הצלבה

תגובה

אתה בהחלט מגזים עם הסכומים. רנדלוף לא הגיע משום מקום (NBA), כולם ידעו טוב מאוד את היכולות שלו והוא משתכר 1.3. קייל היינס לפי מה שאומרים בכל מקום מרוויח מיליון, הנאמר בכתבה לא ברור.

לא עולים לי בראש סנטרים שמרוויחים את הסכומים שציינת מלבד ג'ואל פרילנד, יאן ווסלי, ואולי גם אקפה אודו מגרד את זה מלמטה

geashono

New member
מה לא ברור

כתוב בכתבה שתי מליון דולר באותיות מאוד ברורות.
השנה באמת קבוצות מאוד מפתיעות הצליחו ביורוליג,והם לא לקחו בהכרח את הסנטרים שכולם הימרו עליהם לפני תחילת העונה.
אבל סנטרים מובילים ומוכחים עולים יותר מגארדים,וזו הסיבה שלמכבי יש בעיות בעמדות האלו.זו הסיבה שבליגה שלנו ויתרו על סנטרים באופן גורף.
אגב שחקן שיכל להתאים לתקציב של מכבי זה הולמן שמרוויח באיזור המליון דולר בסין.

geashono

New member
כן יצא לנו ביחד

הולמן הוא דוגמה לשחקן עם פוטנציאל שלפי מיטב דעתי ,מעולם לא שיחק ביורוליג.
לפי הפרסומים מכבי גיששה אחריו בעונות קודמות כמה פעמים.
שחקן כזה זה הימור,שאולי איש מקצוע יכל לקחת.
אבל דני פדרמן העדיף(ואני לא ממש בקיא בשיקולים שלו) כנראה ,סנטר שכבר הצטיין ביורוליג.על פני שחקן כמו הולמן.

העדיף סנטר פצוע שכבר כמה שנים לא מצליח ביורוליג

גם אם נשים בצד את זה שאני בדעה שצירבס זה החתמה גרועה איך שלא נסתכל על זה, אני לא לגמרי מבין את הגישה שלך. מה הטעם להחתים סנטר בינוני מינוס מהיורוליג (הנדריקס או צירבס) ולא להחתים סנטרים טובים עם פוטנציאל?

אם מכבי לא יכולה להתמודד עם עם המחירים באירופה (ושוב, אני לא חושב שזה מדויק), יש שתי אופציות: להחתים מראש סגל בינוני ולקוות ביום טוב לגרד טופ 8, או להחתים לכמה עונות באותה עלות סנטרים טובים עם פוטנציאל ואולי להגיע הרבה יותר רחוק.

geashono

New member
הרמת לי להנחתה

לפי דעתי ,בעלי מכבי רוצים רק לשמור על שקט תעשייתי.
קרי בשיטה הישנה להתמודד כל שנה על ההצלבה,ופעם בכמה שנים להגיע לפיינל פור.
בשיטה החדשה אני מניח מטרות די דומות.
ברגע שאתה מהמר על שחקנים אתה יכול גם ליפול עליהם.
מכבי תעשה זאת,רק אם זה יעזור לחסוך בתקציב.
ברגע שתתן מליון דולר לשחקן שאולי יגרום שתתבזה ביורוליג,זה לא קורץ לראשי מכבי.
מצד שני להשקיע פי שתיים בשחקן מוכח זה גם יותר מדיי.
אז אם היה להם מחלקת סקאוטינג נורמאלית,וראייה לטווח ארוך,הם יכלו לצמם את הסיכונים.אבל דני פדרמן נהנה מזה שוויציץ מאוד מתחשב בדעתו,והמתכונת הנוכחית מאוד מתאימה לו.
כך שהם אמנם לוקחים סיכונים בסכומים לא פעוטים,אבל סיכונים יותר פחותים.
קרי שחקנים שפעם היו שם דבר והם מכירים אותם מהעבר,או כאלה שכבר שיחקו ביורוליג.
ככה שמרווח הטעויות אמור להיות מינימאלי.
אישית לא הייתי מפקיד את העתיד שלי בידי הצמד הזה ניקולא ודני.
אבל משהם בונים את הקבוצה היחידה הישראלית שמתמודדת ברמות הגבוהות,להמר על שחקן כמו צירבס עדיף על להמר על שחקנים שפעם היו שחקנים והיום הם נכים.

קצת הרחקת לכת

אנחנו לא הכוכב האדום שמהמרים על שחקנים בעלות של 300K ולעיתים פחות (וגם להם זה מצליח לעיתים), מדובר על שחקנים איכותיים עם תג מחיר גבוה שכל החסרון שלהם שהם עדיין לא היו דומיננטיים ברמות הכי גבוהות. האפשרות להתבזות בהם די רחוקה. בעיני להתפשר על שחקנים שמראש אתה יודע שהם בינוניים או פציעים זה הימור גדול יותר.

מעבר לזה שמיליון דולר זה שכר טוב מאוד גם לשחקן יורוליג מעולה.

geashono

New member
עד השנה היינו הכוכב האדום מחוזקת

להזכירך איזה שחקנים עברו פה:
רנדל-260 אלף דולר
אלכסנדר
היינס 450 אלף דולר
טיוס 360 אלף דולר
לינהארט 180 אלף דולר.
ועוד ועוד.
כל שנה מכבי נותנת ל 2-4 שחקנים באזור המליון דולר(שנה שעברה היא חרגה בפארמר).
וכל השאר מוחתמים בסכומים הרבה יותר נמוכים.
סופו בשיאו היה אמור להרוויח 850 אלף דולר(ומדובר בסנטר לא בגארד).
מאריץ אם היה נשאר עד סוף העונה היה עולה בערך 400 אלף דולר.

geashono

New member
מזכיר לי את קטש

שבאחד מעונותיו התוודה שהסנטר שהצטרף לקבוצה שהוא אימן שינה את הקבוצה,והחל מהשנה הבאה הוא יביא סנטרים לכל קבוצה שהוא יאמן בה.
ככה פחות או יותר ההתנהלות במכבי.
מכבי חסכה בעמדות הגבוהים והסתדרה עם זה לא רע,עד שהם נפלו חזק השנה(ואי אפשר לומר שלא התרעתי על זה מראש ).
ואז הם החליטו שחייבים להביא סנטרים מוכחים אבל כאלו שלא יעברו נניח את המליון דולר.
יכול להיות שאם הם יפלו גם השנה,הם יפרצו גם את הסכר הזה.
שוב (סליחה שאני נודניק) מדובר באנשים שלא אימנו מעולם,והם לומדים תוך כדי תנועה.כך שעד שהם לא יקבלו את הזאפטה בפרצוף הם לא יפיקו את הלקחים.

geashono

New member
ראיתי אתמול באיזה אתר שהוא מרוויח מליון

אני מניח שבשביל היורוליג הוא יתפשר.

השאלה היא שאלה של תוצאה לא של עמדה

עדיף להביא פורוורד שמתחזה לסנטר ובעיקר מחסל סנטרי יריב, מלהביא סנטר אמיתי שבורח ממגע ולא עוצר את השחקן שלובהגנה

אוסיף עוד שם. איליי הולמן

במכבי טענו שהם לא החתימו אותו בגלל שהוא לא יכול להמשיך לעונה הבאה (ולכן הם לא התאפקו וסיימו את העונה עם עוד החלטה גרועה שהם לא יודעים עכשיו איך להתפטר ממנה).

אז בראיון לישראל היום מתברר שהוא לא חתום לעונה הבאה בשום מקום
http://www.israelhayom.co.il/article/373365

geashono

New member
אותה שאלה

נניח שהוא לא ברמה של צסקא,יש למכבי שתי מליון דולר להביא סנטר יותר טוב?
או לחלופין אתה מעדיף שמחלקת הסקאוטינג המהוללת ,תהמר על סנטר שלא שיחק מעולם ביורוליג?

תגובה

1- סנטרים טובים לא עולים 2 מיליון , רק אולי הטופ 2.
2- מברוקפאלידיס למיטב זכרוני היה שחקן ספסל בפאו (או אולימפיאקוס) ושיחק ביורוליג.
וחוצמזה, לא דיל ברייקר בעיני הנתון הזה, יותר איכפת לי מהפוטנציאל והאישיות של השחקן.
3- שוב, אם השחקן מספיק מוכשר עם אופי טוב מבחינתי שיהיה נטול נסיון יורוליג.

geashono

New member
והיית סומך על השיקול דעת של דני וניקולא

בבחירה של שחקן כזה?

לא ברורה לי השאלה

הם בוחרים בין אם אני ארצה ובין אם לא, אני בוחר לעצמי , לא למכבי, אין לי השפעה על מכבי.
אני חושב שצירבס התחיל טוב, אבל ההמשך שלו מעמיד בספק גדול את הכדאיות של החתמתו.

geashono

New member
ואני אומר

שהם יכלו לבחור גרוע יותר.
בקשר למי היית בוחר,אני משתדל לא להתעסק בסקאוטינג.
גם כי אני לא מספיק מבין בזה,וגם כי ממילא מה שאגיד לא אשנה כלום.
אני רק מנתח את הבחירה שהם בחרו.ועם המגבלות המובנות שלהם,הבחירה לדעתי מאוד סבירה.

למעלה