טלויזיה חדשה - האם לחשוש מלאג בפס4?

LostLander

New member
טלויזיה חדשה - האם לחשוש מלאג בפס4?

אהלן,
יש לי פלייסטיישן 4 רגיל (לא פרו) ואני רוצה לקנות טלויזיה חדשה, כרגע חושב על 50 אינץ' Samsung KU7000.
קראתי לאחרונה הרבה הודעות של אנשים שחווים דיספליי/אינפוט לאג עם טלויזיות חדשות וגדולות ולמעשה אפילו מכיר מישהו שקנה טלויזיה של muller וטוען שמאז לא יכול לשחק בפלייסטיישן בכלל מרוב לאג

האם זה נפוץ? האם הפלייסטיישן מוציא אאוטפוט שונה לכל גודל של טלויזיה, כלומר, שהוא "עובד" קשה יותר כשמדובר בטלויזיה גדולה יותר? יש משהו שאפשר לשנות בהגדרות של הפלייסטיישן במידה ויש לאג?
חיפשתי מידע ספציפי על לאג בטלויזיה הזו (כי מצאתי כמה אתרים שמספקים מידע כזה) ולא הצלחתי למצוא...
אשמח להבהרות ומידע אם למישהו מכם יש, לא הייתי רוצה לקנות טלויזיה חדשה ולגלות שחווית המשחק בה גרועה יותר ממקודם :)

תודה!

statrix

New member
זה תלוי

מה אתה מתכוון לשחק וכמה
נגיד אם אתה משחק משחקי קז'ואל סינגל פלייר או rpg אז זה פחות רלוונטי
אם אתה יותר לכיוון ה-fps multiplayer אז כדאי לך להצטייד בטלויזיה שהלאג שלה הואms 5 או פחות ועדיף כמה שפחות
&nbsp
חוץ מזה בהייה ממושכת במסכי led \lcd \oled גורמת ללחץ תוך עיני שזה מתתרגם אחר כך לעוד כמה ברכות
&nbsp
ככה שלדעתי לגיימינג הכי טוב זה ה-hd crt קצת קשה למצוא אותם היום
אבל שווה יש לה אפס לאג וגם אין לה בלור (מריחה) ..תכלס הלמבורגיני של הטלויזיות

statrix

New member
no joke

נגיד ''sony gdm fw 900 (hd crt 16:9) 24
זה מסך משנות המנדט מממ בוא נגיד יותר קרוב לתקופה של גולדה ככה :p
ומוכרים אותו בסביבות ה-1200 דולר ממוצע *משומש אם תמצא בכלל
נחשב legendary חפש ביקורות
&nbsp
דאיגו כשהוא מתרגל יש לו שמה 16:9 hd crt
https://youtu.be/E8nJpwg7cFU?t=275
&nbsp
לא מזלזלת במסך שמן גברת

לחץ תוך עיני ממסכי LED LCD וOLED ? אין מצב.

איפה שמעת על זה אחי? עד גיל 60-70-80 אין לו בכלל מה להתחיל לחשוב על לחץ תוך עיני וגם אם זה יקרה זה קשור לתהליכים שאין לו השפעה עליהם ולא יכולים לקרות מהמסך.

לכל היותר בהיה ממושכת יכולה לעשות לו עין יבשה אם יש לו נטיה לזה, שמים טיפות וזה עובר.

עכשיו הבנתי אותך מה שאתה מדבר עליו זה eye strain

זה לא לחץ תוך עיני. אני לא יודע איך קוראים לזה בעברית, אבל זה לא לחץ תוך עיני לחץ תוך עיני זה מצב מסוכן ביותר שיכול לעוור מישהו לתמיד.

מה שאתה מדבר עליו זה סה'כ אי נוחות לא מסוכנת בעין, מקסימום זה עושה עין יבשה כמו שאמרתי ואגב זה יכול לקרות מכל מסך שהוא.

מישהו 2

New member
אין מה לעשות Lost.. הפלייסטיישן לא קשור ללאג

זה רק הטלוויזיה. וזה גם לא קשור לגודל של הטלוויזיה. הפלייסטיישן לא "מתאמץ" יותר בשביל מסכים גדולים יותר, הוא עושה בידיוק את אותה עבודה לכל מסך שלא תחבר אותו. שולח אות של 1080P או 720P בהתאם למה שרץ עליו.
&nbsp
הטלווזיות המודרניות שקיימות היום בשוק, בעיקר של סמסונג , הטלוויזיות החכמות וכו'..
אלה טלוויזיות שיש להן מעבד משל עצמם. מנועים לאיכות של התמונה. ויש הרבה מאוד דברים ושיפורים של הטלוויזיה עצמה שקורים מאחורי הקלעים ואמורים לשפר את התמונה שאתה רואה על המסך.
הדבר יתבטא במה שאתה ורבים יכנו אותו "Input Lag" . ההגדרה של המושג הזה אומרת - שזה הזמן שיקח מהרגע שלחצת על הכפתור בשלט ועד שאתה רואה את "התוצאה" שלו על המסך. כביכול טלוויזיה עם 30ms אינפוט לאג המשמעות היא שהזמן שיקח מהרגע שאתה לוחץ על הכפתור של הקפיצה יקח בערך 30 מילי שניות עד שאשכרה תראה את הדמות קופצת על המסך.
&nbsp
הזמנים של האינפוט לאג נעים בין 20-50 ms וכביכול מדובר בזמן מאוד מאוד מהיר דווקא. זאת אומרת 30ms שניות זה כל כך קצת זמן שאנחנו לא ממש יכולים לתפוס אותו.
בגלל זה סביר להניח שהשחקן הממוצע יצליח להסתדר עם קצת Input lag ולשחק משחקי סינגל פלייר למינהם שם אתה לא אמור להרגיש את הלאג המדובר.
&nbsp
עם זאת ברגע שאנחנו מדברים על מולטיפלייר, תחרותיות , מקצועיות , משחקי מכות ומשחקי יריות לשחקנים מתקדמים שכבר יש להם הרבה ניסיון במשחק יחושו באינפוט לאג של 30 עוד לפני שיניחו את ידם על השלט. (אני אומר את זה מניסיון).
הפתרון הוא לקנות מראש מסך עם input lag כמה שיותר נמוך. כמו ש- statrix אמר הטלוויזיות השמנות האלה של פעם CRT כנראה יהיו הבחירה האולטימטיבית רק לשחקנים הרגישים ביותר.
באופן כללי הטלוויזיות של סוני ידועות בלאג נמוך. מסכי מחשב מגודל 24" ומטה, מה שנקרא "monitors" הם בחירה מעולה למי שמשחק בצורה מקצועית.
וברוב הטלוויזיות המודרניות קיימת אופציה של Game MOD שהיא מבטלת את כל השיפורים של התמונה ומשאירה את התמונה כמו שהיא נראית במקור שלה.
&nbsp
מקווה שעזרתי בהצלחה
&nbsp

LostLander

New member
תודה לכולכם,

תודה על ההסבר, ככה גם אני חשבתי,
פשוט אותו החבר שקנה טלויזיה ומאז לא יכול לשחק בפלייסטיישן בגלל הלאג- הוא אכן הפעיל את ה- Game Mode ובכל זאת לא יכול לשחק
אז אני פשוט מנסה לעשות מה שאני יכול כדי לא לקנות טלויזיה שבסוף לא אוכל להשתמש בה בכלל :)

meishar84

New member
זה פשוט מאוד,בכל דגם (מיצרן נורמלי) מפורט מה הInput Lag שלו

או במפרט של היצרן או באתר הזה (שלפעמים יש בו אי דיוקים).
זאת בניגוד ליצרני מבדקה שבהם לך תדע מה הInput Lag של המסך (כמו Muller למשל)
כל מה שמעל 35ms מחוץ לתחום עבור שחקני Multiplayer.

אני בבית לא משחק עם Game Mode, זה סתם מעצבן, לא משפר זמן תגובה וגם התמונה פחות טובה.

למעלה