הצלבה

הצלבה

אז שלוש קבוצות עלו בסוויפ: פנר על ריאל, צסקא על הכוכב האדום, קוצ'ה לבורל על פנא. גם ברצלונה לא הייתה רחוקה מסוויפ אחרי הפסד ברגע האחרון לקובאן במשחק הראשון.

שתי הקבוצות שנראות הכי טוב הם פנר וקוצ'ה לבורל, אך הם עומדות להיפגש בחצי הגמר ושם לפנר יש יתרון איכות. סביר למדי להניח שהגמר יהיה בין פנר לצסקא, פנר לדעתי תיקח.

אז מה היה לנו?

צסקא נאלצה להזיע מול הכוכב האדום אבל לא יותר מזה. האכזבה הגדולה הוא מייק צירבס שהיה חלש וסיים עם ממוצע של 7.3 נקודות ב40% ל2 ב25 דקות. סטפן יוביץ' הביא את עצמו להצלבה עם 12 נקודות ו6 אסיסטים בממוצע ו7/12 ל3 בסך הכל (58%). קוויסי מילר הוביל את הכוכב עם 13.3 נק' ו2 חסימות בממוצע (מצורף וידאו עם מהלכים יפים שלו משלשום). בצסקא תאודוסיץ' היה טוב מאוד במ שחק הראשון אבל זכה ליחס מיוחד במשחקים האחרונים ולא ממש מצא את עצמו. מי שהיה נפלא אצל צסקא הוא קייל היינס ששלט בצבע וסיים עם 16 נקודות בממוצע ב83%.

אוברדוביץ' שוב הדיח בסוויפ אלופת אירופה מכהנת, אבל הפעם בצורה יותר מרשימה ומול קבוצה יותר מוכשרת. בוגדנוביץ' היה טוב מאוד עם 16.7 נקודות בממוצע אבל לא היה קבוצתי במיוחד. אקפה אודו המשיך עונה מצוינת עם הצלבה עוד יותר טובה, היה מאוד אקטיבי בשני צידי המגרש וקלע 18 נקודות במשחק השני, גם מוביל את ההצלבה עם 33 מדד. מנגד ריאל שיחקה כדורסל מבולבל,במיוחד במשחק השני בו היא הובסה 100-78. רק רודריגז הביא את עצמו להצלבה ויול לא הצליח למצוא את הסל.

קוצ'ה לבוראל עשתה בית ספר לפנא עם כדורסל קבוצתי אבל גם עם הרבה מאוד זריקות ל3 שדי הצדיקו את עצמם (יש להם קלעי שלשות טובים כמו אדמס ברטנס מייק ג'ימס ו.. בורוסיס). בורוסיס כרגיל היה נפלא עם 6 אסיסטים ו13 נקודות בממוצע. מי שהרשים אותי בשני צידי המגרש היה אדמס שגם סיים עם 23 נקודות בממוצע והראה יכולות יוצאות דופן.פלאניניץ' כצפוי לא הצליח לעשות סל מסנטימטר אבל עשה הגנה לא רעה על ראדוליצה והפגין נחישות. מנגד פנא רק רדפה כל הזמן אחרי קוצ'ה אבל הסגל שלה היה נראה חלש להחריד עם דיאמנטידיס המזדקן מרקיז היינס וניק קלאטיס שהמשיך עונה מאכזבת אבל סיים עם 7 אסיסטים בממוצע. היחיד שהופיע היה ראדוליצה שסיים עם 15 נקודות ו7 ריבאונדים בממוצע.

אני מאוד הייתי רוצה לראות את אדמס במכבי, העניין הוא שהוא נראה נטו רכז, ושם הרי מכבי "מלאה" במקל ואוחיון.

yanivya2

New member
תודה על המידע. אני הייתי מעדיף את דילייני שמסיים חוזה

דילייני מקבל היום בקובאן 1.4 מיליון דולר לעונה. אם שמו על ווימס 1.5 ועל צירבס 1 צריך להביא את דילייני. ללא ספק שהוא שווה יותר מהסכום שהוא מקבל כיום.
הבעיה עם דילייני שהוא מכוון לNBA, ואם לא יילך לשם קשה לי לראות את הגדולות של היורוליג מפספסות אותו כמו שפיספסו אותו לפני שנתיים... היה לי ברור אז שהוא הולך לקבל הרה מאוד כסף באחת הגדולות, ואין לי שמץ של מושג איך לא לקחו אותו.

דילייני ורנדלוף מחזיקים את קובאן כמעט לבדם

זה הצמד שמכבי הייתה צריכה להביא במקום הצמד מהכוכב האדום. יש רק בעייה פעוטה אחת: זה לפחות מיליון דולר יותר.

על תצפה להרבה. מנסיון משנים הקודמות אחרי ההחתמות הלכאורה מפוצצות מכבי תביא עוד שחקן חביב לעמדה 2 במקום רוצ'סטי אולי עוד שחקן סביר לעמדה 4 ותסגור את הסגל שיראה כך:

מקל / אוחיון
ווימס / קלע זול
סמית / סילבן/ פניני
מילר / שגב
ציברס / הנדריקס/ אמבקווה

dark happy shadow

Member
מנהל
מקל / אוחיון, סמית / סילבן/ פניני והנדריקס?
עם סגל כזה אין לנו הרבה סיכוי לא בליגה מול ירושלים ולא ביורוליג/יורוקאפ.

geashono

New member
כולם שחקנים טובים ומנוסים עם חסרונות

הכל תלוי באיזה שחקנים יצוותו על ידם.
רמז: לא הייתי בונה על התבונה של מי שבונה את הסגל במכבי הנוכחית.

dark happy shadow

Member
מנהל
כיצד תסתיר את הבעיות הבאות מול ירושלים ובאירופה?!
מקל / אוחיון
&nbsp
סמית / סילבן/ פניני
&nbsp
העונה ראינו שהם שחקנים גמורים/פצועים/נסיגה ולך תדע כיצד הם יהיו בעונה הבאה. מדובר כאן ב 2 עמדות שיש לך בעיקר חורים/בעיות בקבוצה.

geashono

New member
כבר הביאו את ווימס לעמדות 2\ 3

וכמו שאמרו כאן,ספק אם מכבי תביא עוד מישהו בעמדות הגארדים\סמול פורוורד.
על פניו צריך שחקן שתיים שיכול גם לשחק פוינט גארד עם קליעה טובה ,ולקוות שסמית ייפצע פחות שנה הבאה.
גם אני בספק אם זה יקרה.

לא אמרתי שזה סגל אידיאלי

ההיפך הוא הנכון, זה סגל חלש. אבל לפי איך שאנחנו מכירים את ההתנהלות כנראה שזה מה שנקבל. מכבי לא תשקיע עוד הרבה כסף בעמדה 2 אחרי שהיא החתימה את ווימס וסמית מתעקש להמשיך. צירבס זה החתמה לא טובה אבל זה כנראה כבר סגור ולפי הפרסומים בהרבה מידי כסף.

geashono

New member
מניין לך מהי רמתו של צירבס?

ראית אותו משחק,וזיהית שהוא לא שחקן מספיק טוב?
או אתה מסתמך רק על סטטיסטיקה?

ראיתי

את הסטטיסטיקות הכרתי וגם ציינתי אותם כאן אבל הייתי מסויג כי ראיתי אותו רק במשחק אחד בטופ 16.

בשבוע האחרון ראיתי אותו בשלושה משחקים בהצלבה וזה חידד לי את הבעיה.
הוא אמור להיות שחקן מטרה בצבע (הוא כמעט לא חוסם בהתקפה) אבל לא מצליח לתפוס מקום מתחת לסל, הוא רך ומאבד עשתונות מול הגנה ארסיבית, גם הטכניקה שלו בפוסט אפ לא מספיק טובה, וגם לא ראיתי אותו מוסר או מפגין חכמת משחק כלשהי.
הוא בינוני בהגנה וגם הפסיד לקייל היינס בריבאונד פעם אחר פעם. על זריקה מחצי מרחק אין על מה לדבר, קליעה מהקו חביבה ביחס לסנטר.

כל זה זה מתחבר לתחושה שאתה מקבל כשאתה מסתכל עליו משחק. סנטר לבן לא אתלט שכמוהו מסתובבים רבים ברחבי אירופה.

geashono

New member
היבנתי

השאלה היא האם הרמה שלו מול צסקא מאפיינת את רמתו האמיתית.
סנטר מאוד תלוי ביכולת של הגארדים.
כשמתרכזים בך,והגארדים לא מענישים,אתה לא יכול לבוא לידי ביטוי.
אם לוקחים בחשבון שרוב העונה הוא הצטיין,אז קשה לדעת מה היא רמתו האמיתית.

כמה דברים

1) גם בטופ 16 הוא לא היה טוב. בסך הכל נתן כמה משחקים טובים בשלב הבתים בלי המשכיות.
2) אני חושב שאנחנו צריכים שחקן שיודע להתמודד גם עם קבוצות כמו צסקא. ואגב, הוא היה צריך להתמודד מול קייל היינס ואתה מצפה משחקן בסגנון כזה שידע להתמודד אתו.
3) לא ראיתי שהתרכזו עליו הגנתית, רק לעיתים מאוד נדירות.
4) לא יודע עד כמה הגארדים שנקבל כאן יהיו איכותיים. לא חושב שזה נכון להסתמך על העמדות האחרות. כשאתה משלם על שחקן את המחיר הזה אתה מצפה שהוא יהיה שחקן שתוכל לסמוך עליו ולא להיפך.

geashono

New member
אני נוטה להסכים איתך

אבל השאלה היא מה האלטרנטיבה.
אם אתה זוכר כולם רצו בשעתו לזרוק את פארגו,וכששאלתי מה האלטרנטיבה,דיברו על רוצסטי,שאכן במקרה הגיע. אז ראינו אותו השנה,ואני חושב שכולם יסכימו שפארגו שחקן הרבה יותר טוב ממנו.
השאלה איזה סנטר שלא עולה שתי מליון דולר יותר טוב מצירבס אפשר להביא?
כי להביא פורוורדים שמתחזים לסנטרים זה לא עסק.

תגובה

דבר ראשון, אפשר למצוא. אין הרבה קבוצות באירופה שמשלמות סכומים כאלה ונשארים תמיד סנטרים איכותיים פנויים. שחקנים כמו מברוקפלידיס, אומיץ', המילטון, דובליביץ ועוד, לפחות את חלקם אפשר להביא במיליון מינוס.

דבר שני, הכל שאלה של בניית קבוצה באיזון מתאים ועם סקאוטינג טוב. לא בטוח שלא כדאי להחתים סנטר אחד מוכח ויקר ולצידו סנטר עם פוטנציאל זול יותר (סתם כדוגמא מונורו). לא בטוח שלא כדאי להשקיע יותר בעמדת הסנטר ופחות בעמדות אחרות.

geashono

New member
תגובה

לגבי החלק השני: נכון אבל סנטרים מוכחים עולים יותר משני מליון דולר.
ומונרו שחקן נמוך מדי להיות סנטר ביורוליג.
לגבי החלק הראשון:מברוקפלידיס למשל לא שיחק ביורוליג,וזה הימור גדול מאוד להמר עליו בתור סנטר פותח.את שאר השמות אני פחות מכיר.
סך הכל מכבי בחרה סנטר שהצטיין השנה ביורוליג והמחיר שלו לא בשמיים,לא יודע אם יש מישהו עם נתונים דומים.
שוב אם למכבי היה איש מקצוע רציני,אולי דברים היו נראים אחרת.
אבל ברגע שאין בנמצא מישהו כזה, צירביס נראה בחירה סבירה.
הימור לא גדול,שאולי במקרה הם יפגעו בו בול.

אני רואה את זה אחרת

צירבס בעיני אפילו לא בגדר הימור. דווקא השמות שהזכרתי חלקם לא הימור וגם אלו שכן זה הימור טוב.

איזה סנטר מרוויח 2 מיליון? קייל היינס מרוויח מיליון, רנדלוף 1.3, ראדוליצה 1.5 בורוסיס פחות ממליון.

geashono

New member
מאיפה לקחת את הסכומים האלה?

קייל היינס כשחתם בצסקא הרוויח אכן שתי מליון דולר עיין בלינק הבא:
http://sports.walla.co.il/item/2662662
לא סביר שהעונה הוא מרוויח מליון.
רנדולף ובורוסיס ירוויחו שנה הבאה באזור השני מליון אני מעריך ,אם אין להם חוזה גם לשנה הבאה.
שתבין סנטרים מוכחים ברמה הגבוהה של היורוליג עולים הרבה מאוד כסף,כסף שלמכבי אין.
אם למכבי היו אנשי מקצוע טובים,הם יכלו להמר על סנטר לקראת פריצה.
אבל בנתיים הם הימרו על עגלות פצועות.
ועדיף צירביס אחד ביד,משני פבראני\סופו על העץ.

למעלה