אנלוגיות בין גמר עונה 2 לבין גמר עונה 6:

Im All That

New member
אנלוגיות בין גמר עונה 2 לבין גמר עונה 6:

לשני הגמרים הגיעו 3 - 2 בנות וגבר אחד.
ההדחה בסמסים הייתה של הבחורה שהתנהגה בגועליות לשאר חברי השבט.
נשארו 2 - הגבר עם משחק אסטרטגי-חברתי מוצלח והאישה שהייתה חזקה במשימות, קיבלה הכי הרבה סמסים, והודחה במשחק וחזרה אליו יום לאחר ההדחה. ההדחה נעשתה ע"י הגבר שמתמודד מולה בגמר.
הגבר מנצח ומוכיח לכולם שהישרדות זה משחק חברתי-אסטרטגי ולא משחק פיזי שהחזקים מנצחים. כאשר הבחורה מקבלת 3 קולות בלבד.
למרות כל זאת, הגמר של עונה 2 הייתה הרבה יותר טוב מהגמר של עונה 6.
ההבדל הוא שהמועצה האחרונה בעונה 2 נעשתה בשידור חי לעומת המועצה המצולמת בעונה 6.

האם אתם רואים הקבלות לגמרים בעונות שונות, או בכללי - איך אתם משווים את העונה הזו ביחס לעונות קודמות?!

אורישקי

New member
למרות שנטע לי >>>>>> אנה

אסטרטגית היה לה משחק מעולה, חברתית לא וזה מה שהפיל אותה ובגללו היא לא הייתה מקבלת אף קול (אולי את של אופיר בקושי)

survivortvk3

New member
היא הייתה מקבלת גם את הקול של

אנסטסיה
וכן נטע לי הייתה דווקא סבבה , לא שחקנית גרועה לדעתי

niro62

New member
הקול היחידי שהיא לא קיבלה זה קול האס אמ אסים

אם הייתה עולה לגמר עם מירית היא הייתה מנצחת. שאפרת, אריק, יואב, עידן ואנטסיה מצביעים לה ואולי גם איגור

mmeny

New member
קשה לי להשוות בין מירית לענת

קודם כל,ענת הרבה יותר חזקה ממירית במשימות.
ענת הרבה הרבה יותר אסטרטגית ממירית הפאסיבית, בתכלס ענת הובילה חלק גדול מהמשחק.
ציבור האסטרטגים מעריך את ענת ופחות את מירית המאמי.
בעונה הרביעית ראינו כמה אסטרטגית היא מירית בריבים מטופשים על עוגה עם שפקס ועל עוד משהו עם דן מנו ועוד ויכוח מטומטם על בשבקין,אפשר להגיד שההדחה של מעיין הייתה גם ההדחה של מירית.
אם כבר,ענת יותר מזכירה לי את נטע-לי,במחשבה קדימה, בלהסתדר עם כולם,ובגדול באסטרטגיות.

וכמובן האוטו כפרס אחרון..!

רק שבעונה השניה האוטו הוצע כתחליף לכרטיס לגמר, ופה זה לא קרה (וחבל!)

בקשר להשוואה בין נטע-לי לאנה... מסכים!

Im All That

New member
הוא הוצע כתחליף לחומוס בפיתה...

ויואב היה צריך לבחור, כדאי שיפרוש ויפלס להפקה את הדרך לגמר של מירית נגד אריק (הטוב נגד הרע).
בעונה 6 לא היה להם סיכוי לקבל את הגמר הזה...

חסר משהו בהשוואה

תורג'י.
אילולא תורג'י, ייתכן שענת היתה זוכה בקולות המושבעים.
היה תורג'י בעונה 2?

הכי קרוב לתורג'י היה איגור

אבל הוא לפחות היה מגעיל בצורה מצחיקה, ובסוף הצביע לשקרן.

אין אפילו טיפת דמיון....

או אולי יש דמיון מושלם.
אנחנו פשוט לא יכולים לדעת כי חסר לנו החלק הכי משמעותי של התוכנית: "התנהלות השחקנים בשבעת החודשים שבין סיום הצילומים לבין מועד גמר"

אני מפנה אותך לספויילר שבשרשור המקביל ("מה לא הראו לנו")
אנחנו לא יודעים אלו מהלכים מבריקים עשה אריק אלפר במהלך אותם חודשים כדי להשיג את קולות המושבעים.
אנחנו לא יודעים מה לא עבד למירית באותם חודשים.
אנחנו לא יודעים אילו יחסי גומלין נרקמו בין המושבעים לבין הפיינליסטים
אנחנו לא יודעים כלום כי את החלק הכי מעניין של העונה אף אחד לא הראה לנו.

הישרדות הוא משחק חברתי אסטרטגי שנמשך 39 יום בתנאי מצוקה ומחסור
השרדות-ישראל הוא משחק חברתי אסטרטגי שנמשך שנה ורובו מתנהל בסביבה הטבעית של המתמודדים

ואיך זמן שעבר השפיע בהשרדות 6?

לפי ההתרחשויות במועצת השבט האחרונה, נראה ש
אושרי, אנה, תורג'י, נטלי, פרסטר ועזאם
היו כולם מצביעים אותו דבר אילו ההצבעה היתה נערכת בתום 40 היום (3 לשגב, 3 לענת.)
נשארים בוקי ויוליה.
בוקי היה מריר ממעשהו של שגב להביא להדחתו. מצד שני, הוא גם שנא את שלישיית הבוטיק. כך שאצל בוקי זה היה מאזן שנאה. האם בזמן המועצה האחרונה הוא כעס על שגב יותר מענת או אנה? קשה לדעת. בכל אופן, לבוקי היה אז את כל המידע על ההתרחשויות.
לגבי יוליה, יש הבדל משמעותי. ההבדל הוא שעל האי, יוליה לא ידעה מה התרחש מאחורי הקלעים והביא להדחתה. בוילת המושבעים היא התפרצה על נטלי. במועצה האחרונה היא חקרה דוקא את שגב. קיבלתי רושם שיוליה האמינה באותו זמן ששגב ונטלי הם שרקמו את ההדחה שלה.
לעומת זאת, בהצבעה עכשיו, היתה ליוליה הזדמנות לראות מה באמת קרה - ענת היתה זו שיזמה את הדחת יוליה, ושגב בדרכו רק נגרר (הוא רצה להדיח את תורג'י.) נטלי הצביעה בכלל נגד בוקי, ולא נגד יוליה. כך שאודות לשידורים, יוליה יכלה עכשיו לדעת שענת היא זה שעומדת מאחורי ההדחה שלה. האם זה מה שהיטה את הכף? אולי.

לדעתי באמת לא יצר שינוי

אולי באמת חוץ מיוליה כמו שכתבת.

אבל זה לא שהמשחק נעצר.
הוא המשיך להתנהל במשך שנה שלמה ופשוט התוצאות היו בסופו של דבר דומות לתוצאות שהיו צפויות בסיום שלב האי.

זה לא משנה את העובדה שלא זכינו לראות את השלב הזה של המשחק ואת המהלכים המענינים שהתרחשו בו.

אבל שינוי אצל יוליה

היה יכול להפוך את כל התוצאה - כי אז היה 4-4 ואולי זה היה עובר להכרעת קרב אש.
ומדובר בשינוי אצל יוליה בגלל מידע שלא היה לה כשהיא היתה על האי, אבל היא יכלה לקבל מהשידור...

נכון

למרות שעדיין נראה לי שגם בשלב האי יוליה בסופו של דבר הייתה מצביעה לשגב בגלל ההשפעה הגדולה של בוקי בוילת המושבעים.

צריך גם לזכור שהצבעה בשלב האי היא לשלושה פיינליסטים ולכן סיכוייו של שגב גדולים עוד יותר בגלל הפיצול במחנה טיניום.

אבל הכל ספקולציות ומשחקי "אם" מאחר וההפקה החליטה לתת לנו משחק אחר ואנחנו לא באמת יכולים לדעת מה היה קורה בפועל אם היה לנו פורמט נורמלי.

למעלה