ליגת העל מחזור 2: מכבי ת"א נגד הפועל אילת.

ORIZACKEN1

New member
ליגת העל מחזור 2: מכבי ת"א נגד הפועל אילת.

שני יד אליהו בשעה 21:00 שידור ישיר ספורט 5 מכבי תפגוש את אילת. סוני ווימס הבריא ויהיה בסגל למשחק דווין סמית שאינו רשום למשחקי הליגה, לא ייכלל בסגל, כמו גם דגן יבזורי ודי.ג'יי סילי.

http://www.maccabi.co.il/news.asp?id=5598

dark happy shadow

Member
מנהל
למה יבזורי שוב לא בסגל?
מכבי צריכה לשחרר אותו, אם היא מחזיקה אותו רק בשביל שירושלים לא תקבל אותו או לתת לו דקות. הוא לא נער פוסטר ולא ילד שצריך להלחם על דקה במשחק.
&nbsp
ארז לא רוצה אותו/ההנהלה לא רוצה אותו? למה מכבי חוזרת על הטעות שהייתה עם רוט מחדש?

waviram

New member
בגלל חוק הצעירים

במצב הנוכחי, התפקיד של יבזורי במכבי הוא להמתין יפה על הספסל עד שמישהו ייפצע, ובינתיים לעבוד על הקליעה שלו ולחזק את הרגליים כדי שיהיה מסוגל לשמור גם ברמות הגבוהות.

בשלב הנוכחי לנדסברג טוב ממנו כמעט בכל פרמטר ולכן תחת מגבלות חוק הצעירים אין לו מקום בטופס.

waviram

New member
זה אכן אפלייה על רקע גיל

אצל רוב הקבוצות בארץ זה גורם ישיר להחתמה של פחות שחקנים ישראלים מבוגרים יותר, ואצל אלה שמשחקות בחו"ל, זה לכל הפחות גורם לכך ששחקנים ישראלים "מבוגרים" לא יוכלו לשחק בארץ בחלק מהמשחקים.

yanivya2

New member
חנן קולמן לא יהיה בסגל של אילת

חוק הצעירים פוגע בשחקנים ישראלים איכותיים ברמת הליגה.

nu11

New member
מכבי מול הפועל

מספר רעיונות :
&nbsp
1. בגלל שצירבס מרבה בעבירות אייברסון עולה במקומו מכניסים את צירבס -
&nbsp
באמצע הרבע הראשון -
&nbsp
2. הפועל זורקת לסל של מכבי : כל השחקנים של מכבי ללא יוצא מהכלל -
&nbsp
משתתפים בריבאונד הגנה - אם יש -
&nbsp
3. ההתקפות של מכבי :
&nbsp
א. צריכות להיות איטיות
&nbsp
ב. מסירה פנימה כאשר צירבס \ אייברסון משחקים
&nbsp
ג. יותר חדירה לסל אחד על אחד
&nbsp
ד. אם אפשר להימנע ככל האפשר מזריקות לשלוש
&nbsp
4. הגנה + הגנה + הגנה + הגנה .
&nbsp

DRORIKO8

New member
קצת על המשחק

החיבור בין גאודלוק ו-וימס נראה טוב וביחד עם סילבן/דווין למכבי יש קו אחורי שעל הנייר הוא מאד מוכשר. אבל צריך לסייג,קודם כל מכבי שיחקה היום נגד יריבה חלשה שהיא לא מדד ליורוליג בשום אופן. דבר שני גם אם השלישיה גאודלוק-וימס-סמית/סילבן תתחבר טוב ביורוליג עדיין נשאלת השאלה בכמה משחקים בשנה כולם יהיו בריאים בעת ובעונה אחת,כי הצוות הרפואי של הקבוצה מאד מדאיג אותי.

ויקטור ראד עדיין לא מוצא את עצמו בקבוצה. מקל דווקא נראה יותר טוב.

גאודלוק לפי איך שזה נראה כרגע הוא הדבק

ווימס עד כה הראה שהוא עם המון פוטנציאל אבל חסר חשק/רצון/אופי לקחת את הקבוצה עליו.
לנסברג, תראו את ההחטאות שלו מול מילאנו. רועדות לו הידיים במני טיים.

היכולות שגאודלוק מציג כרגע, מורידות המון המון עומס ולחץ מ. 2 אלו וייתכן ובכך יתאפשר להם לנצל את ים הכישרון והפוטנציאל שלהם.

ראד כרגע נראה אבוד גם התקפית וגם הגנתית.
ולפי משחקי הכנה, הוא בורג מאוד חשוב, כי הינו אמור לתת הגנה ולחפות על הרגליים האיטיות של האחרים. בפועל, לא חסרים לו מהלכים, שבכייף היו נכנסים לשאק א-טים (כמו המיקום שלו ביחס לשחקן עליו אמור לשמור).

אייברסון לדעתי עדיין לא משולב ומשתלב.
ייתכן וההיצטרפות המאוחרת שלו הינה הסיבה.

צרביס כרגע גם נראה אבוד.
נראה לי שזה קשור מאוד בראד, שהיעדרו, המגרעות של צרביס מאוד בולטות.

אני רק לא מבין מה יש לאדלשטיין עם אלכסנדר??
כבר לפני כחודש ראיתי ששפת הגוף של האחרון משדרת רעות ועכשיו גם ברור שאדלשטיין בח
בוחר למחוק אותו מהרוטציה וזו גם הסיבה.
לדעתי, טעות ענקית של אדלשטיין, שכן מדובר בשחקן שפרט לאינטלגנציה הינו עם ים כישרון וזאת עוד בנוסף לדרכון. במצב הנוכחי, שראד הלך לאיבוד, זה עוד יותר מדגיש את הטעות של אדלשטיין, שלא מוצא לאלכסנדר מספיק דקות משחק ומחזיר לו את החשק ושמחת החיים.
ההתנהלות הזו של אדלשטיין (לדעתי) פוגעת בכל הקבוצה כי היא משאירה את עמדה 4 לראד עם סמית' (לא משחק בליגה) ופניני וזה יכול להספיק פה ושם בלבד.
מקווה שמישהו שם יעשה סדר בבלאגן הזה.

waviram

New member
אני מבין מה יש לאדלשטיין עם אלכסנדר

זה נקרא "תפסת מרובה לא תפסת". יש לאדלשטיין מספר מוגבל של דקות משחק, ובשלב הזה של העונה יותר חשוב לחבר בחזרה את ויקטור ראד ולתרגל את שני הסנטרים שישמשו אותו ביורוליג, מאשר לתת דקות לאלכסנדר.

אלכסנדר הוא מסוג השחקנים שאין להם זיכרון ארוך טווח. דומה ללנדסברג במובן הזה. מסוגל לא לשחק חודש ואחר כך לחזור פחות או יותר באותה יכולת. נקווה בשבילו שהוא יצליח ללמוד את השיטה ההגנתית באימונים כדי שיהיה אפשר לתת לו דקות בהמשך העונה בלי לחשוב פעמיים.

אגב, לפי מה שאני מבין, הגבוהים נראים כרגע לא מחוברים בגלל שהראש שלהם מנסה להבין את השיטה (בעיקר ההגנתית) של אדלשטיין, וזה לוקח להם זמן. הטעויות הקטנות שראד עושה בהגנה יושבות לו בראש גם בצד ההתקפי וגורמות לו לאבד ביטחון. כנ"ל צירבס שנראה קצת אבוד. אייברסון דווקא משתלב יותר טוב בהגנה, כך שלמרות כל הזילזול לגביו אני חושב שהוא דווקא יהיה כלי מאוד חשוב העונה. יש לו תשוקה למשחק, הוא נותן את כל מה שיש לו והוא מאוד רוצה להשתפר. זה מאוד חשוב לשחקן משלים.

DRORIKO8

New member
אלכסנדר כרגע הוא ברירת מחדל

שגב נפצע וזה דפק את מכבי בחוק הרוסי,הישראלי היחיד שיכול לשחק בצבע זה אלכסנדר, ולמען האמת קשה לי לראות איזה ישראלי יותר טוב יש בשוק שמכבי היתה יכולה להביא לעמדה הזאת. כלומר יש את כדיר,אבל למכבי לא נשאר כסף בשביל לשלם את הסכומים שהוא דורש.

waviram

New member
הסכומים שכדיר דורש?!

א. היכולת ששחקנים מציגים כשחקני רוטציה במכבי היא לא היכולת שהם מציגים כשחקנים מובילים של 30 דקות בערב בקבוצות אחרות בליגה. כבר ראינו את כדיר בסיטואציה של אלכסנדר במכבי (מחליף שני לעמדה שלו), אלכסנדר כבר נראה יותר טוב ממנו.

ב. כמה אתה חושב שכדיר מרוויח השנה בראשל"צ?

ג. יש גם את טיוס... איפה הוא משחק השנה?

DRORIKO8

New member
לא מפורט באף מקום

אבל בתור הגבוה הבכיר בליגה אחרי אליהו,ובהתחשב בזה שיש מצוקת גבוהים, אני בטוח שהוא מרוויח סכום מכובד, מספיק מכובד בשביל שאילת של אחרי הרציקוביץ' לא תצליח להחזיק אותו. סביר גם שאם מכבי היתה רוצה אותו הסוכן שלו היה דורש יותר ממה שראשון משלמת.
אבל טוב שהזכרת לי שכבר היה לו סיבוב במכבי,פשוט הוא כל כך נבלע שם שכבר שכחתי מזה.

בכל אופן הנקודה שלי לא היתה כדיר אלא אלכסנדר שהוא ברירת מחדל בגלל מצוקת גבוהים חמורה. לגבי טיוס, אני אישית הייתי מביא אותו לפני האיברסון הזה, אבל אני בטוח שהוא דורש סכום הרבה יותר גבוה מה-450K של איברסון,ואחרי כל הגאודלוקים למכבי נגמר הכסף.

DRORIKO8

New member
כתבת שצירבס חלש בעקבות היעדרותו של ראד

אני מניח שהתכוונת להיעדרותו קוינסי מילר שהגיע איתו מהכוכב האדום

אילן די

New member
לפחות לפי התחלת העונה עושה רושם שגאודלוק

הוא השחקן הכי טוב ששיחק פה מאז אנתוני פארקר (ואני לא מחשיב את סטודמאייר או תעלולי יחצ״נות אחרים). הרבה זמן לא היה לנו שחקן עם יכולת אישית כזו שמסוגל ליצור סל מתי שבא לו ולמשוך שמירה כפולה. כדאי שמקל ינצל את זה אם הוא רוצה להמשיך ולשחק ברמות הגבוהות.

waviram

New member
הבעיה עם מקל שהוא מנסה להוכיח לעולם

שהוא יותר טוב... מפתיע עד כמה אגו גורם לשחקן לא להבין את מקומו ותפקידו בקבוצה. עצה אחת לי לגל מקל - בדקות שלך לצד גאודלוק, ווימס ובכלל - Be like Yogi.

אל תכפה את עצמך על המשחק, תפסיק עם הכדררת, תטיס את הכדור עם מסירות מהירות ו-מ-ד-ו-י-ק-ו-ת (!!!), תפסיק כבר עם הניסיון הפתאטי של המסירות עם יד אחת ועין עקומה, אתה לא שאראס והמסירות האלה בדרך כלל מסתיימות באיבוד כדור או באיבוד היתרון (עד שהשחקן משתלט על הכדור ההגנה מסתדרת). תן למשחק להגיע אליך, ותעמוד בנקודות שבהן אתה קולע באחוזים יותר טובים (או תעבוד על הקליעה מהנקודות הקבועות שבהן אתה מקבל את הכדור חופשי - בחצי פינה מחוץ לקשת).

ORIZACKEN1

New member
עם חזרת הפצועים ווימס וגאדלוק ההתקפה מצוינת.

אבל עדיין יש בעיות בריבאונד ובהגנה בעיקר מתחת לסל לדעתי חסר גבוהה אתלטי חוסם.

ווימס-גאודלוק

אני אמרתי שהם שווים ביחד 30-35 נק' , אמרתי את זה תחת הנחה שאין איזה רופא שלוחש לארז אז קל וחומר כשהרופא יפסיק ללחוש, מדובר על צמד קטלני ועולה על הצמדים למשל שהיו בריאל כמו יול-רודריגז, הנוכחי בצסק"א תאודוסיץ' - דה קולו וכו'. הבעיה שלנו כרגיל, בפנים, מכבי חסכו בפנים ואנחנו שוב נאכל שם חרא. ממקל\אוחיון מצופה דבר אחד - לנהל נכון את המשחק. אם הם יעשו את זה, מכבי בכיוון נכון.
&nbsp
יום חמישי, ריאל מדריד, יהיה משחק אש ומבחן רציני ראשון לארז ולכל הסגל הזה. יש לי תחושה שגאודלוק יתפוצץ שמה. עזבו שהוא סקורר על, רואים שהוא ווינר וווינר זה אופי... האם אתה בורח מהכדור האחרון (=הלפרין) או רק רוצה אותו (שאראס, גאודלוק וכו').. ותסלחו לי שהזכרתי את הלפרין יחד איתם.. להמחיש את הנק'..
&nbsp

למעלה