משחק 2 מול בני הרצליה, רנדל והנדריקס שוב פצועים ולא ישחקו

משחק 2 מול בני הרצליה, רנדל והנדריקס שוב פצועים ולא ישחקו

גם סמית כמובן פצוע ולא ישותף. החלק המועדד הוא שהמצב של שלושת השחקנים הללו לאחרונה יגרום לכך שהם לא ישארו לעונה הבאה.
מנגד, התפרסם לאחרונה שבמכבי נוטים להשאיר את אמבקווה. היכונו לעוד עונה בינונית עם צירבס ואמבקווה בעמדת הסנטר.

http://www.one.co.il/Article/15-16/2,620,1219,0/271318.html?ref=hp

geashono

New member
רנדל סובל ממתיחה,ממש מפתיע

geashono

New member
צריך לציין

שמכבי כרגע נראית כפיבוריטית ברורה לזכות באליפות.
ירושלים נראית רע מאוד,ושאר הקבוצות לא ברמה של מכבי.
מכבי כבר הרבה מאוד משחקים(חוץ מהמשחק הקודם נגד הרצליה),שוחטת את המשחק מהר מאוד.
כך שזה עוד מוקדם לדעת,אבל כך זה נראה.

הרצליה נראתה רע מאוד בסיבוב השלישי

מכבי לפני חודש הפסידה לנהריה וניצחה בקושי את אילת, במשחק הראשון היא בקושי ניצחה את הרצליה במשחק רע של האחרונה. לא הייתי מסתמך על היכולת של מכבי מול הרצליה, מה גם שמכבי קלעה אתמול רק 68 נקודות והרצליה החטיאות הרבה זריקות פנויות.

ירושלים הגיעה מנומנמת לפלייאוף, בכל משחק לקח לה זמן להתניע את עצמה אבל כשזה קרה האיכויות והאופי שלה בלטו, והיא הצליחה לסגור פערים גדולים פעמיים (20 הפרש כמדומני לקראת סוף הרבע שלישי). במשחק הראשון היא נתקלה ברובינסון שנתן משחק ברמת NBA.

מכבי העדיפה לא להיפגש עם הפועל תל אביב והיא כנראה ידעה למה. אני לא חושב שהפועל תל אביב תנצח שוב בסדרה הזו.

geashono

New member
הכל נכון

אבל תוך כדי מכבי דרסה את רוב הקבוצות שבהם היא נתקלה.
לירושלים יש בעיות קשות מאוד,שהפועל תל אביב מבליטה.
הבעייה הכי קשה שלהם:העדר פיזיות.
הולמן הוא חיה בצבע.אבל כשמנטרלים אותו נשארים עם אליהו שבורח ממגע .
גפני שהוא ממש לא סנטר,דאנקן שלא נראה כמו שחקן כדורסל.
ונשארנו עם דאנטה .
אם מכבי תשחק פיזי עם אמבקווה והנדריקס ותנטרל את הולמן ,יהיה קשה מאוד לירושלים לבוא לידי ביטוי.

אין לנו אף גבוה שיכול לנטרל את הולמן, רק פרנקו או הוא בעצמו

ואליהו עוד יחזור לעצמו, הוא כבר עשה זאת ברבע אחרון פנטסטי שלשום. גפני שחקן יעיל, רולנד, ולדאנקן משחק פוסט אפ מעולה וודאי מול הגבוה וחצי של מכבי. לירושלים היו 2 משחקים פחות טובים בהם כמה שחקנים לא באו לידי ביטוי, עדיין היא קבוצה איכותית יותר ממכבי.

geashono

New member
הצד השווה של שחקני ירושלים

משחק ריצה.
אם מכבי תביא אותם למשחק עומד,הם ישארו עם הולמן ודנטה.
הולמן לא משחק כל כך הרבה ,והפועל תל אביב עם איידן ואלן הסתדרו איתו רוב הזמן.
חוץ מזה: אליהו במשחק פיזי נעלם.
והגארדים של הפועל לא מציאות גדולות.

רולנד גארד ראוי בהחלט

אחד משלושת הגארדים הטובים בליגה לדעתי. המשחק העומד של ירושלים לאורך העונה היה מעולה, עם אליהו רולנד דאנקן דונטה וכעת גם הולמן. זה מוגזם להגיד שאליהו נעלם במשחק פיזי, הוא נעלם בעיקר ברגעי לחץ. מה גם שמכבי השנה לא הראתה פיזיות יוצאת דופן, כי אין עם מי (אלא אם כן רנדל יחזור לכושרו).

geashono

New member
תגובה

רולנד אכן שחקן לא רע(אם כי לא ממש רכז קלאסי).
אבל הלפרין במשחקי הכרעה כהרגלו נוטה להתאדות.
ובר טימור התקדם המון ,אבל עוד חסר לו הרבה להיות גארד מוביל.
לירושלים אין רכז ברמה של מקל,וגם לא שחקנים כמו פניני ולאנדסברג.
לגבי פיזיות: זה אחד מהדברים שהכשילו את ירושלים באירופה.
כשקבוצות שומרות ולוחצות,אתה צריך ללכת לדברים שאתה עושה באחוזים גבוהים,ולמשחק בצבע.
אליהו כשהמשחק עומד ופיזי,הוא ממש לא מניה יציבה.והקליעה משלוש של ירושלים למעט הלפרין(שכמו שציינתי התאדה) לא ממש קיימת.
נכון אם מכבי יתנו לירושלים לרוץ הם יחטפו,אבל במשחק עומד למכבי יש יתרון לדעתי.

מכבי היא לא אירופה השנה מבחינת הפיזיות

ולמכבי אין יתרון כמעט באף עמדה על ירושלים. מקל ורולנד בערך אותה הרמה (מקל מתקשה לקלוע מול הגנה טובה בניגוד לרולנד). דונטה ולנדסברג (פניני בעונה גרועה מאוד) לדעתי אותה רמה, יש שיאמרו שדונטה יותר טוב, ובעמדות 4-5 לירושלים יתרון ברור וגדול. אם למכבי יש יתרון זה אולי בעמדה 2 עם יבזורי/רוצ'סטי מול הלפרין.

ירושלים זורקת יותר ל2 ופחות ל3 ממכבי, ואת שתיהם היא קולעת באחוזים יותר טובים.

בלי רנדל על אליהו הסיכויים של מכבי לנצח נמוכים מאוד.

geashono

New member
ההבדל הוא על מי אתה בונה במשחק מכריע

למשל אליהו קולע טוב מאוד,אבל היית סומך עליו כשהכל תקוע ושום דבר לא עובד?(זה פשוט הרג אותי כמה הוא מפחד להגיע לטבעת,וכשלחוץ הזריקות שלו לא נכנסות.ואני גם צריך להוסיף שאליהו רק הולך אחורה במשחק שלו.וכבר כמה שנים שהוא גרוע בעונשין,ומכבי רק תצטרך לשלוח אותו לקו)
במכבי אפשר לסמוך על מקל,לאנדסברג ואפילו פניני.
בירושלים זה תלוי בדונטה ובהולמן.
את הולמן הפועל תל אביב עם גבוה וחצי נטרלו רוב המשחק-כמובן בחלק גדול מהמשחק הולמן לא שיחק,ופרנקו לא תמיד משתמש בו נכון,אבל מכבי לכאורה אמורה לעשות לפחות אותו דבר(עם סגל גבוהים טוב בהרבה מקלי ואיידן).
ואז יחזור הסנריו שהיה במשחקים של הפועל תל אביב-דנטה נגד כל העולם.
שוב במשחק פתוח אני מסכים איתך-אבל לדעתי בפיינלפור יהיה משחק מכוער,פיזי וצפוף ,ובמשחק כזה לירושלים יש בעיות קשות.

אתה מסתמך על שני משחקים לא טובים של ירושלים וזו שגיאה

אליהו היה הרבה פחות מהיכולת הרגילה שלו, ומבשחק 2 הוא החזיר את ירושלים למשחק במו ידיו.
וראינו איך מכבי נראתה השנה במשחקים קריטיים ומכוערים בפוטנציאל (דרושפקה, ניז'ני, חיפה בגביע וכו').

geashono

New member
לא רק עליהם

גם באירופה חזר אותו סנאריו,וגם בחלקים מהעונה בליגה(השני משחקים האלה היו סוג של ד-זאוו למשחקים אחרים מהעונה של ירושלים).
לגבי מכבי: כבר דיברתי עליהם מספיק העונה,גם להם לא חסר בעיות.
אבל הגארדים שלהם נראים בכושר יותר טוב מירושלים.
כך שאם מכבי תדע לעצור את הצבע של ירושלים כמו יריבתה העירונית,יש לה סיכוי לא רע לקחת את המשחק בקלות.

geashono

New member
ככה זה נראה עכשיו

תחשוב שירושלים הפסידה לגראן קנריה בכמעט 50 הפרש.
כרגע ירושלים מזכירה את הכושר המזעזע שהיא הייתה בו אז,אבל זה בהחלט יכול להשתנות.

אני מסתכל לטווח ארוך ובעיני אליפות העונה תעשה רק רע

1- תאפשר להנהלה למזער את הצורך לשנות ולהפיק לקחים לעונות הבאות, ותסייע להם , לא שקשה מדי, להתעלם מביקורת האוהדים שרובם גם ככה כבשים.
2- הכי גרוע, תשאיר סיכוי לא רע שנתקע עם טבק לעוד עונה.
לאובדן אליפות בעונה כזו אין שום משמעות מלבד צורך מאד מאד חיובי לנקות אורוות מגורמים רעים ולהיזהר מאד להבא ממתיחת החבל עם האוהדים.

geashono

New member
חותם על מה שכתבת:"לאובדן אליפות בעונה כזו אין שום משמעות"

אבל לצערי הרב אני מסופק על ההמשך "מלבד....".
באמת חשבתי שאחרי אובדן האליפות שנה שעברה משהו יישתנה.
ואכן זה נראה שהתקציב עלה ואכן הופקו לקחים.
אבל הלקח שלי מהעונה הזו,הוא שזה לא עניין תקציבי,זה לא כשל נקודתי.
ההנהלה הזאת לא מסוגלת להשתנות,וגם אם התקציב יהיה כפול,הם לא יגיעו לשום דבר לאורך זמן.
כי הבעייה שלהם היא יהירות,הם בטוחים שהם יודעים הכל,ומי יגיד להם אחרת.
ולכן כל זמן שההנהלה הזו פה,והם בוחרים את השחקנים בצורה שהם בוחרים,לא רואה שינוי חיובי באופק.

למעלה