למבינים בעסקי של גני ילדים עד גיל 3

Shahar511

New member
למבינים בעסקי של גני ילדים עד גיל 3

שלום רב: יש ברשותי שתי הצעות של חבר שיש לו גני ילדים : עסק ראשון- העסק מרוויח סיביבות 45000 לפני מיסים על 50% הוא דורש 250,000. על 100% הוא דורש 500,000 . לגן יש 50 ילדים שכל ילד בממוצא משלם 2500

עסק שני- העסק מרוויח סביבות ה 70,000 לפני מיסים הוא דורש על 50% 400,000 ועל 100% 800,000 לגן יש 90 ילדים ובממוצא משלם 2500 עלכל ילד.
עכשיו לאור הנתונים הללו:1. האם על גן ילדים זה בסדר לשלם סכומים כאלו?
2. כמה הייתם מציעים לי להציע לו בכדי להכנס בשותפות או כבעלים יחיד. ואלו דברים אני צריך לבדוק חוץ מניירות וחוזה שכירות וכל ההוצאות הרגילות.

תודה

paretomc

New member
אין מספיק נתונים בשביל לנקוב בסכום, בטח לא בפורום

אני מבין ומכיר לעומק את התחום.
מדובר באחד התחומים שהכי קל להפסיד בהם כסף, והכי קשה להרוויח בהם סכומים משמעותיים.
המפתח להצלחה הוא יחס ילדים למטפלת/גננת ומנהלות גן/גננות מאוד מוכשרות גם בקשר עם ההורים וכמובן בטיפול וחינוך הילדים.
ככל שהצוות יותר ותיק, מנוסה ויודע לעמוד בקשר עם ההורים, וככל שיחס ילדים לאיש צוות נמוך יותר, הגן עולה יותר וההורים משלמים יותר, ולהיפך.

צריך לראות כמה שנים הגן מתנהל, מי אנשי הצוות, האם יש לאנשי הצוות הכשרה וניסיון, מה יחס ילדים לאיש צוות בכל כיתת גן, מה הציוד הקיים, האם יש אישורים, האם הגן ערוך לתחרות מול הגנים הציבוריים ומול הגברת הפיקוח, האם יש אישור תמת ועוד ועוד.

אבל לפני כל אלה צריך לוודא שהמוכר אדם אמין ומכובד, שההורים מעריכים אותו ושהנתונים שהוא מוסר אינם מומצאים אלא מגובים במסמכים, כולל תשלומי מסים מלאים (מע"מ, התחייבויות לעובדים וכו') בגין ההכנסות.

על פניו גן ילדים צריך להחזיר את עצמו (אחרי שכר בעלים) בתוך 2/3 שנים לכל היותר, כך שאם הרווח השנתי הוא 50,000 ש"ח, מחיר ריאלי לגן יהיה בסביבות 100,000 ש"ח, כאשר ציוד ומלאי רוכשים בנפרד לפי ערך ריאלי.

מאוד ממליץ לא ללכת על העסקה הזו בלי יועץ עסקי חזק ויציב לצדך, אחד שיציב בפניך את כל המכשולים וימנע ממך להגרר לעסקה לא טובה.

בהצלחה

Shahar511

New member
אני צריך יועץ עסקי שיתן לי עסקים טובים להשקעה. אני מבולבל

paretomc

New member
בלבול זה לא בסיס טוב לביצוע השקעות

אם אתה מבולבל, אתה לא צריך עכשיו יועץ עסקי, אלא שקט נפשי.
מהדברים נשמע שאתה חושב שאתה חייב להשקיע בעסק, כי אחרת...
האמת היא שהשקעה בעסק היא תהליך ארוך ומורכב, שההחלטה על איזה עסק וכמה כסף להשקיע היא רק ההתחלה של ההתחלה של ההשקעה.
&nbsp
קודם תברר עם עצמך מה אתה רוצה לעשות בעסק, מה התחומים שמעניינים אותך, כמה אתה רוצה להרוויח במשכורת (בהנחה שאתה עובד בעסק), כמה אתה מוכן להשקיע ולאיזה החזר אתה מצפה, מה יקרה לך ולמשק הבית שלך אם העסק ייכשל וכמה סיכון אתה מוכן לקחת, האם אתה רוצה לעבוד לבד או להעסיק עובדים, להכנס לשותפות, לרכוש פעילות קיימת או להתחיל מ-0.
&nbsp
קח לעצמך 3 חודשים לקבל החלטות, תתייעץ עם אנשים שמכירים אותך ו/או עם אנשי מקצוע, לך לקורס יוזמים עסק של מעוף, ומשם תמשיך הלאה.
&nbsp
בהצלחה, ולא למהר

Shahar511

New member
תשובה

סכום השקעה לפי הכנסה
200000- מינימום 15,000 להרוויח כשאני עובד
300000- מינימום 20,000 להרוויחכשאני עבד.
כעקרון סכום ההשקעה המירבית שליהיא גג 500,000 תלוי בגודל ההכנסה.

paretomc

New member
15 נטו? ברוטו? כולל השכר שלך? לא כולל השכר שלך?

מה יקרה אם אתה מפסיד את ההשקעה? כמה סיכון אתה מוכן לקחת?
מה התחומים שבהם אתה יכול לתרום לעסק?
מה היית רוצה לעשות?
מה לא היית רוצה לעשות?
במה אתה לא מוכן להתעסק?
במה יש לך ניסיון משמעותי?
אתה רוצה שותפים או לבד?
&nbsp
&nbsp

Shahar511

New member
תשובה

15 נטו כולל השכר שלי וכמובן זה אמורה להיות השקעה קטנה