מה משחקים השבוע ובחג?

Dragon Quest 11 - יצירת מופת אין מילה אחרת.

הסיפור שובה לב כמו כל משחק דרגון קווסט משחקים גיבור עממי ופשוט שעברו מסתיר הרבה יותר ממה שנראה לעין. מן הסתם כמו כל המשחקים בסדרה העלילה

קלישאתית, אבל איכשהו כמו תמיד הכל נוטף קסם, כאילו אתה בתוך סרט אנימציה מתקופת הזהב של דיסני.

הדמויות הן ללא ספק הדמויות הכי טובות שראיתי בדור הזה By far.
אגדיל ואומר שבדרך כלל אף אחד לא משחק את המשחקים בסדרה בשביל הדמויות, זו אחת הסדרות היחידות בעולם שאנשים אשכרה משחקים בשביל דמויות הNPC והסיפורים שלהן.

ללא ספק הפתעה לשחק במשחק ולגלות שאני ממשיך לא מפסיק לשחק בגלל הדמויות לשם שינוי.

הגרפיקה מטורפת, מן הסתם DQ8 היה בזמנו יותר מפיל לסתות ויש בשוק משחקים הרבה יותר מרשימים טכנית כמו God of war ובקרוב RDR 2, אבל ברור שעוד 10 שנים המשחקים האלה יראו כמו ענתיקות וDQ11 יראה יפהיפה תמיד.
הסגנון שלו פשוט אלמוותי.

אני חייב לומר משהו על הגיימפלי - כמעט כל אחד שמע כמה המשחק הזה קל ברמת הקושי הרגילה שלו, ממה שגיליתי סקוור ייעדו את רמת הקושי הרגילה לאנשים "לא גיימרים" לא גיימרים קאזואלים, אלא פשוט כמשמעו לא גיימרים.

ולכן רמת הקושי הרגילה קלה באופן חריג בוודאי לסדרה הזו.
התחלתי את המשחק על רמת הקושי הקשה, בלי הגימיקים המטופשים רק עם אויבים חזקים.

וכמובן שאני מרגיש בבית, רמת הקושי מרגישה מאתגרת בדיוק כמו שהיא צריכה להיות ובעוד ששמעתי באינטרנט לא מעט אנשים שאומרים שרמת הקושי הזו מתסכלת אותם,בסדרה זה דבר שבשגרה.

קיצור אני מרוצה עד הגג ופשוט לא יכול להפסיק לשחק בכל רגע פנוי שרק אפשר.
כל כך פחדתי שהמשחק יהיה נפילה בגלל רמת קושי קלה או דמויות NPC לא מעניינות, אבל סקוור שוב מוכיחים כרגיל,שהם חברת הRPG הטובה ביותר בעולם, וואו.

קרנפול

New member
ממשיך עם כרונו טריגר

עכשיו נמצא בעבר הרחוק (במסע לתיקון החרב), קטע די מצחיק מה שקורה שם...
נתקלתי באיזה שני בוסים קשים לבנתיים, שהייתי צריך לחזור עליהם כמה פעמים, אבל שאר המשחק עבר בקלות יחסית- שמבחינתי זה דבר מבורך.

הפורט שיצא למחשב די טוב, חוץ מפעמים שצריך ללחוץ על רצף מקשים מסויים- הם הכניסו את הרצפים של xbox קונטרולר- ולרוב גם בזה זה לא עובד כמו שהם רשמו... מקווה שאין את זה עוד הרבה פעמים במשך המשחק

הפורט הזה בכלל מוסיף משהו? כי אם לא.

עדיף לדעתי פשוט לשחק בגרסת הסופר נינטנדו באימולטור, אין על האורגינל ואין תקלות ואפשר לשחק עם כל קונטרולר שרוצים ולקנפג איך שרוצים.

אלא אם כן הם הוסיפו משהו בפורט. נגיד על הפס1 הם שמו קטעי אנימה ממש יפים ברגעי מפתח. ובפורט לDS הם אשכרה הוסיפו תוכן חדש ומבוכים+ קטעי האנימה.

אני עדיין חושב שאין על החוויה המקורית :)

תזכיר לי שמתקנים לצפרדע את החרב הולכים גם לתקופה הפרה היסטורית?
בכל זאת 16 שנה עברו מאז ששיחקתי את זה :)

אני לא אהרוס לך מה התקופה האהובה עלי במשחק כי רוב הסיכויים שהיא תהיה גם התקופה האהובה עליך שתגיע אליה.

נלחמת במגוס כבר?

קרנפול

New member
חוזרים לתקופה הפרה היסטורית

כי צריך סוג של אבן כדי לחשל את החרב מחדש,
עכשיו צירפתי את הצפרדע לחבורה- אני צריך ללמד אותו קסם- ואז אני נלחם במגוס...
לגבי הפורט:
בהתחלה שהם שחררו אותו למחשב - המצב היה זוועתי, זה היה פורט מהגירסה שיצאה למכשירים ניידים, לא שחיק ועוד כל מיני בעיות..
מאז עברה חצי שנה - והם הוציאו בערך 5 פאצ'ים רשמיים- ותקנו אותו.
עכשיו - חוץ מהבעיה של המקשים ( שאפשר לקבוע בעצמך- אבל אם משנים אחד אוטומטי גם השאר משתנים- ואי אפשר לקבוע שני מקשים על אותה אות),
יחסית אין יותר בעיות..{למרות שבפרה היסטוריה ניתקלתי לראשונה בבעיה של פיקסלים נמרחים- וקצת מאבדים את הכיוון- אבל הסתדרתי).
לפי מה שהבנתי זה הגירסה של הds אז יש עוד סייד קווסטים וכמה בוסים נוספים.

קניתי אותו עכשיו - כדי לתמוך במגמה- שמתקנים את הפורט שהוצאת ומקשיבים לתגובות הקהילה.

תכלס מגיע להם נשמע שהPC היא הגרסה הדפינטיבית עכשיו

לפחות עד שייצא ריימיק :) לטעמי הקרב עם מגוס ובכלל כל סיפור הרקע שלו הם השיא של המשחק (וגם מנגינת הנושא שלו היא הטובה ביותר במשחק לדעתי)

קרנפול

New member
ואו נלחמתי לבינתיים עם הרבה עוזרים חזקים

היה איזה קרב שתמיד לקראת הסוף היה לאוייב מכות שחיסלו אותי, אז חזרתי עליו איזה 3 פעמים.
אני מניח שעכשיו נשאר לי את הבוס- נכנסתי לחדר האמצעי, אבל זה כבר יחכה למחר.
שאלה: קטעי האנימה לא היו בגירסה המקורית? הם מצויירים ממש מצחיק , אבל נראה שהם הוספה חיצונית ולא חלק מהסיפור המקורי...

קרנפול

New member
עכשיו שמתי לב שכבר רשמת (כרונו) על קטעי האנימה

זה היה מצחיק,היה לאנימה כמעט אותה המנגינה כמו הקטע במשחק שבא אחרי זה,
אבל זה כמו סרט יפני, לעומת המשחק המקורי- שהארט סטייל שלו מעביר את הסיפור יפה מאוד בפני עצמו. (אפילו יותר טוב).

כן, אני חושב שגם טכניקות הדחיסת קבצים הכי מתקדמות של 1995

לא היו יכולים לגרום לקטעי האנימה להיכנס לקסטה של סופר נינטנדו, הקטע המצחיק הוא שהפלייסטישן הראשון מן הסתם היה צריך להיות תוסף CD לסופר נינטנדו ואז כמובן היה יכול להיות לנו קטעי אנימה בטריגר גם אז,ופפ7 למשל תוכנן במקור לתוסף הזה, אבל אז לא היה לנו פלייסטישן היום, וגם אם היה הוא היה מגיע בשלב מאוחר יותר.

אני מניח שאתה מדבר על קטע האנימה המקסים הזה, כמו שאמרתי אני חושב שהגרסה המקורית עליונה על כל אחרת אבל זה היה אחד התוספות היותר מרשימות לגרסת הPS1.

הקטע הזה לדעתי, (שהופק על ידי אקירה טוראימה בכבודו ובעצמו)
עושה כבוד גדול לאיך שהמשחק היה אמור אם היה יוצא בימנו וככה אני בטוח שריימיק יראה בעתיד הרחוק :)

קרנפול

New member
היה גם קטע עם אילה(בעבר הרחוק)

שהיה מצחיק בצורה יוצאת דופן,
עכשיו נלחמתי שעה במגוס, הצלחתי להביס אותו בסיבוב הראשון- אבל ביזבזתי הרבה שיקויים, ו Mid Ether ,גם נשאר לי רק שתי Revive...
בסוף נשארתי רק עם Marle תור אחד התקפת קרח, ותור אחד ריפוי- עד שהבסתי אותו...
ספויילר:
התעוררתי בעבר הרחוק שוב

מעניין מה עשית עם מגוס (ספוילר למי שלא שיחק)

החלטת להשאיר אותו בחיים או שהרגת אותו? כמובן שאם הרגת אותו יצאת פרייאר כי הוא אחת הדמויות הכי מגניבות וחזקות במשחק, אבל כמובן שאם רצית לנקום בשביל גלין אז זו הדרך הכי טובה.

קרנפול

New member
LOL

עדין לא הגעתי לבחירה כזאת...
מחר נתקדם ונראה מה יהיה בהמשך.

amithas190

New member
Ac origins

תכלס סתם משחק מעפן של יוביסופט... חוזר על עצמו ולוקח אלמנטים מכל הסדרות האחרות של יוביסופט,אבל הנוף מגניב לפחות.

וזו אחת התקופות הכי מעניינות שהם יכלו לבחור.

זה רק הולך ומדרדר לדעתי, יוון? באמת יוביסופט? לפחות עכשיו שהם הפכו את AC לסוג של RPG אני מקווה שתהיה להם לגיטמציה להחזיר את הנסיך הפרסי לחיים.

אני עדיין רוצה לשחק ב
Ac origins נטו בשביל התקופה אבל בתכלס אני מתרחק מהסדרה הזו כי אחרי שקניתי בדור הזה את AC4 ואת סינדייקיט הבנתי שאהבתי רק את AC2 בסדרה הזו (והוא גם היה משחק רע, פשוט הכי טוב בסדרה)

לדעתי יובי צריכים לחזור לWD בטח אחרי החשיפה של סייברפאנק, אלמנטים של RPG יתאימו לWD הרבה יותר.

אבל זה יובי אז לא משנה מה הם יעשו וכמה שנים המשחקים שלהם יהיו בתנור, תמיד תהיה הרגשה מעפנה של משחק שנועד לCO OP ולאנשים שעושים סטרימינג לקהל.

קרנפול

New member
אני ממש לא אהבתי את השליטה בדמות בac2

שיחקתי אותו עד בערך החצי,(לפי מה שאני זוכר קצת אחרי הטיסה, באיזה שהוא קרנבל) ולא כזה נהנתי- השליטה בין במקלדת ובין בקונטרולר היתה גרועה, בלשון המעטה.
לפני שנה בערך- הם נתנו את המשחק AC4black flag , ששמעתי עליו שהוא טוב- ובאמת השליטה הרבה יותר זורמת ונוחה, אבל הוא כבר יצטרך לחכות ברשימה שיתפנה הזמן אליו.(יש לי אותו כבר מותקן על המחשב -בין עוד בערך 5 משחקים אחרים...)

AC4 משעמם לדעתי, אבל זה כי אני שונא ספינות במשחקים

ובכלל אזורים מונוטונים שלא משתנים כמו ים, אם דווקא קוסם לך הקטע של הפיראטים יש מצב שתאהב.

אולי אתה צריך לנסות את המשחק החדש אבל כי הם שינו את מערכת הקרב לגמרי למשהו יותר מתודי ואיטי.

AC4 עדיין מרגיש כמו AC2 מבחינת שליטה.

קרנפול

New member
לבנתיים רק עשיתי את המשימת פתיחה (AC4)

אבל התנועה יותר זרמה לי, היה הרבה יותר קל לטפס על בניינים, לקפוץ ממקום למקום.. לעומת AC2 על המחשב שהיה סיוט, אתה מטפס על מבנה- ופתאום הדמות קופצת אחורה- כאלה שטויות.

amithas190

New member
סתם מערכת קרב

אחרי שעה אתה מבין את הפואנטה וזה נהיה משעמם, הדבר היחיד ששווה במשחק הזה זה הנוף.

amithas190

New member
יוביסופט כרגע מחזיקה איזה

5 סדרות משחקים שבתכלס מאוד דומות אחת לשניה ומשתמשות באותם אלמנטים.חוץ מזה כל סדרה מוציאה משחק בכל שנה.
גוסט ריקון , אססינס קריד ,פאר קריי,דיביז'ן ובטח שכחתי עוד כמה.
&nbsp
אני אחשוב פעמיים לפני שאקנה מהם משחק.

למעלה