הצהרת הון בפעם הראשונה

Dror Moraz

New member
הצהרת הון בפעם הראשונה

אני מנסה למלא הצהרת הון בעצמי, זה אמור להיות פשוט מאוד, מכיוון שאין כמעט מה למלא,
אשמח לקבל עזרה במספר שאלות.
אישתי ואני שכירים, ואני גם עוסק מורשה (התחלתי לפני שנה),
יש לי לקוח אחד, המחזור נמוך (כמה עשרות אלפי שקלים בודדים בשנה), עובד מהבית בזמני הפנוי,
מדווח חדר אחד כהוצאה מוכרת לטובת הוצאות מוכרות חלקיות עבור ארנונה, חשמל וכו',
אין לעסק שום נכסים/התחייבויות/חובות/חשבונות/השקעות, ובאופן פרטי יש לנו רק דירה, רכב,
חשבון בנק + בפק"מ, תכולת הדירה וביטוח מנהלים/קרן פנסיה.

א. סעיפים 1-35 (נכסי העסק) וגם 36-46 (השקעות בעסקים) וגם 81-100: להבנתי לכתוב ליד כל סעיף "אין", האם נכון?

ב. יש לנו רכב אחד בבעלותינו ועל שמינו, לא על שם העוסק המורשה, אבל אנו מדווחים עליו כדי לקבל הוצאה מוכרת חלקית (דלק וכו'), זאת מכיוון שהוא משמש גם לנסיעות עבור העוסק המורשה.
לכתוב אותו תחת הנכסים הפרטיים, ולא תחת "רכב וציוד כבד" של העסק, נכון? והאם במחיר עלות? (היום הוא שווה בערך 20% ממחיר העלות)

ג. קופה ובנקים - אין לי חשבון בנק עסקי, אני משתמש בחשבון המשותף הפרטי שלנו, האם לכתוב כאן "אין" ורק בחלק הפרטי לציין אותו?

ד. סעיף 16 - חייבים ולקוחות - יש לי רק לקוח אחד, והוא לא חייב לי כסף, עדיין צריך לצרף כנספח רשימה המכילה רק אותו עם חוב 0?

ה. תכולת הדירה - לכתוב שם נושאים כללים, כגון "ביגוד, ריהוט, מוצרי חשמל" וכו'? צריך לצרף רשימת תכולה מפורטת (החל מהסכומים המצויינים)?

ו. סעיף 63 - האם כאן לכתוב את הכסף שיש לנו בפק"מ בחשבון הפרטי? האם לציין ביטוח חיים שהוא ללא מרכיב חסכון?

ז. סעיף 63 - רק קופת גמל? מה בנוגע לקרן פנסיה וביטוח מנהלים? והאם לציין את כל הכסף שיש שם, או רק את ההפקדות שלנו?

תודה רבה לכל העוזרים!

הצהרת הון - פנייה לרו"ח / יועץ מס

הייתי ממליצה לפנות לאחד מבעלי המקצוע הללו, יכול להיות שיש אפשרויות לייעוץ חינמי בנושא לדג' דרך ארגון פעמונים.

גיא1989

New member
האם עוזר גם בנושאי הלבנת הון?

היי זוהר,

רציתי לדעת האם הארגון שהצעת מסייע גם בנושאי הלבנת הון/חדש להלבנת הון.
אני לאו דווקא מדבר על ייצוג או משהו, אלא ייעוץ כיצד לפעול במקרה כזה (במיוחד שיש לי כרגע עסק פעיל והדבר האחרון שמתאים לי כרגע הוא שהעסק ייפגע מזה).

תודה!

למעלה