מיזם אוכל חדש בבניה. זקוק ללא מעט עזרה.

Taaltc

New member

אני יזם צעיר, מגיע מענף המזון. במהלך חצי השנה האחרונה "בניתי" קונספט ייחודי של מזון מהיר ייחודי, אשר המודל שלו לא קיים בארץ או בעולם. הייעוד של המיזם הוא להיות רישתי ארצי ובעתיד גם עולמי. אני כרגע לפני בנית תכנית עסקית, נפגשתי עם לא מעט חברות ויועצים פרטיים. הסכום נע בין 6K-18K.
הסכום הדרוש להקמת הסניף הראשון הוא סדר גודל של 500K. מה שיוצר אצלי צורך לחיפוש אחר משקיע שמבין עניין.
בדיוק היום עורכת דין מטעמי החלה לכתוב כתב סודיות כדי שאוכל להתנהל יותר בקלות עם כל הנושא בלי לחשוש לגניבת רעיונות לפני שהסניף הראשון נפתח...
כתב הסודיות עלה לי כ 3K. הסכום ריאלי?

אשמח לעצות לגביי בניית תכנית עסקית, התהנלות בהקמה, חיפוש אחר משקיעים. איפה מוצאים אותם למעשה?

שבת שלום!

רוחנית11

New member
כתב סודיות נשמע יקר מאד

בסה"כ מדובר במסמך קצר כדי להגן על עצמך מפני גניבת רעיונות.
3,000 ש"ח נשמע יותר ריאלי כשמדובר בהסכם השקעה או הסכם מייסדים.
אם עדיין לא מצאת מי שיכתוב לך תכנית עסקית, אתה יכול לפנות אליי. אני רואת חשבון שעוסקת בתחום, שלח לי הודעה עם פרטי התקשרות ואחזור אליך.
כמו כן, אוכל להפנות אותך למי שעוסק בחיבור בין יזמים למשקיעים.

לדעתי לפני שאתה מתחיל עם רואה חשבון, עורכי דין ומשקיעים, ממליץ לך מאוד להתחבר עם יועץ עסקי מנוסה על מנת לגבש תוכנית עסקית מקיפה.
התוכנית אמורה לכלול גם עלויות כגון הסכם סודיות, סדרי גודל של השקעה, ותיאור סדר פעולות מומלץ.
תוכל כמובן לפנות אליי לגיבוש תוכנית עסקית וליווי עסקי.

רואי חשבון

רואי חשבון אינם יועצים עסקיים ! אלא רואי חשבון בלבד
זה כמו לקחת וטרינר, שהוא למעשה רופא, שיטפל בבני אדם.

רוחנית11

New member
שטויות

אני רואת חשבון וכלכלנית ואני נותנת יעוץ עסקי וכך גם מרבית עמיתיי.
אם רואה חשבון לא ייתן יעוץ עסקי, אז מי ייתן?

שטויות

רואה חשבון מעניק שירותי ראיית חשבון.
יועץ עסקי מעניק שירותי ייעוץ עסקי.
רואה חשבון אינו מניע מודלי שינוי, אינו מבצע אבחון ארגוני, אינו מבין בשיווק, פרסום, מדיה, מיתוג, הנעת מוטיביציה בכח אדם, איך לייעץ למי וכמה, מקום היועץ אל מול הלקוח, והרבה נושאים שיועצים הוכשרו לכך במיוחד.

רוחנית11

New member
רואה חשבון מעניק שירותי ראיית חשבון ויעוץ עסקי

בעלי המקצוע היחידים שיכולים להעניק יעוץ עסקי הם רואי חשבון, כלכלנים ואנשים שלמדו מנהל עסקים.
לפי מה שאני רואה, ההשכלה שלך היא ביעוץ ארגוני. זו אינה השכלה פיננסית.
כפי ששיווק, מיתוג ואבחון ארגוני אינם חלק מעבודתו של רואה החשבון, כך גם יעוץ עסקי אינו חלק מעבודתם של יועצים ארגוניים, יועצי מס, מאמנים למיניהם.
הבעיה היא שהלקוחות לא מבחינים בין בעלי המקצוע השונים ולכן פשוט בוחרים את מה שזול
&nbsp

רואה חשבון מעניק שירותי ראיית חשבון ויעוץ עסקי

מהתשובה שלך ברור שאינך מבינה כלל מהו תהליך של ייעוץ, מהו ייעוץ ארגוני ומהו ייעוץ עסקי.
אם שיווק ומיתוג אינם חלק מעבודתו של רואה חשבון, אז איך את יכולה לתת ייעוץ עסקי בכלל? מי מיעץ ללקוח שלך בנושאים אלו? אם לדוגמא לקוח שלך רוצה להגדיל את המכירות, איזה " עצה" עסקית את יכולה לתת לו? חוסר אחריות מצדך בכלל להגדיר עצמך כיועצת עסקית כאשר אינך מבינה דבר וחצי דבר במכירות, שיווק, כח אדם, חלוקת תפקידים וסמכויות וכו.
אגב, אני כמעט בטוח שעלות שעת ייעוץ שלי גבוהה בהרבה מעלות שעת עבודה שלך.
ואם שכחת להלן הגדרת החוק של הרישיון שלך:

ראיית חשבון" פירושו - בדיקתם, בקרתם או אישורם של כל מאזן, חשבון ריווח והפסד, חשבון הכנסות והוצאות, חשבון תקבולים ותשלומים וכל חשבון כיוצא בהם, ומילוי כל תפקיד אחר שנתייחד או שיתייחד בחיקוק לרואה חשבון, להוציא ניהול חשבונות; "רואה חשבון" - מי שבידו רישיון בר תוקף שניתן לפי חוק זה.

לכל היותר את יכולה אכן לשמש כיועצת פיננסית אך בוודאי לא יועצת עסקית.

רוחנית11

New member
שיב לב לשורה מס' 6

תחת הכותרת "שירותים לא ייחודיים"
זו התשובה שלי בשבילך

שיב לב לשורה מס' 6

אני שוב מדגיש:
ייעוץ זה מקצוע בדיוק כמו ראיית חשבון.
לא בהשכלה שלך, ולא בהגדרת התפקיד שלך, רואת חשבון, אין שום קשר לעולם הייעוץ.
לסיום: אם אני יודע אנגלית, זה לא אומר שאני יודע ללמד אנגלית, כי אינני בקיא בתהליך ההוראה. אותו דין כאן : זה שאת יודעת מספרים, מאזנים, אינו מכשיר אותך לייעץ לחברה בנושאים טקטיים ואסטרטגיים.

וללא ציניות כלל, אני מודה לך על הדיון הפורה כאן.

רוחנית11

New member
אני לא מייעצת בעניינים טקטיים ואסטרטגיים

אלא נותנת יעוץ עסקי
אין קשר בין יעוץ ארגוני ליעוץ עסקי ואין קשר בין יעוץ ארגוני ליעוץ שיווקי
יועץ ארגוני אינו יועץ עסקי ואינו יועץ שיווקי

אני לא מייעצת בעניינים טקטיים ואסטרטגיים

נכון. יועץ ארגוני אינו יועץ שיווקי.
בדיוק כמו שרואת חשבון אינה יועצת עסקית.

אם את לא מייעצת בעניינים טקטיים ואסטרטגיים אז מה את כן מייעצת?
להגיד ללקוח " אתה צריך לצמצם בהוצאות" או " להגדיל רווחיות" זה לא ייעוץ.

רוחנית11

New member
רואה חשבון נותן יעוץ עסקי

יועץ ארגוני לא יכול לתת יעוץ עסקי, אין לו השכלה פיננסית
אני לא אומרת ללקוח משפטים כלליים כמו אתה צריך לצמצם בהוצאות או להגדיל רווחיות

Taaltc

New member
יועץ עיסקי קיים כבר.

הוא כנראה לא מספיק טוב, אז אני בודק בעצמי את השוק.
את הענף אני מכיר לחלוטין, כמעט עשור בתחום.
יודע לבנות את העלויות, יודע מה הסיכונים, מודע לתמחורים ועלויות הקמה ועבודה.
צריך בניית תכנית למשקיעים. וכמובן גם את הדרך להשיג משקיע רציני שמבין מה הפוטנציאל הגלום פה.
הסכם הסודיות מוכן כבר למען האמת, כנראה שהייתי צריך לעשות יותר שיעורי בית לגביי המחיר. אבל לא נורא.

יועץ עיסקי קיים כבר.

אם היועץ העסקי שלך אינו מביא לך תוצאות לאחר תקופה ארוכה, אולי כדאי להחליפו ביועץ שיניע תהליך שונה ויקדם אותך לכבר המטרות שלך.

מזל טוב

ושאפו על הרעיון.
ממליצה לקחת ייעוץ עסקי מסודר להתחיל מפגישה אחת ולראות איך מתקדמים
מומלץ גם להתייעץ עם מטי או מעוף יש שאלות שהם יוכלו לענות לך .

בהצלחה.

למעלה