העונה הבאה של קליבלנד קבאלירס

rapgamer4ever

New member
העונה הבאה של קליבלנד קבאלירס

סגל:
PG- אייזיאה תומאס (כשיחזור מהפציעה), דרק רוז, חוזה קלדרון
SG- ג'ייאר, קורבר, שמפארט
SF- לברון, קראודר, ריצ'רד ג'פרסון
PF- לאב, ג'ף גרין
C- טריסטן, פריי, אנטה זיזיץ'

שאלות:
1. האם הסגל העמוק של קליבלנד יאפשר ללברון לנוח בעונה הרגילה?
2. הצעות לטרייד על הבחירה של ברוקלין? האם קליבלנד תבצע טרייד על הבחירה?
3. האם לברון יחשב לשחקן הטוב בעולם בעוד שנה מהיום?
4. מה התחזית ומה התקרה? מה יותר סביר- שקליבלנד תיקח אליפות או שלא תצא מהמזרח?

Cade Foster

New member
עונה

1. זה תלוי רק בו, הוא האלוהים של הפרנצ'ייז (בינתיים). אם ירצה לנוח יותר הוא ינוח יותר בין אם הסגל בקליבלנד עמוק ובין אם לא.
2. אם לברון לא מאריך הבחירה צריכה להיות אנטריידבל. זה יהיה הנכס הכי טוב שיש להם.
3. אין דרך לדעת, בגיל הזה מייקל וקובי עדיין היו בשיאם וללברון יש מוסר עבודה דומה לשלהם. מצד שני דוראנט, קרי וקוואי לגמרי באזור החיוג שלו.
4. יותר סביר שלא תצא מהמזרח. אני לא רואה אותם לוקחים יותר ממשחק אחד מול הווריורס.

fatnoam

Active member
עונה לדיון פה שיהיה קרוב, לאו דווקא תגובה לליאור

1. כן. אני חושב שכשלברון נח, כדי לייצר כדורסל מנצח צריך מנהיגים עם יכולת ועם רצון להוכיח. לקיירי היה קצת פחות רצון להוכיח, וגם קצת פחות ידע באיך מנצחים משחקי כדורסל בלי לברון. גם לרוז וגם לתומאס יש את היכולת לנצח משחקים בלי לברון, ולשניהם יש נטל הוכחה לעשות זאת. אני מאמין שלברון (נקווה שלא יפצע) ינוח מספר משחקים דומה לשנה שעברה, והמאזן של הקאבס יהיה יותר טוב, אבל מה שיותר חשוב זה שהרמה הכללית של הקבוצה בדקות שלברון נח תהיה יותר טובה, ולדעתי לקאבס יש בדיוק את תמהיל השחקנים לגרום לזה לקרות. יש להם Has beens שרוצים להוכיח שהם עדיין שווים (רוז), טאלנטים מפוספסים (גרין, סמית׳), וטרנים (קורבר, ג׳פרסון, פריי) וזה לצד סט כמעט בלתי נתפס של כוכבים ויוטילטי פליירז. נראה לי שגם עוד שנה שהסגל הזה רץ ביחד תיטיב עמו. לברון כל כך דומיננטי, והכל מעוצב בדמותו. שהדמות לא שם, קשה. אתה לא משחק את אותו תרגיל שלברון ב-3 או קראודר ב-3. זה לא יכול להיראות אותו דבר. אבל אני מאמין שהם יתחילו עם יותר תכניות מגירה השנה, שזה גם יהיה מבחינתם סוג של קריצה לשנה הבאה שלברון אולי ירצה לעזוב.
&nbsp
2. לא. הבחירה שווה הרבה. היא יכולה להיות הבסיס להבאת כוכב. הקטע שהרבה דברים צריכים להתאים כדי שזה יקרה. אני אסביר לדוגמא על טרייד פוטנציאלי -
קליבלנד מעבירים את הבחירה + פילרים של משכורות (פריי/תומפסון, שאמפרט) תמורת דמרכוס קאזינס (הסטאר).
ניו אורלינס (הקבוצה הנוספת) צריכים להסכים לבסיס של בחירה תמורת כוכב. משמע הם צריכים לחשוב על ריבילד. כמה קבוצות עם כוכבים שחושבות ריבילד יש בליגה? כמה מהכוכבים האלה משחקים במשבצות החלשות יותר של הקאבס (2, 5)? אז זה כבר מוריד המון אפשרויות.
דבר נוסף, הכוכב צריך שלא יהיה לו וטו בחוזה, ולרצות לעבור לקאבס בידיעה שהוא יהיה שוליה של לברון השנה ומצב טוב שלברון בורח שנה הבאה ואיתו הסיכוי לאליפות. מצד שני, בידיעה שלברון בורח, הכוכב שמגיע צריך להאמין שהבסיס יישאר לשארית החוזה שלו (שכן גם טריו של תומאס-לאב-קאזינס רלוונטי בעיניי). משמע גם מבחינת השחקן שקליבלנד רוצה, ההחלטה מאוד מורכבת.
הקאבס גם צריכים לעשות החלטה. האם הם רוצים בכלל לשלם מקס׳ לתומאס בקיץ הבא, ומקס׳ לקאזינס. האם שווה להם לחרוג כל כך, בשביל קבוצה שעל הנייר לא יותר טובה מבוסטון, לא קרובה לאריות המערב (אוק׳, יוסטון, וגולדן בכלל רמה אחרת). לא עדיף במקום הווג׳ראס הזה, לשמור את הבחירה, לבחור שחקן טוב בדראפט, להיפטר מהחוזה של טריסטן תומפסון יחד עם S&T על תומאס, ולהשיג עוד בחירות ולבנות מחדש סביב מה שנשאר מהחוזה של לאב + בחירות?
&nbsp
יש יותר מדי שיקולים ומשתנים במשוואה מכדי שאני אאמין שאיזשהו בלוקבאסטר כזה יצא לפועל.
&nbsp
3. היכולת שהוא הראה בגמר האחרון היתה כל כך מרשימה שקשה לי להאמין שלא. מצד שני, אם קבוצתית הוא ייכשל (שנה רעה עם קליבלנד עכשיו, מעבר ללוס אנג׳לס ושנה רעה עם הילדים של הלייקרס), אז אין ספק שיתחילו יותר לדבר על היורשים שלו מאשר עליו.
&nbsp
4. לא חושב שהם עשו את המהלכים הנכונים כדי לנצח את גולדן, לכן האופציה שבוסטון תגבר עליהם גדולה יותר בעיני.

Madridista521

New member
תשובות שלי

1. כן ולא, אני לא חושב שלברון רוצה לנוח. לתחושתי לברון העונה חוזר עם המון רצון להוכיח, הוא במוד הרג ואני מהמר עליו בתור הMVP העונה.
2. לא חשבתי בפועל על הצעות לטרייד אבל קליבלנד בהחלט תסחר בבחירה אם תהיה לה את ההזדמנות הנכונה לכך.
3. חד משמעית כן.
4. התחזית היא גמר nba והתקרה היא אליפות. הרבה יותר סביר בעיני שקליבלנד תהיה אלופה מאשר שלא תצא מהמזרח. חוץ מפציעה של לברון אני לא רואה תסריט שהם לא בגמר.

בסגל שציינת חסר שחקן אחד שלדעתי הולך להיות אקס פקטור רציני - צ'די אוסמן. השחקן הזה רק בן 22 והוא נראה פשוט מדהים. הוא נראה טוב באירופה ונתן תצוגות על ביורו באסקט. אני חושב שהוא טיפה עובר מתחת לרדאר והוא הולך להיות חזק בקרב על רוקי העונה. מדובר בשחקן מגוון מאוד שיכול לעשות הכל ויש לו גם סייז טוב לעמדה שלו.
אני מאוד מאמין בו וחושב שהוא הולך להפתיע המון אנשים.

עוד משהו שאנשים שוכחים הוא העומק של קליבלנד. קליבלנד הרבה יותר עמוקה משנה שעברה. יש לה את רוז שאני בהחלט רואה אותו חוזר לרמה גבוהה ונראה שהוא מאושר שם.

בנוסף נקודה שאולי הרבה אנשים לא יסכימו איתי לגביה - אייזאה תומאס הוא לא ירידה ברמה מקיירי אירווינג אם לא להפך.
הסתכלתי בדירוג ולא הבנתי איך אייזאה לא דורג בטופ 10.
השחקן הזה בעונה האחרונה בפער היה טוב מקיירי וחוץ מזה מדובר במשהו שהיה חסר מאוד לקליבלנד - מנהיג.

קליבלנד נראתה זוועה ללא לברון על המגרש. אייזאה הוכיח כבר כמה שהוא מנהיג גדול ואני מאמין שהוא יפרח בקליבלנד.

לדעתי הקאבס התחזקו מאוד הקיץ, אני מהמר על הפסד ב7 משחקים לגולדן.

baruchga

New member
לגבי קיירי לעומת אייזאה

אני מאלה שלא מסכימים איתך... קיירי הוא מדהים ואייזאה הוא בהחלט ירידה ברמה (זה לא אומר שזה לא טרייד טוב לקליבלנד). כל מאמן היה רוצה את קיירי במקום אייזאה בקבוצה שלו..
אחד הטובים שמשחקים את המשחק כיום. הוא עושה דברים שלא הרבה שחקנים בהיסטוריה של המשחק מסוגלים לעשות.
ימים יגידו אם גם אייזאה מסוגל לקלוע בגמר ה-NBA כמו שקיירי עשה בשנה האחרונה.
אני חושב שלקיירי יש פוטנציאל להיות שחקן בקליבר של קובי כשיגיע היום לסכם את הקריירה שלו. צריך לזכור שהבחור רק בן 25 ועדיין יש לו לאיפה להשתפר.
מצד אחד לשחק עם לברון זה יתרון אבל כמובן שגם חיסרון. אני חושב שהשנה קיירי יעלה רמה נוספת.
אחרי כל השבחים על קיירי אני יכול רק לומר שאייזאה אכן שחקן טוב אבל לא שחקן שיום אחד ידברו עליו באותה נשימה עם קובי ושות'.

Madridista521

New member
השוואה מופרכת בעיני

בצד ההתקפי של המגרש בעונה האחרונה אין יותר מדי מה להתווכח - אייזאה היה טוב מקיירי.
כסקורר אני חושב שקיירי יותר טוב ממנו אך לא כמנהיג ולא כשחקן יוצר, באוברול אני חושב שכיום אייזאה יותר חיוני לקאבס.
&nbsp
ברור שקיירי נכס טוב מאייזאה, הוא צעיר יותר עם תקרה גבוהה יותר ככל הנראה.
&nbsp
לגבי ההשוואות לקובי - לא בכיוון בכלל.
קיירי טוב רק בדבר אחד - סקורינג. הוא יכול לקלוע מכל מצב אפשרי מול איזה שומר שלא תשים עליו.
אין לו את המנהיגות של קובי, חוכמת המשחק של קובי, ובטח לא את ההגנה של קובי.
&nbsp
הם בכלל לא יהיו באותו הקאליבר כל עוד קיירי יישאר כל כך חד מימדי.
&nbsp
מסכים איתך לגבי שיפור העונה של קיירי. אני צופה שהמערכת של בוסטון וסטיבנס תעשה לו מאוד טוב ונראה אותו אפילו מנהל משחק טיפה. לדעתי הוא הולך לתת עונת שיא.

rapgamer4ever

New member
המספרים של אייזיאה היו יותר טובים מקיירי

אבל זה לא אומר שאייזיאה היה טוב ממנו בהתקפה. תומאס נהנה מסגל ושיטת משחק שמאוד מתאימים לו בעוד שקיירי החזיק ביוסאג' נמוך יותר ועשה את רוב הנזק שלו באחד על אחד.
העניין המשמעותי יותר הוא התחושה שקיירי מסוגל להתמודד גם מול השומרים הטובים ביותר מבלי לאבד את האפקטיביות שלו, לעומת אייזיאה שעוד צריך להוכיח את עצמו בנושא הזה.

Madridista521

New member
מסכים חלקית

אני מסכים שבתור בעלים הייתי מעדיף את קיירי - הוא נכס הרבה יותר אטרקטיבי ועם תקרה גבוהה יותר.
&nbsp
אייזאה לא רק היה סקורר טוב יותר מקיירי אלא גם הנהיג קבוצה והראה יכולות הובלה שאני לא חושב שיש היום לקיירי.
&nbsp
נכון שקיירי הוכיח את עצמו במעמדים גדולים יותר, זה לגמרי משחק לטובתו.
&nbsp
היום אני חושב שבמידה ושניהם בריאים השחקנים פחות או יותר שווים ברמתם. ואייזאה משפר את קליבלנד בכך שהוא יעזור להם מאוד בנקודת התורפה שלהם - דקות ללא לברון.

fatnoam

Active member
כמה קטנות למה שכתבת

כתבת שלקליבלנד היה חסר מנהיג, גרם לי לעקם את האף. יכול להיות שגם לאייזיה יהיה קשה להנהיג לצד לברון או כשלברון נח. מנהיגות זה אופי, אבל זה גם סיטואציה. קשה לצד לברון.
&nbsp
קיירי מול קובי זו השוואה רעה לדעתי. אבל לא בדיוק מהסיבות שכתבת.
בראיינט היה שחקן הגנה גרוע. הוא פשוט לא שמר 90% מהזמן. הוא היה שומר ״כשצריך״ ובשאר הזמן ממש לא ממש לא. פיל ג׳קסון לא הפסיק להתלונן על זה ועל זה שקובי מהמר על חטיפות בספר שלו.
מנהיגות של קובי - לדעתי מהמנהיגים השליליים שראה המשחק הזה. עצם העובדה שקיירי לא מנהיג ״כמו״ קובי עומדת לזכותו, לא לרעתו.
חכמת המשחק של קובי - ראה תמונה מצורפת בלינק...
https://i.pinimg.com/originals/72/3a/96/723a9688a7d9e1c23a63b183419b39b6.jpg
או בקיצור, אי אפשר לומר על שחקן שלא מסר כדור 70% מהקריירה שלו ״חכם״.
&nbsp
אם אתה רוצה להגיד דברים שקובי טוב מקיירי, תלך על חתוליות, שימוש בגוף, מוסר עבודה, עונשין, מנטליות וטראש טוק.

baruchga

New member
תשובות שלי

1. הערכה שלי שלברון יפצע קלות במהלך העונה ולאחר מכן יקח מנוחה יחסית ארוכה של כ-10 משחקים כדי להגיע טרי לפלייאוף.
2. בהחלט לא הייתי מוותר מראש על האפשרות לטרייד על הבחירה של ברוקלין.
אנתוני דיוויס לקליבלנד תמורת הבחירה (סביר להניח שאם תהיה עיסקה כזו אז היא תכלול עוד שחקנים וקבוצות בטרייד)
ניקולה יוקיץ מדנבר תמורת בחירה ראשונה? אולי זה טרייד סביר לשני הצדדים.
גם פורזינגיס יכול להיות מעניין בסיטואציה מסויימת לשני הצדדים...
3. לפי דעתי לברון נחשב לשחקן הטוב בכל הזמנים (אני בדעת מיעוט). כך שאני צופה שעוד שנה הוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה (גם אם שוב יפסיד לגולדן בגמר).
4. התחזית שלי - לברון מוכיח לכל המבקרים שהוא בליגה של ג'ורדן ומצליח לקחת אליפות רביעית למרות הקבוצה ההיסטורית של גולדן. אני מעריך שאם איכשהוא התרחיש שלי יתגשם, אז למבקרים יהיה תירוץ מהסגנון של "עמרי כספי נפצע במשחק הראשון של הגמר ולכן לקליבלנד היה מזל"

billc

New member
אני לא בטוח ששמעתם על חוק הדראפט החדש

גם אם ברוקלין יסיימו אחרונים
החוק החדש לא מבטיח להם טופ 3

אז קבוצות לא ירוצו בשביל בחירה שלא מבטיח להם הרבה

Madridista521

New member
החוק לא תקף לבחירה הזאת

החוק נכנס ב2019, הדראפט הקרוב זה לא יחול.

rapgamer4ever

New member
נעשה סדר

1. לפי החוק הנוכחי קבוצה עם המאזן הכי גרוע מובטחת להיות בטופ 4.
2. הרפורמה היא בגדר הצעה בינתיים ויצביעו עליה בעוד כמה ימים. כזכור הייתה רפורמה שחשבו שתעבור לפני משהו כמו שנתיים והיא נפלה ברגע האחרון כי הספרס התנגדו וגייסו לצד שלהם בעלים נוספים.
3. הרפורמה, במידה ותחוקק, תיכנס לתוקף ב-2019.
4. הרפורמה מפחיתה את האפקטיביות של טנקינג אך עדיין בחירות דראפט גבוהות הן נכס מעולה והדרך הכי טובה להשיג פרנצ'ייז פלייר.
&nbsp
&nbsp

rapgamer4ever

New member
תשובות

1. לא ממש. תידרש עבודה כדי לשלב את המצטרפים החדשים בשיטה סביב לברון, בעוד שהדקות כאשר לברון נח כנראה לא יניבו הצלחות. לאייזיאה תומאס עוד אין timetable לחזרה כלומר הציפייה שרוז יחזיק הרבה בכדור בזמן שלברון נח וזה כבר לא נשמע כמו מתכון טוב.
האמת שלברון מועמד טוב ל-MVP כי הדומיננטיות שלו בקליבלנד לאורך העונה הרגילה תהיה רבה וחוץ מקוואי אני לא מזהה כרגע מועמד טוב ממנו לתואר.
&nbsp
2. בחירת הדראפט שווה הרבה וקליבלנד לדעתי תוכל לסחור בה בסמוך לטרייד דדליין, כאשר חלק מהקבוצות שנראות כרגע טוב על הנייר יתאכזבו ממצבן. סתם לדוגמה אם הוויזארדס או פורטלנד (מעבר למס המותרות כרגע) יעשו עונה מאכזבת, לא מן הנמנע שביל או מקולום יהיו על הטרייד בלוק.
המועמד הטבעי לטרייד הוא קאזינס אבל לא הייתי מעביר את הבחירה עבור העונה האחרונה שלו בחוזה.
&nbsp
3. לברון שוב הביס את המתחרים בדירוג הפורום אבל הרבה חבר'ה ציינו שהפער בינו לבין דוראנט מאוד קטן וכמובן יכול להתהפך, אם למשל סדרת הגמר בעונה הבאה תהיה דומה לזו האחרונה. למרות זאת אני חושב שלברון הוא עדיין ההימור הכי מוצלח לשחקן הטוב בעולם, צריך לזכור שדוראנט התעלה בצורה יוצאת דופן בסדרת הגמר ואני לא בטוח האם ישחזר את אותה היכולת.
&nbsp
4. תחזית של גמר NBA, התקרה אליפות.
סדרת הגמר האחרונה הייתה יותר תחרותית מהתוצאה הסופית שלה ואני חושב שקליבלנד יותר קרובה לווריורס מאשר הסגנית במזרח קרובה לקליבלנד. אם גולדן תיתקל בבעיה בריאותית של שחקן מפתח תהיה סדרה מאוד מאוזנת. שווה גם להוסיף שקראודר מאוד מתאים למצ'אפ מול הווריורס ויכול להיות שיחד עם אייזיאה הם עדיפים על פני קיירי בטווח הקרוב (כמובן כתלות בבריאות של אייזיאה בהמשך).
on top of that יש מצב שקליבלנד תסחור בבחירה כדי להשיג שחקן איכותי נוסף. לסיכום אני חושב שיותר סביר שקליבלנד תזכה באליפות מאשר שתפסיד את ראשות המזרח.

Madridista521

New member
חצי נצל"ש

כאילו מודיע שהוא מוכן לאשר טרייד שלו גם לאוקלהומה או לקליבלנד.
מעניין לעקוב.

OrEl74

Well-known member
מנהל
בריון היה ונשאר

כל כך חבל, לדעתי הוא באמת היה יכול להיות מהשחקנים הבולטים של הדור הזה

OrEl74

Well-known member
מנהל
עונה

1. האם הסגל העמוק של קליבלנד יאפשר ללברון לנוח בעונה הרגילה?
זה לא עניין של סגל עמוק, הקאבס לא צריכים לסיים ראשונים במזרח כדי להגיע לגמר והם יודעים את זה והם גם בכל מקרה כנראה לא יסיימו במאזן טוב יותר מזה של גולדן וגם את זה הם יודעים.
לברון ינוח בוודאות לקראת סוף העונה ות'כלס, אין סיבה שלא (למרות שבאופן אישי אני לא אוהב את התופעה הזאת)
2. הצעות לטרייד על הבחירה של ברוקלין? האם קליבלנד תבצע טרייד על הבחירה?
סיכוי טוב ואולי אפילו ביומיים הקרובים כדי להביא את כרמלו.
הסיבה היחידה שאני רואה שהם לא יסחרו בבחירה הזאת, היא אם הם יודעים בוודאות שלברון לא ישאר בעונה הבאה ואז הם ירצו לבנות לעתיד כמה שיותר מהר.
3. האם לברון יחשב לשחקן הטוב בעולם בעוד שנה מהיום?
נראה לי שגם זה תלוי בטריידים שהם יבצעו (אם בכלל)
בסגל הנוכחי (שהוא פחות טוב מזה של גולדן) ועם העפלה נוספת לגמר, אין סיבה שהוא לא יחשב לשחקן הטוב בעולם.
אם הם משיגים את כרמלו נניח, אז זה כבר סיפור אחר כי הצוות שלידו באמת לא רחוק מזה של גולדן ואז כבר אין את התירוץ הזה של "לדוראנט יש קבוצה טובה יותר"
4. מה התחזית ומה התקרה? מה יותר סביר- שקליבלנד תיקח אליפות או שלא תצא מהמזרח?
לא רואה תסריט שהם לא יוצאים מהמזרח למרות שלכאורה הסלטיקס אמורים להיות טובים יותר מבעונה שעברה.
לגבי אליפות, שוב, זה תלוי מאוד במה שיקרה במהלך העונה.
בסגל הנוכחי, גולדן כנראה עדיפים עלייהם ולכן בעיניי, גמר הוא התקרה (הדי בטוחה)

למעלה