לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82808,280 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות עובדות

ילדים, עבודה, זוגיות, בית: כל יום מחדש זה אומר להחזיק המון כדורים באוויר.
עולמה של האם העובדת הוא מעניין, מאתגר ומורכב. בין אם מדובר בשכירה או בעצמאית, כל אחת מאיתנו מתמודדת עם האתגר לשלב בין המשפחה לבין העבודה, מתוך רצון להצליח בשני העולמות.
פורום זה נפתח מתוך רצון ליצור בית חם, תומך, מייעץ ובונה לאמהות עובדות באשר הן.
ברוכות הבאות!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות עובדות

ילדים, עבודה, זוגיות, בית: כל יום מחדש זה אומר להחזיק המון כדורים באוויר.
עולמה של האם העובדת הוא מעניין, מאתגר ומורכב. בין אם מדובר בשכירה או בעצמאית, כל אחת מאיתנו מתמודדת עם האתגר לשלב בין המשפחה לבין העבודה, מתוך רצון להצליח בשני העולמות.
פורום זה נפתח מתוך רצון ליצור בית חם, תומך, מייעץ ובונה לאמהות עובדות באשר הן.
ברוכות הבאות!

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'נדחתה בקשת האוצר לטרפד את החוק'
נדחתה בקשת האוצר לטרפד את החוק
<< ההודעה הנוכחית
07/06/2009 | 20:19
84
5
המאשר הוצאות טיפול בילדים כהוצאות מוכרות במס של ההורים.

ועדת השרים הבינה שמדובר, למעשה, בביטול של פסיקת בית המשפט העליון, ולכן לא אישר את הצעת ה"תיקון".

ההצבעה הסופית בנושא נדחתה לשבוע הבא.

להזכירכם, מדובר בכך שהוצאות טיפול בילדים יוכרו ב- 100% במקרה של מטפלת פרטית וב- 63% במקרה שמדובר בגן, מעון וכד'.

טוב שיש בכנסת מי שדואג לאמהות העובדות ולא לחישובים של שר האוצר ועוזריו, שהנטל הכספי העצום הזה כנראה לא מזיז להם כהוא זה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'זה גם ככה רק למי שמגיעה לסף המס..לא רלוונטי '
זה גם ככה רק למי שמגיעה לסף המס..לא רלוונטי
09/06/2009 | 16:22
6
2
לרוב הנשים.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'זו התחלה יפה. ועכשיו יש ליישר קו.'
זו התחלה יפה. ועכשיו יש ליישר קו.
09/06/2009 | 16:26
2
2
תמיד החזקוים מקבלים קודם.

ובעצם, לעניות העזרה הזו חשובה עוד יותר.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'איך מי שלא משלם מס הכנסה אמור לקבל הטבות ממס'
איך מי שלא משלם מס הכנסה אמור לקבל הטבות ממס
09/06/2009 | 17:20
1
1
הכנסה?

איפה ההיגיון?

ההטבה הזו היא כמעט לכל העובדים שיש להם ילדים ושולחים את הילדים לגן/מטפלת, לא רק לחזקים. לפחות 80% מהעובדים מרוויחים יותר מ4300 ש"ח לחודש.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את ההטבה מקבלים'
את ההטבה מקבלים
09/06/2009 | 17:29
1
רק הורים לילדים ששניהם עובדים (או חד הוריים).
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מה ז"א לא רלוונטי?'
מה ז"א לא רלוונטי?
09/06/2009 | 16:59
1
גם הבעל מקבל.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'זה דווקא כן רלוונטי לרוב הנשים'
זה דווקא כן רלוונטי לרוב הנשים
09/06/2009 | 17:13
1
סף המס עומד בערך על 4300 ש"ח, רוב הנשים מרוויחות יותר מזה.

השכר החציוני הוא 6400 ש"ח לחודש, מחצית מהעובדים מרוויחים פחות ממנו ומחצית יותר ממנו, כמו כן החציוני הזה הוא לכל העובדים, כלומר גם גברים וגם נשים, כלומר אם נטען שהחציוני של הנשים הוא 4300 אז החציוני של הגברים הוא לפחות 7800, וזה רק אם יוצאים מנקודת הנחה שמספר העובדים גדול פי 1.5 ממספר העובדות (רחוק מהמציאות, מספר העובדים גדול רק במעט ממספר העובדות).

בהתחשב בעובדה שהשכר החציוני בישראל נמוך משמעותית מהממוצע (8300 ש"ח לחודש) ובכך שהשכר החציוני מצוי ברמת שכיחות גבוהה מאוד לא סביר להניח שרוב הנשים לא מגיעות לסף המס.

הכרה במס על הוצאות טיפול בילדים מסייעת למרבית הנשים ובנוסף גם מעודדת תעסוקת נשים (מי שיוצאת משוק העבודה לזמן ממושך סיכוייה קטנים משמעותית למצוא משרה הולמת) ולכן היא ראויה מאוד ומועילה חברתית.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מי שלא מגיעה לסף המס'
מי שלא מגיעה לסף המס
09/06/2009 | 17:37
גם לא יכולה להרשות לעצמה מטפלת אישית
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'לא נכון רק '
לא נכון רק
09/06/2009 | 17:11
4
אישה אבל אני למשל מקבלת מינימום איזה הטבה יש לי ?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את גם ככה לא משלמת מס הכנסה'
את גם ככה לא משלמת מס הכנסה
09/06/2009 | 17:16
3
28
איזה הטבה את רוצה?

בארה"ב למשל משלמים מס הכנסה של 10% מהדולר הראשון עד סף המדרגה הבאה.

עצם העובדה שבישראל לא משלמים מס הכנסה כלל עד 4300 ש"ח לחודש (שזה יותר משכר המינימום) היא הטבה, חוץ מזה איך אפשר לתת הקלות במס הכנסה למי שלא משלם מס הכנסה?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'תודקת אבל '
תודקת אבל
09/06/2009 | 17:21
2
3
בשבעלנו זה לא הטבה כי את לא משלמת מס אבל גנים כן את משלמת
מה את אומרת
ככל שיש יותר ילדים הניקוד יותר גבוהה  וככה סכום הכסך יותר שווה אבללללללללל

מפה את משלמת גן ומרוויחה נקודות שהשווי שלהם בערך 700- 900 ש"ח גן זה 2400 בערך ומטפלת = יותר
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'בעלך עובד ומרוויח יותר מסף המס?'
בעלך עובד ומרוויח יותר מסף המס?
09/06/2009 | 17:28
1
2
אם כן, אז זו הטבה גם בשבילכם.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את בטוחה שמדובר גם על משכורת הבעל? אם כן אז '
את בטוחה שמדובר גם על משכורת הבעל? אם כן אז
09/06/2009 | 17:58
1
לצפיה ב-'לדעתי צריך לעשות שוויון זכויות'
לדעתי צריך לעשות שוויון זכויות
09/06/2009 | 17:42
1
3
הרי הוצאות הבית יורדות גם כך מהחשבון הזוגי ולכן במקרה והאם לא עוברת את הסף גם האב צריך לקבל החזר. גם כך רוב הסיכוי שהאם עובדת פחות שעות מהאב והאב לא תורם את חלקו בתחום. זה יקל על האם שבעקבות העומס על האב בעבודה, מטלות הבית מונחות על כתפיה
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'האב מקבל החזר, בתנאי שגם האם עובדת'
האב מקבל החזר, בתנאי שגם האם עובדת
09/06/2009 | 17:46
2
אלא אם הוא חד הורי, כמובן.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אבל המטפלת הפרטית עובדת לרוב בלי קבלות'
אבל המטפלת הפרטית עובדת לרוב בלי קבלות
09/06/2009 | 17:59
אז היא תעלה את שכר העבודה שלה בשביל לתת קבלה...
ולמה לא להכניס גם את העוזרת? הרי אשה שעובדת הרבה שעות מחוץ לבית צריכה עוזרת נוסף למטפלת.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'שיהיה ברור מי שישלם הם החלשים'
שיהיה ברור מי שישלם הם החלשים
09/06/2009 | 18:53
1
מי שיזכה הם החזקים
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה המוזרה הזו?'
איך הגעת למסקנה המוזרה הזו?
09/06/2009 | 23:30
80% לפחות מהעובדים עוברים את סף המס ולכן רוב ההורים העובדים יקבלו את ההטבה.

רוב האוכלוסיה זה לא "החזקים", להזכירך, המעמד הגבוה (או ה"חזקים" בלשונך) כולל רק את משקי הבית שהכנסתם גבוהה מ125% מההכנסה הממוצעת למשק בית, 80% ממשקי הבית כוללים גם חלק נכבד מהמעמד הנמוך. במיוחד בארץ כאשר ההפרש בין ההכנסה הממוצעת להכנסה החציונית הוא מאוד גבוה (לטובת הממוצעת כמובן). האם לשיטתך יתכן כי 80% ממשקי הבית משתייכים למעמד הגבוה (ל"חזקים" כלשונך) ?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר יותר נשים יינזקו מזה'
בסופו של דבר יותר נשים יינזקו מזה
09/06/2009 | 19:23
60
1
כיוון שנשים שיש להם ילדים מעל גיל מסויים (לא זוכרת מה קבעו בחוק החדש) תרד להם חצי או נקודת הזיכוי עבורם...
כך שיוצא שההטבה שתנתן רק לנשים שמגיעות למס אך הנשים שיורידו להם נקודות זיכוי תתחלנה לשלם מס וזה כמובן יוצא יותר שנים מההטבה....כך שבגדול ניזוקנו...וזו בהחלט לא הטבה!
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'לא מצליחה להבין את קו המחשבה הזה'
לא מצליחה להבין את קו המחשבה הזה
09/06/2009 | 20:50
58
2
מי שלא מגיעה לסף המס - לא משלמת מס הכנסה בכלל.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'לא משלמת אך היא ענייה. רוצים שגם החלשים יהנו'
לא משלמת אך היא ענייה. רוצים שגם החלשים יהנו
10/06/2009 | 08:29
57
1
לא רק החזקים.

אם ההצעה מאפשרת לבעל לקבל החזר מס - אז זה הוגן.

אבל אם הולכים לפי משכורת האישה, אז רוב הנשים בכלל לא יכולות להנות מזה.

זה שהיא לא משלמת מס לא הופך אותה ל"מסודרת" , אלא להפך - השכר שלה מאד, מאד נמוך וקשה לה עוד יותר לשלם על גן.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'גם הבעל מקבל.'
גם הבעל מקבל.
10/06/2009 | 16:02
44
אבל מה שאימם אמרה זה שהנשים שאינן אמהות לילדים בגילאים רלוונטיים וכן משלמות מס למעשה ישלמו יותר בגלל זה. איך זה פוגע במי שממילא לא משלמת מס?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מי שאינן אימהות גם לא משלמות על גן .'
מי שאינן אימהות גם לא משלמות על גן .
10/06/2009 | 17:13
1
לצפיה ב-'כי זה יבוא ע"ח נשים עובדות עם ילדים מעל גיל 8'
כי זה יבוא ע"ח נשים עובדות עם ילדים מעל גיל 8
10/06/2009 | 19:24
42
הנה קראי כאן את התשובה
אמהות עובדות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נכון אבל ההוצאות על ילדים קטנים גבוהות יותר'
נכון אבל ההוצאות על ילדים קטנים גבוהות יותר
10/06/2009 | 19:42
16
1
על ההטבה שתקבל האם על ילדיה כאשר הם מתחת לגיל 8 היא תשלם כאשר הם מעל גיל 8, למעשה היא פשוט תשלם את המס ש"חסכה" במועד מאוחר יותר אבל במצב החדש יגרום לכך שפחות נשים יעזבו את עבודתן כדי לטפל בילדיהן ולכן יישארו בשוק העבודה וישמרו על עדכניות כישוריהן, כך הן ייפגעו פחות מאשר אם יעזבו את עבודתן למספר שנים וכאשר ירצו לחזור לעבוד יוכלו למצוא רק משרות נחותות מאלו שהיו לכן בגלל "הזמן המת" התעסוקתי שלהן.

אם יש חולקות על כך שההוצאות על ילדים קטנים גדולות יותר ההסבר שלי פשוט: מטפלת או גן יקרים יותר מבית ספר ממלכתי.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ההוצאות על ילדים קטנים גדולות יותר?לא בהכרח!'
ההוצאות על ילדים קטנים גדולות יותר?לא בהכרח!
11/06/2009 | 11:06
15
נערה מתבגרת "עולה" לי לא פחות ואפילו יותר...
חוץ מזה ההטבה הזו לא בדיוק תחזיר לעבודה אמהות שמשלמות מס - כי לאלה משכורות גבוהות מלכחילה
ואילו אמהות שלא מגיעות למס, אלה שבאמת זקוקות לעידוד לחזור לעבודה - להן זה לא משנה כלום!
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'הוצאות על נערה מתבגרת'
הוצאות על נערה מתבגרת
11/06/2009 | 18:20
4
אינן הוצאות לצרכי יציאה לעבודה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'נכון. היציאה לעבודה היא כדי לממן את ההוצאות!'
נכון. היציאה לעבודה היא כדי לממן את ההוצאות!
11/06/2009 | 23:00
3
1
כאן אין ברירה של לא לעבוד או להישאר בבית כי את חייבת לקיים דברים בסיסיים במשפחה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'נראה שאת לא מבינה את מהות ההטבה הזאת'
נראה שאת לא מבינה את מהות ההטבה הזאת
12/06/2009 | 01:59
2
הורים לילדים עד גיל 8, בשביל לצאת שניהם מהבית לעבוד, צריכים שמישהו ישגיח על הילדים. לכן, לפי הפסיקה, זוהי הוצאה מוכרת לצרכי עבודה בתנאי ששני ההורים אכן עובדים (או שמדובר במשפחה חד הורית). זה לא שמישהי מקבלת קצת ג'ובות על זה שהיא אמא...
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את בטוחה שעד גיל 8?'
את בטוחה שעד גיל 8?
12/06/2009 | 07:38
1
אני יצאתי לעבוד (אין לי את הברירה של להשאר בבית) כשהילד שלי היה בחטיבה הצעירה עבדתי במשרה מלאה
והוא למד להיות עצמאי. בגיל זה יש גן, בית ספר, אחים גדולים ועוד פתרונות ולא זקוקים למטפלת כדי לצאת לעבודה
מחצית מההטבה אין לה את הבסיס שאת טוענת שיש.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אחים גדולים? פתרון?'
אחים גדולים? פתרון?
12/06/2009 | 15:46
מעבר לכך שזה לא נכון, גם אם זה נכון ספציפית בבית שלך, אני די בטוחה שלילד הראשון אין אחים גדולים
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את לא חייבת לבזבז על נערה מתבגרת'
את לא חייבת לבזבז על נערה מתבגרת
11/06/2009 | 19:19
9
את יכולה לתת לה דמי כיס סבירים ושהיא תממן את הוצאותיה מהם, להוציא 3000 ש"ח בחודש על נערה מתבגרת נשמע לי מטורף ואם היא רגילה שאלו ההוצאות עליה את צריכה להרגיל אותה אחרת. כמו כן נערה מתבגרת, אם היא בת 14 ומעלה יכולה לעבוד אם היא רוצה שיהיה לה יותר כסף. ילדים קטנים לא יכולים לעבוד.

רוב האימהות מגיעות לסף המס פשוט כי רובן מרוויחות יותר מ4300 ש"ח לחודש, לכן לרוב האימהות לילדים קטנים ההטבה עוזרת.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'דמי כיס? הצחקת...'
דמי כיס? הצחקת...
11/06/2009 | 22:57
8
לעומת זאת אני יכולה לומר לך ש"את לא חייבת לבזבז על גן פרטי ולשלוח לגן עיריה" וכו....כזכור, הפטור ממס הוא עד גיל 8 ובגילאי גן עד כיתה ב' אני לא רואה הוצאות כאלו גדולות. בואי נאמר שההוצאה הגדולה ביותר היא על מטפלת או מעון פרטי
ויש בהחלט הבדל ביניהם לטוב ולרע וגם כאן אין אחידות ויש לפעמים פתרונות כמו אמא או חמה ששומרת או מעון לא יקר
כשמדובר בנערה מתבגרת, מדובר על כסף לשיעורים (בגרויות), על ספרים,על קוסמטיקאית וקוסמטיקה (פצעי בגרות למי שלא הבין), ביגוד, רק הטיול לפולין זו הוצאה של 7,000 ש"ח ללא דמי כיס ועוד הוצאות....
בעיקרון לילידים קטנים (בעיקר מגיל גן ובית ספר יסודי) ההוצאות קטנות
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'שום דבר מהדברים שציינת'
שום דבר מהדברים שציינת
12/06/2009 | 02:01
4
לא מהווה הוצאה "בסיסית". את בוחרת לפנק את הילדה? לגיטימי, אבל אין לך מה להלין.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'גם אם את לא מסכימה איתי'
גם אם את לא מסכימה איתי
12/06/2009 | 07:44
3
ילדים קטנים(להוציא תינוקות עד גיל 3) זה הוצאות קטנות וילדים גדולים זה הוצאות גדולות.
ההטבה היא עבור הוצאות יציאה לעבודה (בגין מטפלת ומעון פרטי), לכן בגיל שהילד הולך לגן ממלכתי ולבית ספר
כאן הקבוצה הזקוקה יותר להטבה היא הקבוצה של אמהות לילדים גדולים יותר עם ההוצאות הגדולות יותר ואין שום סיבה
שהן תשלמנה עבור ההטבה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את מתעקשת להתווכח על עובדות'
את מתעקשת להתווכח על עובדות
12/06/2009 | 15:48
2
לא מדובר בהטבה שהיא איזה בונוס על זה שאישה מסויימת טורחת לצאת לעבוד. מדובר בעתירה שהגישה עורכת דין שהיא אמא לשניים לפיה הוצאות על בייביסיטינג לילדים קטנים צריכות להיחשב מוכרות לצרכי מס, שכן בלעדיהן לא הייתה יכולה לצאת לעבוד.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אני מכירה את הסיפור'
אני מכירה את הסיפור
12/06/2009 | 19:57
1
שממנו נולדה ההטבה ועם כל הכבוד אמהות לילדים בגילאי 0 עד 3 זקוקות למטפלת כדי לצאת לעבודה אך לצאת לעבודה עם ילדים גדולים  יותר (4-8) שההוצאות עליהם קטנות יותר מאשר לצורך הענין על ילדים מתבגרים (במיוחד כשיש אחים בוגרים יותר בבית)
אני סבורה שהודות לאותה עורכת דין הנושא שופר אבל עדיין חושבת שכמחצית מהזמן שניתנה על ידי המדינה כנקודת זיכוי נוספת (גילאי 4 עד 8) נילקחה שלא בצדק מהורים לילדים מעל גיל 8 שלהם הוצאות גדולות יותר בדרך כלל.
הנקודה שיורידו לאמהות בעשירון מסויים תגרום לכך שהן תתחלנה לשלם מס שלא שילמו עד כה ו/או תשלמנה מס גבוה יותר

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את מתעקשת שלא להבין את הסיפור'
את מתעקשת שלא להבין את הסיפור
12/06/2009 | 20:00
לצפיה ב-'כל ההוצאות שציינת ניתנות להפחתה'
כל ההוצאות שציינת ניתנות להפחתה
12/06/2009 | 11:45
2
נערה שעושה בגרויות היא מן הסתם בין כיתה י' לי"ב, כלומר היא בהכרח בגיל בו היא יכולה לעבוד ולכן את יכולה לבקש ממנה לעבוד כדי לממן לפחות חלק מהוצאותיה. אני חושב שנכון מבחינתך להוציא כסף על הבגרויות והספרים שלה כי בכך את עוזרת לה לבנות את עתידה אך את הקוסמטיקה הביגוד והטיול לפולין עליה לממן מכסף שהרוויחה, אותו כנ"ל עם ההוצאות האחרות למעט מזון בבית.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אני יכולה להגיד לך שאני לא נותנת דמי כיס'
אני יכולה להגיד לך שאני לא נותנת דמי כיס
12/06/2009 | 19:14
אבל הילדים שלי יודעים שבכל פעם שהם צריכים כסף, הם באים אלי.

הבנות שלי כבר בגיל שהן יכולות לעשות בייביסיטרים וכד' והן באמת עושות, אבל הגדולה, למשל, חוסכת כל גרוש כדי לממן, בעתיד, את לימודי הנהיגה.

אנחנו מוציאים עליהן לא מעט בכל חודש, כי יש להן חיי חברה פעילים, אבל עדיין, אני מעדיפה שהיא תלמד התנהלות נכונה עם הכסף.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'את רצינית?!'
את רצינית?!
14/06/2009 | 10:55
מי שלומד (ברצינות) לבגרויות, במיוחד ל-5 יחידות כמעט בכל תחום אין לו זמן בכלל לעצמו חוץ מאשר בחופש הגדול...והיא אכן מתכוונת לעבוד ול"חסוך" ללימוד נהיגה.

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ומה הבעיה עם זה?'
ומה הבעיה עם זה?
10/06/2009 | 20:34
24
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי שבולכים לעשות עלינו קופה!!!'
עכשיו הבנתי שבולכים לעשות עלינו קופה!!!
11/06/2009 | 08:39
1
הרי לרוב הנשים אין ילדים קטנים. מתוך 40 שנות עבודה בערך רק לזמן קצר יחסית  יש ילדים קטנים (נגיד שלושה ילדים שלרוב זה חופף חלק מהזמן עדין לא מגיעים לחצי מהזמן שעובדים). לכן יותר ניתן משנקבל...
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מדוייק'
מדוייק
11/06/2009 | 11:08
לצפיה ב-'שנקבל פחות. לי אישית יש בעיה עם זה'
שנקבל פחות. לי אישית יש בעיה עם זה
11/06/2009 | 08:51
21
עד שהחוק יעבור - כל ילדיי יהיו מעל גיל 8.
ככה שאני לא ארוויח כלום מהחוק ורק אפסיד  עליו

וככה עוד הרבה נשים, גם כאלה שיש להם ילדים קטנים

כי התנאים לקבלת ההטבה הם קשים ולא כל הנשים יעמדו בהם
למשל - מטפלות טובות שיסרבו לעבוד "לא שחור" - המעסיקות שלהן לא תיהננה
למשל אישה צעירה תקבל הטבה קטנה לתקופה קצרה אם בכלל, כי כאישה צעירה היא מרוויחה מעט
ואחרכך היא תשלם על זה הרבה שנים כשתהיה בוגרת יותר ועם משכורת גבוהה יותר...

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'גם לי יש בעיה עם זה'
גם לי יש בעיה עם זה
11/06/2009 | 14:49
15
1. לא קיבלתי הטבה כשילדיי היו קטנים ושילמתי למעונות ולגנים פרטיים רק כדי לצאת לעבוד
2. למרות הנ"ל עכשיו אני אהיה זו שיורידו לה הטבה כדי לממן את ההטבות לאמהות החדשות....שגם הן בעצם תשלמנה
עבור ההטבות האלה מה שנקרא "ביג טיים" כשיורידו אותן כשילדיהן יגיעו לגיל 8
3. אני מקווה שעכשיו כולן כבר מבינות שזה יותר מזיק מאשר מועיל
4. כל האמור לעיל - רק למי שכמובן מגיעה למס....

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'זה לא "יותר מזיק מאשר מועיל"'
זה לא "יותר מזיק מאשר מועיל"
11/06/2009 | 16:52
14
זה נועד להקל על הורים לילדים קטנים לצאת לעבודה, כאשר הוצאות על מטפלת או משפחתון או גן פרטי נחשבת להוצאה מוכרת.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'בוודאי שזה יותר מזיק מאשר מועיל'
בוודאי שזה יותר מזיק מאשר מועיל
11/06/2009 | 17:24
13
אלה צריכות יותר את העידוד ליציאה לעובדה. אלה שמגיעות לתשלום מס - זה לא יהיה קריטי עבורן וזה לא מה שישבור אותן.
הן תצאנה לעבודה בכל מקרה! ואם נחשוב קצת קדימה -> הן תשלמנה את המס פי כמה כאשר תופסק ההטבה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אלה שלא מגיעות לסף מס זקוקות לעידוד'
אלה שלא מגיעות לסף מס זקוקות לעידוד
11/06/2009 | 17:27
1
ורצוי מאוד שהממשלה תתחיל לחשוב על סבסוד של מעונות עבור אותן נשים שאינן מגיעות לתשלום מס או
שמשכורתן נמוכה יחסית לשעות עבודתן הארוכות....
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'עבור אלה שלא מגיעות לסף המס העידוד קיים ממילא'
עבור אלה שלא מגיעות לסף המס העידוד קיים ממילא
11/06/2009 | 19:51
העידוד הוא עצם העובדה שהן פטורות ממס. גם ברבות ממדינות אירופה מתחילים לשלם מס הכנסה החל מיחידת המטבע הראשונה. בישראל פטור ממס הכנסה עד 4300 ש"ח, אם זו לא הטבה לשכירים/ות בעלי/ות שכר נמוך אז מה כן?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מי שלא מגיעה לסף המס זה ממילא לא רלוונטי לה'
מי שלא מגיעה לסף המס זה ממילא לא רלוונטי לה
11/06/2009 | 18:19
10
לא מועיל ולא מזיק. מן הסתם הורים לילדים גדולים יותר או אלה שאינם הורים לילדים יהיו אלה שעל חשבונם יקבלו את הזיכוי אלה שעומדים בקריטריונים. ככה זה מס הכנסה. אם יהיו גנים ומעונות חינם, זה הרי יהיה בדיוק על חשבון מי שאיננו משתמש בכך, ממש באותו האופן.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון את ממש לא בכיוון'
ממש לא נכון את ממש לא בכיוון
11/06/2009 | 23:24
9
א. אם יהיו מעונות חינם או לפחות מוזלים הרבה נשים שלא יצאו לעבוד בגלל שההוצאות עלו על ההכנסות תצאנה לעבוד
ב. ההטבה המדוברת של פטור ממס לנשים עם ילדים עד גיל 8 תינתן במפורש על חשבון לקיחתה מנשים שלהן ילדים מעל גיל 8
לא כל שכך מה שכתבתי בסעיף א. שם אפשר לחשוב על דרכים אחרות לתקצב את זה או לעזור לנשים שאין להן כדאיות כלכלית לצאת לעבוד.
ג. ממילא, נשות העשירון העליון תעדפנה מטפלת פרטית על מעון ממשלתי ועממי

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'שוב, לא נראה שאת מבינה את הקונספט של מס הכנסה'
שוב, לא נראה שאת מבינה את הקונספט של מס הכנסה
12/06/2009 | 01:57
8
ככה זה עובד, מי שלא נהנה מההטבה הוא בפועל מי שמשלם עליה. גנים חינם הם לא באמת חינם, הם דבר שמתקצבים, ובזמן שהורים לילדים בגילאים המתאים יהנו מהם אנשים שאינם הורים לילדים בגיל זה ישלמו על כך ויצאו בהפסד. אין "דרכים אחרות" לממן את זה, תקציבים לא צומחים על העצים.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'זה שאת לא מסכימה איתי לא אומר שאני לא מבינה '
זה שאת לא מסכימה איתי לא אומר שאני לא מבינה
12/06/2009 | 07:29
7
ידוע שכדי לתת הטבה לקבוצה מסויימת בחברה, קבוצה אחרת צריכה לשלם עליה....אך אני חושבת שכדי לתת הטבה לנשים שהן אמהות לילדים קטנים, לא הוגן לקחת מאמהות לילדים גדולים יותר או למעשה לגרוע הטבה מאימהות לילדים גדולים יותר ומרווקות. יש עוד הרבה קבומות ומקורות שיכולים להוות את המימון להטבה זו.
העובדה שהממשלה רואה את הקבוצה הראשונה כקבוצה חלשה יותר שזקוקה יותר להטבה היא לא נכונה בעיני, לפחות למחצית השניה של תקופת ההטבה, בה הילד כבר אינו תינוק ואימו אינה זקוקה למטפלת ע"מ לצאת לעבודה אלא הוא הולך לגן ולבית הספר
בדיוק בתקופה זו ההשוואה שלי לעומת אמהות לילדים גדולים יותר היא שדווקא הקבוצה השניה שממנה נלקחת ההטבה כדי לממן את הקבצה הראשונה - כאן הקבוצה השניה זקוקה יותר להטבה.
וכל האמור לעיל כמובן רק לאמהות שמגיעות למס.
יקרו הרבה מקרים של אמהות שלא קיבלו את ההטבה (כי לא הגיעו לסף המס) - ההטבה תילקח מהם לכשיגיעו ילדיהן לגיל 8
כלומר לאחר שהשנים והקידום בכר יגרמו לכך שיגיעו למס (או נקודת הזיכוי שתילקח מהן) הן תהיינה גם אלה שמשלמות עבור ההטבה שלא קיבלו. זה פשוט אבסורד...

אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'יש עוד הרבה קבוצות? כמו? '
יש עוד הרבה קבוצות? כמו?
12/06/2009 | 15:50
6
כל מי שלא נהנה מחצי נקודת הזיכוי שמקבלים ההורים לילדים בגיל הזה, הוא מי שמשלם עליה. ככה זה עובד.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אין לאותן קבוצות עורך דין שעותר עבורן לביה"מש'
אין לאותן קבוצות עורך דין שעותר עבורן לביה"מש
12/06/2009 | 20:04
5
אני רואה איך זה עובד וזה לא נראה לי. המדינה נותנת לחזקים ולוקחת מהחלשים (עד שמישהו יקום מישהו כמו עורך דין שנפגע בעצמו מהסיפור או שיכול להרשות לעצמו כזה כדי להילחם במדינה)
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'איך "לוקחת מהחלשים"?'
איך "לוקחת מהחלשים"?
12/06/2009 | 20:11
4
מי שלא משלם מס הכנסה לא ניזוק ולא מרוויח מהסיפור.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'קבלי קישור המסביר את הענין מנקודת מבטי'
קבלי קישור המסביר את הענין מנקודת מבטי
12/06/2009 | 20:41
3
אמהות לילדים מעל גיל 8 הן אלה שתשלמנה את ההטבה שהיא ממילא עבור אמהות בעלות שכר גבוה ולא
עבור אמהות שבקושי מגיעות למס.
אמהות עובדות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רק אמהות לילדים מעל גיל 8 שעוברות את סף המס'
רק אמהות לילדים מעל גיל 8 שעוברות את סף המס
12/06/2009 | 20:50
2
לצפיה ב-'ויש הרבה כאלה'
ויש הרבה כאלה
12/06/2009 | 20:58
1
לעומת מעט בקבוצה הראשונה שתקבלנה הטבת מס ועוד נקודת זיכוי....
חוץ מזה יש גזרה חדשה של קיצוץ בדמי חופשת לידה, יום אש]וז בבית חולים יעלה 50 ש"ח לכל חולה...ולא חסרות דוגמאות
של פגיעה בחלשים
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אז? מה זה בדיוק פוגע בחלשות?'
אז? מה זה בדיוק פוגע בחלשות?
12/06/2009 | 21:04
לגבי הגזרות - נו באמת... העזים האלה יצאו מזמן...
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אני מבינה שאת מתנגדת לקונספט של מס הכנסה?'
אני מבינה שאת מתנגדת לקונספט של מס הכנסה?
11/06/2009 | 16:50
1
לצפיה ב-'אבל כל הטבה באה על חשבון משהו אחר'
אבל כל הטבה באה על חשבון משהו אחר
11/06/2009 | 19:40
3
אין מתנות חינם.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'רק חבל שההטבה ניתנת למי שלא זקוקה לה'
רק חבל שההטבה ניתנת למי שלא זקוקה לה
11/06/2009 | 23:30
2
לצפיה ב-'סליחה?'
סליחה?
12/06/2009 | 02:02
1
מי שההטבה ניתנת לה היא אמא עובדת (וגם אבא עובד) שמשלמת מס הכנסה, ובזכות ההטבה היא פשוט משלמת פחות מס הכנסה. מי שלא מגיעה לסף המס, ממילא לא משלמת מס הכנסה ולכן זה כלל לא רלוונטי לה. ההוצאה הזאת מאפשרת יציאה לעבודה של שני ההורים, ולכן ראוי שתהיה הוצאה מוכרת לצרכי עבודה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ראי את ההסבר שלי בתגובה אחרת'
ראי את ההסבר שלי בתגובה אחרת
12/06/2009 | 07:33
לצפיה ב-'גם אם הולכים לפי משכורת האישה רוב הנשים'
גם אם הולכים לפי משכורת האישה רוב הנשים
10/06/2009 | 19:14
11
יכולות להנות מזה. רוב הנשים משתכרות יותר מ4300 ש"ח לחודש ולכן מגיעות לסף המס ולכן יכולות לקבל החזר מס על הוצאות לטיפול בילדים.

מי שלא משלמת מס מקבלת הטבה מעצם העובדה שהיא לא משלמת מס, מפני שהיא מקבלת שירותים מהמדינה מבלי לשלם עליהם. בארה"ב למשל משלמים מס של 10% החל מהדולר הראשון ועד למדרגה הבאה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
11/06/2009 | 11:13
10
1. רוב הנשים לא מגיעות למס!
2.  מי שלא משלמת מס לא מקבלת אף הטבה!!! נשים שעובדות משרה מלאה ונמצאות כל כך הרבה שעות מחוץ לבית ומקבלות שכר מינימום (ניצול! )ואת עוד זורה מלח על פצעיהן?! הצלחת להרגיז אותי את פשוט חוצפנית!
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'4300 ש"ח לחודש זה שכר של שכיר/ה מהעשירון השני'
4300 ש"ח לחודש זה שכר של שכיר/ה מהעשירון השני
11/06/2009 | 19:23
9
איך בדיוק את שמה את רוב העובדות בעשירון השני או מתחתיו, נראה לך הגיוני?
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'ועוד תגובה למשהו שכתבת'
ועוד תגובה למשהו שכתבת
11/06/2009 | 23:29
8
מי שמקבלת הטבה מבלי לשלם עליה היא אישה שאינה עובדת ומקבלת אבטחת הכנסה או זו שמקבלת סעד.

אלה שעובדות במשרה מלאה ומרוויחות שכר מינימום מקריבות הרבה הרבה יותר...
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אבל זה לא שום פרס על "הקרבה"'
אבל זה לא שום פרס על "הקרבה"
12/06/2009 | 02:03
7
3
זו הוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה. מי שלא משלמת מס הכנסה, ממילא הכרה בהוצאות לצרכי מס הכנסה לא רלוונטית עבורה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'מדובר על עידוד נשים ליציאה לעבודה'
מדובר על עידוד נשים ליציאה לעבודה
12/06/2009 | 07:51
6
לצפיה ב-'לא, לא נכון.'
לא, לא נכון.
12/06/2009 | 15:50
5
מדובר בעתירה על זכות חוקתית שאכן זכתה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'הזכות החוקתית היא לעודד נשים לצאת לעבודה'
הזכות החוקתית היא לעודד נשים לצאת לעבודה
12/06/2009 | 19:16
4
לצפיה ב-'לא.'
לא.
12/06/2009 | 19:18
3
לצפיה ב-'זכות כזו נולדת מעתירה לבית משפט'
זכות כזו נולדת מעתירה לבית משפט
12/06/2009 | 20:08
2
ויש קבוצות שאין להם ולא יכולות להרשות לעצמם ואין מי שיגן עליהם
במדינת ישראל מי שחזק מקבל ומי שלא? משלם על זה
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'בית משפט לעולם לא יפסוק'
בית משפט לעולם לא יפסוק
12/06/2009 | 20:10
1
שעל המדינה לכונן גנים חינם. לעומת זאת, הטיעון לפיו הוצאות על בייביסיטינג לילדים קטנים הן הוצאות לצרכי עבודה שצריכות להיות מוכרות הוא משפטי נטו.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'אני כבר מעבר לבית המשפט'
אני כבר מעבר לבית המשפט
14/06/2009 | 11:00
בית המשפט מוגבל ולא יוזם פסיקות..
אני חושבת שהמדינה צריכה לעזור באמת לנשים לצאת לעבודה על ידי סבסוד מעונות וגנים ולהגן על משכורותיהן של אמהות לילדים לפחות על גילאי 18 ומעלה ולא לגעת בנקודות הזיכוי שלהן.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
10/06/2009 | 16:19
לצפיה ב-'אם כך, מתי החוק נכנס לתוקף? '
אם כך, מתי החוק נכנס לתוקף?
12/06/2009 | 19:01
5
לצפיה ב-'בעיקרון, החוק ייכנס לתוקף בתחילת השנה הבאה'
בעיקרון, החוק ייכנס לתוקף בתחילת השנה הבאה
12/06/2009 | 19:16
אלא אם באוצר ימצאו דרך יצירתית ומקורית לטרפד אותו.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'חיסונים ! קראו כתבה על וירוס הרוטה בYNET'
חיסונים ! קראו כתבה על וירוס הרוטה בYNET
15/06/2009 | 16:46
3
היי לכל האמהות.
אני קראתי את הכתבה על חיסון נגד וירוס הרוטה בYNET ונדהמתי לתגובות הגולשים שם, לקרוא לאמהות לא לחסן את ילדיהם.
בדיוק לפני יומיים עמדתי מול ההתלבטות האם לחסן את ילדתי בת החודשיים ברוטה ופריווניר (חיסון נגד דלקות ריאות אוזניים קרו המוח ועוד) שהומלצו לי בטיפת חלב.
התייעצתי עם רופא הילדים, והוא המליץ בחום לחסן את שני החיסונים האלה הניתנים ב 3 מנות, החל מגיל חודשיים ( ניתן לחסן גם פעוטות גדולים יותר)

מדוע אנשים לא מחסנים את ילדיהם, האם אין זה ברור שמתפתחות מחלות שעשויות להזיק להם?  
האם השיקול הוא לפתח בגוף הילד "חיסון טבעי" ?  
מה לגבי הדבקות במחלות בגן/פעוטון מילדים שאינם מחוסנים?

אם יש מישהי מהתחום רפואה, או שגם חוקרת את העניין עבור ילדיה, אשמח לתגובות.
מעוניינת לדעת דיעות של  אמהות אחרות על הנושא ולפתוח דיון.
תודה!
בריאות לכולם!
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'השיקול של אותם הורים הוא אגואיסטי ופרזיטי'
השיקול של אותם הורים הוא אגואיסטי ופרזיטי
16/06/2009 | 15:51
2
הם מסתמכים על העובדה שרוב הציבור מחסן את ילדיו
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'בזה אני מסכימה איתך!'
בזה אני מסכימה איתך!
16/06/2009 | 17:45
1
לא לחסן זה פשוט חוצפה.
ליבי עם ההורים שילדיהם נפגעו מהחיסון, אבל אני לא רוצה שהילדים שלי יפגעו מכך שילד אצלם בכיתה לא חוסן ועקב כך הם חטפו מחלה שניתן, אפשר ורצוי להימנע ממנה.
אמהות עובדות >>
לצפיה ב-'הסיכוי להפגע כתוצאה מחיסון קטן הרבה יותר'
הסיכוי להפגע כתוצאה מחיסון קטן הרבה יותר
16/06/2009 | 23:11
מהסיכון להסתבך ממחלת ילדים. חבל שהורים מסויימים לא מבינים את זה... ובגלל אנשים שלא מחסנים ישנן מחלות שלא מוגרו
ואז אנשים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה, תינוקות לפני גיל שנה, מבוגרים ואולי עוד נמצאים בסיכון גבוה להסתבך כתוצאה מהידבקות באחת מהמחלות האלה...
אמהות עובדות >>

הודעות אחרונות

16:17 | 24.02.19 אורחים בפורום
13:22 | 30.01.19 ידיים יוצרות 1313
02:32 | 11.01.19 הדר אילנה
03:56 | 09.01.19 הדר אילנה
20:30 | 07.01.19 ohayon54
16:58 | 07.01.19 אורחים בפורום
12:45 | 20.12.18 אורחים בפורום
08:50 | 19.12.18 אורחים בפורום
18:26 | 13.12.18 אורחים בפורום
16:56 | 27.11.18 אורחים בפורום
02:52 | 22.11.18 הדר אילנה
18:34 | 05.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ