לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2036420,364 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'בת 4 '
בת 4
16/02/2019 | 13:00
6
389
שחום בתי בת 4 ו חודשיים שנה 2 גן טרום חובה
מאוד פעילה בכיתה אוהבת את המורה והחברות שלה משחקת נהנית שם
עושה הכל לאחרונה המורה 'מלמדת ' אותם את המספרים והם הגיעו עד מספר 5
שמתי לב שהם לא צבעו את המספר למשל בחומרים כמו פלסטינה או טוש , הם כתבו את המספר על ידה שתזכור לא נראה לי שזו השיטה הכי טובה בימים שלנו , בגן של האחיינית שלי הם עשו חרסינה מהמספר והרכיבו את המספר מחומרים כדי שהילד יזכור
אני שאלתי את הגננת אם בתי מכירה את המספרים ובבית התחלנו ללמוד את המספרים מ1 עד 5 לפני חודש הכירה את כולם היום היר קצת מתבלבלת , להניח לה או לא . כי אני רואה שהיא לא מתחברת לזה ואוהבת לעשות דברים אחרים לצייר לצבוע סתם לשחק ...
היא מתפתחת בצורה יפה קןלטת הכל אין לי סיבה לדאוג אך לחץ הסביבה סביבי כה גדול
למשל עוד שנתיים כיתה א היא לא מכירה גם אף אות חוץ מאותיות השם שלה , ונו היא אמורה לדעת עד 30 לא יודעת אם זה נכון חלק אומר שעד 10 מפקחת אומרת עד 30 !!
לפי דעתי אני מעדיפה ללכת בקצב שלה ולא לדחוף אותה הרי היא ץלמד בסוף כף עשתה בכל שלב בשלבי הלמידה שלה ובסוף הצליחה ובגדול לכן לא רוצה מבחינת דימוי עצמי לפגוע בה כי לא הכירה את המספרים . וכן הבאתי משחקים כדי ללמוד אוץם משום מה היא לא מתחברת
היא מכירה 1 . 4 ו 5 מתבלבלת בין 2 ל 3
בדיקת ראייה תקינה ועדכנית
וכן האחיינים יודעים גם אלף בית .... זה כן מלחיץ אותי ביני לבין עצמי אני שואלץ מדוע היא מתבלבלת  ... המורה אומרת לי שהיא מתבלבלת המון בים 1 עד 5 אבל אין טעם בללחוץ
עצות
וטוב שהוצאתי את המלים שלי

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא '
העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא
<< ההודעה הנוכחית
17/02/2019 | 12:43
236
להירגע, וכמה שיותר מהר.
יש גם ילדים שיודעים לקרוא בשתי שפות בגיל 3, אז מה?מה זה קשור לבת שלך?
גם הגדרות הפיקוח בעיני ממש אינן מחייבות אותך כאמא. שהגננת 'תלמד' בגן מה שהיא רוצה, ושהבת שלך תקלוט מה שהיא יכולה. זהו.

הדבר הבעייתי היחיד בכל הסיפור הזה הוא הלחץ שלך שבוודאי מוקרן אל בתך ונותן לה תחושה לא טובה. לכן שימי לב קודם כל אל עצמך ולא אל האחיינים/שאר העולם.

הבת שלי בת החמש מכירה רק את אותיות השם שלה וזה נהדר בעיני. הגדולים שלי עלו לבית הספר כשהם מכירים רק את אותיות השם שלהם והכל בסדר. לא הייתי דואגת כל כך במקומך.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מוכנות לכיתה א'
מוכנות לכיתה א
22/02/2019 | 09:39
1
123
 כמו שאמרת, יש לה עוד שנתיים לכיתה א.  ובשנתיים האלה היא בשלה לקלוט את הנושאים האלה, כמו מספרים ואותיות. עכשיו היא מתחילה, תפרגני לה ואל תדאגי. היא בתחילת הדרך. תעזרי לה להנות ממה שהיא לומדת ויודעת. ואם מפריע לך שהגננת לא משתמשת בחומרים נוספים, תתני לה אותם בעצמך, בבית. אבל במטרה לפרגן ולהנות מכל דבר שהיא יודעת, לא לדאוג ממה שהיא לא יודעת עדיין.
תעזרי לה להנות מהלמידה, ותהני יחד איתה, ותהני ממנה:)

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודות'
תודות
23/02/2019 | 09:19
89
היא בתי בכורה ולפעמים אני מרגישה תקועה בין גננות ואמהות ומפקחות בקשר לשאלה מ היא אמורה לדעת התשובה שאאמץ שתלמד המורה מה שתרצה והבת תקלט מה שהיא רוצה
אנו עושים פעיליות בבית משחקים כדי שתלמד את המספרים מ1עד 5 והיא לפעמים מכירה אותן ולפעמים מתלבטת אני כבר לא לחוצה וכל יום יומיים חוזרים על המשחק העיקר בכיף ובהנאה תודות בנות טוב ששאלתי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תניחי לה'
תניחי לה
25/02/2019 | 19:45
122
בגיל הזה למידה של אותיות ומספרים זה ״בונוס״. כלומר, לא יקרה דבר אם ילד יתחיל גן חובה מבלי לדעת את הקונספטס האלו. אם עובדים עם הילדים, צריך לעשות זאת בצורה חווייתית, כמו שאמרת. חומרים שונים, שירים ומשחקים.
אני לילדים שלי נתתי לשחק עם אפליקציות לימודיות, מהן הם למדו את האותיות והמספרים ממש מהר. לא בטוח שהיום הייתי נוהגת כך, אבל אם זה חשוב לך, גם זו אופציה.
אם את רוצה ״לקדם״ את הבת שלך, הדבר הכי טוב שאת יכולה לעש7ת זה להיות איתה הרבה, לשוחח איתה,  לשחק איתה, ולקרוא יחד איתה ספרים, והרבה. זה יתן לה בסיס חזק להצליח בלימודים בבוא הזמן.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חינוך שונה'
חינוך שונה
08/03/2019 | 10:51
63
הי, אני מגיעה מצד שונה קצת - הקטנה שלי בגן אנטרופוסופי.
בגדול הדגש לגילאים האלה (אצלנו) הוא התפתחות פיזית, דמיון, יצירה, חוסן נפשי. 
ילדים בגילאים כלאה לא צריכים (לדעתי) ללמוד לספור או אותיות.

בקיצור זה רגיל לגמרי, אין מה להשוות.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..'
קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..
14/05/2019 | 11:22
12
הזכרת לי שהגננת של הבן שלנו כשהיה גיל 4 ,הזמינה אותנו לשיחה, ואמרה שיש צורך באיבחון פרטי לילד,בעקבות תוצאת איבחון כללי התפתחותי לגיל 4-שנעשה בגן .
עניין אותי איך קבעו זאת ,כי ידעתי מי הילד שלי ושהוא תמיד סקרן לגילו ו,חזק בידע בכול הנושאים שהוא אוהב .)
"כך התנהל  אצלינו האיבחון"- השיבה הגננת:
נתנו לילדים בני ה-4 דף ציור וביקשו מהם לצייר סולם,המאבחנים בדקו בציור כיצד כול ילד צייר את פסי השלבים של סולם ,מהשלב התחתון ועד לשלב העליון ,צריכים להגיע בקוים ישרים  לצייר כול שלב בסולם.
לאחר שהם בדקו ,הם ראו שהילד מצייר רק חצאי שלבים ולא סיים את הקו עד הסוף",
אמרתי לה: זה מה שהביא להחלטה להמשך איבחונים לילד,זה בכלל לא נראה לי מקצועי הקשבתי חייכתי ועברתי לסדר היום.
הגננת לא יודעת שהבן שלי לא אוהב לצייר בכלל, אלא מתעניין בדברים אחרים שעניינו אותו, כמו ליצור צורת ואותיות בעת משחק בפלסטלינה ובצק,לבנות ארמונות וגשרים מהחול הרטוב בחוף הים,נהנה ממשחקי הרכבה רכבות טחנות רוח ומנופים והרכבת פאזלים מאזין למוסיקה ולסיפורי-מדע,אבל ציור לא משך אותו בכלל,במקרה הטוב צייר על הקיר בחדרו כשהיה בגיל שנה,וכהתינוק המתוק ראה אותי נכנסת לחדר,מיד ניסה למחוק את הציור שצייר על הקיר,בעזרת חיתול בד שהיה ישן איתו,(
על זה הוא זכה בחיבוק גדול ,כי כבר אז ראיתי שהבין שאין לקשקש על קירות.)

ובגן,כמובן הילד הזה לא ניגש לשום איבחונים,כי לא הזדקק לכך, הרי צייר בגן ללא רצון וחשק ועשה זאת רק בגלל האיבחון.
לאחר שגדל הוא למד בביה"ס,הצטיין בלימודיו והמליצו להעבירו לכיתת מחוננים.
ילד שקורא המון ספרים משתתף בחוגים עם המון תחומי התעניינות ,אך ציור זה לא תחום התעניינותו לא אז ולא  היום,
מצד שני ,מאוד מוכשר ואפילו יודע לתקן את כול השלבים שמתקלקלים בתריסים ,הוא תמיד מצליח בידיו הקטנות להגיע למרווח שבין שלבי -התריסים ולהוציא שלב שנשבר ולהחליפו בשלב חדש.
המצחיק שבכול הסיפור הוא,שלאחרונה יצא לי לפגוש במרפאה את הגננת שלו מאותם ימים ,והיא שאלה על הילד,אמרתי לה שהבביה"ס המליצו להעבירו לכיתת מחוננים,
ואז היא אמרה" "תמיד הרגשתי שהוא ילד עם כריזמה ומעוף, וידעתי שיגדל ויצליח .
(שכחה שרצתה לפני כמה שנים לשלוח אותו לאיבחון ,בגלל הציור שצייר ללא חשק....)

הורים לפעוטות >>

הודעות אחרונות

11:40 | 21.04.19 אורחים בפורום
12:57 | 01.04.19 אורחים בפורום
16:41 | 24.03.19 ilovenoam
18:24 | 21.03.19 אורחים בפורום
15:58 | 06.03.19 אורחים בפורום
15:01 | 03.03.19 פיקוס123
12:00 | 16.02.19 אורחים בפורום
12:03 | 14.02.19 אורחים בפורום
11:48 | 13.02.19 galilit11
14:00 | 06.02.19 אורחים בפורום
10:21 | 05.02.19 בלונד23
07:21 | 02.02.19 מייחלת לרגע
14:20 | 22.01.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ