נדחתה בקשת האוצר לטרפד את החוק

אז? מה זה בדיוק פוגע בחלשות?

לגבי הגזרות - נו באמת... העזים האלה יצאו מזמן...

SupermanZW

Well-known member
אבל כל הטבה באה על חשבון משהו אחר

אין מתנות חינם.

סליחה?

מי שההטבה ניתנת לה היא אמא עובדת (וגם אבא עובד) שמשלמת מס הכנסה, ובזכות ההטבה היא פשוט משלמת פחות מס הכנסה. מי שלא מגיעה לסף המס, ממילא לא משלמת מס הכנסה ולכן זה כלל לא רלוונטי לה. ההוצאה הזאת מאפשרת יציאה לעבודה של שני ההורים, ולכן ראוי שתהיה הוצאה מוכרת לצרכי עבודה.

SupermanZW

Well-known member
גם אם הולכים לפי משכורת האישה רוב הנשים

יכולות להנות מזה. רוב הנשים משתכרות יותר מ4300 ש"ח לחודש ולכן מגיעות לסף המס ולכן יכולות לקבל החזר מס על הוצאות לטיפול בילדים. מי שלא משלמת מס מקבלת הטבה מעצם העובדה שהיא לא משלמת מס, מפני שהיא מקבלת שירותים מהמדינה מבלי לשלם עליהם. בארה"ב למשל משלמים מס של 10% החל מהדולר הראשון ועד למדרגה הבאה.

אימם

New member
ממש לא נכון

1. רוב הנשים לא מגיעות למס! 2. מי שלא משלמת מס לא מקבלת אף הטבה!!! נשים שעובדות משרה מלאה ונמצאות כל כך הרבה שעות מחוץ לבית ומקבלות שכר מינימום (ניצול! )ואת עוד זורה מלח על פצעיהן?! הצלחת להרגיז אותי את פשוט חוצפנית!

SupermanZW

Well-known member
4300 ש"ח לחודש זה שכר של שכיר/ה מהעשירון השני

איך בדיוק את שמה את רוב העובדות בעשירון השני או מתחתיו, נראה לך הגיוני?

אימם

New member
ועוד תגובה למשהו שכתבת

מי שמקבלת הטבה מבלי לשלם עליה היא אישה שאינה עובדת ומקבלת אבטחת הכנסה או זו שמקבלת סעד. אלה שעובדות במשרה מלאה ומרוויחות שכר מינימום מקריבות הרבה הרבה יותר...

אבל זה לא שום פרס על "הקרבה"

זו הוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה. מי שלא משלמת מס הכנסה, ממילא הכרה בהוצאות לצרכי מס הכנסה לא רלוונטית עבורה.

אימם

New member
זכות כזו נולדת מעתירה לבית משפט

ויש קבוצות שאין להם ולא יכולות להרשות לעצמם ואין מי שיגן עליהם במדינת ישראל מי שחזק מקבל ומי שלא? משלם על זה

בית משפט לעולם לא יפסוק

שעל המדינה לכונן גנים חינם. לעומת זאת, הטיעון לפיו הוצאות על בייביסיטינג לילדים קטנים הן הוצאות לצרכי עבודה שצריכות להיות מוכרות הוא משפטי נטו.

אימם

New member
אני כבר מעבר לבית המשפט

בית המשפט מוגבל ולא יוזם פסיקות.. אני חושבת שהמדינה צריכה לעזור באמת לנשים לצאת לעבודה על ידי סבסוד מעונות וגנים ולהגן על משכורותיהן של אמהות לילדים לפחות על גילאי 18 ומעלה ולא לגעת בנקודות הזיכוי שלהן.

למעלה