דיאנדרה ג'ורדן - איך נזכור אותו?

Cade Foster

New member
דיאנדרה ג'ורדן - איך נזכור אותו?

אני יודע שעוד מוקדם, אבל לא יהיה מוגזם לומר שדיאנדרה הוא סוג של סנטר הגנתי מושלם, כזה שהגנתית מספק כל מה ששחקן הגנה יכול לספק - הגנה על הטבעת, הגנה על הפיקנרול, גם בצבע וגם מחוץ לצבע ובנוסף אחד הריבאונדרים הטובים אי פעם.

מתוך הנחה שעד דעיכת הגיל הוא ימשיך להיות כזה (לא רואה סיבה שלא) - איפה תמקמו אותו בין גדולי הביג מנים ההגנתיים בכל הזמנים?
השמות שעולים לי לראש:
טים דאנקן
האקים אולג'ואון
בן וואלאס
דניס רודמן
ביל למביר
דייויד רובינסון
ביל ראסל
דיקמבה מוטומבו

מוזמנים כמובן להוסיף עוד, בטוח שכחתי הרבה

FrecCo

Member
מוסיף סרטון למחשבה

דוגמה להגנה של דיאנדרה על הווריורס שנה שעברה
שימו לב מי השחקן שהוא שומר עליו הכי הרבה

Cade Foster

New member
לא סרטון היח"צ הכי טוב...

כמעט בכל פעם שהוא שומר על קרי זה נגמר בסל

rapgamer4ever

New member
זו שאלה קשה

דאנדרה הוא אחד משחקני ההגנה הטובים בליגה בשנים האחרונות אבל לא זכורה לי עונה יוצאת דופן שלו. כזו שתיזכר לעוד הרבה שנים.
בתכלס אתה שואל על יכולת הגנתית נטו אבל קשה להפריד. השחקנים שציינת היו מאוד הישגיים בקריירה שלהם. למשל אם תסתכל skill for skill אני חושב שדוראנט>קובי, אבל בדירוג היסטורי של השחקנים הטובים בכל הזמנים קובי יקדים אותו. לא בגלל שמכלול היכולות שלו גבוה יותר אלא בזכות הרבה יותר הישגים. אז הקושי להסתכל על יכולות נטו ולהתעלם ממה שמסביב הוא רלוונטי על אחת כמה וכמה, כשאתה מכניס את דאנדרה ג'ורדן וטים דאנקן לאותה משוואה.
&nbsp
קושי נוסף הוא המחשבה שדאנדרה "ימשיך להיות כזה". אפשר לדמיין אבל זה לא אותו דבר כמו לחוות. כרגע דאנדרה לא מרגיש לך כמו שחקן מיתולוגי... יכול להיות שעוד כמה עונות ברמה הזאת ואולי איזה תואר DPOY הוא כן יצרב כך בזיכרון.
&nbsp
בתכלס את רוב השחקנים ברשימה אני לא מכיר מספיק טוב. כנראה שנכון להיום דאנדרה ידורג די נמוך ברשימה הזאת, נכון לסיום הקריירה שלו אני באמת לא יודע מה להגיד.
&nbsp
שני שמות שמאוד חסרים ברשימה הם קווין גארנט ודוויט הווארד. שניהם יחד עם טים דאנקן ובן וואלאס הם שחקני ההגנה הכי גדולים של שנות האלפיים.

Cade Foster

New member
את גארנט בהחלט שכחתי בחטאי

על הווארד חשבתי וחלטתי לא להוסיף כי הוא דוגמה לסנטר שבשיאו היה טוב הגנתית בערך כמו דיאנדרה (כמובן שהתקפית היה הבדל של שמיים וארץ) אבל השיא לא נמשך יותר מידי זמן כך שאני די בטוח שDJ יקדים אותו אלא אם כן יחווה גם הוא פציעות שיגבילו אותו.

אם הכנסתי את דיאנדרה ודאנקן לאותה המשוואה אז כמובן שהכוונה שלי היא להתעלם לגמרי מהחלק ההתקפי ולהתרכז רק בהגנתי. בן וואלאס ודניס רודמן למשל היו שחקנים מאוד מוגבלים אבל זה לא מפריע להם להיזכר כעלית של שחקני ההגנה לאורך ההיסטוריה. השאלה האם דיאנדרה נמצא בקאליבר הזה או לא.

גם אני לא יודע, מעניין מה יש לחבר'ה היותר ותיקים שזוכרים עוד כמה שמות להגיד בנושא (או לחובבי היסטוריה שיש להם מחסן קלטות של משחקי NBA מהעבר
)

rapgamer4ever

New member
אם ככה אז סבבה

אתה פשוט dissing את דוויט כרגיל

&nbsp
דוויט הוא אחד מ-3 השחקנים היחידים בהיסטוריה של הליגה שזכה בתואר "שחקן ההגנה" 3 פעמים. הנתון הזה לבדו חייב להכניס אותו לכל רשימה של ביג מן הגנתיים.
&nbsp
דוויט בשיאו היה שחקן הגנה יותר טוב מדאנדרה. הוא החזיק על הגב את אורלנדו של טורקוגלו, ג'אמיר נלסון, רשארד לואיס, ראיין אנדרסון וכו' והפך אותם לקבוצת הגנה מהעלית. למעשה כל שיטת המשחק שלהם (4 סביב 1) הייתה יכולה להתקיים בזכות היכולת ההגנתית שלו, בזמנו זה היה יחסית פורץ דרך.
&nbsp
אתה טוען שהשיא של דוויט היה קצר אבל כבר היום הוא בטופ 25 ריבאונדרים של כל הזמנים ובטופ 20 חוסמים. אלה נתונים של קריירה, אתה לא יכול להגיע אליהם בזכות peak קצר. כמובן שדוויט ימשיך להתקדם בדירוגים האלה הרבה מעבר לחבר'ה כמו בן וואלאס או דניס רודמן.
&nbsp
דוויט שייך בקלות לרשימה הזאת... זה אפילו לא debateable.

picki23

New member
מסכים

&nbsp
אגב אך ורק בתור שחקן הגנה הוא ייזכר יחד עם רוב השמות האלה כנראה מלמטה. בתור שחקן שלם, הוא די בינוני

OrEl74

Well-known member
מנהל
ממש מוקדם

כרגע הוא אפילו לא קרוב להיכלל בין השמות שציינת, לא כי הוא פחות טוב מהם (הגנתית, התקפית אפילו רודמן יותר טוב ממנו) אלה בגלל שאתה מדבר על קריירות ארוכות שנים ושל דיאנדרה בקושי באמצע ורק עכשיו הוא מגיע לשיא שלו.
&nbsp
אני חייב לציין שראיתי רק משחק אחד של הקליפרס העונה, מול דטרויט ומאוד התאכזבתי מדיאנדרה שהיה מזעזע אבל אני מניח שזה לא משהו אופייני לו.
&nbsp
ואם כבר ביג מן הגנתיים אז יש איזה אחד בשם אולנזו מורנינג שממש לא מקבל מספיק קרדיט על ההגנה שלו ורבים שוכחים (או לא יודעים) שבשיאו, הוא היה היחיד שהצליח לעצור את שאקיל.
&nbsp

fatnoam

Active member
שמע ליאור

אני מחזיק ממך כמישהו שמבין כדורסל, אז בוא לא נגיד את השם של דיאנדרה ואולג׳ואן באותה נשימה...
&nbsp
בכלליות אני לא חושב שהוא אחד הגדולים, אני גם די בטוח שהוא לא ייכנס להיכל התהילה.
&nbsp
אי אפשר להשוות אותו לסנטרים כמו שאק, אולג׳וואן, רובינסון, יואינג, מורנינג וגם לא לדאנקן או גארנט, אלה שחקנים שהקבוצה התבססה עליהם. על דיאנדרה לא מתבססים התקפית. הוא בסה״כ השחקן השלישי בחשיבותו בקבוצה לא כזו מרשימה (עשו פעם או פעמיים גמר קונפרנס בשש שנים האחרונות?).
&nbsp
אם הוא יספיק לאגור בקריירה איזו אליפות, יש מצב שיזכרו אותו כמישהו שעשה משהו. אחרת הוא סתם יהיה שחקן טוב בעשור בו שיחק, כמו שזוכרים את מיץ׳ ריצ׳מונד או לארי ג׳ונסון לדוגמא.

Cade Foster

New member
הגנתית, חבר. אני מדבר רק על הגנה

חלילה לא משווה את דיאנדרה לשחקנים האחרים ברשימה בשום אלמנט שהוא לא הגנה.

הוא עדיין לא שומר אחד על אחד גדול בפוסט.

ראינו לפני שנתיים את טים דאנקן די מוחק אותו בפלייאוף. הקליפרס ניצחו בסדרה אבל דאנקן שבתאכלס היה כבר ממש ברגליים האחרונות שלו עשה לו בית ספר בפוסט.
&nbsp
מבחינת רים פרוטקשן, סוויצ'ים על שחקנים אחרים, הלפ דיפנס וכו' הוא באמת מעולה כבר עכשיו.

billc

New member
היתה שיחה מעניינת באולפן TNT

צריך לציין שבאולפן היו בארקלי, קני, שאק וגם קווין גארנט וקווין מקהיל

ונשאלה השאלה הם הביג מאן הדומיננטי הלך לעולמו, בגלל שהשיטה משתנה
והיום מצפים מגבוה שיעשה נזק גם מיחוץ לרחבה, והיום להיות ביג מאן טוב זה לא מספיק להיות דומיננטי מתחת לסל, אתה צריך לקלוע טוב מבחוץ אולי לשים שלשה פה ושם, אז בארקלי קפץ ואמר שזה בגלל שהגבוהים היום מסריחים ועוד כמה שנים הגבוה יחזור. אחרים טענו שזה לא מספיק כי קבוצות לא רוצות לשחק כך יותר.

התשובה של קני היתה מעניינת ואולי הכי נכונה, הגבוה העתידי, לא יהיה חייב שיהיה לו רפטואר לקלוע שלשות וכו׳, אבל מה הוא יהיה חייב לדעת לשמור על ״השלוש״

הכוונה שלו לדעתי, שיש גבוהים שהם רים פרוטקטורים מעולים, אבל שהשחקן שלך יוצא החוצה, לא תמיד הם יודעים לצאת איתו או אפילו להתמודד איתו שהוא נמצא רחוק מהסל, אם הגבוה ידע לשמור גם רחוק מהסל, והוא יהיה מאוד דומיננטי מבחינה התקפה מתחת לסל, אפשר יהיה לחלק מהקבוצות לבסס את השיטה שלהם על משחקים פנים והחוצה.

אני יודע שזה לא קשור לשאלה, אבל חשבתי שזה מקום טוב להביא את זה.

למעלה