נכנסתי

נכנסתי

היי
במקרה נכנסתי לכאן אחרי תקופה ארוכה-שנים? שלא נכנסתי. שמחתי לראות שיש פעילות. אז גם אני כאן. במקום מאד אחר מאיפה שהייתי בעבר אבל עדיין שונאת כל כך את עצמי ואת הגוף שלי.

noa144

New member
ברוכה השבה פנס כחול

תוכלי לשתף מה הביא אותך לשוב לפורום אחרי כל כך הרבה זמן?
האם זה קשור לחלק השני של המשפט..?

קצת כנראה (ט צמצומים)

מצאתי את עצמי בימים האחרונים במצב שהלך קצת אחורה.
הייתי במצב נפשי רגשי לא טוב וכדי להרגיע רצון וצורך לפגוע בעצמי בכל מיני דרכים הרגעתי את עצמי בהחלטה להוריד קצת באוכל. אני במשקל שלא יזיק לי לרדת כרגע, אז זו לא החלטה מסוכנת או משהו כזה, אבל בכל זאת הגעתי לכאן...
וחוץ מזה, בחודשים האחרונים התחלתי לנסות טבעונות, ואחרי תקופה התחלתי להוריד גם גלוטן. הצמצום של המאכלים עושה לי טוב אז כנראה שזה לא בדיוק מהסיבות הנכונות... אבל עדיין במעקב של הדיאטנית ושומרת על המסגרת.

noa144

New member
אני חייבת לציין

שמידת התובנה שלך והמודעות למעשים נשמעת גבוהה מאד.. זאת אומרת שנשמע שאת מבינה למה את פועלת כמו שאת פועלת ולמה לפעמים זה לא מה שמיטיב איתך. כנראה שהקושי הרגשי הוא מה שמנחה..
אולי באמת הטבעונות יכולה להקשות עלייך, ואת צריכה לחשוב טוב טוב אם זה מה שמועיל לך כרגע, בשלב זה...
בקשר לדחף לפגוע בעצמך - לפעמים כשיש את הדחף והוא מאד עוצמתי, ובמקום לפנות לצמצום אכילה באותו הרגע, אחת מהשיטות הטיפוליות להתמודד איתו באותו רגע הוא ליצור גירוי תחושתי עוצמתי וגם לא נעים, אבל לא ברמה שתפגע בך. כמו למשל לשמוע מוזיקה בעוצמה חזקה, או מוזיקה לא נעימה, לשטוף את הפנים במים ממש קרים וכדומה - גירויים שהם מעוררים פיזית ולא נעימים אבל רחוקים מלהיות פגיעה עצמית.

תודה

תודה על המחשבה והתשובה. מעריכה מאד. כרגע אני מרשה לעצמי לצמצם באוכל כי לא יזיק לי לרדת... וזה מחזיר לי הרגשה של שליטה במצב.

noa144

New member
בכל זאת

אני מתעקשת לגבי פתרון אחר.. כי זה נשמע לי שאת מאד שיפוטית כלפי עצמך "לא יזיק לי לרדת", וזה כבר מאותת שאולי זו לא הדרך שתיטיב איתך לטווח רחוק...
אם תרצי אשמח שנחשוב יחד על דרכים אחרות להחזיר תחושת שליטה במצב.. לאו דווקא דרך אכילה ומשקל..

מור572

New member
מצטרפת..

אני גם אשמח לעזרה איך להצליח להרגיש שליטה כלשהי במצב..
אני מרגישה חסרת שליטה כבר ..

שונאת את עצמי

אני מלאה בשנאה עצמית וגועל עצום. לא יודעת מה עוד יכולה לעשות עם כל אלו.

TinaBa

New member
פנס יקרה

מתגעגעת.... כמה טוב להיכנס ולקרוא אותך שוב.
מצטערת שזה המצב כרגע, ושאלה התכנים שמסתובבים אצלך בפנים. הלוואי והייתי יכולה להקל איכשהו...
&nbsp
שולחת חיבוק גדול גדול
ומזכירה שתחושת השליטה מתעתעת ועלולה לגרום להתדרדרות מאוד מהירה. לא מדברת רק על ירידה במשקל, אלא על החמרה של מצבי הרוח, פגיעה עצמית....
אולי יש דרכים אחרות לווסת/להביע את מה שעולה עכשיו?

טינה...

תודה. גם אני מתגעגעת ומקווה שאת בטוב.
עבר עלי כל כך הרבה מאז הימים ההם. ובכל זאת מצאתי את עצמי פונה לדרך הזו של הצמצום באוכל עם הגל החדש של הקושי. אני מטופלת, הרבה יותר טוב ממה שיכל להיות מגיע לי.
"שיש לי את כל הסיבות בעולם
להיות מאושרת
איך זה קורה שאני עוד לא שם
אני חושבת"

TinaBa

New member
מצד אחד

תחושה שעבר הרבה, ובאמת עבר הרבה, ומצד שני מנגינה מוכרת...
זאת תחושה קשה להרגיש לא ראויה לטיפול שאת מקבלת. האם את מרגישה שזה חוסם משהו באפשרות של הטוב מידי הזה להיכנס? האם את מדברת על זה בטיפול?
&nbsp
כנראה שיש סיבות טובות לזה שאת לא מאושרת, כנראה שלא הכל טוב.
לפעמים אנחנו חווים קושי/כאב/פחד/בדידות...גם כשכאילו אין סיבה להרגיש כך, אבל כנראה שיש סיבות, והן כנראה אמיתיות.

תודה

עבר באמת המון, ונהיה כל כך טוב. החיים שלי נכנסו למסלול ממש אחר וטוב.
ועל להיות ראויה לטיפול, לא לא דיברתי, אדבר, צודקת.

אני לא יודעת על הסיבות. אני עושה כל כך הרבה דברים שהם בסדר, מה שצריך, אפילו טוב. אין לי מושג בלעשות לעצמי טוב, לא יודעת לרצות ולעשות משהו שאני רוצה. אז זה כנראה קשור.

TinaBa

New member
את מעלה

מחשבות מעניינות...
ולא לדעת לרצות ולעשות משהו שאת רוצה- נשמע קשור ביותר... זה עולה בטיפול?

כן, ותודה

הנושא כבר מדובר כנושא עיקרי המון זמן...
תודה לך על ההתייחסות והמחשבה.

למעלה