שתי שאלות לגבי רישום לגן מועצה

שתי שאלות לגבי רישום לגן מועצה

1. שנה שעברה היה מקום ונכנסנו לגן מועצה שלא באזור הרישום שלנו. הוא אמור להישאר עוד שנה בגן הזה. יכולים להוציא אותו ולשבץ בגן של אזור הרישום שלנו כדי לפנות מקום לילדים שהגן הזה כן באזור שלהם? או שברגע שנכנס לא יכולים לעשות כלום?
2. יליד אוגוסט, כיום בן 3.5 נמצא בגן עם ילדים בני גילו וכמה שגדולים ממנו. נמשך לגדולים כנראה כי גם בבית יש לו אח קצת יותר גדול ממנו. מלא ילדים בגן נראים ממש תינוקות, עם מוצץ וכד' ולא מעניינים אותו. כן יש לו חברים בני גילו והוא משחק איתם יפה בגן משחקים. בשנה הבאה ייכנסו ילדים קטנים בשנה, יהיו בערך חצי מהגן, אולי קצת פחות.
חמותי הציעה לי להעביר אותו לגן חובה כדי שיישאר שנתיים. קוגניטיבית ופיזית אין שום בעיה, אבל רגשית הוא לגמרי לא בשל. אני מעדיפה להשאיר אותו בגן שלו, בתקווה שהקטנים יתבגרו קצת. וגם כי הילדים הגדולים יצליחו בלי בעיה "לעבוד עליו". מה דעתכן?

שסק5

New member
זה תלוי בעיריה

לכל עיריה יש שיטת שיבוץ שלה.
בדרך כלל השיבוץ הוא גיאוגרפי .
שנה שעברה הצלחת לבקש מהם בקשה מיוחדת כי הגן שמחוץ לאיזור הרישום שלך היה פנוי והם הסכימו.
זה לא בטוח שהשנה הם יעשו אותו דבר.
אם הגן הנוכחי מתמלא בילדים חדשים מאיזור הרישום שלו, ייתכן והשנה לא יאשרו לך שיבוץ מיוחד מחוץ לאיזור הרישום.
תצטרכי לרשום את זה בהרשמה עצמה וגם להגיש שוב בקשה מיוחדת.

לגבי העברה לגן חובה - אני הייתי משאירה אותו עוד שנה בגן עם הקטנים.
אמרת שהוא לא בשל רגשית, גם סיפרת שהיו לו התקלויות עם ילדים גדולים ממנו.
בגן חובה יהיו בעיקר ילדים גדולים ממנו ואפילו בני 6 שנשארו שנה נוספת בגן חובה.
אם יישאר בגן הנוכחי, הוא יהיה הבוגר, שכבר נמצא שנה שנייה בגן ונחשב "מהגדולים" וזה בדרך כלל עושה להם רק טוב.

שסק5

New member
שוב - זה תלוי בעיריה ובשיטות שלה

אצלנו באתר הרשמה יש מקום לרשום מה הגן הקודם שהילד היה בו, אבל שורה מתחת גם כתוב שהעיריה לא מתחייבת להתחשב בזה.
בפועל - אין לי מושג מה יכול לקרות.

למעלה