מכבי שנה הבאה לאן?

geashono

New member
מכבי שנה הבאה לאן?

אני מניח שהעונה האירופאית כבר הסתיימה.הסיכוי לנצח בוויטוריה קלוש לדעתי.ואם כך אפשר אולי להתחיל להתכונן לעונה הבאה.
ברור שאם למכבי היה תקציב בלתי מוגבל,אז היה אפשר להחליף כמעט את כל השחקנים.שלכל אחד יש חסרונות בולטים.אבל אנחנו יודעים שבתקציבים של מכבי,לפעמים שחקן שמוחלף מוחלף בשחקן פחות טוב ממנו.ויש משקל חשוב להמשכיות.
ולכן:מבחינת הזרים:את קול הייתי שולח מייד,הוא סוליסט שלא מתאים למה שמכבי רוצה להיות.כשהוא "מרכז" "קשה" לראות את המשחק של מכבי.
הלאה:חייבים למצוא שחקן יותר טוב מפרחובסקי,הוא שחקן לא רע.אבל מכבי חייבת למצוא שחקן טוב ממנו.
את קיין הייתי משאיר,אמנם אין לו קליעה.אבל לא מאמין שלמכבי יש תקציב להביא סקורר גבוה שגם שומר טוב,ולכן קיין זה ברירת מחדל נסבלת.רול וגקסון הם שחקנים סבירים ,עם יתרונות וחסרונות בולטים.אבל שוב למען ההמשכיות ובגלל התקציב הייתי משאיר אותם.בולדן כנראה לא יישאר,אבל גם אותו הייתי משאיר אם זה היה אפשרי(שנה הבאה הוא יהיה עוד יותר טוב).
תומאס חייב להשאר.
מבחינת הישראלים-טיוס וגון די חייבים להשאר.כל השאר לא ברמה המספקת.רק שאין לי מושג מאיפה אפשר להקריץ ישראלים בשביל החוק הרוסי.אגב זו הייתה הבעייה הכי קשה של מכבי העונה,שבספסל לא היה לה מה למכור מבחינת יורוליג.בעייה קשה ,שכנראה תמשיך גם בעונות הבאות.
מאמן-שוב ספאחיה מאמן טוב עם קשיי שליטה בקבוצה שלו.אבל לא רואה שמאמנים טובים ממנו מחכים בתור לאמן את מכבי ולכן הייתי משאיר אותו.זו דעתי הצנועה.

ORIZACKEN1

New member
להחליף את הבעלים.

במיליארדר שיביא לנו שחקנים ברמת יורוליג, אבל זה לא יקרה אז מזה משנה מה צריך לעשות, בטח יחליפו את הזרים בזרים בינוניים אחרים ואיזה ישראלי אחד או שניים ואולי גם את המאמן ואולי במזל כמעט כמו העונה נגיע לטופ 8 ונובס על ידי צאסקא או ריאל מדריד, אמרתי כבר הפורמט הנוכחי של היורוליג לא מתאים למכבי כיום.

geashono

New member
אני מתעב את ההנהלה לא פחות ממך

אבל מהשנתיים הקודמות די ברור שזה לא רק עניין של תקציב אלא ניהול.
ההנהלה עשתה צעד חיובי בזה שנתנו לספאחיה לבנות את הקבוצה פחות או יותר.
כך שעם קצת תוספת תקציב אפשר להגיע לקבוצה סבירה שנה הבאה.
הבעייה היא מאיפה תביא ישראלים טובים?

ORIZACKEN1

New member
אני לא מתעב אותם אבל הם צריכים למכור.

יש להם הרבה זכויות בהצלחות של מכבי לאורך השנים במיוחד לשמעון מזרחי, אבל אין להם יכולות פיננסיות להחזיק את מכבי ברמות הגבוהות ומה שיותר גרוע שהם רוצים להוריש את הקבוצה לבנים שלהם בבוא היום שהוכיחו כבר שזה גדול עליהם, והשאלה שלך על ישראלים מביא את עוז בלייזר במקום משעור ואת הוואל במקום שגב.

ORIZACKEN1

New member
היה תקציב קצת יותר גבוהה מהיום.

לא משהו דרמטי, והקבוצה נבנתה בצורה עקומה במיוחד בעונה שעברה שלא הביאו רכז זר והשאירו את העמדה הזאת עם מקל ואוחיון שאין להם קליעה הביאו את צירבס שאין לו הגנה והמחליף שלו היה אייברסון שגם לו לא היתה הגנה ואתלטיות והיה גם מזל רע עם הפציעה של מילר והמחליף שלו היה ראד שזה אומר הכל ובעיקר עמדת המאמן אדלשטיין לא התאים למכבי במיוחד שלא היה לו ניסיון ביורוליג, זה שיש תקציב גבוהה זה חשוב אבל צריך לדעת איך להשתמש בו.

geashono

New member
בדיוק ולכן זה לא עניין רק של תקציב אלא של ניהול

איך בוחרים שחקנים.מי בוחר אותם.
כמה גיבוי נותנים למאמן.
נראה שלפחות השנה מכבי השתפרה בזה.
אז כשהתקציב קצת יעלה,מכבי תוכל להעמיד קבוצה לא רעה שתתחרה על מקומות 5-8 ביורוליג.
כמובן שפתאום כל תחלואי הניהול עלולים לחזור,ואז לא יעזור כמה שיגדילו את התקציב.

yanivya2

New member
דעתי בנושא

קיין אסור שיישאר. אין ספק שהוא נותן הכל ונלחם... אבל בקבוצה שרוצה להגיע לטופ של היורוליג אתה לא יכול לשים גארד בעמדת מפתח שלא יכול לקלוע עונשין ומעלה (למרות השלשות של הזמן האחרון).
בנוגע לקול, זה תלוי במאמן. אם יגיע מאמן שיצליח לאלף אותו הוא יכול להישאר, כי סה"כ הוא כלי יעיל וגם שומר טוב מאוד.
ג'קסון, צריך ללכת... מצידי כבר עכשיו. עד כמה שקול סוליסט, הוא מוסר יותר אסיסטים בד"כ מג'קסון. ג'קסון הוא חור בהגנה, מבחינת שמירה וריבאונד. בנוסף הוא מאבד יותר מידי כדורים במאני טיים... אם זה בהוצאת החוץ בחמישי ואם זה בהחלקה מול חולון היום. אי אפשר להחזיק שני גארדים בולטים כאלו (קול וג'קסון) כששניהם לא יציבים מה3.
ת'כלס הייתי מחליף את שניהם, אבל אם צריך להשאיר אחד מ3 הגארדים הזרים הייתי בוחר בקול. הוא השחקן היותר שלם מבין ה3.
בנוגע לסנטרים, מכבי צריכה להתעורר ולהבין שהיא חייבת שלושה סנטרים בסגל. שגב לא רלוונטי ליורוליג כך שאני לא כולל אותו בחישוב. חודשים רבים אני טוען שהיו צריכים להביא את דיימון סימפסון כגיבוי. ביחד עם פראחובסקי וטיוס היו יוצרים חלוקת עומסים ושמירה על אינטנסיביות הגנתית בעמדה הזו.
בולדן צריך להישאר אם יצליחו לשכנע את פילדלפיה לעשות זאת. התחילו בשיחות... נראה מה יהיה.
בשאלת רול/סילי. הייתי משאיר את סילי ולא מביא את רול, אבל חוכמת המשחק שלו שווה עוד עונה.
תומאס צריך להישאר, למרות שאינטיליגנציית המשחק שלו לוקה בחסר. בתור מחליף הוא כלי טוב מהספסל. צריך לשפר משמעותית את המשחק הקבוצתי שלו.
משעור,זוסמן ודיברתולומיאו צריכים להישאר ולקבל דק' משמעותיות בליגה.
כהן - לא היה צריך להגיע לקבוצה. היה ונשאר רך. באשדוד נתן נתונים טובים כי זו לא ליגה פיזית כמו היורוליג... לא היה לי ברור בקיץ מה חשבו במכבי ואני עדיין לא מבין אותם בנושא. אמנם הוא יותר 4, אבל אם רוצים להביא את האוול, הייתי מביא אותו במקום כהן.

geashono

New member
לגבי גקסון

כן באחרונה(לא כולל המשחק נגד חימקי) הוא היה בכושר פחות טוב.ואז הבעייה שלו בהגנה בולטת.
אבל הוא שחקן שלא מפריע לשטף הקבוצתי.וכשהולך לו,כל הקבוצה משותפת.
קול-פשוט לוקח את הכדור וזורק,רכז הוא לא ממש.אבל הוא צריך את הכדור.ולכן אני הייתי משאיר דווקא את גקסון בשביל ההמשכיות.

ערני222

New member
המשכיות במכבי

אני בעד יצירת המשכיות בקבוצה .השנה הזו זו שנה ראשונה שנבנית קבוצה.
התקציב?-נראה שתקציב הקבוצה במצב הנוכחי -לא הולך להיות משהו להתהדר בו -לכן פחות החלפות ככה ייטב לתקציב.
אז ברור שיש להשקיע בשחקן כמו גייק כהן -להקנות לו יותר כוח באימוני כוח כדי לקטוף את הפירות בהמשך.
שחקן כמו בולדן ?-לא הייתי משחרר , אלא בונה עליו גם בשנה הבאה תוך עבודה על הקליעות שלו.
קיין ?-הוא מראה מחויבות וחיוביות לקבוצה! נשאר עימו לעבוד על קליעות העונשין ופסיכולוג להרגיע אותו שלא ייקלע למריבות עם אוהדים כמו אתמול.
רול?-שחקן עם יכולת קליעה טובה והבנת המשחק.עובד על ההגנה הלקוייה שלו.
קול?-שחקן מעולה.
גקסון?-מעולה .

אילן די

New member
בולדן יהיה שחקן חמישיה באן בי איי

בעוד שנתיים, שלוש. שקוף שהוא צריך להישאר אם פילדלפיה רוצים להשאיר אותו שנה נוספת.

yanivya2

New member
הוא חייב לעבוד על המשחק עם הגב לסל...

בכלל המשחק שלו מתחת לסל לקוי מאוד.
לא יודע אם שחקן חמישייה, אבל הוא יכול להיות שחקן מחליף לגיטימי עוד שנתיים-שלוש.

ערני222

New member
לא ,לא להביא את צביקה.

לעניות דעתי עדיף הזר -ספאחיה על שרף.
ואם לשחרר ?-אז את איתי שלא קונה סל .

למעלה