לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1517115,171 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות אכילה

הפורום שלנו הנו קבוצת תמיכה וסיוע נפשי. אנו לא מציעות כאן ייעוץ רפואי,כאן תוכלו להכיר משתתפים הלוקים בהפרעת אכילה כזו או אחרת: אכילה כפייתית דרך בולימיה, אנורקסיה וכל מה שבאמצע.
נא לא לפרסם מאכלים ספציפיים, BMI, משקל - ולקרוא את הנחיות הפורום לפני.
כל אחד ואחת מכם מוזמנים להתחבר אל מה ומי שמתאים לו, להכיר אותנו ולספר על עצמו. תכירו כאן גם כמה משתתפים אשר הפרעת אכילה אינה מחלתם וכי הם כאן על מנת להעניק תמיכה וכוחות נפשיים לכולנו.
אתם תמיד מוזמנים לכתוב ולספר על המעיק עליכם או להגיב להודעות של אחרים - אבל אתם חלק מאתנו וגם קריאה יכולה לחזק לפעמים, עד שתמצאו את הכוח לחלוק עימנו.  
אנחנו כאן כולנו כדי לעזור ולהיעזר - כל אחד במינון המתאים לו. כל אחד מוזמן לספר על עצמו מה שהוא רק רוצה, לספר על ההרגשה, על המצב רוח, על איך עבר היום, על הקשיים, על כל הסבל וכל מה שרק יושב לכם על הלב ומכאיב, לוחץ, מנסה להשתחרר החוצה. אתם מוזמנים לעשות זאת בפורום, בסביבה תומכת ומבינה. כולנו כאן אחיות ואחים לצרה. אין כאן מישהו היושב למעלה ונותן הנחיות. אנחנו כאן כולנו יחד, כל אחד בשלב זה או אחר של ההפרעה, תומכים אחד בשנייה, על מנת לנסות יחדיו לעבור את המשבר ולהמשיך קדימה. אתם מוזמנים להוציא פה את כל הלכלוך והרע - אנחנו נקבל זאת באהבה ובהבנה, כמו שנקבל בשמחה את הימים הטובים שיהיו, כשיגיעו. כל יום ביומו. אולי, עם הזמן, תגיעו גם להרגשה שהתמיכה באחרים נותנת לכם המון כוח להמשיך קדימה. אנו מרגישות כך, ואנו לא היחידות. יש פה קבוצה גדולה מאוד של מלאכיות ומלאכים הנותנים הכול מכל הלב כדי לעזור, לתמוך וכמובן גם להיתמך כשצריך.  דרכינו אינה קלה, יש ויהיו תמיד לא מעט עליות וירידות, אך כמו שכבר אמרנו... כל יום ביומו. כל קרב הוא קרב בפני עצמו, וגם אם הפסדנו בקרב אחד או שניים או שלושה - מה שחשוב הוא הניצחון במלחמה כולה. יחד נצליח לעבור את כל הקשיים. יחד ננצח את המחלה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות אכילה

הפורום שלנו הנו קבוצת תמיכה וסיוע נפשי. אנו לא מציעות כאן ייעוץ רפואי,כאן תוכלו להכיר משתתפים הלוקים בהפרעת אכילה כזו או אחרת: אכילה כפייתית דרך בולימיה, אנורקסיה וכל מה שבאמצע.
נא לא לפרסם מאכלים ספציפיים, BMI, משקל - ולקרוא את הנחיות הפורום לפני.
כל אחד ואחת מכם מוזמנים להתחבר אל מה ומי שמתאים לו, להכיר אותנו ולספר על עצמו. תכירו כאן גם כמה משתתפים אשר הפרעת אכילה אינה מחלתם וכי הם כאן על מנת להעניק תמיכה וכוחות נפשיים לכולנו.
אתם תמיד מוזמנים לכתוב ולספר על המעיק עליכם או להגיב להודעות של אחרים - אבל אתם חלק מאתנו וגם קריאה יכולה לחזק לפעמים, עד שתמצאו את הכוח לחלוק עימנו.  
אנחנו כאן כולנו כדי לעזור ולהיעזר - כל אחד במינון המתאים לו. כל אחד מוזמן לספר על עצמו מה שהוא רק רוצה, לספר על ההרגשה, על המצב רוח, על איך עבר היום, על הקשיים, על כל הסבל וכל מה שרק יושב לכם על הלב ומכאיב, לוחץ, מנסה להשתחרר החוצה. אתם מוזמנים לעשות זאת בפורום, בסביבה תומכת ומבינה. כולנו כאן אחיות ואחים לצרה. אין כאן מישהו היושב למעלה ונותן הנחיות. אנחנו כאן כולנו יחד, כל אחד בשלב זה או אחר של ההפרעה, תומכים אחד בשנייה, על מנת לנסות יחדיו לעבור את המשבר ולהמשיך קדימה. אתם מוזמנים להוציא פה את כל הלכלוך והרע - אנחנו נקבל זאת באהבה ובהבנה, כמו שנקבל בשמחה את הימים הטובים שיהיו, כשיגיעו. כל יום ביומו. אולי, עם הזמן, תגיעו גם להרגשה שהתמיכה באחרים נותנת לכם המון כוח להמשיך קדימה. אנו מרגישות כך, ואנו לא היחידות. יש פה קבוצה גדולה מאוד של מלאכיות ומלאכים הנותנים הכול מכל הלב כדי לעזור, לתמוך וכמובן גם להיתמך כשצריך.  דרכינו אינה קלה, יש ויהיו תמיד לא מעט עליות וירידות, אך כמו שכבר אמרנו... כל יום ביומו. כל קרב הוא קרב בפני עצמו, וגם אם הפסדנו בקרב אחד או שניים או שלושה - מה שחשוב הוא הניצחון במלחמה כולה. יחד נצליח לעבור את כל הקשיים. יחד ננצח את המחלה. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על פירוט משקל, גובה, חישובי B.M.I, פירוט תפריטים בפורום!
חל איסור מוחלט על כתיבת תכני פרו אנה ופרו מיה בפורום!
חל איסור מוחלט על פרסום טיפול/מטפל/מכונים וכדומה!
אנא שמרו על תרבות דיון, כבדו והתחשבו במשתמשים האחרים.

המשך >>

לצפיה ב-'שבעת הצעדים, משימה לשבועות'
שבעת הצעדים, משימה לשבועות
<< ההודעה הנוכחית
07/06/2011 | 18:25
22
201
שמו של החג, שבועות, מקורו בשבעת השבועות שסופרים בין הנפת העומר, שהייתה נהוגה בימי המקדש, לבין החג. הספירה נקראת "ספירת העומר".
על פי הקבלה, תקופת הספירה מתחלקת לשבעה שבועות. שבעה שבועות בהן כל עם ישראל עובר הזדככות לקראת מתן תורה, חג השבועות. כל שבוע הוא למעשה בירור לאחת משבע ה'ספירות התחתונות': חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות. השבוע הראשון הוא כולו בירור ספירת ה'חסד', וכן הלאה. בכל שבוע, לפי הספירה של אותו השבוע, מבוררת אותה הספירה ביחסה לשאר הספירות. כך שביום הראשון בשבוע הראשון הוא 'חסד שבחסד', היום השני הוא 'גבורה שבחסד' ואחר-כך: תפארת שבחסד, נצח שבחסד, וכו'. כך סופרים 7 שבועות - שבע ספירות עד ליום ה-49 שהוא מלכות שבמלכות. למחרת הוא יום מתן תורה, חג השבועות. בעצם, הרעיון הוא להתקדם ממדרגה למדרגה, לאט לאט, בדרך יסודית ורצינית.
[ותודה לויקיפדיה.]

אני חושבת שגם אנחנו כאן, בדרך שלנו אל ההחלמה, כל אחת בדרכה, מטפסות מדרגות מדרגות, באיטיות, כשכל מדרגה חייבת להיות מונחת על המדרגה הקודמת.
למכורים יש את שיטת 12 הצעדים המפורסמת.
לכבוד החג, בואו ננסה לנסח את שיטת 7 הצעדים שלנו להחלמה מהפרעת אכילה.
לא תמיד לכולנו זו אותה הדרך, וכל אחד צריך למצוא את המסלול האישי שלו בדרך לשם.
מה הם שבעת הצעדים שאת/ה צריכים לעבור בדרך להחלמה? כמה שלבים כבר עברתם וכמה יש לעבור?

[כן, אני יודעת שזו משימה כבדה, אבל יש לכן חג שלם, ונראה לי שהיא מספיק חשובה. יאללה.]

חג שמח
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
07/06/2011 | 19:59
2
44

אני לא יודעת אם יש לי ממש שבעה צעדים.
אבל אני חושבת שזה שאני מעודדת את עצמי להמשיך ולא לוותר.
להזכיר לעצמי את המטרה. לקבל את עצמי. לדעת שמגיע לי טוב.
לעבוד על הבטחון העצמי.. ואולי ככה להתחיל לצאת מהבור.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'כתבת דברים מקסימים.'
כתבת דברים מקסימים.
09/06/2011 | 20:49
1
26
מה שחזק בעיני בלכתוב  "צעדים" זה הסדר שזה עושה, להפוך את האמירות האלו ממשהו מופשט למשהו קונקרטי יותר.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-' אכן.'
אכן.
09/06/2011 | 22:52
4
לצפיה ב-'הקישור שנתת שגוי, וזה הקישור הנכון'
הקישור שנתת שגוי, וזה הקישור הנכון
07/06/2011 | 21:04
33
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
07/06/2011 | 22:31
3
41
הסדר לא בהכרח ע"פ מידת חשיבות
פשוט דברים שאני יודעת שצריכים לקרות..

1. לוותר על המחלה, לוותר על להיות חולה
2. ללמוד לקבל את הגוף שלי כמו שהוא.. גם אם זה כמה קג' יותר מעכשיו.
3. ללמוד לבטא רגשות וצרכים באופן שלא פוגע בי, חלק מזה זה להצליח לדבר יותר עם אנשים קרובים.
4. להפסיק לכעוס. להצליח איכשהו לסלוח על כל הדברים שקרו.
5. לוותר על שליטה ולא להילחץ מזה
6. למצוא את עצמי בתוך כל הבלאגן. לדעת להגדיר את עצמי במילים שאינן סטודנטית או מופרעת אכילה.
7. ליצור דינאמיקה בריאה יותר מול ההורים. בעיקר ללמוד לתקשר איתם יותר באמצעים שהם לא שתיקה/בכי/צעקות.
8. לבנות לי חיים- בית משלי, עבודה משלי, בן זוג.. כי אני לא יכולה ולא צריכה להכיל גם את הבעיות של ההורים שלי. וזה עובר גם בלי מילים.
9. להבין למה אני כל כך שונאת את עצמי, ולמה אני מבטאת את השנאה הזאת דווקא דרך אוכל
10. להפנים שמגיע לי לתפוס מקום- מגיע לי שידאגו לי, שאני לא נטל על העולם הזה.

נראה לי שאני צריכה להראות את זה לפסיכולוג

הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'זו רשימה מעולה, והתרגשתי לקרוא אותה'
זו רשימה מעולה, והתרגשתי לקרוא אותה
08/06/2011 | 19:42
26
אני גם בעד להראות לפסיכולוג שלך...
ומחזיקה לך אצבעות

הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
09/06/2011 | 20:50
16
וגם לגזור ולשמור
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'אכן רשימה מעולה! וגם..'
אכן רשימה מעולה! וגם..
11/06/2011 | 14:34
19
הייתי מוסיפה גם.., להפוך שנאה עצמית לחמלה עצמית.

רבים מבלבלים בין חמלה עצמית לרחמים.., אך זה לא אותו דבר.

חמלה מבוססת על זיהוי התחושות והרגשות שלך, קבלה של הרגש כפי שהוא (בלי לדכא או להגביר אותו), ופעולה על מנת להיענות לצורך מתוך רצון להרגיש טוב יותר.

לדוגמה- לזהות שאני עכשיו במתח רב. במקום לכעוס על עצמי שאני שוב במתח.., ולא יודעת איך לתפקד טוב (מה שמגביר את המתח), וללכת לאכול בשביל לכבות את המתח.., ואז לכעוס שוב שאכלתי.....
במקום כל זה- אני מבינה שאני במתח, מבינה שזה בגלל שלפעמים דבר מסויים מלחיץ אותי כי חשוב לי להצליח בו, מבינה שזו תחושה לא נעימה בשבילי להרגיש ככה.., ואז שואלת את עצמי מה יעשה לי תחושה טובה.
אני יכולה לבחור לאכול קצת.., או שאני יכולה לבחור לדבר עם חברה טובה, לקרוא ספר כמה דקות, לשכב עם עיניים עצמות ולנשום, ללכת להתקלח, לצאת להליכה...
כל דבר. אבל הרעיון הוא לבדוק מה עושה לך טוב.

אז שיהיה לנו המון טוב!
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'זו משימה לא פשוטה, אבל מה אתכן? (אני בקרוב)'
זו משימה לא פשוטה, אבל מה אתכן? (אני בקרוב)
08/06/2011 | 19:46
12
לצפיה ב-'מצחיק שאני אענה'
מצחיק שאני אענה
08/06/2011 | 22:06
6
37
אבל מתחשק לנסות. אוהבת רשימות.

1. להודות בפני עצמי שיש לי הפרעת אכילה.
2. לקשר בין ההפרעה לסבל ולנזק שנגרמים כתוצאה ממנה. להשתכנע שמגיעים לי חיים טובים, ולקבל שאין חיים טובים כשאני עם ההפרעה.
3. להכיר בכך שלא יכולה להחלים בכוחות עצמי ושזקוקה לעזרה.
4. לשתף אחרים, לבקש עזרה ותמיכה, לקבל אותם.
5. להתמודד עם כל יום (כל ארוחה) בנפרד וכשקשה להזכיר לעצמי את מה שחשוב: בריאות, חיים מלאים (ולא מצומצמים ומוגבלים ומלאים סבל). ושצפוי שיהיה קל יותר ככל שאחזיק מעמד.
6. למצוא מה שנותן לי הנאה ומשמעות מחוץ להפרעה.
7. לא להיות שאננה ולתת פתח להפרעה לחזור ולהשתלט עליי.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'וואו'
וואו
09/06/2011 | 08:35
1
20
(תודה)

למרות שנראה שלכאורה הרשימה הזאת בנויה באופן הכרחי על הסעיף הראשון, נראה לי שזה יהיה מבחינתך הסעיף הקשה ביותר. אני תוהה אם אפשר לשים אותו בסוגריים (ואולי אפילו גם את חלקו הראשון של הסעיף השני) ולעבור לסעיפים הבאים, מתוך הנחה שתוך כדי התהליך הזה תוכלי להגיע למקום שבו את מבינה שאת באמת סובלת ממחלה אמיתית וקשה, ומתחילה לרצות לטפל בה. מה שאני מנסה להגיד, אני מניחה, הוא שפעולות אוטומטיות (אכילה לפי תפריט, שיתוף בטיפול או מחוץ לטיפול) מובילות לעיתים קרובות להבנה אותנטית לגמרי של מה שקורה לך.

(יש חדש עם טיפול?)

הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
09/06/2011 | 11:31
11
הבנת את המצב אצלי מצויין. אני תקועה בשלבים הראשונים וזה מין תירוץ בשבילי לא להתקדם הלאה... ומה שאת אמרת זאת כנראה העצה הכי נכונה בשבילי. פשוט לעשות. עם כל הספקות וחוסר החיבה שלי לעצמי.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'וואו, איזה יופי.'
וואו, איזה יופי.
09/06/2011 | 20:51
2
15
את אכן טובה ברשימות. עשית סדר ובהירות. אז באיזה צעד את?...
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-''
10/06/2011 | 11:11
1
14
אני אמורה לחפש לי טיפול...
עושה מדי פעם ניסיונות (כמו לבקש המלצה בפורום) שנכשלים ואז נחה לתקופה... לא ממש חיפושים אינטנסיביים... וכבר עברה עליי שנה כזאת מאז האשפוז (שעזבתי) שאני בלי טיפול ובלי עזרה ו"בחיפושים"... מצד שני גם לא מאמינה כ"כ בטיפול בשבילי. במיוחד עם הכימיה הגרועה שהיתה לי עם רוב המטפלים שהלכתי אליהם. מייאש.

עכשיו מחפשת מטפל ברפואה סינית. אם למישהי יש המלצה ומסכימה לשתף אותי, אודה לה מאוד.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'בלי טיפול קשה מאוד לא להיות בייאוש.'
בלי טיפול קשה מאוד לא להיות בייאוש.
10/06/2011 | 18:11
18
אני מבינה שהחוויות שלך מטיפול עד כה לא היו מזהירות,
כנראה זה המקום ללמוד מנסיונן של אחרות, שכן מצאו טיפולים שהיו טובים להן, ומטפלים שהן אהבו.
כדאי מאוד להתאמץ ולמצוא מטפל כזה. גם אם זה לוקח זמן, כשמוצאים זה הנכס הכי יקר בדרך להחלמה...
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'למה מצחיק שתעני? :) רשימה כנה ומדוייקת '
למה מצחיק שתעני? :) רשימה כנה ומדוייקת
11/06/2011 | 14:38
4
לצפיה ב-'לא בדיוק לפי הסדר אבל כמה טיפים..'
לא בדיוק לפי הסדר אבל כמה טיפים..
09/06/2011 | 10:10
3
40
1.
להודות בפני עצמי שיש לי הפרעת אכילה, שזה שלב שכדאי לחזור אליו כל פעם כשמתחילה רגרסייה.
במקביל, לנסות להבין באופן כללי מה זו הפרעת אכילה ואיך המכניקה שלה עובדה כי זה עוזר להפנים את הבעיה האישית.
כשמבינים שהפרעת אכילה  (באופן כללי) קשורה לנסיונות הגנה, ולא לשנאה עצמית (כמו שאני חשבתי פעם כי זה הרס עצמי מטורף כביכול) כל ההגיון עובד אחרת, ומתחילים להרגיש קצת יותר רחמניים וסלחניים כלפי המצוקות של עצמך, ולהאשים את עצמך קצת פחות (למרות שזה תהליך)

עוזר גם, לנסות לדמיין את החיים בעוד שנה או עשר שנים, ולהבין איך הם יכולים להתקע באותה נקוה או להתקדם ולהבין שזה תלוי רק במה שאני אבחר לעשות. להבין שמה שאולי מרגש בשלב אחד של הפרעת אכילה, כבר יראה פאתטי בגיל מסויים.. ואם כבר ככה זה עיניין של זמן אז שיצא מזה כל הזוהר כביכול אז עדיף כבר להתרגל לרעיון של לוותר על זה.

2.
ברגע שהפנמתי שאני בבעייה, לנסות להוריד הילוך מכל מה שקשור לשנאה ואכזבה עצמית ולרכז את האנרגייה באופטימיות חדשה שקשורה לזה, שהבנתי שיש לי בעייה אבל שאפשר לטפל בה כי הרבה אנשים טופלו, והבריאו. ולמצוא טיפול טוב.

3.
להבין את המעגלים של הסבל, ואת המקומות שאפשר לפתוח אותם.
בין אם זה להתמקד בסימטומים (לא לצמצם אחרי בולמוס נניח)
או אוטומאט אחר של תגובות. להבין את הקשר בין הסבל שנגרם לי מבחוץ לאיך שאני ממשיכה ממנו הלאה בעצמי, עם הפרעת האכילה.
נניח, אני בלחץ מטורף, להבין שאם אני לא אוכל הלחץ לא יעלם אלא יתגבר. להבין את הקשרים האלו ולא רק לפעול על פי הגחמה של הרגע.

4.
לטפח גם אם בכוח אהבה ופרגון עצמי, מדברים קטנים קטנים, כי היכולת הזו גדלה ככל שמתמידים.
להזכיר לעצמי את כל מה שאני אוהבת, למשל, זה יחסית קל, כי זה קשור לדברים חיצוניים. אבל כשיש לי רשימה ענקית של דברים שאני אוהבת, החיים שלי מרגישים אחרת.
דברים שאני אוהבת ומעריכה בעצמי זה יותר קשה בהתחלה. וכל מיני פרגונים שקשורים לאיכות חיים (ללכת לסרט, לקחת מונית, לצבוע שיער, לבזבז או יותר נכון להשקיע כסף גם אם אין לי, בדברים שיעשו לי טוב ולא לחיות רק על המינימום למשל)
טיפול נכנס בעיני גם כאן.
וגם, לא לבטל מחמאות או פרגונים שמקבלים מאחרים. זה ממש ממש חשוב לדעתי...

5.
מבחינת המשקל-
לי היה מאוד קשה להעלות במשקל, ומאוד עזר לי שאחרי שהעליתי במשקל בגלל ארוחות קבועות של נאצית, אחרי בערך שנה התחלתי לאכול טיפה יותר טבעי, ועכשיו המשקל שלי טיפונת ירד לעומת המשקל בשנה הראשונה של ההחלמה, אבל עדיין יציב, ותקין, והגוף שלי ממש מרגיש כאילו אני עצמי. וזה לא קשור למשקל אלא יותר לתחושה עם הגוף. לא הייתי רוצה להיות במשקל הכי נמוך שהגעתי אליו, באמת שלא, זה עזב אותי לגמרי ואני מרגישה טוב להיות במשקל שמאפשר לי חיים מלאים.
אני חושבת שאם הייתי יודעת שאני אגיע להרגשה כזו עם הגוף זה היה מאוד עוזר לי בשלב של האכילה האוטומאטית.
זה מה שרציתי להגיד, שלכל אחד יש את המשקל הטבעי של הגוף שלו והסבל שקשור באכילה לא נשאר לנצח.

6.
למצוא השראה אחרת ועדיף סותרת להפרעה.
סתם דוגמא, מישהי רוצה להיות אמא. ברור שאמא עדיף שלא תתעלף עם הילד ביד, או תקיא בזמן ההריון.
או כשהתחלתי להתאמן על העמוד, כל המורות שלי הן לא בדיוק דג רזה ושדוף, אלא משדרות כוח והן שריריות. בהתחלה שנאתי את זה, אבל זה מה שנותן להן להיות מסוגלות לעשות את הדבר שנראה כל כך יפה בעיני וגורם לי להינות ברמות אחרות, שזה עזר לי להשלים עם הגוף שלי שהשתנה ונהיה יותר חזק ופחות שברירי, ועכשיו זה כבר ממש מוטמע אצלי שזה כבר לא בבחינת וויתור בעיני אלא באמת השתנה.

7.
לרשום רשימה של תמרורים אדומים, בכל מה שקשור לרגרסיה, ולשתף אותה עם מישהו שסומכים עליו.
נניח, אני בנאדם ששונא לשקר לאנשים שקרובים אליו. ברגע שאני ברגרסיה אני מתחילה לשקר, זה מבחינתי סימן שאני ברגרסיה אפילו אם מהר מאוד מתחילה אצלי הכחשה וכל זה.

הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'איזו רשימה נהדרת. '
איזו רשימה נהדרת.
09/06/2011 | 21:00
6
לצפיה ב-'מדהימה! התרגשתי..'
מדהימה! התרגשתי..
11/06/2011 | 14:42
4
לצפיה ב-'רשימה ממש טובה'
רשימה ממש טובה
12/06/2011 | 20:25
16
רשמת כמה נקודות מאוד חשובות ונתת אחלה רעיונות!
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-'שבעת הצעדים שלי.'
שבעת הצעדים שלי.
10/06/2011 | 17:12
1
39
1. להכיר בזה שיש לי הפרעת אכילה. שכל הצורות השונות של התעסקות עם אוכל, לאורך כל השנים האלו, הן צורות שונות לאותו החולי.
2. להבין את המחירים שאני משלמת. לראות כמה אני אומללה, לא נחמדה, לא מתפקדת. לוותר על המחשבה שהמחלה הזו זוהרת ומרגשת. לראות אותה כמו שהיא, לראות את מה שהיא עושה לי בלי לייפות את התמונה.
3. לוותר על ההתנהגויות החולות, גם אם המחשבות עדיין חולות מאוד. לנתק מחשבה ממעשה. ללמוד צורות התנהגות חדשות, בריאות. לא להמציא אותן לבד. ללמוד אותן מאנשי מקצוע.
4. להתחכות באופן רציני ויסודי אחרי הסיבות לשנאה העצמית ולאומללות שלי. להכנס לתהליך ריפוי לטראומות ראשוניות. לדבר על כל הרגשות הקשים שלי כלפי עצמי. בעצם, קוראים לזה להיות בטיפול משמעותי.
5. להיות כנה וגלויה עד כמה שאפשר עם המשפחה שלי, בעיקר עם ההורים. כל עוד אסתיר מהם את המצוקה שלי לא אוכל לוותר עליה כי הרצון הכמוס שהם יגלו את המצוקה ימשיך להפעיל אותי. במידת האפשר, להיות כנה גם עם אנשים אחרים מסביבי, וליצור יותר קשרים שבהם אפשר לדבר בכנות. בכל מערכות היחסים שלי לזכור שאני יותר מגוף, שיש לי הרבה תכונות, רגשות, מחשבות, ידע שהם מעבר לפיזי.
6. לפתח יחסים אחרים עם הגוף שלי, להתייחס אליו בכבוד, לא רק בהקשר לאוכל. להשקיע בגוף גם במובן החיצוני וגם במובן הבריאותי. ליצור איתו מערכת יחסים אוהבת יותר, רכה יותר, מעריכה.
7. לחזור לאיזון אחרי תהליך ארוך של שינוי התנהגות והתעסקות קיצונית בשינוי ההתנהגות. להצליח להפריד בין מה שסימן התנהגויות חולות  לבין מה שנכון לעשות גם כשבריאים. לדעת שגם בעולם הנורמטיבי יש גבולות לגבי אכילה. ללמוד איך לא לעבור מההתעסקות הנורמטיבית עם אוכל וגוף להתעסקות מופרעת עם אוכל וגוף.
הפרעות אכילה >>
לצפיה ב-''
12/06/2011 | 08:55
2

הודעות אחרונות

10:21 | 27.11.19 אורחים בפורום
20:04 | 21.10.19 מייפלס
21:00 | 24.09.19 dalit62
13:32 | 22.09.19 אורחים בפורום
20:06 | 24.03.19 אורחים בפורום
14:41 | 04.03.19 shanikuv
12:22 | 20.01.19 אורחים בפורום
18:16 | 09.01.19 רונה1238
18:17 | 20.12.18 swabi
00:25 | 16.12.18 שירה כמים
15:00 | 05.12.18 אורחים בפורום
22:42 | 23.11.18 גרופר
11:56 | 17.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ