נדחתה בקשת האוצר לטרפד את החוק

אימם

New member
את רצינית?!

מי שלומד (ברצינות) לבגרויות, במיוחד ל-5 יחידות כמעט בכל תחום אין לו זמן בכלל לעצמו חוץ מאשר בחופש הגדול...והיא אכן מתכוונת לעבוד ול"חסוך" ללימוד נהיגה.

מרגוש

New member
עכשיו הבנתי שבולכים לעשות עלינו קופה!!!

הרי לרוב הנשים אין ילדים קטנים. מתוך 40 שנות עבודה בערך רק לזמן קצר יחסית יש ילדים קטנים (נגיד שלושה ילדים שלרוב זה חופף חלק מהזמן עדין לא מגיעים לחצי מהזמן שעובדים). לכן יותר ניתן משנקבל...

אביבקיץ

New member
שנקבל פחות. לי אישית יש בעיה עם זה

עד שהחוק יעבור - כל ילדיי יהיו מעל גיל 8. ככה שאני לא ארוויח כלום מהחוק ורק אפסיד עליו וככה עוד הרבה נשים, גם כאלה שיש להם ילדים קטנים כי התנאים לקבלת ההטבה הם קשים ולא כל הנשים יעמדו בהם למשל - מטפלות טובות שיסרבו לעבוד "לא שחור" - המעסיקות שלהן לא תיהננה למשל אישה צעירה תקבל הטבה קטנה לתקופה קצרה אם בכלל, כי כאישה צעירה היא מרוויחה מעט ואחרכך היא תשלם על זה הרבה שנים כשתהיה בוגרת יותר ועם משכורת גבוהה יותר...

אימם

New member
גם לי יש בעיה עם זה

1. לא קיבלתי הטבה כשילדיי היו קטנים ושילמתי למעונות ולגנים פרטיים רק כדי לצאת לעבוד 2. למרות הנ"ל עכשיו אני אהיה זו שיורידו לה הטבה כדי לממן את ההטבות לאמהות החדשות....שגם הן בעצם תשלמנה עבור ההטבות האלה מה שנקרא "ביג טיים" כשיורידו אותן כשילדיהן יגיעו לגיל 8 3. אני מקווה שעכשיו כולן כבר מבינות שזה יותר מזיק מאשר מועיל 4. כל האמור לעיל - רק למי שכמובן מגיעה למס....

זה לא "יותר מזיק מאשר מועיל"

זה נועד להקל על הורים לילדים קטנים לצאת לעבודה, כאשר הוצאות על מטפלת או משפחתון או גן פרטי נחשבת להוצאה מוכרת.

אימם

New member
בוודאי שזה יותר מזיק מאשר מועיל../images/Emo70.gif

אלה צריכות יותר את העידוד ליציאה לעובדה. אלה שמגיעות לתשלום מס - זה לא יהיה קריטי עבורן וזה לא מה שישבור אותן. הן תצאנה לעבודה בכל מקרה! ואם נחשוב קצת קדימה -> הן תשלמנה את המס פי כמה כאשר תופסק ההטבה.

אימם

New member
אלה שלא מגיעות לסף מס זקוקות לעידוד../images/Emo70.gif

ורצוי מאוד שהממשלה תתחיל לחשוב על סבסוד של מעונות עבור אותן נשים שאינן מגיעות לתשלום מס או שמשכורתן נמוכה יחסית לשעות עבודתן הארוכות....

SupermanZW

Well-known member
עבור אלה שלא מגיעות לסף המס העידוד קיים ממילא

העידוד הוא עצם העובדה שהן פטורות ממס. גם ברבות ממדינות אירופה מתחילים לשלם מס הכנסה החל מיחידת המטבע הראשונה. בישראל פטור ממס הכנסה עד 4300 ש"ח, אם זו לא הטבה לשכירים/ות בעלי/ות שכר נמוך אז מה כן?

מי שלא מגיעה לסף המס זה ממילא לא רלוונטי לה

לא מועיל ולא מזיק. מן הסתם הורים לילדים גדולים יותר או אלה שאינם הורים לילדים יהיו אלה שעל חשבונם יקבלו את הזיכוי אלה שעומדים בקריטריונים. ככה זה מס הכנסה. אם יהיו גנים ומעונות חינם, זה הרי יהיה בדיוק על חשבון מי שאיננו משתמש בכך, ממש באותו האופן.

אימם

New member
ממש לא נכון את ממש לא בכיוון

א. אם יהיו מעונות חינם או לפחות מוזלים הרבה נשים שלא יצאו לעבוד בגלל שההוצאות עלו על ההכנסות תצאנה לעבוד ב. ההטבה המדוברת של פטור ממס לנשים עם ילדים עד גיל 8 תינתן במפורש על חשבון לקיחתה מנשים שלהן ילדים מעל גיל 8 לא כל שכך מה שכתבתי בסעיף א. שם אפשר לחשוב על דרכים אחרות לתקצב את זה או לעזור לנשים שאין להן כדאיות כלכלית לצאת לעבוד. ג. ממילא, נשות העשירון העליון תעדפנה מטפלת פרטית על מעון ממשלתי ועממי

שוב, לא נראה שאת מבינה את הקונספט של מס הכנסה

ככה זה עובד, מי שלא נהנה מההטבה הוא בפועל מי שמשלם עליה. גנים חינם הם לא באמת חינם, הם דבר שמתקצבים, ובזמן שהורים לילדים בגילאים המתאים יהנו מהם אנשים שאינם הורים לילדים בגיל זה ישלמו על כך ויצאו בהפסד. אין "דרכים אחרות" לממן את זה, תקציבים לא צומחים על העצים.

אימם

New member
זה שאת לא מסכימה איתי לא אומר שאני לא מבינה

ידוע שכדי לתת הטבה לקבוצה מסויימת בחברה, קבוצה אחרת צריכה לשלם עליה....אך אני חושבת שכדי לתת הטבה לנשים שהן אמהות לילדים קטנים, לא הוגן לקחת מאמהות לילדים גדולים יותר או למעשה לגרוע הטבה מאימהות לילדים גדולים יותר ומרווקות. יש עוד הרבה קבומות ומקורות שיכולים להוות את המימון להטבה זו. העובדה שהממשלה רואה את הקבוצה הראשונה כקבוצה חלשה יותר שזקוקה יותר להטבה היא לא נכונה בעיני, לפחות למחצית השניה של תקופת ההטבה, בה הילד כבר אינו תינוק ואימו אינה זקוקה למטפלת ע"מ לצאת לעבודה אלא הוא הולך לגן ולבית הספר בדיוק בתקופה זו ההשוואה שלי לעומת אמהות לילדים גדולים יותר היא שדווקא הקבוצה השניה שממנה נלקחת ההטבה כדי לממן את הקבצה הראשונה - כאן הקבוצה השניה זקוקה יותר להטבה. וכל האמור לעיל כמובן רק לאמהות שמגיעות למס. יקרו הרבה מקרים של אמהות שלא קיבלו את ההטבה (כי לא הגיעו לסף המס) - ההטבה תילקח מהם לכשיגיעו ילדיהן לגיל 8 כלומר לאחר שהשנים והקידום בכר יגרמו לכך שיגיעו למס (או נקודת הזיכוי שתילקח מהן) הן תהיינה גם אלה שמשלמות עבור ההטבה שלא קיבלו. זה פשוט אבסורד...

יש עוד הרבה קבוצות? כמו?

כל מי שלא נהנה מחצי נקודת הזיכוי שמקבלים ההורים לילדים בגיל הזה, הוא מי שמשלם עליה. ככה זה עובד.

אימם

New member
אין לאותן קבוצות עורך דין שעותר עבורן לביה"מש

אני רואה איך זה עובד וזה לא נראה לי. המדינה נותנת לחזקים ולוקחת מהחלשים (עד שמישהו יקום מישהו כמו עורך דין שנפגע בעצמו מהסיפור או שיכול להרשות לעצמו כזה כדי להילחם במדינה)

אימם

New member
קבלי קישור המסביר את הענין מנקודת מבטי

אמהות לילדים מעל גיל 8 הן אלה שתשלמנה את ההטבה שהיא ממילא עבור אמהות בעלות שכר גבוה ולא עבור אמהות שבקושי מגיעות למס.

אימם

New member
ויש הרבה כאלה

לעומת מעט בקבוצה הראשונה שתקבלנה הטבת מס ועוד נקודת זיכוי.... חוץ מזה יש גזרה חדשה של קיצוץ בדמי חופשת לידה, יום אש]וז בבית חולים יעלה 50 ש"ח לכל חולה...ולא חסרות דוגמאות של פגיעה בחלשים

למעלה