הולך ומסתמן ניצחון, או לפחות יתרון לפיב"א בקרב

Roy M

New member
הולך ומסתמן ניצחון, או לפחות יתרון לפיב"א בקרב

שלה מול היול"ב.
האיגודים של סרביה וקרואטיה הישעו את הקבוצות שחתמו עם היורוקאפ, האיגוד האיטלקי הציב אולטימטום לשלוש החתומות שם, לחתום במפעל של פיב"א עד לסופ"ש, אחרת יזרקו במיידי מהליגה.

גם בספרד מהומה. האיגוד ביטל את ההסכם של המנהלת עם היורוליג והכריז כי יפקיע את זכויות הניהול מהמנהלת, אם לא תבטל מיוזמתה את הסיכום. בנוסף, הקבוצות שחתמו עפ היול"ב (כולל מלאגה, לא כולל השלוש ביורוליג), קיבלו הודעה שהן לא ישחקו ביורוקאפ, אחרת יורדו ליגה

Roy M

New member
גם בליטא שמייח. האיגוד הליטאי סילק רישמית

את ריטאס מהליגה, כיוון שסירבה לוותר על מקומה ביורוקאפ

הבעלים של ריטאס וילנה אומרים שהם לא עומדים להיכנע

לאיום של פיבא יש גם בעייתיות משפטית מתחום דיני ההגבלים העסקיים. אני משער שהקבוצות בודקות כעת את האפשרויות שלהם מבחינה משפטית.
מאמר בכלכליסט על ההיבט המשפטי של המהלך של פיבא
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3686300,00.html

הכותרת: "העמדה המשפטית של פיב"א עומדת על כרעי תרנגולת"

Roy M

New member
בתגובה, סולקה ריטאס מהליגה המקומית לאלתר

גם ירושלים קיבלה התראה מאיגוד הכדורסל בנדון

אני לא רואה סיכויי הגיוני למהלך של פיבא

ההתאחדויות משתפות פעולה עם פיבא לא כי הם דואגות לאינטרסים שלה אלא כמי שכפאן שד. חלק מהליגות (אני יודע על הספרדית, האדריאטית, והVTB), חתומים על הסכם ישיר עם היורוליג.

הקבוצות לא יאהבו שמכתיבים להן מה לעשות, ואם כמה מהם יצטרפו למאבק המשפטי של היורוליג לא נראה לי שיש לפיבא סיכוי משפטי. מערכת משפט מערבית לא תיתן יד לאיומים מסוג כזה. שוק חופשי ותחרותי שלא נתון לאיומים זה אבן יסוד של כלכלה מערבית.

Roy M

New member
לא לשנינו או מי מהחברים כאן, יש מידע

לגבי הכלים והקלפים שיש לצדדים.

יותר מזה, יו״ר ההתאחדות היווני, איש חזק בפיב״א, עלה שלב במלחמה והכריז הערב, שהאיגוד היווני ופיב״א, הסירו את הכרתם ביורוליג ויענישו קבוצות שישתתפו שם כבר בעונה הבאה.

התראות שוגרו, לדבריו, לאולימפיאקוס ופאו

אם הוא איש חזק בפיבא אין לזה שום משמעות

ואם היית, שלא כהרגלך, קורא את מה שכתבתי היית מבין שלטיעון שלי אין קשר למידע שלי ושלך

dark happy shadow

Member
מנהל
שלום ליורוקאפ? האיגוד לי-ם: מחוייבים לפיב"א
פרסום ראשון: הלוי שלח מכתב לגיא הראל והזהיר מפני השתתפות במפעל
&nbsp
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=407&docID=213757&lang=HE
&nbsp
יש במהלכים האלה בעיה אחת וגדולה מאוד, כאשר מכבי תל אביב ואחרות סגורות ביורוליג למספר שנים ועוזבים אותם בשקט בניגוד לירושלים ואחרות, כאשר ירושלים ואחרות התחייבו ליורוקאפ למספר שנים עם אופציה להכנס ליורוליג.

בליגה הליטאית מאוד נחושים נגד פיבא

לדברי נשיא הליגה הוא עומד לעזור לקבוצות הלטאיות במאבק, ריטאס לא תושעה מהליגה ואם יהיה צורך יוקם גוף מתחרה. הוא מותח ביקורת ואומר שהקבוצות רוצות ללכת לאיפה שיש כסף ולפיבא אין מה להציע מהבחינה הזאת ואין לה זכות להלך אימים.

http://www.sportando.com/en/europe/...giris-kaunas-will-never-leave-our-league.html

Roy M

New member
אליבא דעיתונאי בכיר בספרד, מכר שלי, ההתאחדות

הספרדית נחרצת בדעתה למנוע את הסיכום בין היורוקאפ לקבוצות (מלאגה, ולנסיה וגראן קנריה) ואיימה עליהן בהרחקה מהליגה ואמברגו להחתמות.

בשלב זה, שלוש הגדולות מהיורוליג, ברסה, ריאל וקוצ'ה, "חסינות" מסנקציות ואיומים

Roy M

New member
ובדקות האחרונות מתפרסם ב"אל מונדו" ו"המרקה", שספרד נזרקה

רישמית מאליפות העולם ומהקדם אולימפי, עקב אי היכולת של האיגוד לכפות על המנהלת את ביטול ההסכם עם היול"ב.

בנוסף, ליטא בדרך להעפה, איטליה ניצלה כרגע, כי הקבוצות שם ביטלו את ההסכם ויצא מכתב לירושלים, שהיא מושעית במיידי, אם לא תבטל את הסיכום שלה

Roy M

New member
בפגישה בין פיב"א העולמית לפיב"א אירופה, יצאה הכחשה

לזריקתן של מדינות בשלב זה.
הארגון העולמי הכריז על "גיבוי מלא" לזו מאירופה על כל צעד שתעשה ופיב"א אירופה הודיעה, שלפני שינקטו צעדים, היא תנסה להפגש עם הנהלת היורוליג ועם האיגודים, לשמוע מה הן עשו בנדון

למעלה