לא אוכלת בגן

לא אוכלת בגן

היי
צריכה להתייעץ. הבת שלי בת שנה. נכנסה השנה לגן פרטי. בסהכ ההסתגלות שלה הייתה טבעית ונןרמלית למעט העובדה שהיא לא אוכלת ארוחת צהריים שם באופן קבוע. הגננת מנסה כל מיני שיטות וזה לא עובד. הם מגישים צהריים ב 11 וחצי ואני חושבת שזה מוקדם מידי ,היא עדיין לא רעבה בשעה הזו. ביקשתי שיציעו לה אחרי השנת צהריים .אבל זה לא נח להם להציע שוב צהריים בשעה כזאת. זו ילדה ראשונה ואני מנסה להבין האם אני צריכה לצפות מגן פרטי שינסו להתאים את השעות לפי הצרכים של הילדה? ולמה לדעתכם היא מסרבת לאכול? הבנתי מהגננת שבכל פעם שיש ארוחת צהריים היא בוכה בכי דרמטי ומתנגדת. בבית זה ממש לא ככה. היא אוכלת יפה בסהכ. אשמח לעצות. מפריע לי מאד שהיא לא אוכלת צהריים ורק בארבע כשאני אוספת אותה אני נותנת לה מנה בשרית .

michal@gal

Active member
מנהל
זה חלק מקשיי ההסתגלות

שהם ימשיכו להציע, בסופו של דבר היא תפסיק לסרב.

לא ברור לי (ועצוב לי) הקטע של הבכי הדרמטי

הילדות שלי הרבה פעמים סרבו לאוכל. זה קורה לנו בחיים, שלפעמים מציעים לנו אוכל אבל אנחנו לא אוכלים אותו. אבל לא זוכרת שמי מהן בכתה כי לא רצתה לאכול. עשו פרצוף, דחפו את הכפית, ירקו מפה. כל מיני תגובות, אבל בכי?
אני לא מבינה למה ילדה בת שנה צריכה להגיע למצב שבו היא בוכה בגלל שמציעים לה אוכל. זה כי לחצו עליה לאכול? אולי מושיבים לאכול בצורה שלא נעימה לה? אולי האוכל ממש לא טעים לה?
אולי כשהיא מגיבה בצורה נורמלית (פרצוף/סגירת הפה/יריקה) המטפלת ניסתה לדחוף לה בכוח ועכשו היא מקשרת את הארוחה בגן לחוויה לא נעימה?
גם אם לי ידחפו בכוח אוכל למרות שאני אבהיר שאני לא רוצה - אני אבכה. ואפילו בדרמטיות.

אולי בבית היא אוכלת יפה כי את מתייחסת אליה יפה, עושה פרצופים ומדברת איתה, סבלנית כשהיא לא רוצה משהו או כשהיא מלכלכת. וככה ילד בן שנה צריך לאכול. באווירה אוהבת וסבלנית.

את יודעת איך הם מאכילים שם? כל ילד מקבל צלחת ואוכל בעצמו?
או שמטפלת מאכילה?
יש אפשרות להוריד אותם מהשאיפה שהילדה תאכל הכל? שתאכל מה שבא לה.

רi תם

New member

היי

היי, אני גם לא מבינה וקשה לי עם הקטע של הבכי. למה לבכות? אני בטוחה שלא לוחצים עליה ואני יודעת שהם זורמים איתה מבחינת צורת ההאכלה. ניסו להאכיל, ניסו לתת לה לבד, ועוד כל מיני דרכים. האווירה בגן היא סבלנית ואוהבת . היא לא מוכנה שהם יאכילו אותה. אז הם מניחים לה צלחת. זה עבד ליום אחד. אכלה לבד. אבל למחרת גם ככה זה לא עבד. אני אלך להציץ בחלון לראות איך זה מתנהל. מה שמפריע לי זה חוסר הגמישות שלהן בנושא שעת ההאכלה. הם לא מוכנים לנסות לתת לה אחרי השנצ. וזה אומר עוד שעתיים ביום שהיא לא אוכלת. הגעתי למצב שאני מחפשת גנים אחרים רק על בסיס הנושא הזה.

אני באמת מציעה להרגיע את נושא האוכל

נשמע שהצוות נחמד וסבלן ורוב היום הילדה שמחה.
הזמן היחיד שהילדה לא שמחה הוא כשמנסים ללחוץ עליה לאכול בשעה שהיא לא רעבה.

נראה שאתם נכנסים למלחמת כוחות משולשת.

את רוצה שייתנו אוכל בשעה שאת חושבת שהיא נכונה.
הצוות רוצה להוכיח לך שהם צודקים ועם קצת לחץ הילדה תאכל כמו כולם, בשעה שהם חושבים שהיא הנכונה.
ואולי הילדה קצת נלחמת על שלה, מנסה להגן על זכותה שלא לאכול.

באמת חבל. תעזבי. תגידי להם שימשיכו להניח לפניה אוכל. אם לא תאכל - שיעזבו. אז כמה זמן היא תקבל את הבשר ב4. לא נורא.

אני משערת שאם תרגיעו את נושא האוכל, אז עם הזמן היא תראה את חבריה לגן אוכלים - וזה יעשה לה חשק להצטרף אליהם.

היי

באמת נראה שהיא קולטת את הלחץ מסביב .. התייעצתי עם איש מקצוע והוא גם ייעץ לי להרפות מכל הנושא.

אמאלה114

New member
ארוחת בוקר /ארבע היא כן אוכלת בשמחה ?

אולי תגידי לגננת שאת רוצה להגיע פעם אחת בזמן ארוחת צהריים
ולצפות (אפילו מהחלון אם יש אפשרות שהילדה לא תראה אותך)
כדי לנסות להבין מה הבעיה (או אפילו כדי לראות איך הגננת תגיב) ...
סה"כ הגן והמטפלות נראים לך ?
נשמע לי קצת מוזר שהילדה תבכה דווקא בארוחת הצהריים ...
הייתי מנסה להיות יותר עם אצבע על הדופק/ לשאול הורים אחרים
לגבי ארוחת צהריים ובכלל ...

היי

נתת לי רעיון טוב. לצפות מהחלון. זה קצת בעייתי כי רואים מבפנים אבל אני אהיה אסרטיבית ונצליח. הגן והמטפלות נראים לי ממש! רק הקטע הזה מפריע. וזה נושא מאד משמעותי. אם היא לא אוכלת באופן קבוע יש בעיה. אני לא מצליחה להבין מה.

בגן יש מספר רב של ילדים ולכן אי אפשר להתחשב בכל ילד

ובשעות הרעב שלו. אני לא הייתי לוחצת עליה לאכול- פשוט להציע וזהו.
היא לא רוצה- הפסד שלה. אם תהיה רעבה- תאכל.
הכי הרבה תאכל רק כריך אחרי שתקום מהשינה ותאכל ארוחה חמה בערב.

אמאלה114

New member
נכון ..אבל יש שעות "הגיוניות" יותר

אחת עשרה וחצי לארוחת צהריים
בהנחה שילד אכל ארוחת בוקר כמו שצריך
זה באמת מוקדם ... ובד"כ אוכלים בגנים ב 12 וחצי

בלונד23

New member
תומכת בהצעה לצפות בה בשעת צהריים

צריך להבין מה מקור הבכי.
אוכל לא טעים
לא רעבה עדיין
דוחפים לה אולי
צריך להבין מה הבעיה.
תהיי איתה כמה פעמים בארוחה ואז תדעי טוב יותר.
אני מכירה אגב ילדה שאכלה רק תוספת ולא נגעה במנה עיקרית בגן כל החיים... לא היה לה טעים בגן. תלוי יש כל מיני סיבות

למעלה