עוד לא נגמרה התחרות!!

תמיד חלמתם להיות ערפד או איש זאב?

סאגת "דמדומים" הקימה לתחייה דמויות מיתולוגיות כמו ערפדים ואנשי זאב, וסיפרה על היחסים המורכבים ביניהן ובין בני האנוש. גם ערפדים וגם אנשי זאב מכילים תכונות ייחודיות שמאפיינות אותם והופכות אותם לאהובות במיוחד. פורום דמדומים מזמין אתכם לבחור איזה טיפוס של דמות הכי הייתם רוצים להיות ואולי לזכות בספר נפלא!
אז מה צריך לעשות?
החל מהיום ועד לתאריך 19.12 בשעה 12:00, עליכם לכתוב, כתגובה להודעה זו, איזו דמות הייתם רוצים להיות: בן אנוש, ערפד או זאב - ולהסביר למה. במידה ובחרתם בערפד או באיש זאב, אנא כתבו על כישרון או תכונה מיוחדת שיש לדמות שלכם.
עשרה גולשים שייבחרו על ידינו, יקבלו מאיתנו את הספר "רעד" מאת מגי סטיווטר בהוצאת איגואנה הוצאה לאור וכנרת זב"מ.
קצת פרטים על הספר
הקור גרייס צופה בזאבים שנה אחר שנה. מחצר ביתה היא משקיפה אל היער הקפוא ופוגשת את מבטו של הזאב צהוב העיניים - הזאב שלה. החום סם חי חיים כפולים. רוב הזמן, בדמות זאב, הוא עוקב בדממה אחרי הנערה שהוא אוהב. ולפרק זמן קצר בכל שנה, בדמות אנוש, הוא לא מעז לדבר איתה. הרעד עבור גרייס וסם, האהבה היתה תמיד דבר בלתי מושג. אבל מרגע שהיא מתלקחת ביניהם, הם לא יכולים לחמוק ממנה. סם חייב להיאבק כדי להישאר אנושי - וגרייס חייבת להיאבק כדי שסם ישאר איתה - גם במחיר השלמה עם צלקות העבר, עם שבריריות ההווה ועם חוסר התקווה של העתיד. אתם מוזמנים להיכנס לקהילה בפייסבוק ולהשתתף בפעילות ויראלית ייחודית של החייאת הדמויות הראשיות מהספר גרייס וסם: http://www.facebook.com/pages/rd/150971811615214
אנא עיינו בתקנון התחרות המלא:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1849695

einat162

New member
זאב -

כי הכי הייתי רוצה לרוץ על 4 ביער חשוך. ערפד זה גוויה, זאב זה ייצור עם דם רותח ( ואני גם ככה סובלת מקור במציאות.....).

טוב, אז ברור שערפד! ../images/Emo256.gif

בתשובתי אסתמך בעיקר על סאגת דמדומים, ואצרף נגיעות מיומני הערפד, באפי, וכדומה
איך אפשר שלא לרצות להיות ערפד? הם סקסיים בטירוף, מהירים כמו שדים, וכגולת הכותרת- הם חיים לנצח! בנוסף, יש להם את היכולת לבחור בכל בן אנוש, ולהפוך גם אותו\אותה לערפד, כך שגם אם הם מתאהבים בטרף שלהם, הם תמיד יכולים להפוך גם אותו לערפד- ובכך לפתור הן את הדילמה המוסרית של בן האנוש, שאולי לא ישוש להתאהב בטורף שלו, וגם להיות מנומסים יותר בכך שיפסיקו לשחק עם האוכל שלהם
אז נכון, ערפדים חיים על דם אנושי, ועל כן הם רוצחים. אבל התרבות הפופולרית של השנים האחרונות מלמדת אותנו שגם אם מתקיימים של חיות יער (חמודות יותר או פחות, תלוי אם אתם מאסכולת דמדומים או יומני הערפד), אפשר להיות ערפד לפנים! בני משפחת קאלן ניזונים מחיות בלבד, וגם סטפן מיומני הערפד הוא סקסי ומהיר כשאר הערפדים, למרות שהוא מתקיים בעיקר על ארנבונים מהיער של מיסטיק פולס. וכמובן ישנו גם הפתרון של תרומות דם... דם אנושי אינסטנט, בלי הצורך ברצח בדם קר! בנוסף- גם בדמדומים וגם ביומני הערפד, שהן האובססיות העיקריות שלי כרגע, קווי העלילה של אנשי הזאב משעממים ומייגעים בעיני... ומהווים רק תמיכה או זרז לקווי העלילה המרכזיים והמעניינים- האינטראקציה בין הערפדים לבני האנוש. ולכן אני נאלצת להכריז שלפחות מבחינתי, הערפדים מנצחים את התחרות הזו ובגדול. ולסיכום- בואו נביט על השחקנים של השנים האחרונות... אלו שמשחקים את הערפדים פשוט ל ו ה ט י ם
ואם זו לא סיבה מספיק טובה לרצות להיות ערפדית.... אני לא יודעת מה כן

Eden Moonlight

New member
שאלה שהייתי חייבת לשאול P:

אני חושבת שכתבת נורא יפה! את נימקת מלא אבל אני פשוט חייבת לשאול, את לא חושבת שזה נורא מאמלל לחיות חיים ניצחיים? לראות את כול מי שחשוב לך (ולא ערפד) מת במהלך השנים? בלי יכולת לשים לזה קץ?

לגמרי, אבל-

היתרון הוא שאת יכולה להפוך את כל מי שאת רוצה לערפד. כמובן שלא תכולי להפוך את כולם... אבל לפחות את האנשים הכי קרובים וחשובים אפשר לשמור
מה גם שבסופו של דבר, יש דרכים למות אם ממש רוצים... בכל סיפורי הערפדים, אפילו אם זה ממש קשה, בסופו של דבר יש דרך לשים קץ לחיי הנצח..

Berethor

New member
השאלה שלי עליך היא

האם המוות שלך זה הפתרון למוות שלהם. הרי בני תמותה ימותו בכל מקרה, בעוד שבני אלמוות לא.

Eden Moonlight

New member
התשובה שלי

אבל בעוד שאני עדיין בחיים אני רואה את חייהם של אהובי חולפים על פני בעוד שאין דבר שאוכל לעשות לגבי זה. אני יצטרך למצוא כל פעם מחדש אנשים שאני מתחברת אליהם בצורה כזו שיוכלו לקבל את מה שאני, אני בעצם ייסר את עצמי באבדות רבות שיעברו עליי שאצטרך להתמודד איתם בידיעה שאין דבר שאוכל לעשות כדי להפסיק את הגלגול הנוראי של המוות. חוץ מזה, אני קוראת עכשיו את הספר רעד, וואו! פשוט ספר מדהים! ממליצה לקרוא!

סול25

New member
בת אנוש../images/Emo13.gif כן תיהיו מופתעים ../images/Emo6.gif

אז ככה, למה בחרתי להיות אנושית? כי זה הכי טבעי שיש :) אפשר פשוט להסמיק, לחייך בלי לחשוף שיניים מפחידות, לא להיות רעבה כל הזמן וכמובן לא לסבול כ"כ הרבה בגלל רעב, להיות נורמאלית ולהשתייך בלי שבני אדם אחרים יפחדו ממני או יתרחקו משום מה בפחד, לא להרוג אנשים, לא להילחם עם ערפדים, ולצאת להשתזף בשמש :), לא לראות את הקרובים שלך מתים אחרי כמה שנים.. ואתה נשאר לנצח באותו מצב ובלעדיהם למרות שהיית אמור למות לפנייהם, לא להתפוצץ כשאני מתעצבנת יותר מידי. אפשר ללדת ילדים ולחיות במשפחה אמיתית. לא לסבול ממצפון רע אחרי שרצחתם בני אדם. להרגיש את הלב דופק, להזדקק לנשימה. להתקרב לזאבים בלי צורך לסתום את האף. לדעת שיש מלא ערפדים ואני עלולה למות, אבל להמשיך לחלום שאיזה ערפד או איש זאב מתאהב בי ומציל אותי
וזהו, לדעתי
בהצלחה לכולם

Eden Moonlight

New member
כתבת ממש יפה!

זאת אחת הדעות הכי חכמות ששמעתי... אני לא מאמינה שלא חשבתי על העיניין הזה בעצמי! כתבת ממש יפה!

סול25

New member
תודה!../images/Emo9.gif../images/Emo250.gif

חח פשוט כתבתי מה שאני חושבת, מה שעבר לי בראש וזה
תודה!

תמיד חלמתי להיות ערפד

הייתי רוצה להיות ערפד,להישאר צעירה לנצח, כמו בדמדומים לומדת באותה כיתה בתיכון עשרות שנים,הייתי תמיד מצטיינת בלימודים!הייתי אמיצה וחזקה.הייתי ערפד טובת לב כזו שבלילה יוצאת ועוזרת לבנ"א כמו "סופרמן" ,לבטח הייתי ערפד צמחוני! תכונה מיוחדת שהיתה לי :טוב לב,צמחונות ואהבת בנ"א.

shaharEB

New member
אז ככה ../images/Emo6.gif אני הייתי רוצה להיות בת אנוש ../images/Emo9.gif

אם כמה שמפתה להיות ערפד
אנושיות..מעניקה לכל ספר כל כך הרבה יותר חיים ! אולי כי ערפדים נחשבים מתים טכנית
אבל בכל מקרה ! לבן אנוש- יש בחירה.. ואפילו אם אני יודעת את התשובה המיידית אני אוהבת שיש לי אפשרויות.. בכל הספרים הבדיוניים שאני מכירה..זה בת אנוש וזאב או ערפד..ובעצם הסיפור שמסתובב סביב הדברים הבידוניים, מספר את הסיפור של הבת אנוש-הלא מיוחדת והלא מיוחסת בשום דרך.. וזה כל היופי שבעניין =]

shaharEB

New member
אני הייתי רוצה להיות בת אנוש ../images/Emo9.gif

אם כמה שמפתה להיות ערפד
אנושיות..מעניקה לכל ספר כל כך הרבה יותר חיים ! אולי כי ערפדים נחשבים מתים טכנית
אבל בכל מקרה ! לבן אנוש- יש בחירה.. ואפילו אם אני יודעת את התשובה המיידית אני אוהבת שיש לי אפשרויות.. בכל הספרים הבדיוניים שאני מכירה..זה בת אנוש וזאב או ערפד..ובעצם הסיפור שמסתובב סביב הדברים הבידוניים, מספר את הסיפור של הבת אנוש-הלא מיוחדת והלא מיוחסת בשום דרך.. וזה כל היופי שבעניין =]

יובליOX

New member
אני רוצה להיות ....

ערפד !
ויש לי כמה סיבות , הנה כמה מהם : ראשית , ערפדים לא מתבגרים ונשארים בגיל שלהם , זה יתרון ענק (בייחוד לנו הבנות ) , גם אחרי מאות אלפי שנים הם נראים כמו בגיל שהם השתנו לערפדים. שנית , ערפדים יפים מאוד , הם מתוארים כמושלמים , יש להם ניבים חדים וארוכים ואישית אני אוהבת את זה מאוד . בנוסף , לערפדים יש כוחות על , הם מאוד חזקים , הם מהירים מאוד , חכמים מאוד , הם גם חסינים מפני פגיעות הנגרמות באמצעים רגילים (כמו מכות לדוגמה) , יש להם חושים מפותחים במיוחד , הם שומעים ומריחים ממרחקים , הם רואים פרטים קטנים וגם ערפדים מסוימים מסוגלים גם לשלוט על המחשבות של אנשים אחרים . לסיכום , אני חושבת שהסברתי לכם בצורה הכי טובה למה אני רוצה להיות ערפד וגם להיות זאת שצריכה לזכות בספר
תודה

Twilight Girll

New member
../images/Emo103.gifכמובן ש../images/Emo256.gif../images/Emo70.gif

נלך על שיטת השלילה
אדם זאב
-
אתה כלב, סובל מכאבים(יומני הערפד), משתנה לזאב כל פעם שאתה מתעצבן (דמדומים) ובאופן כללי חם לך! אני שונאת חום, מתעצבנת הרבה, אוהבת כלבים אבל לא בא לי להיות אחד
, ולא מתה על לסבול מכאבים
- בקיצור, איפה היתרון בלהיות זאב?? לא בשבילי!:p בן אנוש
- נולדים, הולכים לבצפר, חיים כמה עשרות שנים - צבא, אוניברסיטה, משפחה.. ומתים.
שזה אחלה. עדיף מלהיות זאב.
ערפד
-
חיי נצח, יופי מהמם, בדרך כלל נחשבים "יצורים קרים", יכולים לצאת לשמש בקלות אם יש טבעת (יומני הערפד) ומקסימום מנצנצים קצת אז גרים במקומות קרים (דמדומים), מהירות, כוח, אפשר לחיות ממש בקלות בלי להרוג אף אחד (דם אמיתי) או להרוג כמה חיות (דמדומים, יומני הערפד). ערפד זה פשוט להיות בן אנוש עם כמה יתרונות "קטנים". אז הבחירה ברורה D:

dorooni

New member
אני דווקא בוחר בזאב

בן אנוש זה כבר מה שאני, ואני אדם סקרן, אני רוצה לדעת כמה שיותר, כלומר, אני רוצה להתנסות בדברים חדשים. בן אנוש ירד מהפרק. ערפד זה ה-טרנד כיום, אבל יש בזה משהו מעושה, עדין מדי, לא טבעי. (או די מגוחך בהשוואה לגלימות המגוחכות שלבשה הדמות הכי "מפחידה" הערפדית - דרקולה). איש זאב (מעבר לכך שזה יותר סקסי, חוץ מהשערות :) ) זה אומר חום, זה אומר להיות בטבע, להתחבר לשורשים. ידוע שבני אדם מתחברים מצוין עם חיות (אולי חוץ מאמא שלי. מה זה אומר עליה? מה זה אומר עליי?
). איש זאב גם מאוד מתאים לאופי שלי, שלמרבה הצער נוטה קצת להתבודדות. מחכה כבר לסמלון של הזאב בתפוז!

nick at noon

New member
איש זאב

הייתי רוצה להיות איש זאב. לא מאותם אנשי זאב שלא יכולים לשלוט על שינוי הצורה שלהם, אלו שכל ירח מלא משתנים. הייתי רוצה להיות אדם שכאשר הוא רוצה הוא פושט את האנושיות שלו ביחד עם בגדיו. החיים המודרניים מלאים עצבים: המחשב עובד לאט, אמא כועסת עלי, חם לי מידי, קר לי מידי, צריך לכבס את המצעים, צריך לשטוף את הכלים, צריך להתקשר לאדם הזה ולאחל לו יום הולדת שמח, צריך לשים לב מה מישהי אחרת אומרת עלי. פתאום הגרביים התרטבו, פתאום הטלפון מצלצל, העור לא נראה טוב, השיער לא מבריק ולאנשים כל הזמן יש ציפיות ממך. ולכן אידיאלי לקחת מידי פעם יום חופש מאנושיות: יום שבו אתה לא צריך לדאוג לבגדים שלך, לשיער שלך, אתה אוכל את מה שאתה מוצא, שותה משלוליות וחי על אינסטיקט. לא רק הצורה החיצונית שלך משתנה אלא גם המוח שלך. לא מטריד אותך מה שחושבים עליך אחרים ואתה לא מוטרד גם מדברים שאתה עשית לאחרים. לצורך זה כמובן כדאי לשחרר את הזאב שבך רק באזורים שבהם אין הרבה בני אדם ויש מספיק חיות אחרות. אף חיית טרף לא צדה בני אדם כשיש לה אופציות טובות אחרות.

kwala

New member
ערפד !

חיי אלמוות, צעירים לנצח, בלי להרגיש תחושות של כאב, עצב, צער או רעב..... אני יודעת שלכל מטבע יש שני צדדים, ובזה שאני מוותרת על רגשות אנושיים כמו עצב אני מוותרת גם על שמחה אבל אני פרפקציוניסטית וזה או הכל או לא כלום, אז מעדיפה את הלא כלום ושיהיה לנצח. הסיבה שאני בוחרת בערפד זה גם, בגוף האנושי שלי כמו שהוא היום אני בן אדם סקרן שאוהב לצפות מהצד ולספוג, ללמוד, להתעניין, ואולי אני הייתי יכולה להיות הערפד ההיסטוריון הראשון שכותב את כל היסטוריות העולם. הרי המהירות האדירה היא אחת המעלות של הערפדים ולזוז מרומא לברלין זאת חתיכת עוגה ! (באנגלית זה נשמע יותר טוב peace of cake) קלי קלות ! ובלי רגשות שמפריעים באמצע, אלו רק הסחות דעת אז היכולת להתרכז ממש במה שקורה בעולם ופשוט להעביר את זה הלאה זה מאתגר ומרתק בעיני וגם בעיני רבים מתעניינים אחרים, אולי לקחתי על עצמי תפקיד משעמם אבל בזכות היסטוריונים אנחנו יכולים לדעת מאיפה באנו ,היכן אנחנו נמצאים ולאן אנחנו פנינו מועדות... וגם מכל דמויות הערפדים לא שמעתי על ערפד היסטוריון שעוסק בזה ממש, אולי ג'יילס מבאפי, אבל הוא היה אנושי :) אז אחד כזה אבל ערפד ! כערפדולוגית מושבעת תרשו לי לצטט את הגורו שלי : "כשהאפוקליפסה תגיע, שלחו לי הודעה בביפר" (שוב, באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב !) If the Apocalypse comes, beep me!"-באפי-

למעלה