לוקח על עצמו המון מצד אחד, מצד שני היעילות שלו בשמיים, והוא ממש תופר את כל החשובות ואת כל זריקות המומנטום.

Anfield

New member
אני ראיתי את ווסטברוק עושה את אותם הדברים גם בשנתיים האחרונו

ת.
ההבדל הוא שהשנה הוא מרגיש יותר בנוח להוציא החוצה כי יש לנו איומים מעולים מ3.
עונה שעברה למי שלא זוכר היינו הקבוצה הכי גרועה בליגה ל3. זה גרם לכך שיותר פעמים הוא הלך בראש בקיר אבל היו משחקים שהיה בלתי אפשרי לעצור אותו. אמרתי בתחילת העונה כשהמיד ריינג'ים שלו לא נכנסו, כשהם נכנסים הוא שחקן מטורף ואנחנו לא נתפקד בלי הקליעות האלה שלו. כשהוא קובר אותן באמת שקשה מאוד לשמור עליו.
&nbsp
פול ג'ורג', אני לא מרבה לכתוב עליו כי יש פה אוהד אינדיאנה שכותב עליו והוא בטח מכיר אותו טוב ממנו. אני ראיתי אותו עד העונה רק במשחקים נגדנו. עכשיו שאני רואה אותו כל העונה, הוא אנדר רייטד בעיני. קודם כל הגנתית לא ראיתי שחקן כל כך טוב בחיים שלי. זה כולל את השחקנים שהיו באוקלהומה-סיאטל ולא אחרים. הוא מדהים בהגנה והוא משפיע על המשחק באופן ישיר בצורה הזאת.
בהתקפה, הוא קילר מהשלוש, אם זה חופשי זה בפנים באחוזים מטורפים. גם יש לו שליטה מעולה בכדור, הוא מתקדם הרבה פעמים עם דריבל מצוין.
&nbsp
אני מתחיל להרגיש שבניה כזאת של שני קילרים מה3 ומחצי מרחק ליד ווסטברוק זה שילוב נהדר. תצרפו את אדאמס שאין סנטר אחד שהוא לא לוקח במאצ'אפ פיזי ויש לכם רביעייה מטורפת. אם רוברסון היה נשאר כשיר והספסל היה מראה קצת יותר מהיכולת הטובה של פלטון אז באמת שהיה לנו משהו מעניין פה.
עכשיו כשרוברסון בחוץ, אנחנו נזדקק לD&3 כל שהוא ברמה טובה. הוא לא ייתן את ההגנה של רוברסון אבל אולי לפחות שיידע לקלוע יחסית סביר מה3.
הספסל חייב דחוף חיזוק. פלטון נהדר העונה, פרגוסון נחמד אבל לא מישהו שתוכל לבנות עליו כל כך מהר, גראנט התחיל מעולה את העונה ונחלש, פטרסון סביר מינוס, אברינס לא רלוונטי הוא לא מספיק טוב, יוסטס לא רע. הדקות שהספסל בפנים יעלו לנו נגד קבוצות רציניות, חסר סקורר או מישהו שיוכל לייצר סלים בעצמו.

rapgamer4ever

New member
באמת היה משחק טוב של שתי הקבוצות

ווסטברוק פנטסטי בתקופה האחרונה חזר לפורמה של MVP. פול ג'ורג' חד.
מי שלא מקבל מספיק קרדיט בעיני הוא סטיבן אדאמס שנהנה מהאגרסיביות המוגברת של 2 הנ"ל כדי לרצוח קבוצות בריבאונד התקפה. הוא הפך לכוח כל-כך משמעותי בריבאונד שהשומר שלו מפחד לעזור על החדירות של ווסטברוק וג'ורג' (יחס דומה לזה שדראמונד מקבל).
אוקלהומה נראית כמו אחת הקבוצות הטובות בליגה בתקופה האחרונה ולמזלה הפציעה של קוואי השאירה את מקום 3 במערב פתוח.

Anfield

New member
אפשר כרגע להתעלם מהחיסרון של רוברסון אבל זה יביא את ההפסדים

בהמשך.
כבר נגד פילדלפיה ראית את ההבדלים כשבוקר הסתובב לו שם חופשי ושם כמה סלים קלים.
אנחנו צריכים טרייד

rapgamer4ever

New member
הבעיה שאין לכם מה לתת

אפילו את הבחירות הדראפט שלכם כבר העברתם.

חח יש את הבחירה של דראפט 2022 אבל זה יהיה טיפשי

הם גם ככה חייבים את 2018 (למינסוטה) ו-2020 (לאורלנדו). אבל יש להם עוד בחירת סיבוב שני של בוסטון מהשנה ואת כל הבחירות סיבוב שני שלהם. אבל נראה שהם אוהבים בחירות סיבוב שני. נראה שמעבר לכך, הנכס היחידי שיש להם ששווה משהו זה טרנס פרגוסון אבל הם יישמחו מאוד לשמור עליו ולא נראלי שגם ככה ייתנו כל כך הרבה בשבילו..

FrecCo

Member
אוף טופיק- רוג'ר פדרר

האם הוא הספורטאי הגדול בכל הזמנים?
כן/לא/למה?
אם לא אז מי כן ואיפה הוא מדורג?

fatnoam

Active member
לדעתי זה חייב להיות מישהו מספורט קבוצתי

אין ספק שספורט אישי מצריך ממך כוחות שונים מספורט קבוצתי, אבל לדעתי יותר קשה להגיע להישגים כמו של ג׳ורדן בכדורסל מאשר כמו של פדרר בטניס, בגלל שאתה ממש צריך לרתום אליך עוד אוסף של שחקנים לקבוצה ואתה פשוט תלוי ביותר משתנים בניגוד לטניס.
&nbsp
אין ספק שפדרר הוא בשורה אחת שם עם כל השמות הגדולים שיצאו מהספורט בדור הזה - מסי, רונאלדו, לברון, בראיינט, מייקל פלפס, אוסיין בולט וכו׳.
&nbsp
פדרר הוא גם דוגמא למופת לספורטאי, ג׳נטלמן על ומחוץ למגרש.
&nbsp
מצד שני, חסר לי עליו איזשהוא סיפור מעבר לספורט. ביל ראסל לדוגמא היה חבר טוב של מרטין לות׳ר קינג (והיה אחד מסוחבי הארון שלו בהלוויה) ולוחם גדול לזכויות השחורים בארה״ב, למוחמד עלי יש את הסיפור עם הסירוב לצאת למלחמה, בצלמו של ג׳ורדן נבנה הכדורסל המודרני כמו שאנחנו מכירים אותו ועצם העובדה שעד היום הנעליים שלו הן הכי נמכרות בעולם הכדורסל זה טירוף.
&nbsp
על פדרר אין לי את האקסטרא הזה של מעבר לספורט. אולי אני לא מכיר, אולי אני לא יודע, אבל קשה לי להסתכל עליו בקטע של אגדה כמו על האחרים.

rapgamer4ever

New member
אם נסתכל על זה מנקודת מבט "מדעית"

הרי שריבוי המשתנים בספורט קבוצתי דוקא "מטשטש" את השאלה של מי הספורטאי הכי טוב.
&nbsp
כשפדרר עומד למשחק מול היריב שלו אתה יודע שמי ששיחק יותר טוב ניצח.
כשג'ורדן עומד למשחק כדורסל הוא יכול להיות הכי טוב על המגרש ולהפסיד, או לא הכי טוב על המגרש ולנצח, כך שהקשר בין היכולת לבין ההישגים שלו יותר רופף. אני לא חושב שהתרופפות הקשר הזה אמורה לתת לג'ורדן איזשהו יתרון אובייקטיבי, אולי להפך.
כלומר- ה-20 גראנד סלאם של פדרר מהווים עדות חזקה יותר לגדולה שלו מאשר 6 האליפויות של ג'ורדן. כי רוברט הורי למשל לקח 7.
&nbsp
אמרת בצדק שספורט קבוצתי מצריך ממך יכולות חברתיות מסוימות. אמרת גם בצדק שספורט אינדבידואלי מצריך ממך תעצומות נפש מסוג אחר. לא כך-כך מובן לי למה לראייתך זה חייב להיות מישהו מספורט קבוצתי.
&nbsp
בסופו של דבר זה מגיע למבחן העין והעדפה אישית ובאמת שאין שום דרך להשוות בין ענפים שונים.

FrecCo

Member

fatnoam

Active member
אז זהו שאת התחושה האישית הוא לא מטשטש

שג׳ורדן עולה למגרש (בטח בפלייאוף) ההכנה המנטלית האישית שלו לא שונה בהרבה מזו של פדרר שעולה לשלבים המכריעים בטורניר גראנד סלאם. ג׳ורדן יודע שאם הוא לא קולע 35 יש מצב שהם מפסידים. פדרר יודע שאם הוא עושה 15 טעויות לא מחויבות, אז הלך המשחק.
&nbsp
הקטע שלג׳ורדן יש עוד משתנים קבוצתיים בראש. לפדרר לא. זה למה אני נותן את האדג׳ לספורטאים קבוצתיים. אני גם חושב שבקונטקסט של קבוצה יותר קשה להאדיר את האינדיבודאל. נניח הלייקרס בעידן מג׳יק זה השואוטיים. לא רק מג׳יק.
&nbsp
בגלל שיש עוד משתנים בספורט קבוצתי אז ג׳ורדן פורש ״רק״ עם 6 אליפויות ופדרר עם 20 תארים, and keeps going.
&nbsp
כמו כן אמרו כאן שהטניס הוא ספורט יותר נישתי ולכן התחרות בו יותר קטנה. אני גם מסכים עם זה.
&nbsp
That said, פדרר בלי ספק הטניסאי הגדול בכל הזמנים וטופ 5 בספורטאים בכלל. מה שהוא עושה השנה זה לא יאמן ברמות אחרות.

למעלה