יש למישהו נסיון גמילה עם זמזם?

יש למישהו נסיון גמילה עם זמזם?

בעבר ניסינו עם אחד הגדולים, עם מעקב והכל ולא היה מוצלח. זה היה לפני כמה שנים.
השבוע התחלנו עם בן 5, ובנתיים נראה שזה עובד. מבחינה טכנית אנחנו יודעים מה לעשות. אבל לא זוכרת לגבי המעקב. מה עושים? האם פשוט מנסים כמה חודשים ורואים האם זה עובד?

michal@gal

Active member
מנהל
עושים מעקב בטבלה

על כל בוקר יבש שמים מדבקה. אחרי 5 מדבקות ברצף נותנים מתנה קטנה.
אחרי חודש שהוא קם יבש, מסיימים את התהליך.

אז פשוט ממשיכים עד שיש חודש יבש ברצף?

מה אם באמצע היה פספוס? הכל מתבטל?
ומהכיוון השני - כמה זמן ממשיכים עד שמבינים שזה לא עובד?
בנתיים כבר יומיים קם יבש (היה בורח כל לילה כמעט), אבל אולי תהיה רגרסיה.
עם אחיו הייתה לי בעיה שזה לא עבד בכלל תקופה ארוכה מאד והוא פשוט סירב להמשיך.

michal@gal

Active member
מנהל
אם היה פספוס

אז מתחילים לספור מחדש.
הכל בגבולות הסביר. אם את רואה שבמשך חודש יש רק יום אחד של פספוס, הייתי מניחה שהוא גמול ומפסיקה.
&nbsp
העיקר הוא לראות כמה רצפים של ימים יבשים יש לכם.
כשעשינו את הטיפול במרפאת הרטבה, כל יום יבש היה מדבקה כחולה. אחרי 5 מדבקות כחולות רצופות הייתה מדבקה אדומה. אחרי 2 מדבקות אדומות רצופות הייתה מדבקת זהב. אחרי 2 מדבקות זהב רצופות סיימנו את התהליך.
&nbsp
אם אחרי חודש שלם של טיפול לא הצלחתם להגיע למדבקה אדומה, זה כנראה לא עובד.

יש לי בעיה עם השיטה הזאת

הוא לוקח נורא קשה את עניין הפספוסים.
אם בנוסף לאכזבה שהוא חש מעצמו גם אמנע ממנו מדבקה, נראה לי זה יפגע יותר מאשר יתרום.
כרגע הנטייה שלי היא פשוט לשבח כשזה עובד, ולא לעשות עניין כשיש פספוס. בלי מדבקות ומתנות.

michal@gal

Active member
מנהל
זה עניין של מעקב

הוא יהיה מאד גאה כשיראה שהצליח ליצור רצף של לילות יבשים.
&nbsp
הגישה שלך לעניין הפספוסים תכוון את הגישה שלו לעניין.
צריך ללמד אותו שפספוס זה לא סוף העולם.
זה יעזור לו גם בהמשך. ילדים צריכים ללמוד להתמודד גם עם אכזבות.

מה נחשב לכתם קטן?

אם לא הפסיק פיפי אחרי הזמזם אלא רק אחרי השהערנו אותו, אבל כן עצר כך שהיה עוד מה להוציא בשירותים?
זה נחשב להצלחה?

michal@gal

Active member
מנהל
אל תצפי שהוא יתעורר מהזמזם

הזמזם הוא בשבילך, לא בשבילו. נסי להעיר אותו כמה שיותר מהר אחרי שהזמזם מתחיל לפעול. הוא צריך לקשור את הצורך לפיפי בהתעוררות. לא משנה מאיזו סיבה התעורר.
&nbsp
אם הוא הפסיק פיפי אחרי שהערת אותו, זו כבר הצלחה.

mafe

New member
כן, בדיוק סיימנו את התהליך בהצלחה

גם אצלנו בן 5.
עניין המדבקות - אני עשיתי את המעקב בעצמי ובכלל לא הראיתי לו. קיבלנו טבלה וסימנתי אם בבוקר קם יבש / היה פספוס גדול / כתם קטן.
בתחילת התהליך - השבוע הראשון היה יבש לגמרי, כאילו הבין שיש פה משהו חדש. ואז רגרסיה בדיוק כמו לפני, כמעט כל יום הרטבה מלאה במשך כמה ימים. לפעמים היו ימים של כתם קטן. כלומר, התחיל פיפי, ולמד לעצור ולסיים בשירותים. לאט לאט היו יותר ימים של כתם קטן (שזה מצב מצויין, הדרך שלו ללמוד להפסיק את ההרטבה, עד שהוא לומד לא להתחיל להרטיב בכלל), וגם ימים של יבש לגמרי.
עם הזמן כבר לא היו בכלל הרטבות גדולות, וכל פעם היה יותר יבש מאשר כתם קטן.
כל המעקב - עשיתי אצלי, הוא לא קיבל מדבקות ולא פרסים ולא כלום. פשוט שיבחנו כל פעם שהיה כתם קטן או יבש לגמרי, והמוטיבציה להיות יבש באה לגמרי ממנו. אצלנו הטיפול מוגדר שהסתיים כשיש 3 שבועות רצופים יבשים לגמרי.

למעלה